Gönderen Konu: seat exeo'yu tanıyormusunuz??????  (Okunma sayısı 14843 defa)

SKE

seat exeo'yu tanıyormusunuz??????
« : Şubat 08, 2010, 11:59:02 ÖS »
ARABAMI DEĞİŞTİRECEĞİM BUARALAR ARABALARI ARAŞTIRIYORUM.SEAT EXEO'NUN KASASI ÇOK HOŞUMA GİTTİ.AMA BİLMEDİĞİM BİR ARABA ONUN İÇİN TEREDDÜTDEYİM.KULLANAN VE BU ARABA HAKKINDA BİLGİSİ OLANLARINNDÜŞÜNCELERİNİ BEKLİYORUM.

ENG

Ynt: seat exeo'yu tanıyormusunuz??????
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2010, 12:35:55 ÖS »
çakma A4 :p

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2010, 03:51:12 ÖS »
bencede çakma a4

statik

« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2010, 03:54:50 ÖS »
Çok fena duruyor, A4 e göre fiyatı ne acaba çakma diyoruz ama? Mesela A4 ten 15-20 lira aşağıysa alınabilir yani

adyobatik

« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2010, 04:11:34 ÖS »
dostlar genelde aynı fikirleri paylaşıyoruz ama burda size katılmıyorum,exeo kesinlikle çakma A4 değil, birebir eski A4 ün kendisi, üstelik kasası bence daha güzel,araca bindim ve test ettim,arabanın herşeyi A4 ,bi defa kesinlikle kaliteli bir araç,işçilik falan o paraya başka bişeyde alamazsınız,passat ayarında nerdeyse, üstelik bunu 1.6 litrelik yine audi-wv motoruyla (102 beygir olan) 40 bin liraya sunuyor,bence kesinlikle alınabilecek bir araç,renault-ford-citroen-peugeot falan hikaye exeonun yanında,araç zaten bi önceki A4 ün platformunu taşıyor,motorundan tutun klima kumandalarına kadar WV grup üretimi,yani 2005-2006 sıfır audi A4 almış gibi olursunuz,40 bin liraya kesinlikle alınır bir araçtır,1 yıla kadar 45 bin lira olur baz fiyatı dedi dersiniz, örnek olarak alakasız ama chevrolet cruze var,o araçta 28.250 liradan satışa sunuldu,üstelik bu vergi indirimsiz fiyatıydı,vhevroletin kötü imajı yüzünden,ama şimdi baz versiyonu 33.500 liradan satıyorlar ve ocak ayında hedefleri aşmışlar bile,benim fikrim exeo da tanıtım fiyatıyla tutulup 1 yıl içerisinde zamlanacak bir otomobil,eğer gücünüz varsa 47 civarına çıkın ve 1.4 TSİ 125 beygirliğini alın,motor zaten audi

byberkay000

« Yanıtla #5 : Şubat 09, 2010, 04:45:32 ÖS »
vw-audi-seat artık birleşip bir marka olsunlar. herşeyleri aynı olmaya başladı. ilk motordan başladı. sonra kumandalar donanım birbirine benzedi ve en sonunda karoserde benzedi.

nikky

« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2010, 01:37:33 ÖÖ »
Bence gereksiz bir araba olmuş onu alana kadar ikinci el a4 alırım orjinali varken klonuna niye bineyim ki ?? Ayrıca a4'le aynı kalitede olduğunu düşünmüyorum..

nos61

« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2010, 01:57:53 ÖÖ »
vw-audi-seat artık birleşip bir marka olsunlar. herşeyleri aynı olmaya başladı. ilk motordan başladı. sonra kumandalar donanım birbirine benzedi ve en sonunda karoserde benzedi.

bide skodayı eklemek istiorm hepsi aynı parcaları kullanıor ...seatda civatalar bile vw ..exeo da a4 ten tek farkı tamponlar farlar ve stop dıs görnüş yani... audi de fazlalıktı heralde kasalar seat a bagıslamıs gibi :D

tricky

« Yanıtla #8 : Şubat 11, 2010, 02:24:28 ÖÖ »
Ewet skoda superB yede baya benziyor...

byberkay000

« Yanıtla #9 : Şubat 11, 2010, 04:11:06 ÖS »
evet birde skoda var. onu unutmuşum.

alican_07

« Yanıtla #10 : Şubat 20, 2010, 04:52:38 ÖS »
ya sonuçta vw fabrikasında üretilen araçlar bunların hepsi audi olsun skoda olsun seat olsun axeo da güzel ve kaliteli bi araba jetta a4 de bulunan bütün özellikleri ve kaliteyi daha düşük fiyatla alıyorsun bence gayet güzel.

alican_07

« Yanıtla #11 : Şubat 20, 2010, 04:54:43 ÖS »
ayrıca dizelleri passat ile aynı motoru kullanıo

