Gönderen Konu: yardım :(  (Okunma sayısı 2214 defa)

siriussahin

• Şahin
yardım :(
« : Ağustos 11, 2012, 01:05:32 ÖÖ »
arkadaslar burda baska marka bır arabadan bahsedecegım ama babama okadar gıt bır honda al deme me rahmen almadı almayacakta bugun gıtmıs galerici arkadasından 98 model bır fiat marea almıs araba daha bugun geldı hararet ıbresı kırmızıda nese baktım suyu yok ıleve ettim tamam ıbre normale dondu aksama kadar bındım bısey yok araba yı dukkanın onune cektım aksam evegıdecez calıstırdım eve gııderken 2 viteste bı anda stop ettı lpg var benzın var daha da calısmadı mars basıyo ama calısmıyyo akude bıttı cektım kenara duruyo bune ne boyle cok uzuldum valla babamın canı sıkılınca anlamadımda sorunu sızce ne olabılır bu

hakan7960

• TAVŞANLI ÇEVRECİLER PLATFORMU
Ynt: yardım :(
« Yanıtla #1 : Ağustos 11, 2012, 01:14:20 ÖÖ »
Öncelikle geçmişl olsun kardeşim.Araba yeni olduğu için elbette huyunu bilmiyorsun neresinde ne var yok tahmin etmen zor.Ama öncelikle ateşleme sorunu olabilir buji ve kablolarına bakıp ateşleme yapıp yapmadığına bakmanı tavsiye ederim.Susuz kaldığı için dikkat etmek lazım.sakın arabayı vurdurup çalıştırmayı deneme.Gerekirse bir tamirci çağır ve baktır.Tekrar geçmiş olsun selamlar.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2012, 01:37:13 ÖÖ »
cok sagol kardesim buji benimde aklıma geldi olabilir dogru soyluyosun ya inan babama uzuluyom hep bole arabalar alıyo hep aynı masal yolda kal tamir ettr sat boyle massllahı var ben hondam dan bole seyler gormedım allah gordurmesınde hepimize

hakan7960

« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2012, 01:43:29 ÖÖ »
Kardeşim babalar her zaman herşeyi iyi bilir ya ondan oluyor.Benim rahmetli babamda öyleydi.Nerede çürük çarık araba var onları alır sonrada ya motor yaptırır yada bir sürü para verir tamir ettirirdi.Kendi kendime söz vermiştim büyüdüğümde aldığım araba modelli olacak diye.ilk arabamı sıfır aldım bu yüzden.11 sene sorunsuz bindim.şimdi 2000 honda civic aracım.Büyüklerin zamanında hiç arabası olmadığı için her arabayı çok iyi zannediyorlar.Ne yaparsın böyle idare etmek lazım kırmadan.selamlar.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2012, 12:49:28 ÖÖ »
ya hakan abi kafayı yiyecem araba bugün sanayide durdu akşama kadar usta krang sensörüdedi şu sensör dedi bu sensör dedi ne varsa baktı ama en sonun da ben bunu yapamıcam dedi.dedim ustaya usta ne alaka koca koca mercedesleri yapıyon bunumu yapamıcan bu farklı fiat 2,0 motor dedinmi ustası aaz olur dedi pazartesi servisemi göttürsek acaba

hakan7960

« Yanıtla #5 : Ağustos 13, 2012, 03:01:14 ÖS »
ya hakan abi kafayı yiyecem araba bugün sanayide durdu akşama kadar usta krang sensörüdedi şu sensör dedi bu sensör dedi ne varsa baktı ama en sonun da ben bunu yapamıcam dedi.dedim ustaya usta ne alaka koca koca mercedesleri yapıyon bunumu yapamıcan bu farklı fiat 2,0 motor dedinmi ustası aaz olur dedi pazartesi servisemi göttürsek acaba
   Kardeşim muhakkak bu işten anlıyan birisi vardır kıyıda köşede.Sonuçta araba bu gökten inmedi ya.Araştır ne mehmetçikler çıkacaktır karşına kolay gelsin.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2012, 10:10:50 ÖS »
abi buldum birini sanayiden adam 5 dk çözdü egsantrik okuyucu parçalanmış parçayıda buldu değişiyo :D