Gönderen Konu: Passat? Civic?  (Okunma sayısı 23104 defa)

Bulent2100

• Excel Forum
Ynt: Passat? Civic?
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2011, 09:38:34 ÖÖ »
Ben Civici'i tercih ederdim.
Çünkü ben Honda markası fanatiğiyim.
Honda'yı tek geçer, diğer markalara şans tanımam.
Ama sen sakın Honda alma.

adnyldz

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2011, 09:43:35 ÖÖ »
cıvıc :)  passat bana hıtap etmıyor cıvıc ıse hem sportıv hem ise aile aracı gibi beklentılerımı karsılıyor. passsat daha cok makam arabası ağır bı araç benım hosuma gıtmıyor.

Sado01

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2011, 10:01:03 ÖÖ »

kesinlikle honda almam bundan sonra zaten :)

livindead

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2011, 10:01:42 ÖÖ »
o linkteki passat artık üretimden kalktı 20 yıllık takoz lpgsiz binilmeyen hitler motorunu en sonunda bıraktı

bırakmadan önce o aracın bayi liste fiyatı 42bintl idi ne olduysa şarap gibi durduğu yerde değer kazanmış 48bin tl oluvermiş hemde 2.el

canguder

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2011, 10:05:18 ÖÖ »
ben yorum yazmıyorum oyumu civice verdim o kadar.

ed35

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2011, 10:11:28 ÖÖ »
o linkteki passat artık üretimden kalktı 20 yıllık takoz lpgsiz binilmeyen hitler motorunu en sonunda bıraktı

bırakmadan önce o aracın bayi liste fiyatı 42bintl idi ne olduysa şarap gibi durduğu yerde değer kazanmış 48bin tl oluvermiş hemde 2.el

Aynen öyle iğrenç bir motor tipi bu aracın üstündeki,fsı olsa bir nebze daha iyi bunda araç yerinden kalkmıyor,kaldırmaya çalışıp yükleniyorsun,kımıldamaya çalışıyor ama benzini içiyor..Kısacası o passat alınmaz ama 2.0tdı highline deseydin iş değişirdi :D

Bulent2100

• Excel Forum
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2011, 10:23:12 ÖÖ »
Maksatlı bir başlık zaten. :)

civic72

« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2011, 10:26:14 ÖÖ »
Passat alır keyfime bakarım d sınıfı bir araç ile c sınıfı bir arabayı kıyaslamak saçma.

Sado01

« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2011, 10:27:21 ÖÖ »

ed35

« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2011, 10:32:21 ÖÖ »
Passat alır keyfime bakarım d sınıfı bir araç ile c sınıfı bir arabayı kıyaslamak saçma.
O ölü..benzini içen tarihi eser olarak müzeler de 10 yıldan beri sergilenen motorla :D umarım bakarsınız keyfinize :)

livindead

« Yanıtla #11 : Ocak 20, 2011, 10:32:31 ÖÖ »
kusura bakmayın o passata 48bin tl verene enayi derim

2 ay önce arabanın sıfırı hemde liste fiyatı 42bin tl idi motoru üretimden kaldırdı ve bazı bu arkadaş gibi fırsatçılar gündoğtu 2.elini 48bine millete kakalamaya çalışıyor

vw türkiye hariç başka hiç bir ülkede prestijli bir marka değil türkhalkında anlamadığım bir vw fanatikliği var almış başını gidiyor şahine vw amlemi taksalar millet kuyruk olur

ed35

« Yanıtla #12 : Ocak 20, 2011, 10:32:49 ÖÖ »

civic72

« Yanıtla #13 : Ocak 20, 2011, 10:41:47 ÖÖ »
O ölü..benzini içen tarihi eser olarak müzeler de 10 yıldan beri sergilenen motorla :D umarım bakarsınız keyfinize :)
Honda civic ile passat kullandım sadece motora bakma senin araban yolda giderken bir passat gibi ne güven verir ne konfor motor konusunda kasa ağır kaldırmıyor doğru fakat hiç bir konuda passatın önüne geçemez motor dışında yakıt dersen dengeli kullanımda ikiside ekonomik olur ama civic okadar az yakan bir araç değil.

livindead

« Yanıtla #14 : Ocak 20, 2011, 10:57:53 ÖÖ »
mercedes ila passat kullandım, passat mercedesin tırnağı olamaz, vur beline kazmayı dam üstünde saksağan asdafdasdada

bir araba seçmekte en büyük etken fiyatıdır biz burda fiyatlarınıda baz alarak kıyaslama yapıyoruz, yap passatı 40 milyar gidip alayım hemen

sen şimdi o passatı alacan 48e konforlu bir şekilde başlayacan sürmeye sonra arkadaşının biri gelecek diyecekki ben o arabayı 2 ay önce hemde sıfır 40bine aldım ozman sende konforun k si kalmaz

- ve + ları değerlendirdiğimizde ne mantıklı seçim civic diyorum

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #15 : Ocak 20, 2011, 11:00:18 ÖÖ »

kesinlikle honda almam bundan sonra zaten :)

Almayacaksan eğer neden soruyorsun kardeşim.Al Passat'ı otur aşağıya.Bir WV'lerin bakımı ne kadara patlıyor senin haberin var mı?

