Gönderen Konu: Sizce sıfır sicivmi yoksa bu ilandaki araçmı alınır  (Okunma sayısı 18200 defa)

Co Black

Sizce sıfır sicivmi yoksa bu ilandaki araçmı alınır
« : Aralık 22, 2010, 05:29:28 ÖS »
Merhaba
Vtec II aracımı sattıktan sonra hangi aracı alsam diye bi türlü karar veremiyorum.Sizce sıfır civicmi alınır, yoksa
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-bmw-3-serisi-cok-temiz-bakimli-ve-guzel-36549672/detay
bu ilandaki araç ya da bunun ayarında bi araçmı almalıyım.Önceliğim kesinlikle görünüm, sonra konfor, sonra performans.Siz olsanız ne yapardınız.

#KemaL

Ynt: Sizce sıfır sicivmi yoksa bu ilandaki araçmı alınır
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2010, 05:32:05 ÖS »
ilandaki araç.

Co Black

« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2010, 05:34:53 ÖS »
Bu kararsızlık beni mahvedicek, yeni civic alırsam beyaz ve yere çok yakın bi şekle sokmak var aklımda, ilandaki araca zaten hiçbişey yapmaya gerek yok, kendi başına gösterişli.Artıları eksileri neler , bilgisi olan söylerse sevinirim

emre cvc

« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2010, 05:36:36 ÖS »
kesinlikle ilandaki araba

poseidon999

« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2010, 05:42:47 ÖS »
2006 BMW ile Civic'i karşılaştırma. Temizse git direkt BMW'yi al. Hiç düşünme bile.

Tamam Honda'yı severiz ederiz ama BMW farklı bir boyutta. O konforu Civic'te yakalayamazsın.

Co Black

« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2010, 05:44:49 ÖS »
aradığım sadece konfor değil, önceliğim kesinlikle görüntü :)

turbo_35

« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2010, 05:47:54 ÖS »
bence ilandaki daha ağır basıyor..

poseidon999

« Yanıtla #7 : Aralık 22, 2010, 05:55:00 ÖS »

Dediğim gibi. Bmw farklı bir boyutta.
Alacağın E36 kasa olsa ne yapıyorsun derdim ama e90 kasa görünümde de civic'e açık ara fark atıyor.
E46 ve sonrası Civic'ten her yönden üstün diyebilirim.

turbo_35

« Yanıtla #8 : Aralık 22, 2010, 05:58:30 ÖS »

Alacağın E36 kasa olsa ne yapıyorsun derdim ama e90 kasa görünümde de civic'e açık ara fark atıyor.

peki dostum M paket E46 2002 vs 2004 accord ? tercih yapsan ne olurdu?

yoLcu

« Yanıtla #9 : Aralık 22, 2010, 05:58:50 ÖS »
arkadaşım bence ilk önce ne amaçla kullanacağına bağlı ailen ile mi bineceksin yoksa gezmek için mi bunu bi öğrenirsek daha doğru değerlendirebiliriz.
Ben olsam senin yerinde gider sıfır civic alırdım FAZLA DÜŞÜNMEDEN
bmw lüks bi araç ve şunu iddaa ediyorum performans olarak  civic bu arabayı [Hertürlü] yakalar
yakıt konusundada civic daha iyidir
HERKESİN KENDİ DEĞER YARGILARI VAR BEN OLSAYDIM CİVİC ALIR MİS GİBİ PAŞA PAŞA BİNERDİM BMW BENİM GİBİ ADAMLARA GELMEZ... >=ok

corbacı1

« Yanıtla #10 : Aralık 22, 2010, 05:59:07 ÖS »
almanın üstünlüğünü kabul eden poseidon999 kardeşimi tebrik ediyorum. tabiki bmw.

mehmet_61

« Yanıtla #11 : Aralık 22, 2010, 05:59:43 ÖS »
bmw..

Co Black

« Yanıtla #12 : Aralık 22, 2010, 06:05:53 ÖS »
Yok ben bekarım, sona aracım vtec II ydi ve en fazla 3 kişi bindirebileceğim kadar basıktı.Önceliğim kesinlikle karizma bi araç, beyaz bi civic alıp sade mod yapmak vardı aklımda.Sonra bi arkadaş bana bu tarz araçları önerdi

L3v3nT

« Yanıtla #13 : Aralık 22, 2010, 06:07:32 ÖS »
İlandaki araç ile honda yı kıyaslamak pek dogru olmaz ama ben sorunuz üzerinden cevap vermeye çalışcam.

Performans istiyorsan eger E90 3.16 seni yolda bırakır o kasalar da bırak 3.16 yı 3.20 bile bildiğin "..şek" ama konfor, Güvenlik ve donanım arıyorsan İşte o zaman kıyaslamak olmaz hondayla, Görünüş olayına gelince bu kişiden kişiye değişir Bmw nin bir çok modeli adı bmw oldugu için baktırır kendine ama ben açıkcası bu kasayı sevmiyorum benim için E46 daha güzel ama dediğim gibi bu kişiden kişiye değişir.
Uzun lafın kısası şöyle söyleyeyim;

Konfor     Güvenlik    performans   donanım     Görünüm

BMW 3.16           +             +                -             +              ?

Honda civicFK      -             -                 +             -              ?

