Gönderen Konu: seat leon cupra 2.0 tsı ve honda typer  (Okunma sayısı 14652 defa)

gmail34

Ynt: seat leon cupra 2.0 tsı ve honda typer
« Yanıtla #25 : Kasım 05, 2010, 09:37:53 ÖÖ »
o zaman atmosferik ve aşırı beslemenin karşılaştırulması ilk mesajımda belirttiğim gibi adeletsizlik yani honda fn2 yi fabrika çıkışlı turbolu piyasaya sürmesi lazımki anca o zaman tsı serisi golf olur cupra olur onlarla kıyaslayalım o zaman bakalım piyasadakı tsı serilerini kim tercih ediyor yanlışmıyım ama ilginç bir konuya değinmişsin hondada aşırı beslemeye geçecek diye bence bu olay çok düşük bir ihtimal ne bileyim olmaz değil ama ben şuan için hondanın atmosferik doğasından vazgeçeceğini sanmıyorum genede belli olmaz dediğinde olabilir zaman gösterecek
Bir de adaletsizlik derken kime göre adaletsiz? Aynı sınıf araçlar herzaman karşılaştırılablir. Sonuçta bu iki araç aynı sınıfın arabası. Drag sınıflandırmasına göre üretmiyor ki üreticiler araçlarını... Civic ile Leon aynı sınıf araçlardır, turbo veya atmosferik olması onları farklı sınıf yapmaz. O turbo araç, daha avantajlı dersen, birisi de çıkar der ki, ama onun da kilosu 100 kg daha hafif. Her kriter eşit olamaz yani.

canguder

« Yanıtla #26 : Kasım 05, 2010, 09:45:44 ÖÖ »
ferrari demekki bu işi hiç bilmiyor baksanıza yıllardır atmosferik ile uğraşıp duruyor. millet tsi tfsi yaptı ferrari hala atmosferik üretiyor :) güldürmeyin beni

yusufaltintepe

« Yanıtla #27 : Kasım 05, 2010, 09:46:09 ÖÖ »
O konuda hem fikiriz sınıflar aynı ama motor tipleri farklı en baştan söylediğim gibi aşırı besleme ile atmosferik araçlar şahsi fikrim olarak karşılaştırılamaz stoch halde şu karşılaştırmanın zaten galibi belli cupra ama tercih kişiden kişiye beklentiler ve zevk yönünde değişir sen cuprayı alırsın ben devir çevirmek isterim gücü hissetmek yetmez birde duymak isterim type-r alırım

yusufaltintepe

« Yanıtla #28 : Kasım 05, 2010, 09:48:05 ÖÖ »
ferrari demekki bu işi hiç bilmiyor baksanıza yıllardır atmosferik ile uğraşıp duruyor. millet tsi tfsi yaptı ferrari hala atmosferik üretiyor :) güldürmeyin beni

atmosferik motor herzaman sorunsuzluktur, aşırı besleme herzaman derttir bende atmosferikten yanayım zaten :)

gmail34

« Yanıtla #29 : Kasım 05, 2010, 09:49:56 ÖÖ »

Ferrari süperspor araçlar üretir, sen gördün mü station Ferrari??? İstediğin kadar da gülebilirsin ayrıca. Senin araçların süperdir, kulladığın iki araç da sınıflar ötesi, müthiş araçlardır, oldu mu???
Mantıklı yorumlar yapacaksan buyur yaz, ama konuyu kirletirim,taciz mesajları atarım dersen lütfen mesaj yazma.

gmail34

« Yanıtla #30 : Kasım 05, 2010, 09:53:44 ÖÖ »
O konuda hem fikiriz sınıflar aynı ama motor tipleri farklı en baştan söylediğim gibi aşırı besleme ile atmosferik araçlar şahsi fikrim olarak karşılaştırılamaz stoch halde şu karşılaştırmanın zaten galibi belli cupra ama tercih kişiden kişiye beklentiler ve zevk yönünde değişir sen cuprayı alırsın ben devir çevirmek isterim gücü hissetmek yetmez birde duymak isterim type-r alırım
Ne güzel bakış açısı işte, sen kendi tercihini söylemişsin, insanların tercihleri nasıl farklılaşıyor, görüyoruz. Kişilerin tercihlerine göre şekillendiriyor zaten üreticiler araç üretimlerini. Kimisi devi çevirmeyi sever, kimisi toru hissetmek ister. Bunun gibi kriterler olduğu sürece farklı motor tipleri, farklı araçlar olacaktır, bunu anlatmaya çalışıyorum.

yusufaltintepe

« Yanıtla #31 : Kasım 05, 2010, 09:58:02 ÖÖ »
problem yok zaten :)

gmail34

« Yanıtla #32 : Kasım 05, 2010, 10:03:04 ÖÖ »
Eywallah :)

canguder

« Yanıtla #33 : Kasım 05, 2010, 10:44:30 ÖÖ »

