Gönderen Konu: Nissan Qashqai'ı nasıl bilirsiniz?  (Okunma sayısı 16056 defa)

Muratti

• Ziyaretçi
Nissan Qashqai'ı nasıl bilirsiniz?
« : Ağustos 12, 2008, 02:42:00 ÖS »
Alt komşum bu SUV araçtan almayı planlıyor. Şehir içinde kullanacak. Sanırım arazide çok iyi değilmiş ama onun dışında bir eksisi yok gibi. Fiyatı iyi 43.000 YTL civarı. http://www.yeninissanqashqai.com/

malikaltindis

Ynt: Nissan Qashqai'ı nasıl bilirsiniz?
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2008, 12:12:07 ÖÖ »
gereksiz bi araba olduğunu düşünüyorum.

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2008, 02:39:23 ÖÖ »

Sebep?

bErAt y!G!t

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2008, 10:57:58 ÖÖ »
guzel araba ama benzınlı olması ınsanı duşundurur

malikaltindis

« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2008, 11:40:44 ÖÖ »

Sebep?

43.900 diya yazdığınız fiyat visia donanımı,tekna donanıma geçtiğinizde fiyat 50.000 ytl sınırına geliyor.bence bu rakam kopmakt suv sınıfında olmasına rağmen,yine bence biraz yüksek bir station araç havasındaki nissan qashqai için fazla.civic almadan önce incelemiştim.hoşuma gitmedi gayet gereksiz bir araç olduğu kanısına oradan vardım :)

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 14, 2008, 12:52:31 ÖÖ »

Sebep?

43.900 diya yazdığınız fiyat visia donanımı,tekna donanıma geçtiğinizde fiyat 50.000 ytl sınırına geliyor.bence bu rakam kopmakt suv sınıfında olmasına rağmen,yine bence biraz yüksek bir station araç havasındaki nissan qashqai için fazla.civic almadan önce incelemiştim.hoşuma gitmedi gayet gereksiz bir araç olduğu kanısına oradan vardım :)

Fiyat olarak daha ucuz bir SUV yok + insanlar Avrupa ve TR'de bu aracı ucuz olduğu için sıraya girip kapora verip fiyat garantisi olmadan satın alıyorlar. Nissan bayi ile konuştuk visia modelinin şu an TRnin hiç bir yerinde bulunmadığını ancak Ekim'de satın alabileceğimizi söyledi. Fiyat olarak nasıl yüksek buldunuz anlamadım. Testlerde de genelde olumlu yorumlar okudum. Normal otomobillerle kıyaslamıyorsunuz umarım.

malikaltindis

« Yanıtla #6 : Ağustos 14, 2008, 01:21:10 ÖÖ »

Sebep?

Fiyat olarak daha ucuz bir SUV yok + insanlar Avrupa ve TR'de bu aracı ucuz olduğu için sıraya girip kapora verip fiyat garantisi olmadan satın alıyorlar. Nissan bayi ile konuştuk visia modelinin şu an TRnin hiç bir yerinde bulunmadığını ancak Ekim'de satın alabileceğimizi söyledi. Fiyat olarak nasıl yüksek buldunuz anlamadım. Testlerde de genelde olumlu yorumlar okudum. Normal otomobillerle kıyaslamıyorsunuz umarım.

normal otomobille kıyasladığım için oluyor zaten,bence normal bir otomobilden hiç farkı yok 4 çeker bile değil...bu kıyaslamayı yapmama imkan vermesinden dolayı başarısız zaten.rakiplerine bakarsanız fiyatının da rakiplerine göre daha uygun olması gayet normal çünkü rakipleri gerçek birer kompakt suv.nissan ın zaten bayi ağı çok fazla geniş olmadığından ekim ayına sıra verilmesi de normal.bu benim şahsi görüşümdür,sizin görüşünüze de saygı duyarım.
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2008, 01:22:40 ÖÖ Gönderen: malikaltindis »

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2008, 01:37:19 ÖÖ »
Yani beğenmemenizin sebebi 4x4 olmayışı mı sadece? Tartışma amaçlı değil de bilgi için soruyorum çünkü amacım varsa kötü yönlerini öğrenmek. Diğer SUV markalarının da 4x4 olmayan modelleri var. Ayrıca 1.6 motor farklı var ama alt komşum bayan olduğu için aracın gücüne önem vermiyor. Bu yüzden diğerlerine göre az yakan 1.6 motor onun için bir avantaj.

