Gönderen Konu: objektif olmak gerekirse, civic 45.000 tl edermi?  (Okunma sayısı 29959 defa)

adyobatik

objektif olmak gerekirse, civic 45.000 tl edermi?
« : Temmuz 06, 2010, 06:58:06 ÖÖ »
dostlar,yeni civic çok güzel araç,tamam buna kimsenin bişey diyeceği yok,dün yine tüm gün kullandım yeni civiği, bende de ies var, ama diğer marka araçlarada bindiğimiz kullandığımız oluyor,gerek çevremizden gerek iş dolayısı ile,şimdi yeni civic rakip markaların (corolla,fluance,focus,jetta) bunların benzinli olanlarından 3-4 bin lira pahalı,bunun yanında bazı konularda geride malesef, bagaj hacmi gibi Türk tüketicisinin çok önem verdiği bir konuda mesela, yada yalıtım konusunda,hatta geçen gün yani lancera bindim,inanın civicten sessiz bir araç, üstelik 35 bin lira,şimdi bizim sevgili civicğimiz gerçekten hakettiği parayamı satılıyor,yoksa honda olduğu için,vede bizler markayı sevdiğimiz için sömürülüyormuyuz, bugün benzinli civic parasına full dizel focus yada dizel corolla alınabiliyor, hatta 50.000 liraya benzinli passat alınıyor,yani aradaki fark sadece 5000 lira ?  ? ? ne dersiniz acaba hakettiği fiyat 45.000 liramıdır civiğin? ? <783^2

onur1980

• onur1980
Ynt: objektif olmak gerekirse, civic 45.000 tl edermi?
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2010, 07:07:58 ÖÖ »
bence etmez kesinlikle

Castiel

« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2010, 07:14:25 ÖÖ »
valla ben passat alıyorum 53 bın fıyat verdıler bana

ama kasa degıdecegı ıcın seneye vazgectım

honda aldıgıma tabıkı pısman deılım ama bencede bıraz pahalı

doan

« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2010, 07:16:32 ÖÖ »
tasarım sorunsuzluk ve motor yürüyen takımı bakımından heralde bu segmentteki 1 numaralı araçtır. bana göre arabanın karakteri var farklı özgün bi tasarıma sahip. bi çok araçta ben bu olayı göremiyorum. motor sorunszluğu ve performansı 1.6 benzinliler arasında bir numara olduğunu geçtğmiz arabların listesine bakarak görebilirsiniz. iç hacmi ve kokpit çok hoş. dediğim gibi aracın bi karakteri var bana göre.

ancak plastik kalitesizliği bi kaç yerdeki özensiz işçilik yalıtım sorunu ve amortisördeki ilginç olaylarda bu arabanın eksi yönleri. tabi birde klasik honda özelliği tutmayan frenler :)

herşeye rağmen bu arabaya 45binlira yine veririm. benim fikrim bu araç bu parayı hakediyor.

bülentgbrz

« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2010, 08:01:48 ÖÖ »
bence haketmediği bir rakam.zaten bu şekilde fazla satmıyor.

canguder

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2010, 08:19:52 ÖÖ »
evet çok çok fazla arkadaşların dediğine göre. 25.000 tl'ye satılsa ne güzel olurdu dimi :) Herhalde millet dalga geçiyor civic elegance kaç para olacaktı ?

Castiel

« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2010, 08:30:15 ÖÖ »
ama sole bıse var

turkıyede genel olarak zaten arabalar pahalı

o salakca vergıler yuzunden 2 ye katlanıyo nerdeyse fıyatları

pharaohseti

« Yanıtla #7 : Temmuz 06, 2010, 08:32:50 ÖÖ »
ben almadan once 1 yil kadar arastirdim.
fiyat ilk basta baktiginizda fazla gibi geliyor.
ama etrafinizda anlayan kisilere su sorulari sorun ve kac kisinin CIVIC dedigini sayin:
1. en iyi otomatik vites?
2. en iyi motor?
3. en keyifli surus?

Acaba hata mi yapiyorum diye her asamada dusundum fakat arada kaldigim araclar TIP ve AKSESUAR alanlarinda geride kaldiklari icin kaybettiler:
Civic, Jetta, Corolla, Cruze benim icin son dorde kalan araclardi.
Ikinci el degeri ve Turkiye'de cok tutmamasi nedeniyle Cruze'i hemen eledim.
Corolla'nin farlarinin bombeli yapisi ve son donemde arac geri cagirma olaylari beni soguttu.
Jetta'nin da aksesuar azligi ve her eklenen aksesuarda fiyatin acayip artmasi beni rahatsiz etti.