Ferrari süperspor araçlar üretir, sen gördün mü station Ferrari??? İstediğin kadar da gülebilirsin ayrıca. Senin araçların süperdir, kulladığın iki araç da sınıflar ötesi, müthiş araçlardır, oldu mu???
Mantıklı yorumlar yapacaksan buyur yaz, ama konuyu kirletirim,taciz mesajları atarım dersen lütfen mesaj yazma.

hondaya özellikle konu type-r ise laf ettirmem. çünkü hiç bir araç type-r olamaz ama vw grubu her araç leon cupra hatta daha üstün olabilir. bu yüzden type-r eşsizdir. station ferrari görmedim ama olmayanından çok gördüm yollarda. bu arada audi r8 niçin tsi veya tfsi motor kullanmıyor hala merak ediyorum. acaba bir sorunmu var ?

chevasil

« Yanıtla #34 : Kasım 05, 2010, 11:00:52 ÖÖ »
son noktayı koyayım mı :) HONDA aşkı başkadır. her araba gelır gecer ama honda'sı olan sadece arabasına bakar adının zevkını alır. HONDA dedimi sokakta herkesi baktırır. benım 1.4 sedanın yanına yanasanları görseniz millet hondayla katılım yapmak için can atıyor. ama sız keyfınıze bakın aldırmayın yerı gelırse tokadı yapıstırın. herkese bol honda'lı keyifler.

gmail34

« Yanıtla #35 : Kasım 05, 2010, 12:09:07 ÖS »

hondaya özellikle konu type-r ise laf ettirmem. çünkü hiç bir araç type-r olamaz ama vw grubu her araç leon cupra hatta daha üstün olabilir. bu yüzden type-r eşsizdir. station ferrari görmedim ama olmayanından çok gördüm yollarda. bu arada audi r8 niçin tsi veya tfsi motor kullanmıyor hala merak ediyorum. acaba bir sorunmu var ?

Honda'ya laf atan falan olmadı, bu ne cahilce bir bakış açısı. Sana göre eşsiz olması, herkese göre eşsiz olacağı anlamına gelmez. Senle polemiğe girme istemiyorum aslında çünkü at gözlüğüyle bakıp yorumluyorsun konuları. Honda iyidir, mükemmeldir, eşsizdir diyorsun bitiriyorsun, açıklama veya bilgi yok...
Porsche 911 Turbo modelini de konuya yazayım bu arada, süper spor ama turbo motor. Süper spor arabalar tamamen kategori dışıdır.

canguder

« Yanıtla #36 : Kasım 05, 2010, 12:20:49 ÖS »
porsche bazı modellerinde çift turboda kullanıyor ama bir porschenin zevki farklıdır. burda senin anlamak istemediğin cuprada sürüş zevki olmaması. kendine has duruşu motoru şanzımanı olmayan bir araç. arabayı zevk için kullananların tercihi type-r olacaktır. işimi görsün bastımmı uzayayım mantığında leon önde olur. bu görüşe katılmayacak kimsede yok sanırım. 

canguder

« Yanıtla #37 : Kasım 05, 2010, 12:27:08 ÖS »
birde açıklama istiyorsan seat vw grubunun alt modelidir. nasıl skoda alt modelse seat vw'den daha düşük donanım ve kalitede üretilir. vw'nin önem verdiği marka ise audi oluyor. tüm dünyada tanınmış honda , F1 efsanesi markayı ayrıca F1 teknolojisi kullanılmış bu motoru eleştirirken biraz daha yapıcı olmamız gerekiyor.

gmail34

« Yanıtla #38 : Kasım 05, 2010, 01:20:11 ÖS »
porsche bazı modellerinde çift turboda kullanıyor ama bir porschenin zevki farklıdır. burda senin anlamak istemediğin cuprada sürüş zevki olmaması. kendine has duruşu motoru şanzımanı olmayan bir araç. arabayı zevk için kullananların tercihi type-r olacaktır. işimi görsün bastımmı uzayayım mantığında leon önde olur. bu görüşe katılmayacak kimsede yok sanırım. 
Sürüş zevkinin olmaması için kriter kim,sen misin? Neye göe zevksiz? Alan insa neden alıyor acaba??? Type R'ını satıp da Cupra alan insanlar var. Kendi yorumlarını söylersen anlarım, saygı duyarım ama cupranın kullanımı zevksiz, type r kullanımı zevkli dersen bu senin fikrindir. Deminden beri bahsediyorum, zaten bu fikir ayrılıkları doğrultusunda araç üretiyor üreticiler.
Ben de FN2'nin tipine hiç alışamadım, gerçekten itici geliyor mesela,am aşık olarak alan çok insan var, demekki herkesin evki faklıymış. Ben her zaman yüksek torku tercih ederim, 5. viteste hızım 40 km'ye kadar bile düşse vites küçültmeden anında hızlanmak isterim, işte bu bana göe bişeydir. Sen de devir kesiciye kadar çıkmak istersin, bu da senin zevkindir. Anlatabildim mi???

gmail34

« Yanıtla #39 : Kasım 05, 2010, 01:21:24 ÖS »
birde açıklama istiyorsan seat vw grubunun alt modelidir. nasıl skoda alt modelse seat vw'den daha düşük donanım ve kalitede üretilir. vw'nin önem verdiği marka ise audi oluyor. tüm dünyada tanınmış honda , F1 efsanesi markayı ayrıca F1 teknolojisi kullanılmış bu motoru eleştirirken biraz daha yapıcı olmamız gerekiyor.