Cumhur

« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2008, 11:05:04 ÖS »
Aracı tesadüfen gördüm sessiz çalışıyor motor sesi yok denilecek kadar az çok şık güzel gözüküyordu bence değer ;)

ALG

• THT
« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2008, 11:11:04 ÖS »
sırf yuksek oldugu icin bence SUV kategorisine girmez...4x4 bile değil..
Opel Meriva, toyota verso sınıfında bir araç...ben bu kategorileri şahsen begenmiyorum..
şahsi fikrim o parayı bu araca vermem

malikaltindis

« Yanıtla #10 : Ağustos 15, 2008, 12:34:05 ÖÖ »

Yani beğenmemenizin sebebi 4x4 olmayışı mı sadece? Tartışma amaçlı değil de bilgi için soruyorum çünkü amacım varsa kötü yönlerini öğrenmek. Diğer SUV markalarının da 4x4 olmayan modelleri var. Ayrıca 1.6 motor farklı var ama alt komşum bayan olduğu için aracın gücüne önem vermiyor. Bu yüzden diğerlerine göre az yakan 1.6 motor onun için bir avantaj.

yani bu araç kompakt suv da olsa bence arazi kabliyeti olması lazım.bu yönden eksik buluyorum ayrıca araca karşıdan baktığımda bi tiguan ile aynı sınıf bi araç havası vermiyor açıkçası.benim beğenmeme sebebim jip havası yok biraz yüksek bir station gibi duruyor.

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 15, 2008, 02:00:38 ÖÖ »

sırf yuksek oldugu icin bence SUV kategorisine girmez...4x4 bile değil..
Opel Meriva, toyota verso sınıfında bir araç...ben bu kategorileri şahsen begenmiyorum..
şahsi fikrim o parayı bu araca vermem

Aslında "cross over" olarak geçiyor bu modeller. BMW X3 gibi, SUV ile sedan arası. Ki bana sorsanız ben de bu araca para vermem ama zevk meselesi. Kendisini tanıdığımdan beri bir SUV istiyor fakat bütçesi yetmediği için alamıyordu. Şu an eline geçen fırsatı değerlendirmek istiyor.

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 20, 2008, 02:15:00 ÖS »
benim coook hosuma gitti en azından hız tuzaklarından gecerken icim cız etmez

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 20, 2008, 02:16:09 ÖS »
gayette hos olmus fiyatıda iyi  bildigim kadarıyla 41000 YTL den baslıyo

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 22, 2008, 12:51:52 ÖÖ »
O fiyatlar arttı. Şu an 45.000 YTL satış fiyatı(visia) fakat TR'nin hiç bir yerinde yok! Ekim'de gelecek. Fiyatlar da belli değil ama ben artacağından şüphe ediyorum. Aşırı talep var çünkü.

Sercan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ağustos 22, 2008, 08:10:37 ÖÖ »
hadi ya cok pahalı o kadar da vermem kimse kusra bakmasın...

fn2silver06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ağustos 22, 2008, 09:49:44 ÖÖ »
dizelinin değerleri çok iyi bence sadece dizeli düşünülür.

Seko

« Yanıtla #17 : Ağustos 22, 2008, 04:28:16 ÖS »
dizeli cok pahalı gereksiz yere hemde !
rakibi olmadıgından suan yuksek fiyat cekiyorlar .
olması gereken fiyat 1,6 benzinli modelden 7-8 bn ytl yukarı ama cok fark var arada!

Muratti

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 23, 2008, 02:36:27 ÖS »
Dizelleri 51.000 YTL. Onun fiyatları değişmedi zannedersem. Çünkü bulunamayan model visia. Visia'dan 700bin adet üretmişler ama talep 1 milyon 400 bin olmuş. Hal böyle olunca arz talep eğrisinde yukarı doğru ilerliyoruz :)