Simdi ABS, ESP, cruise control, 8 hava yastigi, otomatik klima, 6 yil garanti gibi ozellikler benim icin Jetta, Corolla yerine CIVIC'i secmemde onemliydi.
Karsilastirma yaparken baz fiyatlari degil ayni zamanda aksesuarlari da karsilastirin farki anlayacaksiniz.

a.uz

« Yanıtla #8 : Temmuz 06, 2010, 08:58:07 ÖÖ »
bence new civic in en büyük rakibi chavrolet cruz vede ben olsam cruz u alırdım

dayım aldı beyaz cruz araba iç dizay mühendislik olarak civic e tas cıkartır hersey elinin aldında daha gösterisli torpidosu var dıs görünüm zaten civicten üstün bunlar benim görüsüm new civic,in içine hiç ısınamadım cok kötü geliyo bana ama dıs görünüm olarak güzel araba

canguder

« Yanıtla #9 : Temmuz 06, 2010, 09:06:08 ÖÖ »
cruze kore malı değilmi ? nasıl civicten iyi oluyor anlamadım ?

alican_07

« Yanıtla #10 : Temmuz 06, 2010, 09:36:49 ÖÖ »
kore malı değilde farz et ki kore malı koreliler civic den iyi bi araç üretemezlermi?

canguder

« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2010, 09:40:38 ÖÖ »
kore malı değilde farz et ki kore malı koreliler civic den iyi bi araç üretemezlermi?

civicten değil japonlardan daha iyi üretemezler bunu iddia ederim.

alican_07

« Yanıtla #12 : Temmuz 06, 2010, 09:44:08 ÖÖ »
benim gözümde yeni civic dream ın edeceği para 33-35 bin liradır yanlış anlaşılma olmasın mesela golfünde 102 hp lik motoruda aynı şekilde 33 bin liradan fazla etmez yani civic e dönersek bi 5 bin lira kadar pahalı olduğunu söyleyebilirim.

alican_07

« Yanıtla #13 : Temmuz 06, 2010, 09:45:57 ÖÖ »

civicten değil japonlardan daha iyi üretemezler bunu iddia ederim.
valla sen nasıl düşünüyorsun onu bilememde korenin şu anki büyümesine bakarsak yakında japonları yana bırakacakları kesin birde yeni kia ları bi incelemeni tavsiye ederim gerek fiyat gerek motorları gerek donanımları civic ayarında hatta motorları civic den 1 bg daha güçlü.

canguder

« Yanıtla #14 : Temmuz 06, 2010, 09:48:54 ÖÖ »
yok yok merak etme 50 yıl geçsede japon teknolojisini hiç bir kore oto markası yakalayamaz. bu arada bilmeyen arkadaşlarıda bilgilendirirsin belki . chevrolet cruze hangi ülkede üretiliyor ? Ben güney kore olduğunu iddia ediyorum.

Castiel

« Yanıtla #15 : Temmuz 06, 2010, 09:53:29 ÖÖ »
valla maslak cıftkurtların hemen 200 mt yanındada Chevrolet bayı var

gırdım cruz ınceledım
cok kotu deıl ama surus rahatlıgı ıc genıslık motor olarak honda cok daha ıı bence

donanım olarak cok dolu hondaya gore ama cok bı + getırmıyo

adrenaliinn

« Yanıtla #16 : Temmuz 06, 2010, 10:10:45 ÖÖ »
chevrolet amerikan malı diye biliyorum ben..ama yinede emin değilim

Castiel

« Yanıtla #17 : Temmuz 06, 2010, 10:19:01 ÖÖ »
gercekte amerıkan tabıkı :)

ama bu cruz ve dıger arabaları amerıkada yapılmıyor bende kore dıye hatırlıyorum emın deılım

dusun bı cruz 33 bın tl bı camaro 110bın dolar :)  kagıt ustunde ve ön logosunda ıkısınde aynı adı ve logosu var ama arasında daglar kadar fark var

ocean0636

« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2010, 10:46:01 ÖÖ »
bence haketmediği bir rakam.zaten bu şekilde fazla satmıyor.
Bakıma gittiğimde ANTALYA EYSA Servise sordum ayda 50-55 Honda satılıyormuş ve bunun en az 45-50'si fazla satmıyor dediğiniz yeni civic, sizce bu küçümsenebilecek bir rakam mı?
Yollarda EN ÇOK gördüğüm arabada nedense HEP yeni civic oluyor :)
45.000TL şimdi alıyor olsam gene veririm ki  sonradan 11.000TL masraf yaptım yaklaşık 55 liraya gelmiş oldu bu araç bana :)

alican_07

« Yanıtla #19 : Temmuz 06, 2010, 10:50:22 ÖÖ »
cruze de diğer kardeşleri(lacetti kalos vs )gibi kore üretimi olduğu doğru fakat bütün mühendislik işleri motor donanım çizim tasarım vs. gibi işleri tamamen almanya menşeilidir.korede sadece hazırlanmış araba üretilip birleştiriliyor.bununda birinci sebebi GM-Daewoo ortaklığıdır ikinci sebebi işçiliğin ve maliyetin ucuz olmasıdır ki  örneği ortada civic kadar dolu bi cruze 36 bin lira.yani bu araba koreli değildir.yamaha honda suzuki kawasaki gibi japon motor devleride çinde ve kore de üretim yapıyorlar artık eee ozaman bu markalar çinli mi mondial gibi?