Kim eleştiriyor anlamadım???????????????????????????????????
Okuduğunu anlamıyor musun???????????????????????

gmail34

« Yanıtla #40 : Kasım 05, 2010, 01:28:43 ÖS »
Fomula 1'den bahsetmişsin. Peki senin sürekli yerden yere vurduğun Renault'un Formula 1'de nasıl bir dev olduğunu biliyor musun???

canguder

« Yanıtla #41 : Kasım 05, 2010, 01:39:55 ÖS »
renault eskiden saygı duyduğum bir markaydı ama kendini bozdu kalitesizleştirdi. o spring broadway flash ne arabalardı. taş gibi hala yürüyorlar. vw'de aynen öyle. 98 model golfü sıfırına değişmem. markalar daha çok para kazanmak için kaliteden ödün vermeye başladılar. renault bunların başında geliyor. formula 1 konusunda renault başarılıdır çünkü orda kaliteyi bozmak demek dükkanı kapatıp gitmek demektir. formulada kimseyi kazıklayamazsın kandıramazsın. ama türkiyede 20 bin lira bile etmeyecek fluence alan çok insan var. konuyu nereye getirdin :)

gmail34

« Yanıtla #42 : Kasım 05, 2010, 01:42:55 ÖS »
Konuyu Formula 1'e sen getirdin, mesajlarına bir bak istersen...
Neyse sen arabalarınla mutluysan sorun yok.
Taraflı yorumlar yapıyorsun çok fazla...

gmail34

« Yanıtla #43 : Kasım 05, 2010, 02:37:50 ÖS »
renault eskiden saygı duyduğum bir markaydı ama kendini bozdu kalitesizleştirdi. o spring broadway flash ne arabalardı. taş gibi hala yürüyorlar. vw'de aynen öyle. 98 model golfü sıfırına değişmem. markalar daha çok para kazanmak için kaliteden ödün vermeye başladılar. renault bunların başında geliyor. formula 1 konusunda renault başarılıdır çünkü orda kaliteyi bozmak demek dükkanı kapatıp gitmek demektir. formulada kimseyi kazıklayamazsın kandıramazsın. ama türkiyede 20 bin lira bile etmeyecek fluence alan çok insan var. konuyu nereye getirdin :)

http://www.cnnturk.com/2008/spor/formula1/12/05/honda.formula.1den.cekildi/503564.0/index.html

Honda F1'den çekilmişti, bunu bilmiyorsun sanırım, yukarıdaki linke bir bakıver :) (Şu an devam ediyor mu bilmiyorum aa sanırım yok.) Genelde bilgi sahibi olmadan yazıyorsun.
F1'den çekildi, kepenkleri mi kapattı şimdi Honda???

canguder

« Yanıtla #44 : Kasım 05, 2010, 03:13:52 ÖS »
yoo senin kadar hızlı yazmıyorum ama brawn gp olarak bak istersen :) honda f1 kapanmadı sadece satıldı. ayrıca otomobil konusunda ve araştırmacılık konusunda senden daha iyi olduğumu garanti ederim.

gmail34

« Yanıtla #45 : Kasım 05, 2010, 03:17:07 ÖS »
Neden satıldığını üsttki linkten öğrenebilirsin.
Zaten kimse senden daha iyi bilemez, ne haddime senden daha bilgili olmak :)
Kusura bakma ama yazdıkların genelde cahilce şeyler...

gmail34

« Yanıtla #46 : Kasım 05, 2010, 03:21:00 ÖS »
Seninle hakikaten fikir tartışması yapılmaz. Honda en iyidir dersin geçersin, ama ne bir bilgi, ne bir dayanak, ne bir veri sunarsın... Futbol takımına laf ettiğin zaman kazma kürekle laf edenin üzerine yürüyen cahil bir kesim vardır ya aynen onları çağrıştırıyorsun bana :)

yusufaltintepe

« Yanıtla #47 : Kasım 05, 2010, 03:25:10 ÖS »
ya arkadaşlar niye geriliyorsunizki bu kadar gerek yok böyle şeylere boşverin...

canguder

« Yanıtla #48 : Kasım 05, 2010, 03:39:15 ÖS »
cahillik konusu göreceli bir kavramdır belkide senin yazdıkların başkalarına göre cahilce , felsefesini yapmaya gerek yok , bu forumdada herkesin yerini bilmesi gerekiyor. benim açtığım konular katıldığım konular ve seninkilere bakınca kimin daha araştırmacı paylaşımcı olduğu ortaya çıkıyor. burda laf kalabalığı değilde insanları doğru bilgilendirmek bizim görevimiz diye biliyorum

canguder

« Yanıtla #49 : Kasım 05, 2010, 03:47:37 ÖS »
arkadaşlar bu gereksiz polemik için hepinizden özür dilerim . bu konu hakkında bir daha yorum yapmayacağım .