Gönderen Konu: civic - bora  (Okunma sayısı 12079 defa)

kirpi7

Ynt: civic - bora
« Yanıtla #25 : Ekim 01, 2008, 05:51:57 ÖS »

serilik çeviklik alttan kaçma olayı daha iyi civic'in. performans olarak önde olur ama bora da kesinlikle çok daha kaliteli bir araç. mesela o sınıfta yüksek hızda en stabil giden araba bile diyebilirim  
haklısın ben o arabaların yol tutuşuna hastayım çok iyiler...kalkışta hantal olsada hızını aldığı zaman kolay tutulmaz diye düşünüyorum.

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ekim 02, 2008, 01:08:00 ÖÖ »
bu soru yanlış arkadaşlar...
bora kullandım,jetta kullandım,polo classic te kullandım...
performans olarak belki polo classic te kıyaslarsınız! çünkü o zaman civic'teki ağırlık avantajı ortadan kalkar ;) ama yinede civic çok rahat alır... boralarda polo classicte kullanılan motorun aynısı var ve o kasa için yetersiz kaldığı bir gerçek.(performans olarak) yol tutuş konusunda bişey yazmak istemiyorum son bikaç gündür yeterince zaman kaybettim bu konularda :)
yinede dayanamıyorum yazıcam :D civic'in yol tutuşu iyi değil diyen arkadaşlar söylesin bana, yağmurlu bir günde civic s virajını nasıl dönüyomuş gösteriyim ;) sonra siz de kurtulun bende kurtuluyim bu sorulardan :)

(söylediklerim kimse tarafından yanlış anlaşılmasın, kimseyi,kimsenin aracını küçümsediğim fln yok ama göz var nizam var,herşey apaçık ortada... )

antonow

« Yanıtla #27 : Ekim 02, 2008, 02:54:47 ÖS »
hondalarda belli bı hızdan sora yol tutusu gercekten kotulesıo
yere ıyı basamıo
fakat wolksvagenlerde gercekten bı agırlık war we yola oturuyo buda ınsana guwen werıo
ben polo ıle cıktıgım surate bızım arabayla cıkınca guvesızlık hıssıne kapılıorm
ama poloda ole bı hısse kapılmıorm
ama herzaman hondaaaaaaa

malikaltindis

« Yanıtla #28 : Ekim 02, 2008, 07:02:16 ÖS »
bora yı çok fazla küçümsemeyin arkadaşlar,pacificler 16v.bi arkadaşımla denedik bir kez ben üçe atarken vites kaçırdım sonra anca 180de yakalayıp geçebildim.

26AK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ekim 03, 2008, 12:32:52 ÖÖ »
4 sene boyunca vw bora pasific kullandım şimdi 2008 civic 1.6i vtec prem. düz araç satın aldım 9 aydır kullanıyorum.
1.6 16v 105 hp bora gerçekten iyi gidiyor. geçme konusunda deneyip görmek lağzım bence şöferler konuşur.
gelelim yol tutuş meselesine. boranın içinde hissettiğin güveni civic te asla hesedemezsin. borada kontrol sende civic yolda sekiyor. Gidiyor ama Allaha emanet.
malzeme kalitesi zaten tartışılmaz. 2004 model boraya binin birde civice sizde bana hak vericeksiniz.

vtec_hsynnn

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ekim 03, 2008, 09:59:06 ÖS »
abi size bişey diyimmi:D civic daha seri bizzat şahit oldum..seriiii olması yönünden kazanıyo ve daha hafif

antonow

« Yanıtla #31 : Ekim 04, 2008, 01:26:56 ÖS »
hondalar kalıtesız malzeme warmıs gıbı gozukuyo ama aslında dgl kalıtelı malzeme wardır hondalarda
fakat yolda yuksek hızlarda werdıgı guwen acısından katılıorm sana gercekten cıvıclerde yuksek hızlarda hıc guwen wermıo maalesef

cemmess

« Yanıtla #32 : Ekim 04, 2008, 01:40:00 ÖS »
herşeye rağmen hondaaaaaa

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ekim 05, 2008, 03:04:02 ÖÖ »
bora nın yol tutuşuna lafımız yok, civic güven vermiyo olabilir ama bu özelliği sayesinde direksiyonda uykum gelmiyo ;) civic le her türlü yolda kalırsınız denedim şahit oldum direksiyon yüksek hızlardada güzel tepkiler veriyo ;)
bu arada soru hangisinin performansı yüksek diye sorulduğu için ona göre cevap verdim ;)
boranın vtecII yi geçmesi imkansızzz...max hızını bilmiyorum ama belki yüksek hızlarda kafa tutabilir ama en azından 210a kadar civic açık ara gider diyorum ben ;)
o hızlara kadar ister drag ister roll da deneyin civic alır ;)
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2008, 03:04:49 ÖÖ Gönderen: 8663 »

kirpi7

« Yanıtla #34 : Ekim 06, 2008, 10:28:56 ÖÖ »

