Gönderen Konu: Passat cc vs normal passat  (Okunma sayısı 6285 defa)

BGR19

Passat cc vs normal passat
« : Mart 15, 2012, 06:56:09 ÖS »
Evet arkadaslar, arkadasimin ikisinden birini alacak karar veremedi ayni motor 1.4tsi 160hp olan :D hepinizn cc diyeceini bliyorum bence de cc tabi ama bazi donanimlari eksikmis deri koltuk, isitmali koltuk, start/stop vs vw nin sitesinde yaziyor donanimlar, bir de acaba kafam tavana deger mi falan diyor, arkasi dar mi olur diyor ben de bilemedim sizce nasildir? Bence donanimi gayet guzel koltuk isitinca nolou :D deri de kici terletir :D bence cc
Araci 0km alacak cc dedigim de yeni makyajli kasa arac daha dun gelmis turkiyeye guzel de bir indirim olmus ama karar veremedi iste  <nohapy
Bu arada baya ugrastim vazgecsin vw den diye ama olmadi :D
« Son Düzenleme: Mart 15, 2012, 06:58:00 ÖS Gönderen: BGR19 »

bbhnda

Ynt: Passat cc vs normal passat
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2012, 07:01:07 ÖS »
ben alacak olsam kesinlikle cc :D pedere araba bakarken istanbul yolundaki doğuşta passatla özel olarak ilgilendim :D sonuç : yakuzama yeniden aşık oldum.

BGR19

« Yanıtla #2 : Mart 15, 2012, 07:04:39 ÖS »
Bu arada babasina alinacak ama arkadas ilgilendigi icin oyle yazmisim :D
Koca adam simdi nasi olur bilmem cc ama olur bence ya :D

canguder

« Yanıtla #3 : Mart 15, 2012, 07:14:11 ÖS »
toureg 1.4 motor ile çıkacak diye artık tedirgin oluyorum. passat cc de bile 1.4 kullanılmaya başlandı. vw sınıf falan dinlemiyor basıyor 1.4 motoru :) CC alması daha iyi olur bana göre.

bbhnda

« Yanıtla #4 : Mart 15, 2012, 07:16:23 ÖS »
hmmm babası spor kesimden hoşlanıyorsa süper olur.ama 4 kapı diye diretebilir :D

BGR19

« Yanıtla #5 : Mart 15, 2012, 07:21:07 ÖS »
:D haha dogus ozel istemis vw den normalde 1.8 oluyormus sadece isvec ve Turkiye de 1.4 mus ayrica double fuel mi neymis etanol fln da alabiliyormus fln da Turkiye de etanol ne arar tabi bi de o var :), bizim fd6lar gibi normalde bizimkiler de 1.8 ya :)
Bu arada cc dort kapi zaten :)

bbhnda

« Yanıtla #6 : Mart 15, 2012, 07:26:20 ÖS »
bir yandanda c++ kodu yazmaya çalıştığım için kafa gidip geliyor kusura bakma :D 4 kapı cc bence olur yani ama 1.4 ciğeri o kasada nasıl durur onu bilemem pek yaygın kullanılan bir motor değil sanırım cc de :D bu arada türkiyede etanol değilde etil alkol çok var :D hatta o kadar bol varki metile bile zaman ayırabiliyoruz :D

alican_07

« Yanıtla #7 : Mart 15, 2012, 08:35:06 ÖS »
bir yandanda c++ kodu yazmaya çalıştığım için kafa gidip geliyor kusura bakma :D 4 kapı cc bence olur yani ama 1.4 ciğeri o kasada nasıl durur onu bilemem pek yaygın kullanılan bir motor değil sanırım cc de :D bu arada türkiyede etanol değilde etil alkol çok var :D hatta o kadar bol varki metile bile zaman ayırabiliyoruz :D
kardeş etanol ile etil alkol aynı şey :D

canguder

« Yanıtla #8 : Mart 15, 2012, 10:16:43 ÖS »
motor hacimlerini düşürüyorlar donanımlar ekleniyor araçların ağırlıklar 1.5 ton oluyor. şimdi 1.4 motordan 160 hp almışsın 1500 kg otomatik arabaya entegre etmişsin ve motor devrini sürekli değiştiren bir dsg şanzıman var. bu kadar pozitifliğin yanında illaki bir negatif yön olmalıdır. çünkü evrende her pozitifin bir negatifi vardır. herşey birbirini tamamlar. bence negatif yönü motorun ömründen çalması olacaktır.Benim bildiğim D segmenti araçlar arasında sadece vw grubu 1.4 motor kullanıyor. passat cc için kalite ve görünüş olarak hiç bir sözüm yok. sadece şu 1.4 motor yerine 1.8 ile gücü arttırıp devam edebilirlerdi diye düşünüyorum. doğuş oto herşeyi para olarak görüyor bu yüzden markanın imajını bozuyor.

bbhnda

« Yanıtla #9 : Mart 16, 2012, 09:13:57 ÖS »
kardeş etanol ile etil alkol aynı şey :D

kardeş benim kafa tamamen gitmiş o da sıvama bölümüm :D :D :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 17, 2012, 12:44:15 ÖÖ »
motor hacimlerini düşürüyorlar donanımlar ekleniyor araçların ağırlıklar 1.5 ton oluyor. şimdi 1.4 motordan 160 hp almışsın 1500 kg otomatik arabaya entegre etmişsin ve motor devrini sürekli değiştiren bir dsg şanzıman var. bu kadar pozitifliğin yanında illaki bir negatif yön olmalıdır. çünkü evrende her pozitifin bir negatifi vardır. herşey birbirini tamamlar. bence negatif yönü motorun ömründen çalması olacaktır.Benim bildiğim D segmenti araçlar arasında sadece vw grubu 1.4 motor kullanıyor. passat cc için kalite ve görünüş olarak hiç bir sözüm yok. sadece şu 1.4 motor yerine 1.8 ile gücü arttırıp devam edebilirlerdi diye düşünüyorum. doğuş oto herşeyi para olarak görüyor bu yüzden markanın imajını bozuyor.
dogru söze ne denir..

