Gönderen Konu: SİZCE HANGİ ARAÇ ALINIR...  (Okunma sayısı 2617 defa)

atropin

• Mehmet
SİZCE HANGİ ARAÇ ALINIR...
« : Temmuz 25, 2014, 09:18:25 ÖÖ »
Arkadaşlar 30-35 bin tl arası bütçemiz var sizce bu fiyatlarda hangi araçlar alınır.Tavsiyeleriniz ve kullandığınız araçlar arasında memnun kaldığınız kaldıklarınız nelerdir.

alperd

• alperd
Ynt: SİZCE HANGİ ARAÇ ALINIR...
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2014, 10:06:07 ÖÖ »
Civic HB 1.8 ivtec ishift 2007-2009 model 35'e bulunabilir.
Ben gayet memnunum tavsiye ederim, daha önce sahip olduğum araçlar da imzamda mevcut.

İleri çıkan özellikleri:
Başarılı ses yalıtımı, güzel bir ses sistemi, geniş iç hacim ve bagaj (sedan FD6'dan daha geniş), esnek arka koltuklar (koltuk altında boş yer), sunroof hariç hepsi full donanım (far ve yağmur sensörleri, cruise control, dijital klima, VSA...), mükemmel yol tutuş, ister performanslı ister ekonomik motor (vtec), LPG tam uyumlu, F1 vites ister manuel ister otomatik, iç ve dış eskimeyecek tasarım...

Tartışmalı özellikleri:
Arka camda silecek yok (arka tekerden kirli su atmıyor cama).
ishift Yarı Otomatik şanzumanın kullanım karakterini iyi bilmek gerekiyor (bana göre bir avantaj ve keyif kimisine göre değil).
Sportif şasi süspansiyon (bana göre çok güzel kimisine göre değil).
Anahtar uyarı sesi beni deli ediyor (anahtar takılı ve kapı açıkken sürekli ötüyor, Kapı açık müzik dinleyemezsin örneğin).
Vergisi 1.8 olması nedeniyle üst dilimde.
Ortalama 80 bin km.de bir baskı balata değişiyor 1500 TL civarı Yetkili Serviste yapılıyor.
225/45/17 lastikleri pahalı ama bu arabanın hakkı.

atropin

• Mehmet
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2014, 10:44:19 ÖÖ »
Benimde listemde olan düşündüğüm araçlardan biri ama temizini nasıl buluruz İstanbul ve trakya çevrelerinde.

alperd

• alperd
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2014, 02:11:50 ÖS »
Tetikte beklemek lazım.
Ben İzmir'den bulamadım Bodrum'dan aldım geldim :)