Gönderen Konu: rekor benzin fiyatı,lütfen duyarsız kalmayalım  (Okunma sayısı 45086 defa)

adyobatik

rekor benzin fiyatı,lütfen duyarsız kalmayalım
« : Aralık 21, 2010, 11:58:26 ÖÖ »
Dostlar,ben başka bir forum sitesinide takip ediyorum,orada Alem fm programcısı Nihat Sırdar'ın sabahları saat 08:00 da ve akşamları 19:00'da öncülüğünü yaptığı bir protesto var,bunu diğer forumda detaylı olarak konuşuyoruz,burayada taşımak istedim bu konuyu ve bu protesto olayını,aşağıya oraya yazdığım yazılarıda ilave edeceğim, lütfen kayıtsız kalmayalım,yazıları okuyun ve neden katılmamız gerektiğini oradaki arkadaşlara anlatmaya çalıştım,sağolsunlar baya bir destek geldi, aşağıya kopyalıyorum 2 yazımıda ,herkese saygılar

(((kesinlikle 1,5 aydır bu protestoya katılıyorum,daha öncede başka bir konuda yazıştım isim vermeden bu işi yaptığımızı ve insanların katılması gerektiğini,ilk başlarda adanada tektim,ama yavaş yavaş insanlar görmeye başladım dörtlülerini yakan,özellikle son bir haftadır her sabah en az 20-30 araç görür oldum,artık kornalaşıp selamlaşmaya başladık birbirimizle,herkes çevresine anlatıyor,en azından bişeler yapıyoruz,zaten eskisi kadar benzin alıpta binmiyorum,altımda şirket aracı olduğu halde (kendi özel aracımda var) gaza çok basmıyorum,ama buda bir tepkidir,istanbulda bu iş bayağı yaygınlaşmış,artık televizyonlar ve diğer radyo kanalları,hatta köşe yazarları bu olaydan bahsediyor,tek yapılması gereken katılmak,ve herşeyi unutmaya alışık halkımıza bunu hatırlatmak devamlı olarak,ki halkımız unutmasın dünyanın en pahalı benzinini kullandığını,devamlı olarak gözlerinin önüne flaşör yanan insanlar takılsın ki siyasiler oy isteme zamanı gelince ,akaryakıt fiyatlarını düşürmeyle ilgili söylemlerde bulunsunlar,bunu halkımıza unutturmamak bile başlı başına bir olaydır,başarıdır,

düşünün seçimlere kadar bu olay yayıla yayıla devam etse ve seçim zamanı geldiğindede her yerde bu olay görülse,yazılı ve görsel medya şu anda bile ilgi göstermeye başladı ki o zaman her akşam haberlere çıkar bu olay,o zaman mutlaka siyaset kurumu da buna kayıtsız kalmayacaktır,ve mutlaka burdada seçim öncesi bazı vaatler olacaktır,yada bazı indirimler olacaktır,ama burada önemli olan siyasilerin kafasındaki bizim halkımız unutur imajını değiştirmek,bu olayı devamlı taze ve günlük olarak halka hatırlatmak ve hergün devam etmek,

yapılacak olan şey zor değil arkadaşlar,sadece içinde üçgen olan kırmızı düğmeye ,eğer o saatlerde araç kullanıyorsanız (sabah 08:00,,, akşam 19:00) 4 dakika basmak,bu zor olmasa gerek,çünkü bazı şeyleri vermiyorlarsa, biz almasını bilmeliyiz,kalkıpda dağa çıkacak halimiz yok,Allaha şükür vatan bizim,ama lütfen koyun gibide davranmayalım,kaldırımda yürüyorsanız ve böyle bir dörtlü yakan araç görürseni ona selam vermek bile,yada alkışlamak bile motivasyondur,siz yalnız olmadığınızı bilirsiniz,karşıdakinede bunu hissettirirsiniz,önemli olanda bu, ))))