Civic konforsuz değil aksine çok konforlu fakat BMW kadar değil ;)

poseidon999

« Yanıtla #14 : Aralık 22, 2010, 06:08:18 ÖS »

Sence:

almanın üstünlüğünü kabul eden poseidon999 kardeşimi tebrik ediyorum. tabiki bmw.

Dostum saol Civic hastalığımız onunla yatar onunla kalkarız
bir çok Alman dahil motor, performans olarak bir çok markadan çok daha üstün.
Hatta isim vererek söylüyorum bir Audi A3 veya bir Opel Astra ile Civic'i karşılaştırmam bile
ama BMW lerin E 46 sonrası kasalar beni cezbediyor.

abga

« Yanıtla #15 : Aralık 22, 2010, 06:09:24 ÖS »
ilandaki araç alınırsa birde benzinlik alınmalı :D ama sıfır bır civic alınırsa hem koltuguna ılk oturan olunur hem keyfı sürülür hem yakıtı güzel hem modlanır hem parçası ucuz olur heryerde bulunur ama merso alacak olsaydın kesın merso derdım .

Co Black

« Yanıtla #16 : Aralık 22, 2010, 06:10:19 ÖS »
teşekkürler.Dediğin gibi kişiden kişiye değişir.Kıyaslama yapmamdaki amaç.İki aracında bütçeme göre olması, sadece aralarında 7-8 bin lira var.Bu bütçeye aklımdaki araçalr bunlardı o yüzden

L3v3nT

« Yanıtla #17 : Aralık 22, 2010, 06:11:14 ÖS »

Sence:

Dostum saol Civic hastalığımız onunla yatar onunla kalkarız
bir çok Alman dahil motor, performans olarak bir çok markadan çok daha üstün.
Hatta isim vererek söylüyorum bir Audi A3 veya bir Opel Astra ile Civic'i karşılaştırmam bile
ama BMW lerin E 46 sonrası kasalar beni cezbediyor.

+L3v3nT  aynen katılıyorum.

Co Black

« Yanıtla #18 : Aralık 22, 2010, 06:11:59 ÖS »
Biraz daha çıkabilsem aklımda c180 ya da tek kapı E92 bmw var.Ama bütçe bu kadar :)

L3v3nT

« Yanıtla #19 : Aralık 22, 2010, 06:16:08 ÖS »
Umarım herkes gönlünde yatan araca kavusur kısa zaman da ;)

Bu arada nacizhane tavsiyem olcak E90 3.16 performans olarak cidden çok kötü accent yanından geçip gidince hazmedilmiyor emin ol ;)

Co Black

« Yanıtla #20 : Aralık 22, 2010, 06:18:31 ÖS »
ne kadar görüntü önemli desemde, dediğin gibi o kadar eziklik kabul edilebilir gibi olmaz :)

mesut81

« Yanıtla #21 : Aralık 22, 2010, 06:19:25 ÖS »
Konu başlıklarından bir tanesi '' Honda dışında hangi arabayı tercih esersiniz?'' gibi bir şeydi, sanırım , bu konuya bakmadan önce ona bakıyordum, :) Ben eğer Honda civic' imi değiştirirsem alacağım araba BMW olur diye geçirdim içimden, bu sebeple çocukluğumdan beri aklımdaki araba hep BMW modelleri olmuştur.

Ama ilerleyen yaşlarda ekonomik şartlar ve mantık çerçevesinde Honda kullanıcısı oldum, bundan da memnunum, ama günün birinde imkanım olursa BMW alacağım ... Neyse içimizide döktükten sonra sadede gelirsek, bence burada kullanıcı ön plana çıkar, ne istiyorsun o önemli kardeşim.

Mantık ve duygularını yan yana koyup karar vermen lazım, genel olarak 3.16 BMW ler performans olarak sana Honda' yı aratır bu bence birincisi 2. olarak birinde sıfır km ve 6 yıl garantili bir araç alacaksın diğerinde ise 2006 model 72.000 km'de , özellikle vtec 2 kullanmış birisi olduğun için performans olayını özellikle vurgulamak isterim , sende bilirsin oldukça seri araçlar.

Ama BMW ninde konforu, karizması ve ismide tartışılmaz , artık yardımcı mı oldum? kafamı karıştırdım bilmiyorum ama ya konfor , karizma yada performans ve sıfır araba , karar senin.  

akurtalan

« Yanıtla #22 : Aralık 22, 2010, 06:19:45 ÖS »
arkadaşım sıfır civic varken 72000 km de bu araç sıf görüntü diye ben olsam almam

CAGLAR28

« Yanıtla #23 : Aralık 22, 2010, 06:21:09 ÖS »
bana kalırsa sıfırdan kendin bin derim sıfır cıvıc tabiiki.onun tadı başka.

Co Black

« Yanıtla #24 : Aralık 22, 2010, 06:24:34 ÖS »
Kafam halaa karışık, şu ana kadar Vtec II aldım, onu satıp 2008 elegance aldım, onu satıp tekrar Vtec II aldım.Anlıyıcağınız hondacıyım ve çabuk sıkılan bi adamım :)
sıfır alıpta 3 sene binerim diye hiç garanti veremiyorum kendime, ama görüntü önemli dedim de.Yinede 5000-6000 devirle ses duymaktan da geri kalmak istemiyorum.3.16 nın çok zayıf olduğunu bilmiyodum performans konusunda