Castiel

« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2010, 11:06:40 ÖÖ »
dogru dıyorsunda amerıkada cruz falan ole bı model yok

yada spark ve baska bı modelı

tamamen kendı urettıklerı camaro  corvette gıbı arabaları satıyorlar

http://www.chevrolet.com/pages/mds/vehicles/helpMeChooseResult.do?bodyStyle=CARS

adyobatik

« Yanıtla #21 : Temmuz 06, 2010, 11:22:14 ÖÖ »
arkadaşlar güney kore malzemelrine baya bir aşina olduğum için bu konuda yorum yapayım,şu anda güney kore dünyada teknolojide 1 numaradır, ne japonya nede amerika buranın önündedir,şirkette tam 5 ay korelilerle beraber kompozit panel hattı kurduk,dünyada makina sanayiinin kalbi korede atıyor,bu arada korede işçilik ucuz falan değil, çinle karıştırmayın, kore seulde 60metre evin fiyatı 500.000 dolar civarındadır,kore işçilik olarak türkiyeden bile pahalıdır,dünyanın en hızlı internet bağlantısı şu anda korede,size dünya çapında markalarından bir iki örnek,
lg
daewoo
hyundai (ki bu hyundainin tuvalet kağıdını gördüm)
samsung (bildiğimiz samsung, ama eektronik dışında inanılmaz kamyon otobüs fabrikaları bile var,iş makinalarını falan saymıyorum)
ssangyong (ülkemize yeni girdiğine bakmayın buda dev holding)

bu markaları sadece bizim bildiğimiz gibi düşünmeyin bunların cirolarını toplasan türkiyenin gsmh sını geçer,bunlar bizim bildiklerimiz sadece,ve şunu çok rahat söyleyebilirim, örneğin hyundai 10 yıl sonra japonları geçmiş olur,nasılki renault 10 önce toros falan filandan şimdi lüks sınıfa geçti adamlarda onu yapıyorlar,
birde ben adamların nasıl çalıştığını ve nasıl titiz olduklarını aylarca gördüm ve yaşadım,
kısacası bir malın üzerine eğer SOUTH KOREA  yazıyorsa ben gönül rahatlığıyla alır kullanırım,buna otomobilleri dahil,

canguder

« Yanıtla #22 : Temmuz 06, 2010, 12:56:20 ÖS »
arkadaşlar güney kore malzemelrine baya bir aşina olduğum için bu konuda yorum yapayım,şu anda güney kore dünyada teknolojide 1 numaradır, ne japonya nede amerika buranın önündedir,şirkette tam 5 ay korelilerle beraber kompozit panel hattı kurduk,dünyada makina sanayiinin kalbi korede atıyor,bu arada korede işçilik ucuz falan değil, çinle karıştırmayın, kore seulde 60metre evin fiyatı 500.000 dolar civarındadır,kore işçilik olarak türkiyeden bile pahalıdır,dünyanın en hızlı internet bağlantısı şu anda korede,size dünya çapında markalarından bir iki örnek,
lg
daewoo
samsung (bildiğimiz samsung, ama eektronik dışında inanılmaz kamyon otobüs fabrikaları bile var,iş makinalarını falan saymıyorum)

bu markaları sadece bizim bildiğimiz gibi düşünmeyin bunların cirolarını toplasan türkiyenin gsmh sını geçer,bunlar bizim bildiklerimiz sadece,ve şunu çok rahat söyleyebilirim, örneğin hyundai 10 yıl sonra japonları geçmiş olur,nasılki renault 10 önce toros falan filandan şimdi lüks sınıfa geçti adamlarda onu yapıyorlar,
birde ben adamların nasıl çalıştığını ve nasıl titiz olduklarını aylarca gördüm ve yaşadım,
kısacası bir malın üzerine eğer SOUTH KOREA  yazıyorsa ben gönül rahatlığıyla alır kullanırım,buna otomobilleri dahil,

ben samsung dışında kore malı kullanmam açıkça söylüyorum. ama samsung üzerine elektronik devi tanımam. Otomobil konusunda japon yada alman tercihim olur.

alican_07

« Yanıtla #23 : Temmuz 06, 2010, 01:35:33 ÖS »
lg
daewoo

ben samsung dışında kore malı kullanmam açıkça söylüyorum. ama samsung üzerine elektronik devi tanımam. Otomobil konusunda japon yada alman tercihim olur.
niye?

Utku Ataç

« Yanıtla #24 : Temmuz 06, 2010, 03:06:29 ÖS »
Civic vergilerden dolayı pahalı bi araç.ki zaten liste fiyatına almıyosunuz genelde civici.ful aksesuarlı 42ye bırakıyolar eleganceyi izmirde.buda değecek bi rakam.ha 50 flan olsa değmez tabi.