(((arkadaşlar o kurdale veya sticker yapıştırma olaylarında polise talimat veriyorlar ve ceza yazdırıyor içişleri bakanlığı,dikkat edin,şimdi diyeceksinizki dörtlülerde de ceza yazarlar,evet yazıyorlar,ama kavşaklara geldiğinizde,yada polislerin bu saatlerde nerelerde olduğunu zaten herkes yaşadığı şehirlerde ezbere biliyor,mesela ben bu tarz yerlerden geçerken kapatıyorum dörtlüyü,geçince geri yakıyorum  zaten hareket halinde iken bişe olmaz,çünkü bu saatler mesai saati başlangıcı ve bitişi,bu saatlerde trafik çok yoğun olduğu için trafik polisleri aktif olarak dolaşmıyor,kavşaklarda yoğunluğu gidermeye çalışıyorlar,ama dikkat edin dediğim gibi bariz bir şekilde talimat gelmiş durumda,bu tarz benzin zammı falan filan olaylarında bir bahane bulun cezayı basın diye,böyle ceza yiyen insanları hergün Nihat Sırdarın programında dinliyoruz,

ama demekki ne kadar güzel bir protesto olmuş,demekki yukardaki bazı kişileri rahatsız etmiş,ve insanlar hergün daha fazla katılım gerçekleştiriyorlar bu olaya,seçimler yaklaşıyor,dediğim gibi bu olay belki benzin fiyatını aşağıya çekmeyecek,ama seçimler yaklaşıyor,bilirsinizki normalde yapılmayan şeyler,seçimlerden önce mutlaka yapılır,maaş zammından tutunda vergi affına kadar her zaman bişeler verilir,şimdi seçimlere 1 yıl kaldı,yapacağımız tek şey bu bir yılda bu konuyu olabildiğince gündemde tutmak ve unutturmamak,bu şekilde gazeteciler zaten ilgi göstermeye başladılar,yakında oturumlarda yada basın toplantılarında bu tarz sorular gelmeye başlar enerji bakanına,ekonomi bakanına ( başbakanada gelir diyecemde o kadar yürekli gazeteci kaldımı orası muamma  ) ama gündemde kalacağına ben kendi adıma eminim,lütfen sizde bu konuyu devamlı sıcak tutun ve gündemde kalsın,asla bayatlamasına izin vermeyelim,en azından seçimlere kadar,o zaman dedi diyeceksiniz mutlaka okkali bir indirim gelecek,yok para politikası yok ekonomik dengeler bunların hepsi seçim zamanlarında hikaye olur,iktidarda kalmak için mutlaka bir adım atarlar,bizde burda elimizden geleni yapalım,en azından kenara çekilip ''burası Türkiye,burda olur '' diyeceğimize ,günde 4+4 = 8 dakika bir düğmeye basalım,)))

06FAT68

Ynt: rekor benzin fiyatı,lütfen duyarsız kalmayalım
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2010, 12:10:14 ÖS »
+10000000000 süpersin kardeşim bende burdayım artık

adyobatik

« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2010, 12:14:49 ÖS »
evet şimdiden +1 kişi olduk :) eyvallah

06FAT68

« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2010, 12:17:03 ÖS »
güncelllll

geveze

« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2010, 12:17:34 ÖS »
güncel

Optimums

« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2010, 12:28:10 ÖS »
Güncel.

piscocuk

« Yanıtla #6 : Aralık 21, 2010, 12:28:19 ÖS »
şak şak şak şak şak el çırpmas yerine kornama basıyorum...çokta güzel oluyor :D

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Aralık 21, 2010, 12:39:04 ÖS »
Birazdan ofisten çıkacağım ve yolun tamamını 4'lülerim yanık gideceğim. İnşallah karşıma bu protestoyu bilen birileri gelir. Gerçi Nihat ve sivrisinek raytingi yüksek. Yada ben hep dinliyorum. Konya grubundaki arkadaşlara da yazını ileteceğim. En azından formu aktif takip eden 5-6 konyalı olarak bizde protesto ekibindeyiz.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 21, 2010, 01:04:01 ÖS »
 <!%% O polisler şahsi araçlarında bedava mı alıyorlar benzini de protestoya ceza yazıyorlar?
Vicdanı olan bir polisin bunu görmezden gelmesi gerekiyor. Eee emir kulu olabilir ama onlar vatan için var, hükümet için değil inşallah bunu idrak ederler.

chevasil

« Yanıtla #9 : Aralık 21, 2010, 02:54:24 ÖS »
o saatlerde kullandıgım zaman yapıcam :)

adyobatik

« Yanıtla #10 : Aralık 22, 2010, 07:57:53 ÖÖ »
bu kadarmıyız arkadaşlar,her katılacak olan arkadaş,  +1  olarak işaret koysun mesaja,unutmamak ve unutturmamak için,seçimlere kadar devam

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Aralık 22, 2010, 08:24:48 ÖÖ »
+1
demek ki millet memnun fiyatlardan...

