Gönderen Konu: OTOMATİK çiler buraya  (Okunma sayısı 12405 defa)

hondagrkn

OTOMATİK çiler buraya
« : Temmuz 06, 2010, 04:10:10 ÖS »
Otomatik civic sahipleri tüm değerleri bir başlık altında toplasak diyorum...Yakıt, 0-100 vs ... otomatiklere üvey evlat muamelesi yapmayalım beyler lütfen ama....:))

alican_07

Ynt: OTOMATİK çiler buraya
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2010, 04:17:43 ÖS »
Otomatik civic sahipleri tüm değerleri bir başlık altında toplasak diyorum...Yakıt, 0-100 vs ... otomatiklere üvey evlat muamelesi yapmayalım beyler lütfen ama....:))
böyle bişey yapılsa güzel olurda bunun yeri karşılaştırmalar değil sohbet topiğine açsan daha iyi olurdu gerçi bunu adminler taşır :D

avans

« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2010, 05:00:28 ÖS »
sehır ıcınde klıma acık 395 tl veya bır depoyla..480 km ısık yandı benzın aldım..daha ıcınde takrıben 13 lıtreye kadar benzın vardı...ceazem vardı esının memleketıne gıttım..940 km..74 lıter benzın aldım nerdeyse 1,5 depoya tekabul edıyo...km rde ıse 290 tl falan...otomatıkten cok memnunum..elımden gelse dıreksıyonu bıle bırıne vermek gelıyo...keske oda otomatık olsa :emo :emo...bu arabamı satmam gerekse daha dusuk modele alcak olsam gene otomatıye bakarım...
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2010, 05:01:21 ÖS Gönderen: avans »

hondagrkn

« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2010, 05:58:18 ÖS »
böyle bişey yapılsa güzel olurda bunun yeri karşılaştırmalar değil sohbet topiğine açsan daha iyi olurdu gerçi bunu adminler taşır :D

pardon walla yerini kestiremedim en işlek bölge de baktım burası "Karşılaştırmalar" kısmı yani buraya açıvereyim dedim adminler taşırsa da taşısın . Ama görükür bir yere taşısınlar...

hondagrkn

« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2010, 06:13:49 ÖS »

pardon walla yerini kestiremedim en işlek bölge de baktım burası "Karşılaştırmalar" kısmı yani buraya açıvereyim dedim adminler taşırsa da taşısın . Ama görükür bir yere taşısınlar...

bu arada topiği açtım ama kendi değerlerimi girmemişim:))

Aracımın en son gördüğü şehir dışı değeri  "lpg" de 0,124 kuruştur. şehir içinde ise 23 lt lpg ile 200-230 km gitmektedir.

performans olarak ta 0-100 hızlanmayı 12 sn de tamamlıyor. test verisi olan 11,7 sn den 0.3 salise daha geç :)) o da arkadaşın ağırlığı ve lpg nin farkı olsun.. son hız olarak da 210 km yi gördüm ancak ön balanslar bozukmuş 205 km de   titreme yapınca bir 5 km daha bastım ve ayağımı çektim gazdan...ancak youtubide  5 kişi ile 234 km yapan bir otomatik vtec videosu izledim..

konfor olarak da memnunum çok keyifli bir sürüşü var...motor sesi yok denecek kadar az..ışıklarda beklerken çalıştığı bile belli olmuyor...manuellerdeki gibi 3000 d/d de 100 değil 120 yaptığı için motor uzun yolda da sorunsuz ve gürültüsüz...sadece klasik asfalt sesi geliyor... ha bu arada bu asfalt sesini kafaya takan ve  honda yol sesini içine alıyor diyen arkadaşlar var...ben megane 2 ve ford focus gibi bazı araçları da kullanıyorum ve onlardan hiç bir farkı yok ses olarak yani onlar da aynen honda kadar sesliler..
kısacası tekrar araba alacak olursam 1. si otomatik vites 2. si tabi ki yine honda alırım..hondadan çok memnun kaldım...

