Gönderen Konu: rolling ve drag leon topsport ve typer  (Okunma sayısı 9041 defa)

czfr

rolling ve drag leon topsport ve typer
« : Haziran 23, 2008, 10:45:53 ÖS »
şimdi arkadaşlar mantık ve denenmiş şekilde olan arkadşlar varım onlar cevap yazarsa  sevinirim bazı arkadaşlarımız topsport yer diyor bazıları ise typer yer diyor şimdi asıl konu şu typer  200hp atmosferik tposport 187 hp beslemi motor  şimdi topsport wimmer chip  yapılsa  drag ve rollinde hangisi  alır

AhmetFikri!

• TeamManisa
Ynt: rolling ve drag leon topsport ve typer
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2008, 12:45:09 ÖÖ »
wimmer chip ne kazandırıyor
type-r stokmu (hoş piyasadaki stok typrlarda dc aem kpro fix oldu)
eğer typer stoksa chipli topsport çok fark atamaz ama alır gibi

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2008, 09:22:26 ÖÖ »
valla kardesım top sport wimmer chıple 215-220 cıvarı bı guce ulasıyo eger kı type-r stock sa bı ıslem yapılmamıssa top sport alır

Seko

« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2008, 02:18:24 ÖS »
top sport fiyatına gore guzel bir alternatif ama bir seat forumunda seat ları yuklemenin bir Honda kadar kolay olmadıgını ( dikkat alıncak güç anlaömında degil , parça ve usta anlamında yazıyorum ) okumustum .
o diilde yeni kasa leon ların 140 lıklarına 170 liklerin superchips li yazılımı yuklenirse 214 beygir ve 430 nm tork oluyor vay anasını diyorum:) Acaba aynı mekanik aksammıdır 140 lıkla 170 lik ?

can34

« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2008, 04:56:19 ÖS »

top sport fiyatına gore guzel bir alternatif ama bir seat forumunda seat ları yuklemenin bir Honda kadar kolay olmadıgını ( dikkat alıncak güç anlaömında degil , parça ve usta anlamında yazıyorum ) okumustum .
o diilde yeni kasa leon ların 140 lıklarına 170 liklerin superchips li yazılımı yuklenirse 214 beygir ve 430 nm tork oluyor vay anasını diyorum:) Acaba aynı mekanik aksammıdır 140 lıkla 170 lik ?

vay anasını eksik kalır araç tork delisi oluyormus ya .

Seko

« Yanıtla #5 : Temmuz 01, 2008, 07:20:47 ÖÖ »
http://www.superchips.co.uk/roadtest/Seat%20Leon%20TDI%20170.pdf
tıkla ve gör 430 nm degil bu arada 416 nm imiş :)
araçta yakışıklı bir araç hani..

infaztim

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2008, 03:35:21 ÖS »
leonlar güzel araç ama typerdaki safkanlık yırtıklık onlarda yok malesef bende 4 kapı alsam leon alırdım ama bence hala sınıfında en iyisi typer.

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2008, 09:46:08 ÖS »
abı nerelerdesın sen ya :D
sınıfının derken abı bu sınıfta s3 lerde yer alıyomu bırde sadece tek kapılılarmı var bu sınıfta ;) bu arada atmosferık olarak mı ayırdın bu sınıfı onu merak ettım saygılar abı....

Seko

« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2008, 11:01:57 ÖS »
arkadas hem dogru demis hemde biraz çarpılmış sanki , ok yeni s3 ep3 type r ın uzerinden atlar ama 50,000 e da iyi para , turbolu turbosuz bence fark yapmaz kral araclardan biride bence focus rs tir 02--03 olan ..

infaztim

« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2008, 12:49:14 ÖÖ »
yaw cem baba ben ayrı tutuyorum typerı hepsinde o bana göre kategorisinde tek çünkü atmosferik :D onun için typer katagorisinde en iyi :D :D

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 03, 2008, 11:07:21 ÖS »

arkadas hem dogru demis hemde biraz çarpılmış sanki , ok yeni s3 ep3 type r ın uzerinden atlar ama 50,000 e da iyi para , turbolu turbosuz bence fark yapmaz kral araclardan biride bence focus rs tir 02--03 olan ..