piscocuk

« Yanıtla #12 : Aralık 22, 2010, 08:48:04 ÖÖ »
dün akşam almış olduğum 2,87 TL lik 95 oktan benzinin tadını çıkarıyorum.neredeyse bir bidonda alıp banyo yapacaktım.

bilen bilmeyen arkadaşlar vardır fullpet die bir benzin istasyonu yeni açtığı yerlerde ilk gün %25 indirimli benzin satışı yapıyor.dün 37,5TL kar ettim.kar zarardan daha önemlisi benzini 2,87tl görmek insanı psikolojik olarak rahatlatıyor.yoksa 40-50TL paraları nerelere harcıyor.ama bu çok farklı bir duygu sanki 40 depo benzin hediye etmişler gibi..

sabah akşam nihat sırdar +1

adyobatik

« Yanıtla #13 : Aralık 22, 2010, 09:47:37 ÖÖ »
a_tunç kardeşim karikatüre bayıldım,koptum :) eline sağlık,bulursan yükle daha

adyobatik

« Yanıtla #14 : Aralık 23, 2010, 07:11:15 ÖÖ »
bugünde motorine 8 kuruş, hayddiiiii yandan yandan,3.30 oldu eurodizel,dedi dersiniz sırada yeniden lpg var, dörtlülere devam

adyobatik

« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2010, 11:43:32 ÖÖ »
bugün cuma akşamı,kutlama yapmayı ihmal etmeyelim arkadaşlar :) saat tam 19:00 da, unutmamak,uyumamak,unutturmamak için, benzinin 4 lirayı gördüğünü hatırlamak için,

adyobatik

« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2010, 07:19:24 ÖÖ »
avrupada akaryakıt bizden ucuz, ama onlarda ortalama asgari ücret 1120 euro, bizde ise 320 euro,çay-simit hesabına gerek varmı ? :) bu arada mutfak tüpüde 60 lira oldu, unutmayalım,indirim alana kadar devam

piscocuk

« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2010, 08:03:54 ÖÖ »
adyobatik yoksa sen nihat sırdarmısın :)

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2010, 08:06:49 ÖÖ »
Yeni benzin zamıda yolda. Son 26 ay'ın en yüksek fiyatını ulaşan ham petrolün varil fiyatı yakında bizlere ufakcık da olsa yansıtılacak. Tüpraş'ın liman maliyeti 0,02 kuruş artmış. Yaw buda kardan zarar olsun demeyecekleri için haliyle bize yansıyacak.
Bence bu tepkimizi daha farklı göstermemiz lazım. Nasıl 10 kasım'da saat 09:05'de trafik duruyorsa aynı şekilde hergün belli saatte nerde olursak olalım kontak kapatalım. Hergün akşam 19:00'da tüm ülkede 1 dakika boyunca trafiğin durması bence süper olur. Ama nedense bir türlü millet olarak organize olamıyoruz. Aslında organize olabilmemiz için ulusal medyanın dikkatini çekmek lazım. Ana haber bültenlerinde çıkmayı başarırsak tepki duyulur ve çığ gibi büyür. Yoksa bu şekilde sadece tek bir forum üzerinden bu kampanya yürümez. Tüm forum yöneticilerine kampanyaya destek vermeleri için e-postalar göndererek, tüm face arkadaşlarımıza oluşturulacak kampanya sayfasına davet ederek ve twitter duvarlarından kampanyaya duyurular yaparak internet kullanıcıları haberdar edilmeli, belli bir güne organizasyon yapılmalı. Eğer ki bu başarılabilirse o zaman medyanın dikkatini çekebiliriz. Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Bir sosyal kampanya vardı hatırlarsanız her akşam evlerin ışıkları kapatılıp açılarak tepki gösterilirdi. Ve neredeyse doğusundan batısına tüm ülke buna katıldı. Olaya televizyonlarda da geniş yer ayrıldı. Sonrasında da duymayan yada tepki göstermeyen kalmamıştı. Bu direkt halk oluşumlu ve belki ülke genelinde şimdiye kadar en geniş katılım gören sosyal kampanyaydı. Şimdi yapılacak şey yine aynı. Bize düşen, uyumamak, uyutmamak, uyandırmak

piscocuk

« Yanıtla #19 : Aralık 27, 2010, 08:13:34 ÖÖ »
ben trafik kapatma olayına karşıyım.