VvhiTEC

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2010, 06:27:52 ÖS »
bencede..bir honda her durumda hondadır.manueller soylu ailelerden geldi de, otomatikler cami önünde mi bulundu :D
otomatikçi arkadaşların yanındayız.Otomatiğin konforu da başkadır değil mi hocam? :)

VvhiTEC

« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2010, 06:31:27 ÖS »
sehır ıcınde klıma acık 395 tl veya bır depoyla..480 km ısık yandı benzın aldım..daha ıcınde takrıben 13 lıtreye kadar benzın vardı...ceazem vardı esının memleketıne gıttım..940 km..74 lıter benzın aldım nerdeyse 1,5 depoya tekabul edıyo...km rde ıse 290 tl falan...otomatıkten cok memnunum..elımden gelse dıreksıyonu bıle bırıne vermek gelıyo...keske oda otomatık olsa :emo :emo...bu arabamı satmam gerekse daha dusuk modele alcak olsam gene otomatıye bakarım...
bu görüşü honda yetkililerine iletmek lazım : )))))))

avans

« Yanıtla #7 : Temmuz 07, 2010, 06:01:38 ÖS »
bu görüşü honda yetkililerine iletmek lazım : )))))))
ola bılır dostum neden olmasın...

cizbudak

« Yanıtla #8 : Temmuz 07, 2010, 06:38:03 ÖS »
manuelın zevkı otomatıgın konforu başka :) bende aracımı degısırsem buyuk buyuk ıhtımal yıne otomatık alırım :) 0-100 hızlanma fabrıka verısı gıbı 11 sn gibi, motor stock

Castiel

« Yanıtla #9 : Temmuz 08, 2010, 06:55:36 ÖÖ »
valla ben 20 lı yaslarda hayatta otomatık vıtes kullanmam dıyordum vıtesle oynayacaksın zevkı orda dıyordum

en son cok memnun oldugum toyotamı otomatık araba almak ıcın sattım artık super keyıflı araba suruyorum :D

valla uuzn yolda bıde cruze e takıyorum tamam yaa muhabbet ede ede gıdıyorsun ıste :D

egc

« Yanıtla #10 : Temmuz 10, 2010, 09:29:20 ÖÖ »
yani bir bakın lüks segmentteki arabalar manuel opsiyonu bile nerdeyse satılmaz olmusken,artık otomatik vites bi lüks degil.Yani ne diye manuel vites ile hammallık yapıcam yok bu işin zevki vitesmiş yok araba gitmezmiş falanmıs filanmıs gecmek lazım bunları,bundan sonra artık hep honda hep otomatik

accord55

« Yanıtla #11 : Temmuz 10, 2010, 10:22:46 ÖÖ »
Otomatik demek rahatlık demek, gerçi arabam triptonik ama manuel modunu hiç kullanma ihtiyacı duymuyorum, özellikle şehiriçinde müthiş rahatlık...önceden niye otomatik almamışım dedirtiyor insana...

riky73

« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2010, 10:33:02 ÖÖ »
Manuelde debriyaj bitiyor, değiştirmek gerekiyor, bir sürü masraf.

honda2002

« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2010, 10:54:48 ÖÖ »

otomatikte debriyaj bitmiyor mu?

Otomatik araba sevmeyenler pek cok kez hic otomatik arac kullanmayanlar
cunku kullanan tercihini degistiriyor

bazen yolda ust sinif fiyati 100bin tl uzeri manuel vites luks arac goruyorum ve sahiplerine aciyorum hem ust sinif 4 kapili d sinifi arac sl hem de manuel
arkadaslar hamallik yapmayi mi seviyo, yoksa parasi otomatige yetmiyo da manuel mi aliyor cozemiyorum :))

kartal54

« Yanıtla #14 : Temmuz 11, 2010, 05:37:48 ÖÖ »
Bir Bursa seyahatimde giderken 120 nin altına inmemiş, gelirken de normal kullanmışken (normal derken otomatik kullanmayı bilmeyen bir arkadaşa vermiştim arabayı bir süre) km de 298 lira yaktı...
Müthiş bir rakam bana göre... Eğer otomatikse aracınız kullanmayı biliyorsanız 250 liraya kadar indirebilirsiniz yakıt sarfiyatını... Hız derseniz 4 kişi klima açıkken 203km yaptım en son... 230-240 lara rahat çıkacağını düşündüğüm bir araç...
performans isterseniz dragda rollde diğer araçların gerisinde kalsa da rahatlıkta hepsinin önünde...