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2011, 11:06:40 ÖÖ »
WV belki sana daha mantıklı geliyor olabilir.Ama bunları derin düşüneceksin.Verdiğim paraya satabilecekmiyim,bakım masrafları,çıkarttığı arızalar,yedek parçası,yakıtı,konfor,performans vs vs... bir sürü açıdan değerlendirebilirsin.

WV belki daha konforludur ama herşeyde konfor değil.Ayrıca bu konfor dediğiniz olayı ben çözemiyorum.Konforun büyük bir payı sürücüdede vardır.Sürücü dana gibi kullanırsa WV'i bırak Mercedes'ten bile konfor alamazsın. ;)

civic72

« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2011, 11:07:16 ÖÖ »
mercedes ila passat kullandım, passat mercedesin tırnağı olamaz, vur beline kazmayı dam üstünde saksağan asdafdasdada

bir araba seçmekte en büyük etken fiyatıdır biz burda fiyatlarınıda baz alarak kıyaslama yapıyoruz, yap passatı 40 milyar gidip alayım hemen

sen şimdi o passatı alacan 48e konforlu bir şekilde başlayacan sürmeye sonra arkadaşının biri gelecek diyecekki ben o arabayı 2 ay önce hemde sıfır 40bine aldım ozman sende konforun k si kalmaz

- ve + ları değerlendirdiğimizde ne mantıklı seçim civic diyorum
Fiyat konusunda kıyaslamadım ben dikkat et yazdıklarıma iki aracı kıyasladım fiyatı arkadaş belirlediğinden dolayı kendi seçimi yapacak. en uygun olanı alacaktır.Fakat civic ile passat arasında farkları saysak passat arayı açar yürür motor değil yanlış anlaşılmasın çünkü bu sitede herkes motor ile hondayı öne çıkarıyor güvenlik konusunda honda şuan sınıfında kötü bir durumda 5 yıldız ile gezen rakiplerinin yanında 4 yıldız ile geziniyor vs.

livindead

« Yanıtla #18 : Ocak 20, 2011, 11:15:24 ÖÖ »
Honda civic 2009 makyajlı kasa ile euroncap dan 5 yıldız almıştır. Haberin yok sanırım

seferad

« Yanıtla #19 : Ocak 20, 2011, 11:24:15 ÖÖ »
performance önemli deılse kesinlikle passat

kayaci26

« Yanıtla #20 : Ocak 20, 2011, 11:26:14 ÖÖ »
Hondaaaaa....

Hayat Ondaa.....

Arkadaşalar, Honda Civic Sedan ın en üst düzey aracı ile passat ın ayakaltı makinesi yan yana gelddiğinde tabii ki

HONDA . . .

Bu arada kimse üstüne alınmasın ama bu kıyaslama zaten yanlış... araçlar farklı  SEGMENT lerde...

Civic Sedan en iyi şartlarda Jetta ile kıyaslanabilir...

canguder

« Yanıtla #21 : Ocak 20, 2011, 11:28:27 ÖÖ »
bakın yine tartışma çıktı :) nedense bu tip konularda hep tartışma çıkıyor. Passat alacağıma gider 2003 model c200 kompresör alırım prestijinde güvenliğinde konforunda hızında kaliteninde zevkini sürerim. Passat öyle ahım şahım bir araba değil. Çok abartmayın arkadaşlar. Yorum yapmayalım diyoruz yine tartışma çıkıyor.

NusretA

« Yanıtla #22 : Ocak 20, 2011, 11:31:11 ÖÖ »
sado sen niye böyle konular açıyorsun dewam lı honda ile başka arabaları kıyaslıyorsun anlamadım gitti nedense

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #23 : Ocak 20, 2011, 11:50:39 ÖÖ »
sado sen niye böyle konular açıyorsun dewam lı honda ile başka arabaları kıyaslıyorsun anlamadım gitti nedense

Yok bide şöyle bişey var.Honda almam diyor.Neden karşılaştırıyorsun o zaman sorunların mı var :D Ben çözemedim arkadaş bu işi.

civic72

« Yanıtla #24 : Ocak 20, 2011, 11:55:31 ÖÖ »
Honda civic 2009 makyajlı kasa ile euroncap dan 5 yıldız almıştır. Haberin yok sanırım
Civic sedan ne zaman aldı bu yıldızı ???? hb değil dikkat edelim lütfen linkteki araç.