SKE

« Yanıtla #12 : Şubat 24, 2010, 11:46:14 ÖÖ »
CEVAP YAZAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.ARACI TEST EDEN VARMI.YAKIT DURUMU VE KULLANIM KONFORU SAĞLIYORMU.BU ALACAĞIM ARABAYI DEĞİŞTİRMEK İSTEMİYORUM EN AZ Bİ 5 6 YIL BİNMELİYİM

adyobatik

« Yanıtla #13 : Şubat 24, 2010, 03:19:05 ÖS »
dostum kullanmadım ama içine bindim,çalıştırdım,kapıyı pencereyi kapattım sessizliğine baktım, fuarda bunları denedim,araç gayet güzel ve konforlu,1.6   102 beygirliğini alırsan muhtemelen performansı beğenmezsin,çünkü kasa gayet büyük ve ağır,sessilik gayet güzel,hondadan sessiz,daha oturaklı,ama 1.4 tsi falan alınırsa tadınmaz yenmez bence,fakat 3-5 yıl sonra gıcırdarmı?ses yaparmı dersen onu daha kimse bilemez,ama eski kasa audi A4 ün aynısı,ben kalite konusunda kesinlikle memnun bırakacağına inanıyorum,içindeki malzemeler falan güzeldi,

remeber

« Yanıtla #14 : Aralık 08, 2010, 06:41:07 ÖS »
arkadaşlar öncelikle kimse beni yanlış anlamasın seat exeo yu yeni satın aldım seat aygüv den araba 10 değil 100 numara bi araç en çok korktuğum motoru kasayı kaldırmıyacağıydı fakat gaza basınca insanı arkasına yaslıyacak kadar serii bi araç güvenlik mükemmel işçilik mükemmel kalite mükemmel konfor mükemmel audi den hiç bir farkı yok aracın  aracın tek kusuru tasarruflu araç kullanmıyanlar için veya bilmeyenler için benzin i çok yakar ama ona da çözüm var gaz taktırırsın kimse sahip olmadan bilemez benim ilk aracım seat toledo ydu alacak karşılığı zorla aldım arabayı bana kalsa aklımın ucundan bile geçmezdi almak ben opel istiyodum fakat şimdi seat dan başkasına binmem uzun yolda insanı yormayan bi araç opel tank gibi ağar bi araba son çıkanlarını nasıl bilmem clasic verisyonları öyleydi herkese tavsiye ederim seat ı benim gözümde opel renault dan çok çok daha iyidir seat yanında tofaş kalıyo desem yeridir reno nu tek güzelliği yakıtı az yakması onun dışında tel maşa opel de güzel fakat seat ı tutmazzzzzzzz kalın sağlıcakla yorumunu yaptığım araçları kullandığım için yorum yaptım yerinizde olsam kullanmadan bi araca yorum yapmam çünkü çok abes kaçıyo!!!

NeFeR

« Yanıtla #15 : Aralık 08, 2010, 07:03:49 ÖS »
Geçen önümdeydi hiç beğenmedim ayrıca hiçte tutulacağa benzemiyorHa motorunu falan bilmem ben görünüş açısından söylüyorum inceleme fırsatımda olmadı.  B.k atmak gibi olmasın ama şahsi fikrim bu git leon al daha iyidir.
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2010, 07:06:49 ÖS Gönderen: NeFeR »

emre16

« Yanıtla #16 : Aralık 08, 2010, 07:11:41 ÖS »
yakıt ve performans açısından 1.6 102hp olanını alırsanız sizi çok pişman eder ama diğer motor seçenekleride pahalı biraz dizeldede 2.0 den aşağı yok sanırsam ama koyarlar yakında 1.6 tdi....

adyobatik

« Yanıtla #17 : Aralık 11, 2010, 04:48:40 ÖÖ »
konu pis hortlamış :)

SKE

« Yanıtla #18 : Ocak 02, 2011, 03:19:38 ÖS »
2006 model honda cıvıc 1.6 es kullanıyorum.sanırım 105 bg performansıda yeterli benim için.dolayısıylada exeo nun 1.6 102 bg motoru beni üzmeyecek sanıyorum.yazılanlara bakılırsa tek dez avantaz performans oda şuan kullandığım araba gibi sorun yok ozaman.fiyat avantajı çok iyi..

doan

« Yanıtla #19 : Ocak 02, 2011, 03:22:08 ÖS »
abicim almadın mı hala arabayı yauv :) vtec2ler 110 hpdir. ve muhtemelende exeolar daha ağırdır sizin araçtan. ancak işiniz çok olmuyorsa hızla falan sizi idare eder 102 hp.

mesut81

« Yanıtla #20 : Ocak 02, 2011, 05:01:31 ÖS »
Arkadaşlar Seat exeo'yu ben kullandım, denedim , araba A4'e benziyor tartışmalarına gerek yok, çünkü zaten araştırırsanız, eski kasa A4 'ün birebir şasesini kullandığını açıklıyorlar, araç eski kasa A4 kokpitte A4 cabrionun içidir, araba gerçekten çok kaliteli, audi amblemi olsa kimse seat mı demez, malzeme , sessizlik, konfor, 10 numara 1.6 102 bg 8V motoru kullanmakta ısrar ediyorlar o ayrı konu, o motor gerek performans gerekse ekonomi olarak çok çok kötü , araba gayet ağır ve hantal, bu arada 6 ileri manuel şanzıman var arabada onunla biraz daha seri hale getirmeye çalışmışlar ama , nafile 2006 ES kullanan arkadaş , benim için performans önemli değil bende de 1.6 var dese de civic exeo'nun yanında resmen gti oluyor , onuda belirteyim, aracın 2.0 dizel ve 2.0 benzinli ve 1.6 benzinli motorları varmış, 1.6 tdi ve 1.4 tsi motor konulursa satışları çok artar ama kısa vadede öyle bir çalışma yok dediler bana bayiiden, onlarda aynı olaydan şikayetçi...

SKE

« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2011, 05:59:18 ÖS »
arabama bir müddet daha bineceğim sanırım.exeo 1.6 102 beygir hondamı aratacaksa biraz daha beklerim.araştırmalara devam ederim.zaten 2011 wv jetta 1.2tsı motor 122 bg mükemmel bir kasaya sahip .onun türkiyeye gelmesini bekleriz yada ozamana dediğinizgibi exeo 122 bg çıkarır