accord55

« Yanıtla #15 : Temmuz 11, 2010, 05:42:55 ÖÖ »
hem az yakıp hem performans canavarı olan honda modeli olsa olsa accord dur :emo

yalnız 230-240 az olmuş...accord kadranda yazanı yapıyor...

kartal54

« Yanıtla #16 : Temmuz 11, 2010, 07:12:17 ÖÖ »
hem az yakıp hem performans canavarı olan honda modeli olsa olsa accord dur :emo

yalnız 230-240 az olmuş...accord kadranda yazanı yapıyor...
stock haliyle kaç yapmasını bekliyorsun ki civic in???

accord55

« Yanıtla #17 : Temmuz 11, 2010, 04:04:27 ÖS »
civic se harika...ben modeli accord diye tahmin ettim, yazmadığınız için...

honda2002

« Yanıtla #18 : Temmuz 11, 2010, 04:11:09 ÖS »
civic se harika...ben modeli accord diye tahmin ettim, yazmadığınız için...

arkadasın 2.4 U de 240 i görüyor
araç 190 hp 223 nm !
nasıl oluyor bu is ???

avans

« Yanıtla #19 : Temmuz 11, 2010, 04:36:21 ÖS »
Bir Bursa seyahatimde giderken 120 nin altına inmemiş, gelirken de normal kullanmışken (normal derken otomatik kullanmayı bilmeyen bir arkadaşa vermiştim arabayı bir süre) km de 298 lira yaktı...
Müthiş bir rakam bana göre... Eğer otomatikse aracınız kullanmayı biliyorsanız 250 liraya kadar indirebilirsiniz yakıt sarfiyatını... Hız derseniz 4 kişi klima açıkken 203km yaptım en son... 230-240 lara rahat çıkacağını düşündüğüm bir araç...
performans isterseniz dragda rollde diğer araçların gerisinde kalsa da rahatlıkta hepsinin önünde...
  dostum bende orduya gıttım..74 lıtre benzınle 940 km yakın yol yaptım..buda bana gore agırlık ve gıdıs olarak cıddıbı rakam..

riky73

« Yanıtla #20 : Temmuz 11, 2010, 06:57:20 ÖS »

bazen yolda ust sinif fiyati 100bin tl uzeri manuel vites luks arac goruyorum ve sahiplerine aciyorum hem ust sinif 4 kapili d sinifi arac sl hem de manuel
arkadaslar hamallik yapmayi mi seviyo, yoksa parasi otomatige yetmiyo da manuel mi aliyor cozemiyorum :))

Otomatikte debriyaj mı var?

honda2002

« Yanıtla #21 : Temmuz 11, 2010, 08:11:26 ÖS »

Otomatikte debriyaj mı var?

yani otomatik sanzumanda bitebilecek değişmesi gereken parça yok mü?

hondagrkn

« Yanıtla #22 : Temmuz 11, 2010, 08:25:52 ÖS »
yok kardeşim... otomatiklerde tork konvertörü denen bir düzenek var ki yağ basıncı ile iş görüyor...yani sürtünme olayı  yok...dolayısıyla eskiyen baskı balata da yok... >=ok

sawass

« Yanıtla #23 : Temmuz 12, 2010, 11:21:23 ÖÖ »
otomatiklerde de manuale göre fren balatası daha çabuk biter..

hondagrkn

« Yanıtla #24 : Temmuz 12, 2010, 11:27:03 ÖÖ »
otomatiklerde de manuale göre fren balatası daha çabuk biter..

alakası yok...sen eğer yavaşlamak için sürekli frenlere basarsan manuellerde de fren balatalarını bitirirsin....otomatik viteslerde de motor freni vardır...iki şekilde devreye giriyor... 1. si frenlere bastığında hususen yokuş aşağı ise yokuş kontrol sistemi vitesi 1 kademe düşürüp  motor freni sağlıyor...veya sen manuel olarak  dik yokuşta yavaşlamak istersen  frene basmasan bile 1 vites aşağı alırsan motor  kompresyon yaparak aracı yavaşlatıyor...yani yavaşlamak için sürekli frenlere basıp balataları yemeye gerek yok...