bora nın yol tutuşuna lafımız yok, civic güven vermiyo olabilir ama bu özelliği sayesinde direksiyonda uykum gelmiyo ;) civic le her türlü yolda kalırsınız denedim şahit oldum direksiyon yüksek hızlardada güzel tepkiler veriyo ;)
bu arada soru hangisinin performansı yüksek diye sorulduğu için ona göre cevap verdim ;)
boranın vtecII yi geçmesi imkansızzz...max hızını bilmiyorum ama belki yüksek hızlarda kafa tutabilir ama en azından 210a kadar civic açık ara gider diyorum ben ;)
o hızlara kadar ister drag ister roll da deneyin civic alır ;)

ben uzun yolda boranın alıcağını düşünüyorum kullanan bi çok arkadaşım 240-250 yi gördüğünü söylüyor bizzat binip denemedim ama çektikleri videoları gördüm.ara hızlanmaya bişey diyemem cıvıc alır ama uzun yolda bora diye düşünüyorum...

cemmess

« Yanıtla #35 : Ekim 06, 2008, 02:47:41 ÖS »
 bora  >%6rol
yapmayın allah aşkına, doğru araba ağır hantal bu onun yola çok iyi yapıştığı anlamına mı geliyor. Yola iyi basmak sadece ağırlıkla olmuyor bu arabnın aerodinamik yapısı dış dizaynına çook ama çook bağlı unutma ki sen o süratte hava akımını yararak ilerlemeye çalışıyorsun. performansa gelince uzun yolda bora nasıl alabilir o 200 üzeri gidince sanki civic oturup onu seyredecek, bende kesiciye girmeden civic le 220 e dayayarak rahat bir şekilde gidebiliyorum.. bora 250 görüyorda kaç salise gidebiliyor merak ediyorum.. <nohapy

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ekim 06, 2008, 02:55:00 ÖS »
max hızda bencede bora geçebilir denemeden bişey söylemek zor olur...
bence denemeyin de arkadaşlar makas,yüksek hız felaket getirir...
ben çoktan bıraktım o işleri, güvenliğimi başkalarının eline bırakmak pek mantıklı gelmiyo sağlam kafayla düşününce ;) drag yapıorum,sonra 400metrede 4lüleri yakıorum en güzeli ;)
« Son Düzenleme: Ekim 06, 2008, 02:55:46 ÖS Gönderen: 8663 »

hondacivicmania

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Aralık 14, 2008, 01:09:31 ÖS »
arkadaşlar bora sürdüm altta şese arabanın kaportadan daha alçak. araba ani tümseklerde gart gurt ses çıkartıo. he performansa zaten hiç girmiorum. CIVIC

fikito

« Yanıtla #38 : Aralık 14, 2008, 01:43:41 ÖS »
mümkün degil arada 20 bg fark var bora kuzende var gitmiyor bir diger kuzenimde ise 1.3 cdti astra hb onla kalkıyorlar bora rahat rahat alıyor ama civici geçmesi imkansız....

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #39 : Aralık 14, 2008, 03:12:38 ÖS »
evet bora hantal ama yol tutuş ve konfor yönünden bora güzel.mesela bora içine ses almaz kolay kolay ve çok rahat arabadır.süspansiyonu çok yumuşak bildiğiniz gibi hondada biraz sert.performans arayana cıvıc rahatlığa da bora derim ben.tabi bu kendi düşüncemiz

asmaz

« Yanıtla #40 : Aralık 20, 2008, 11:09:14 ÖÖ »

4 sene boyunca vw bora pasific kullandım şimdi 2008 civic 1.6i vtec prem. düz araç satın aldım 9 aydır kullanıyorum.
1.6 16v 105 hp bora gerçekten iyi gidiyor. geçme konusunda deneyip görmek lağzım bence şöferler konuşur.
gelelim yol tutuş meselesine. boranın içinde hissettiğin güveni civic te asla hesedemezsin. borada kontrol sende civic yolda sekiyor. Gidiyor ama Allaha emanet.
malzeme kalitesi zaten tartışılmaz. 2004 model boraya binin birde civice sizde bana hak vericeksiniz.

premium kullanıyorsun herhalde o bakımdan bakarsan evet civicin yol tutusunda haklı olabilirsin ama elegance larda yol tutusu cok fark ediyo virajda bile etkisi var inanılmaz rahat purussuz viraj alıyo arac ben jetta kullandım kendi aracımda civic bu konuda dusuncem bu vsa olayı inanılmaz bişey lastiklerinde iyise mukemmel sonuc alıyorsun ben alıyorumda...

S2K_06

« Yanıtla #41 : Aralık 20, 2008, 11:56:57 ÖÖ »
bora kullandim egzos filtre chip coilover helezon turu benzeri bircok sey yaptim istedigim sonuclari alamadim..fabrikasyon yol tutusu da o kadar iyi degil bnce..civic e gore cok saglam araba ama ..güvenlik acisindan civicten cok daha iyi..