Gönderen Konu: Sol Şeritte Önünüzde Yavaşça Seyreden Aracı Nasıl Çekersiniz ??  (Okunma sayısı 19226 defa)

bhdrknk

>%Sakin
Merhaba Arkadaşlar,

Kurallara uymak her zaman çok önemlidir.
Fakat bazen öyle bir an gelir ki önde uyuyarak yol alan aracı bir şekilde silkelemek ve kendine getirmek gerekir.
Bunun için kullandığınız yöntemleri öğrenelim istedik.
Trafikte sakin günler dilerim.  :seytani

mali

ilk önce sellektör
sonra iyice yanaşır bir daha sellektör olmuyorsa korna
en son olmuyor ve acelem varba illa geçmem gerekiyorsa
sağ boşsa sağdan geçerim yoksa tampona yapışırım..
normalde pek önemsemem ama bazı zaman geliyor sorma..
acile gidiyorum solda minibüs gidiyor öküz ne yol veriyor ne sağa çekiliyor vaktin olsa katil olmak elde değil.. işte ama sabır.
en güzeli relaks olmak ;)

Sınırda

bir kere sellektör yaparım sonra baktım tınlamıyor sağ boşsa sağdan geçerim ama geçincede ben önünde frene kesin basarım :(

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
direk korna :) dün adamın birisi bildiğin çizgiyi ortalamış kornadan da anlamıyo camdan dışarı çıkacaktı zaten :D

Alone_wolf

En güzeli tampona yapışıp hem adamı hafiften tırsıtmak hem de yanından uzayıp gitmek çok zevkli bişey...  :D

MerT01__civic

ilk efendi efendi selektör atarım.. baktım çekilmiyor kornoya basarım.. baktım hala çekilmiyor bir müddet tamponuna yapışıp korna selektör.. hala çekilmiyorsa artık yapck bişe yok :D en sevmediğim şeyi yapıp sağına geçerim vitesi küçültüp yanından ara gaz + hızlı bir şekilde geçerim.. o anlar ona o an ne demek istediğimi :D

vtec05

daha dün çevre yolunda bi passat 2.0 tdı vardı sinir etti beni bastım bastım tampona daydım çekilmiyo 170 e kadar böyle gittik sonra  adam yol verdi dibine yanaşacaksın bas kornaya anca anlıyo bazıları :D :D

ctr07

sellektör-korna-tampona dayama-sağdan geçme(sağ boşsa)-doluysa küfür ve uzun korna... >=ok

GökhanAlbayrak

sırasıyla sellektör - korna - uzuuuuun korna - sağdan tokatla :))

tampona yanaşmayı pek tasvib etmem sonuçta sert frende motorumu bagajına sokmak istemem ;)

06FAT68

benim araç siyah 2,4 accord panjur içinde kırmızı mavi polis çakarı var baktım sellektörle yol vermiyo açıyom çakarları öndekini mala bağlatıyom :)

logıcthıs

yapmayın arkadaşlar adamları arkadan fazla sıkıştırmayın sonuçta herkez honda kullanmıyor :))

kayaci26

walla ben direkt geçerim sağından solundan neresi boşsa ordan . . . :)

hsncck26

bende sol şeritten yavaş gidenler yüzünden çok kaza atlattım artık sağdan geçmeye korkuyorum :)

FF206

korna yada selektör kullanmam genelde sakin sakin sağı boşsa geçer giderim ama otobanda affetmem dibine 3. viteste yanaşınca motorun sesinden hemen kaçıyorlar zaten:)

drmoz

benim araç siyah 2,4 accord panjur içinde kırmızı mavi polis çakarı var baktım sellektörle yol vermiyo açıyom çakarları öndekini mala bağlatıyom :)

trafikteki 4 çakardan 3'ü fake olduğundan ben pek sallamıyorum kendilerini, polis, emniyet amiri vs olsa bile yol vermezsem ne yapacak? azami hızın 70 km/sa olduğu konya yolunda sol şeritte 77 km/sa hızla trafik kamerasına yaklaşırken (normalde bu tür şehir içi ana yollarda 90-100 arası kullanırım, ama maalesef kameralar geldi, mertlik bozuldu) arkamdan çakarlı siyah moneo geldi, kuduz köpek gibi selektör + çakar yapmaya başladı, hiiç iplemedim, tampona yapıştı, yine iplemedim, sağ boşalınca kudura kudura gitti.
sonuçta o herif hızlı gidecek diye sürüş tarzımı ona göre ayarlayamam, kusura bakmasın. şehir içinde hızlı gidecekse makas atacak yediği kadar.
bir de maalesef arkamdan makas atarak gelen bir zibidi gördüğümde dayanamıyorum, benim sağımdan geçerken vites düşürüp 5000 rpm e çekip gazlıyorum, önündeki araca çarpmamak için yavaşlıyorlar genelde. sadece üst sınıf araçlara bulaşmıyorum saygımdan :D

olcaytobulut

tek sellektor azcık tampon dayama ,sonra sag serıtten guvenlı bısekılde kufur ederek kacma .:D eger guclu bu otomobılse bazen oluyo uyuzluguna yaparlar , yol vermezler ısteyınce uzar gıderler..yada yol verıp onlar arkadan sıkıstırır delı olurum ...azcık yalancı fren yapınca tırsıyolar zaten ..deneyın :D

poseidon999

Bunlardan 2 çeşit var. Sellektör yapınca gururuna yediremeyip uzamaya çalışanlar.
Bir de dünya ile ilişkisini kesip aynalar ile alakası olmayan ama kornayı da duymamasına anlam veremediğim denyolar.