turkıyede kac tane var bu rs lerden bende hayranıyım onun ama cok az 6 tane mı ne var yanılmıyosam ama sunuda solemek lazım 01 s3 lere nedıyosun serkan ;) fıyatıda uygun 08 lerı cok mukemmel ama s3 lerın arkadas yenı getırdı daha ıst dan beyaz olanı cok ıı yuruyo
serkan abı bılıyorum senı :) nasıl bı tepkı vercen dıye yazdım typer ları sevdıgımı bılırsın ;)

hantypR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 04, 2008, 12:36:59 ÖÖ »
ben cok denemelerde bulundum ve rollınglerde tsportun hıc sansı oldugunu gormedım bızzat denedım bazı aracların modıfıye ıle typer cok yakın gıttıklerını gordum şölede bı durum var ben hıc stok kullanmadıgım ıcın typerı ötekı aracların cok ii gittiklerini farketmemıs olabılırım de t sport ıcın konusuyorum vtc sıstemı baska hatta typer motoru k20 a bambaska bır motor cok zor bu aracların basa cıkması yuklu bır typer ile  typer stok ile ilgili bir bılgım yok

Seko

« Yanıtla #12 : Temmuz 04, 2008, 08:28:21 ÖÖ »

turkıyede kac tane var bu rs lerden bende hayranıyım onun ama cok az 6 tane mı ne var yanılmıyosam ama sunuda solemek lazım 01 s3 lere nedıyosun serkan ;) fıyatıda uygun 08 lerı cok mukemmel ama s3 lerın arkadas yenı getırdı daha ıst dan beyaz olanı cok ıı yuruyo
serkan abı bılıyorum senı :) nasıl bı tepkı vercen dıye yazdım typer ları sevdıgımı bılırsın ;)

focus rs 212 lik olanlardan TR de bir tek benim bildigim intercity rent a car ın sahibinde var zaten yoldada hc gormedim . O aracta standart olarak anormal yol tutan ( bunda quaife lsd nin de etkisi vardır ) 5 ileri olması haricinde bence bir handikapı olmayan TR ye hic getirilmemis resmen bir hot hatch king tir benim gozumde :)
IST da 00 S3 leri 30-32 ye satıyorlar yanlız 00 lar 210 luk 01 ler 225 lik cupra motorlu diye biliyorum ve 01 tercih sebebidir . Fakat bu forumda cokca yazıldı yuklu type r yuklu s3 - TT yi rollingte geciyor diye o yuzden ben pek tutmuyorum fakat leon cupra ya hahyır demem zira o FF yani rolling te chipli olarak nasıl gittigini sen hepimizden iyi bilirsin diye tahmin ediyorum :)
Benim suan secimimim yeni Leon cupra ve chiptir ikinci el olarak 50,000 ytl ye bulur bir chip ile babalar gibi binerdim. 300 ps - 400 tork 1350-1375 kg civarı bir araç çokta şeker gider :)

Seko

« Yanıtla #13 : Temmuz 04, 2008, 08:32:00 ÖÖ »
http://www.sahibinden.com/cupra_leon_2_0_tfsi_240_hpWQQaXQQ9625392WQQpXQQdisplayitem
54,000 ytl ikinici el olarak gayet guzel ve mantıklı bir secenek ..

integratypeR

« Yanıtla #14 : Temmuz 04, 2008, 09:44:42 ÖÖ »
her zaman type R ALIRRRRRRRRRRRR idda ediyorum seat 250 hp olsa gene type R alır

Seko

« Yanıtla #15 : Temmuz 04, 2008, 02:15:23 ÖS »
hani type r alıyor ep3 - fn2 ne var uzerinde , stock ? , turbo ? SC ? K24 vs. vs. :)
stock fn2 ile stock yeni cupra yuruten vardır hrld :)