BGR19

« Yanıtla #11 : Mart 17, 2012, 09:10:38 ÖÖ »
evet karar verdiler artık vw olcaksa cc olacak :D
ama içine kurt düştü gibi, başka böyle 100bin civarı ne önerirsiniz acaba? accord istemiyorlar, 2.0 motor ve çok yakıyor diyerekten

canguder

« Yanıtla #12 : Mart 17, 2012, 09:49:08 ÖÖ »
bmw 3.20 ,mercedes c180 ,volvo s60 ,opel insignia vs vs düşünebilir

BGR19

« Yanıtla #13 : Mart 17, 2012, 10:25:33 ÖÖ »
0km olacak, biz de bi düşündük 320i fln da 126fln oluyor, içi de passat kadar dolu olmuyor bir de içi dar kalıyor
mercedes ben hiç önermem arkası çok dar
volvo ya bakmışlar dar gelmiş, ben de anlamadım koca s60...
insignia hiç düşünmedik de bence insignia çok güzel araç değil

BHAAL

« Yanıtla #14 : Mart 17, 2012, 11:17:46 ÖÖ »
makyajlı cc'leri hiç sevmedim... son kasa passata benzemiş, tüm ovalliğini almışlar, kütük gibi bişey olmuş, arada fark kalmamış nerdeyse... ilk cc'ler şahaneydi... 1.8 TSI'nı kullanmışlığım var, çok beğenmiştim, çok rahat yürüyordu araba... şimdi 1.4 tsi ile iyice cılkını çıkarmışlar işin... oldu olacak hiç motor koymasınlar biz inip ittirelim aracı!
benim tavsiyem ikisini de almamanız yönünde... bunların acısı çıkar sonra, daha sağlam bi aracın ikinci elini alırsanız daha iyi olur bence

canguder

« Yanıtla #15 : Mart 17, 2012, 12:43:20 ÖS »
0km olacak, biz de bi düşündük 320i fln da 126fln oluyor, içi de passat kadar dolu olmuyor bir de içi dar kalıyor

ben 3.20i aldım sportline comfort technology + cam tavan var donanım olarak. eski kasalara göre arka diz mesafesi çok genişlemiş arabanın boyu uzamış. tavsiye ederim. fiyatı 125 bin civarı oluyor doğrudur.2.0 184 hp çift turbo. bunlarıda göz önüne alırsanız aslında fiyatı makul.zam geldiğinde çok cep yakacak.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 17, 2012, 01:47:08 ÖS »
passat cc 1.4 e 100 bin verilcekse imkanlar zorlanıp krediyle eklenir 3.20i icin 125 verilir bi sekilde. 100bini sokaga atmaktansa 125verip harbi harbi taş gibi arabam var denir..

BGR19

« Yanıtla #17 : Mart 17, 2012, 06:49:27 ÖS »

ben 3.20i aldım sportline comfort technology + cam tavan var donanım olarak. eski kasalara göre arka diz mesafesi çok genişlemiş arabanın boyu uzamış. tavsiye ederim. fiyatı 125 bin civarı oluyor doğrudur.2.0 184 hp çift turbo. bunlarıda göz önüne alırsanız aslında fiyatı makul.zam geldiğinde çok cep yakacak.
Sizin actiginiz konudan baya yararlandik zaten degerlendirme yaparken :D
Bu arada araci 85bine birakiyor tanidikmis alcaklari vw plazasi, 125 bin ile 85bin arasi cook buyuk fark var malesef

BGR19

« Yanıtla #18 : Mart 17, 2012, 06:52:24 ÖS »
Bir de bugun bakmislar, incelemisler tavani biraz alcak geldi dedi, sen sigiyon mu dedim evet dedi baban sigiyo mu dedim evet dedi ailede uzun biri mi var dedim yok dedi, ee sorun ne dedim, 2.el de sorun olur mu ki diyor :D daha almadab bu kadar da satma dusunulmez ki

canguder

« Yanıtla #19 : Mart 17, 2012, 07:40:16 ÖS »
o kadar para verip 5 yıl kullanmak gerekir en az. vw ikinci elde iyidir satarken zorlanmazlar. 1.4 olması beni düşündüren tarafı. yoksa passat cc kaliteli güzel araba. 1.8 olsaydı düşünmeden alsın derdim. üst sınıfta 1.4 olması bana ilginç geliyor. mercedes c180 modelini 1.6 olarak çıkardığındada çok yadırgandı ama peynir ekmek gibi sattılar. aslında pahalı araç alırken bile ekonomiyi düşünüyoruz. vergisi çok olmasın yakıtı az olsun diyoruz. doğuş oto c180e sağlam rakip getirmiş. tutup tutmayacağını zaman gösterecek.
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 07:41:00 ÖS Gönderen: canguder »

BGR19

« Yanıtla #20 : Mart 17, 2012, 07:52:24 ÖS »
2. Elde sorun cikarmaz bence ya bu millet bise saniyo ya bizim halk arabasini :)
« Son Düzenleme: Mart 17, 2012, 07:53:20 ÖS Gönderen: BGR19 »