Gönderen Konu: si hakkında bilgisi olanlar lütfen cevap versin  (Okunma sayısı 4152 defa)

alican_07

si hakkında bilgisi olanlar lütfen cevap versin
« : Aralık 23, 2009, 02:00:50 ÖÖ »
arkadaşlar artık araba almaya karar verdim normalde yazın alıp makyajlı vtech 2 alıcaktım ama ankarada arabasızlık canıma tak etti ve araba almaya karar verdim ama şu an fazla param yok ondan si almayı düşünüyorum si alırken nelere dikkat etmeliyim yani kronik sorunu varmı?ayrıca yakıt durumu nedir benzinde ve lpg de bide en merak ettiğim son sürati nedir si ın.Bilgisi olanlar yorumlarınızı bekliyorum.. :con

AL-BAYRAK

Ynt: si hakkında bilgisi olanlar lütfen cevap versin
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2009, 01:41:51 ÖS »
son sürati kadran... yakıtı kullanıma göre çok değişken sakin kullanınca çok ekonomik lpg de otomatik ara. 210 civarı yakıyor benzinde bilmiyorum.. kronik sorunu bildiğim yok klasik honda işte .... içeri biraz fazla ses alır kapı kollarından biraz tıkırtı olur.. motoruna zaten laf yok bilirsin...

zedrix

« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2009, 01:49:51 ÖS »
manuel benzınlı 3350 tl lık benzın fıyatı ıle 30 ykr den az yakar dıyen yalan soyler
yuklenırsen 4000 dd ustu 50 ykr dogru cıkar bu rakam
bunun harıcınde uzun yolda 3000 dd altı sakı suruste 215 gıbı rakamlara dusurmen mumkun
kronık sorun cıdden yok ben daha denk gelmedım dıger arkadaslardan da boyle bır sıkıntı duymadım
bence en kronık sorun olsa olsa makina si oldugundan dayanamayıp gaza yuklenmendır :)
orjınal ve sıhatlı calışan bır motor bulmaya bak gerı kalanlar sase dı darbeydı tavan dırekler vs hadı hayırlısı olsun karar vermek bır yana arac bulmak cok yorucu hangı model marka olursa olsun kolay gele..

caner2

« Yanıtla #3 : Aralık 23, 2009, 02:25:19 ÖS »
si nin kronık sorununu duymadım hiçç
bu ara almayı düşünüyorsan istdan yardımcı olblrm size

yosef

« Yanıtla #5 : Aralık 23, 2009, 04:34:58 ÖS »
manuel benzınlı 3350 tl lık benzın fıyatı ıle 30 ykr den az yakar dıyen yalan soyler
bunun harıcınde uzun yolda 3000 dd altı sakı suruste 215 gıbı rakamlara dusurmen mumkun
yakıtı bu kadar varmı gercekten ya :S

zedrix

« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2009, 01:42:49 ÖÖ »

1,3 multıjete bınmıyorsun kı :)

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2009, 07:11:48 ÖÖ »
Onceki mesajimdan bir alinti yapayim umarim yardimci olur..

"Bence si anlatilmaz yasanir..

Temiz bir si 10.000 ile 14.000 TL arasinda fiyat araligi vardir.

Yasini hic problem etmeyin, bu arac 500.000 KM garantili ustten cift egzantirikli bir dohc motordur.

Stock Saxo vts ve 106 gti ile kiyaslanamayacak kadar hizli, seri, komforlu, sahibini uzmeyen, aksine oldukca tatmin eden, dozer kadar guclu yikici yol actirici bir aractir. crx dislisi olan bir si, stock bir 106 gti'n motorunu elinden alabilir..

Artik cok nadir temiz si'ler var piyasada ve bir taneside bende.

92 - 95 yillari arasinda uretilmistir si'ler. HB'lere gore sedan'lar cok daha oturakli ve viraji rahat alabilecegin bir aractir, hb'lere gore sedanlar aile arabalari olarak kullanildigi icin sedanlar cok daha az yipranmis kuvvetli hala 93 yilindaki gibi makinalardir. Sedanlarin manuel viteslisini bulmak zordur, cogunluk otomatiktir, ama manuel bulursanda seytan tugu var olabilcek kadar sansli olabilirsin.