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 05, 2008, 08:24:54 ÖS »

focus rs 212 lik olanlardan TR de bir tek benim bildigim intercity rent a car ın sahibinde var zaten yoldada hc gormedim . O aracta standart olarak anormal yol tutan ( bunda quaife lsd nin de etkisi vardır ) 5 ileri olması haricinde bence bir handikapı olmayan TR ye hic getirilmemis resmen bir hot hatch king tir benim gozumde :)
IST da 00 S3 leri 30-32 ye satıyorlar yanlız 00 lar 210 luk 01 ler 225 lik cupra motorlu diye biliyorum ve 01 tercih sebebidir . Fakat bu forumda cokca yazıldı yuklu type r yuklu s3 - TT yi rollingte geciyor diye o yuzden ben pek tutmuyorum fakat leon cupra ya hahyır demem zira o FF yani rolling te chipli olarak nasıl gittigini sen hepimizden iyi bilirsin diye tahmin ediyorum :)
Benim suan secimimim yeni Leon cupra ve chiptir ikinci el olarak 50,000 ytl ye bulur bir chip ile babalar gibi binerdim. 300 ps - 400 tork 1350-1375 kg civarı bir araç çokta şeker gider :)

serkan cok guzel bı yorum olmus yenı cupra lar hakkaten bı chıple sınıf degıstırıyor manıklı bır secım olur ayrıca demıssın ya fn2 typer la yenı kasa cupra nolur dıye valla bence hıc denemesın fn2 yenı cupra kolay alır fn2 kasa typer a bı lafım yok ama nedense ep3 lerden kotu gıdıyor o hıssı vermıyor  

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Temmuz 05, 2008, 08:27:04 ÖS »

her zaman type R ALIRRRRRRRRRRRR idda ediyorum seat 250 hp olsa gene type R alır

bu ıddaaya neye dayanarak soluyosun onu ogrenebılırmıyım....

fikito

« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2008, 01:07:30 ÖÖ »
valla cem abi bende murat abiye katılıyorum typer hertürlü alır neden dersen ? abi typerın müthiş bir uyumu var yani şanzımanı olsun vs. yürüyeninin uyumu müthiş tabi bu benim düşüncem.... :)

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 06, 2008, 01:26:08 ÖS »

valla cem abi bende murat abiye katılıyorum typer hertürlü alır neden dersen ? abi typerın müthiş bir uyumu var yani şanzımanı olsun vs. yürüyeninin uyumu müthiş tabi bu benim düşüncem.... :)

bu bana bıraz fanatıklık gbıı geldı :) ama neyse benım ıcın sorun deıl alsın typer ama ortaya atılan ıddaa 250 olsun bılmıyorum yanı cupra bır tek chıp vede egzos la cosan bı makıne bu kadar ıddalı yazmamak gerek bence buda benım gorusum

fikito

« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2008, 10:56:36 ÖS »
cem abi haklısın tabide ama ne bilim abi son izledigim typer videoları bunları düşünmemi sagladı yoksa fanatiklige girer haklısın :)

aRasaLg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 03, 2008, 06:12:55 ÖS »
typeR

Seko

« Yanıtla #22 : Ağustos 03, 2008, 07:59:36 ÖS »
http://www.sahibinden.com/225_beygir_bmw_dusmaniWQQaXQQ10192394WQQpXQQdisplayitem&keyword=cupra%20r
yaw gerenk yok top sport yakın fiyata  linkteki araç temizse almak lazım önce bir bakım sonra bir chip bitti gitti :)

can34

« Yanıtla #23 : Ağustos 04, 2008, 09:14:04 ÖÖ »
çok temiz görünüor ve piyasasına göre ucuz bi araçmış hakikatten

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ağustos 09, 2008, 10:06:08 ÖÖ »
serkanım sakın sakın dıım bakmayın o arabaya arkadan cok gırmısler ona on kapılara kadar bıde nasıl bı cupraysa anlamadım ben koltuklar recaro deıl spor pedal takımları yok vıtes topuzu farklı yanı ıcı hıc cupra deıl :D ben gttım gordum ankarada ;) bı solıyım dedım yoksa bu fıyatlara temız cupra gorursenız haberımız olsun :)