Peki ben size başka bir durum söyliyim.
Biz otobanda inceden slow müziği açıp orta şeritte ortalama 100 km ve minimum yakıt ile gitmeye çalışırken
sol şerit boş olduğu halde dibinize kadar yanaşıp sellektör yapanlar var.
Ben asıl bunlara fitil oluyorum.

MerT01__civic

Bunlardan 2 çeşit var. Sellektör yapınca gururuna yediremeyip uzamaya çalışanlar.
Bir de dünya ile ilişkisini kesip aynalar ile alakası olmayan ama kornayı da duymamasına anlam veremediğim denyolar.

Peki ben size başka bir durum söyliyim.
Biz otobanda inceden slow müziği açıp orta şeritte ortalama 100 km ve minimum yakıt ile gitmeye çalışırken
sol şerit boş olduğu halde dibinize kadar yanaşıp sellektör yapanlar var.
Ben asıl bunlara fitil oluyorum.
işte onlar minimum yakıt denemesinin içine edenler :D öyle yapınca sinir oluyorsun dayanamayıp basıyorsun al gel yetiş diye.. gitti minimum yakıt denemesi :)
« Son Düzenleme: Ekim 02, 2011, 09:58:36 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

wordsman

denyo çok piyasada, ya sabır, ya sabır... diyerek yola devam

06FAT68

trafikteki 4 çakardan 3'ü fake olduğundan ben pek sallamıyorum kendilerini, polis, emniyet amiri vs olsa bile yol vermezsem ne yapacak? azami hızın 70 km/sa olduğu konya yolunda sol şeritte 77 km/sa hızla trafik kamerasına yaklaşırken (normalde bu tür şehir içi ana yollarda 90-100 arası kullanırım, ama maalesef kameralar geldi, mertlik bozuldu) arkamdan çakarlı siyah moneo geldi, kuduz köpek gibi selektör + çakar yapmaya başladı, hiiç iplemedim, tampona yapıştı, yine iplemedim, sağ boşalınca kudura kudura gitti.
sonuçta o herif hızlı gidecek diye sürüş tarzımı ona göre ayarlayamam, kusura bakmasın. şehir içinde hızlı gidecekse makas atacak yediği kadar.
bir de maalesef arkamdan makas atarak gelen bir zibidi gördüğümde dayanamıyorum, benim sağımdan geçerken vites düşürüp 5000 rpm e çekip gazlıyorum, önündeki araca çarpmamak için yavaşlıyorlar genelde. sadece üst sınıf araçlara bulaşmıyorum saygımdan :D

dromoz kardeş madem 77 sınır sende soldan git sağ şeridi niye meşgul ediyosunki hadi diyelim sağ şeridden gidiyosun arkadan araç geliyosa yol ver geçsin onun yediği yada yiyeceği cezayı senden mi alıyorlar bende böyle insanları anlamam ya belki adamın hastası var belkii acil işi var yakıştıramadım bir hondacıya

PearL GreY MoNsteR

Uzaktan 140-150 Geliyorumdur... Uzaktan 2-3 Sellektör Yaparım Kimisi Hemen Çekilir Uzar Giderim Kimisi Hiç Çekilmez Tampona Yanaşırım Anlayınca Kenara Çekilir Bende Biraz Korkutmak Amaçlı Çekilir Çekilmez Köklüyorum Sıyırıyorum Arka Tamponunu .. Sonra 3-4 vututututututu....

ahmet290

tampona yapştır :D
yakın seyrederim bazılarının farketmesi bi kaç dk alıyo  :con farkedince birden saga kırıyolar ya bitiyorum  >%6rol
otobanda 100 le seyredip arkasına bakmadan sol şeriti işgal edenler var  >%Sakin

realsheva

yakın seyrederim bazılarının farketmesi bi kaç dk alıyo  :con farkedince birden saga kırıyolar ya bitiyorum  >%6rol
otobanda 100 le seyredip arkasına bakmadan sol şeriti işgal edenler var  >%Sakin

kendinizi geçtim de insanların hayatını riske atmanızı güle oynaya anlatmanız da çok ilginç hakkaten.

alfaus007

tampona  yapışma + sellektör :)

ahmet290

kendinizi geçtim de insanların hayatını riske atmanızı güle oynaya anlatmanız da çok ilginç hakkaten.

risk yok sayılır önümdeki sol şeridi işgal etmediği sürece ;)