Turkiyede 13 tane sunroof klima ve duz vites olarak full + full fabrika cikisli sedan si var ve bir tanesi bende Fume civic si, imzamdaki arac..

Yagini suyunu kontrol etmeden binme derim, bu araclar yuksek devirli ve yuksek isili araclar oldugundan motor yag kaybi cok az olabilir.

Yeni aldigin bir si'in, 500 TL'lik motoruna bakim masrafi verdikten sonra icin huzurlu rahat rahat binersin.. EG bir hastaliktir, ki si hastalik hastasidir.

Bizim araclardan birinde si'yi dene oyle al derim, en azindan bakimli temiz bir si nasil yurur gorursun ve ona gore alirsin.."

idsüml

« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2009, 10:40:24 ÖÖ »
Aracın kronik sorunu olarak, bitmeyen 3. ve 4. vites sebebiyle, devir saatinin sonunu görmeden, yol bitiyor :)

alican_07

« Yanıtla #9 : Aralık 24, 2009, 01:47:01 ÖS »
arkadaşlar bilgiler için çok teşekkür ederim

honda111

« Yanıtla #10 : Aralık 24, 2009, 02:14:50 ÖS »
en iyiside roketleme moddudur.Araçla gıderken hangı hızda olursanı zolun dipgaz yaptıgınız andan itibaren motor şiddetli bir devirlenmeyle fırlar.Binmeyenlere tavsıyem bir yerlerden bulup bu aracla (sedan versıyonu) denem sansı bulsunlar bir kez bıle olsa.Çok kullandım 390.000 kmdeyken araça park halindeyken çarpıp pert ettiler.Yoksa 500.000 e kadar yolu vardı.

caner2

« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2009, 02:19:19 ÖS »
Onceki mesajimdan bir alinti yapayim umarim yardimci olur..

"Bence si anlatilmaz yasanir..

Temiz bir si 10.000 ile 14.000 TL arasinda fiyat araligi vardir.

Yasini hic problem etmeyin, bu arac 500.000 KM garantili ustten cift egzantirikli bir dohc motordur.

Stock Saxo vts ve 106 gti ile kiyaslanamayacak kadar hizli, seri, komforlu, sahibini uzmeyen, aksine oldukca tatmin eden, dozer kadar guclu yikici yol actirici bir aractir. crx dislisi olan bir si, stock bir 106 gti'n motorunu elinden alabilir..

Artik cok nadir temiz si'ler var piyasada ve bir taneside bende.

92 - 95 yillari arasinda uretilmistir si'ler. HB'lere gore sedan'lar cok daha oturakli ve viraji rahat alabilecegin bir aractir, hb'lere gore sedanlar aile arabalari olarak kullanildigi icin sedanlar cok daha az yipranmis kuvvetli hala 93 yilindaki gibi makinalardir. Sedanlarin manuel viteslisini bulmak zordur, cogunluk otomatiktir, ama manuel bulursanda seytan tugu var olabilcek kadar sansli olabilirsin.

Turkiyede 13 tane sunroof klima ve duz vites olarak full + full fabrika cikisli sedan si var ve bir tanesi bende Fume civic si, imzamdaki arac..

Yagini suyunu kontrol etmeden binme derim, bu araclar yuksek devirli ve yuksek isili araclar oldugundan motor yag kaybi cok az olabilir.

Yeni aldigin bir si'in, 500 TL'lik motoruna bakim masrafi verdikten sonra icin huzurlu rahat rahat binersin.. EG bir hastaliktir, ki si hastalik hastasidir.

Bizim araclardan birinde si'yi dene oyle al derim, en azindan bakimli temiz bir si nasil yurur gorursun ve ona gore alirsin.."
+1

caner2

« Yanıtla #12 : Aralık 24, 2009, 02:22:18 ÖS »
Sİ bambaşka bi makına temizini bulursan asla pişman etmez,üzmez  ;)

alp55

« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2009, 03:10:56 ÖS »
bi Sİ bu kadarmı anlatılır be
Sİ mı satıp yeniden mi alsam acep

yosef

« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2009, 04:08:02 ÖS »

1,3 multıjete bınmıyorsun kı :)

haklısın :) 300 flan çok gelmişti ilk başta ama sonradan okadarda fazla olmadğını anladım  :)
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2009, 04:11:14 ÖS Gönderen: yosef »