açık konuşim eğer arabamda hasta acil vs gibi biri varsa benim için saniyelerin önemi vardır..heleki aracımdaki kişi benim canımsa ve o esnada birileri düşüncesizce trafiği kapatıryorsa tepkim çok ağır olur.

organize birşey yapılacaksa farklı bişey yapılması taraftarıyım.komple trafik kapatmak yerine org olunup diğer forumlarla iş birliği yapılıp en sağ şerit ortalama 30km/h sabit hızla tek sıra konvoy haline 4lü ve kornalarla bir yerden bir yere gidilebilir.ortalama 100-150 araç olursa ve bu org facebook veya forumlarda duyurulursa basında orada olur

bknz şehitleri anma günleri teröre lanet vs org.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 27, 2010, 08:42:11 ÖÖ »
Trafik dursun diyorum. Komple yolu kapatmak zorunda değiliz. Dediğin konuda haklısın. Hasta taşıyan şahıs araçları yada ambulanslar mutlaka ki olacaktır. O nedenle bölünmüş yollarda emniyet şeridini, diğer şehir içi yollarda ise sol şerit boş bırakılarak yapılabilir. Kimse konvoy olarak bir yerden bir yere gitmez. Ama 1 dk boyunca olduğu yerde durabilir. Eğer ki gelinde şuradan şuraya konvoy olarak gidip tepki göstereceğiz derseniz o zaman pek bi katılım olacağını sanmam açıkcası. Yapılacak eylem insanlara külfet olmamalı. Zamanını alacak, programını bozacak bir faaliyet olursa olmaz diye düşünüyorum.

Manevi duygular bizler için maddiyattan önce gelir. Manevi duygularla yapılan organizasyonlarla şu an içinde bulunduğumuz organizasyon aynı değil. Buradaki mukayese o yüzden çok yanlış olmuş. Şehitleri anma, teröre lanet dersen zamanda ayrılık, programda bozulur. Söz konusu vatansa biliyorsun ki herkes tepki gösterir.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2010, 08:47:05 ÖÖ Gönderen: a_tunc »

piscocuk

« Yanıtla #21 : Aralık 27, 2010, 09:18:48 ÖÖ »
seninde dediğin gibi benimki bir örnekti.bu örneği vermemdeki amaçsa yine dediğin gibi basını başımıza toplamaktı.basın ancak bukadar büyük bir katılım konvoy vs olursa gelir.yoksaki vatanımızla benzin zammını mukayese bile etmek olmaz

adyobatik

« Yanıtla #22 : Aralık 27, 2010, 09:29:31 ÖÖ »
evet en sonunda anladınız ben nihat sırdar :) :) yok yok değilim,ama dünyanın en düşük ücret ödenene ülkelerinden birinde yaşayıp,dünyanın en pahalı benzinini almayaı,dünyanın en çok vergi veren ülkesinde yaşamayı,yada dünyada insan hayatına en az değer verilen ülkelerinden birinde yaşamayı hazmedemeyen bir vatandaşım,ülkemin,vatanımın daha güzel günlere ulaşmasını isteyen,bunun içinde başka yollar alternatifler aramayan,sadece tepki vermek isteyen bir vatandaşım,

piscocuk

« Yanıtla #23 : Aralık 27, 2010, 09:38:20 ÖÖ »
evet en sonunda anladınız ben nihat sırdar :) :) yok yok değilim,ama dünyanın en düşük ücret ödenene ülkelerinden birinde yaşayıp,dünyanın en pahalı benzinini almayaı,dünyanın en çok vergi veren ülkesinde yaşamayı,yada dünyada insan hayatına en az değer verilen ülkelerinden birinde yaşamayı hazmedemeyen bir vatandaşım,ülkemin,vatanımın daha güzel günlere ulaşmasını isteyen,bunun içinde başka yollar alternatifler aramayan,sadece tepki vermek isteyen bir vatandaşım,

tmm işte :) herşeyde vergimizi fazlasıyla veriyor..ama. ??? = ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi değilmi :)))

işimiz çoooooooooooooooooooooookk zor

adyobatik

« Yanıtla #24 : Aralık 28, 2010, 04:00:01 ÖÖ »
sabah sabah yine keyfim yerine geldi,   tarih = 28/12/2010 salı, benzine 6-8 kuruş zam :) hoppaaaaaa,biz kutladıkça adamlar yapıyor,olsun biz yinede kutlayacağız,buyrun beraber kutlayalım