Gönderen Konu: Mitsubishi Galant* 3.8L V6, 24 subap, 230 hp @5250 rpm;Hangi Accord'a denk?  (Okunma sayısı 2946 defa)

luke skywalker

Mitsubishi Galant* 3.8L V6, 24 subap, 230 hp @5250 rpm;Hangi Accord'a denk?

Bir süre önce Ankara'da bu 3.8 litrelik Mitsubishi'ye bindim ve ilk aklıma gelen ''Hangi Accord bu enfes motora denk gelebilir''?
Bu aracı tanıyanınız var mı?Ben bayıldım açıkçası.Ama Türkiye'de ilk kez gördüm ve bindim.
İçi Accord gibi değil çok sadeydi ama motor performans ve konfor enfesti.6 silindirin farkı çok açıktı. 

kacaman

yurt dışından olan üyelerimizin birisinde vardı yanlış hatırlamıyorsam 3.4 accord du sanırım, yanlışım olmasın ama buradakilerden büyük diye hatırlıyorum 2.4 değildi yani.

NOVA-44

3.5 v6 271hp @ 6000-6200rpm bu model amerikada satilan 2011 accord un verileri

emre16

birde legend var ki oda mükemmel bi makina amerika accordun motoru var galiba üzerinde....

LION

ben bu siteye girip de 3.2bir motorla accordun 2.4 ün motor performansını karşılaştırılmasını anlayamıyorum! 3.2 v6 ile 2.4ü karşılaştırmanın mantığı nedir??

luke skywalker

ben bu siteye girip de 3.2bir motorla accordun 2.4 ün motor performansını karşılaştırılmasını anlayamıyorum! 3.2 v6 ile 2.4ü karşılaştırmanın mantığı nedir??

Ben karşılaştırma yapmıyorum;Hangisine denk diye soruyorum.
Zaten arkadaşlar hemen Legend diye cevap vermişler.Nova-44 arkadaş Amerikada'ki Accord diye cevap yazmış.Kacaman arkadaş 3.4 Accord demiş.Yavaş yavaş aydınlanıyor konu.Yani ben aradığım cevabı alıyorum yavaş yavaş.
Konu başlığını okumak gerek.2.4 diye bir kelime yok başlıkta.Hangi Accord ?dedim.Varsa var yoksa yok.Gayet net değil mi?

LION

''Hangi Accord bu enfes motora denk gelebilir''?

bence yazdığın cümleyi bir daha oku kardeşim ;) ben bu cümleyi ancak denk gelemeyeceğini düşündüğüm bir araç için ve bindiğim aracı övmek için kurarım. yokmu bu araçla başa çıkabilcek sağlam bi accord arkadaşlar diye sorsaydın belki sana inanabilirdim ;) herkezin kendi fikri tabiki bence mantıksız olmuş 2.4 sözünün geçmesine gerek yok ya accord yerine legend yazabilirdin :)
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2011, 12:40:58 ÖS Gönderen: LION »

luke skywalker

''Hangi Accord bu enfes motora denk gelebilir''?

bence yazdığın cümleyi bir daha oku kardeşim ;) ben bu cümleyi ancak denk gelemeyeceğini düşündüğüm bir araç için ve bindiğim aracı övmek için kurarım. yokmu bu araçla başa çıkabilcek sağlam bi accord arkadaşlar diye sorsaydın belki sana inanabilirdim ;) herkezin kendi fikri tabiki bence mantıksız olmuş 2.4 sözünün geçmesine gerek yok ya accord yerine legend yazabilirdin :)

Ağzımdan çıkmayan cümleleri kendi hayal dünyanızdan yazmışsınız.Bir nevi yargısız infaz olmuş.Bu siteyi Mitsubishi övmek için değil aydınlanmak için kullanıyorum.Yazdığım yazıyı süslemeyin.Önyargısızca okuyun.Ayrıca bu konu bir yorum değil gözlem konusudur.
Araca bindim.Kullandım.Motor verilerini verdim.Forumla paylaştım ve ufak bir soru sordum.Bunda ne fesatlık var ki?

LION

ordaki bütün cümleler benim ağzımdan çıkanlar ;) olablitelerden bahsettim sadece bana inandırıcı gelmedi, zorunda da hissetmedim kendimi, hayal dünyama gelirsek; kale bile almadım ;) size keyifli sürüşler dilerim....

emre16

bence mitsubishinin bu motoruna 3.5 v6 271hp lik motor karşılık gelir hatta geçer bile....legend ve amerika accord....

luke skywalker

Kacaman,Nova-44 ve Emre 16 arkadaşlara cevapları için teşekkür ederim.