Gönderen Konu: neden civic alayım ki?  (Okunma sayısı 24595 defa)

mali

Ynt: neden civic alayım ki?
« Yanıtla #25 : Aralık 25, 2009, 01:51:40 ÖS »
megane da alma focus al aradığın özellikler ondada mevcut
megane laacaksın tamam uzun süre bineceksin ama Allah korusun kötü bir durum olursa
2 sene içinde değer kaybını hesaba kat
2. el alırken bile ben sanayideki ustalardan galerilerden arabayı kullananlardan büyükten küçükten.. herkesten fikir aldım
sonuç honda cıktı ve memnunum
bu arada focusta değer kaybeder ama megane kadar değil yanlış anlaşılmasın :)

mehmet1971

« Yanıtla #26 : Aralık 25, 2009, 11:19:41 ÖS »
Aracım 2010 civic düz vites elagance ,yakıt işine katılmıyorum. daha önce de söyledim aracım 5500 km oldu. Her depoyu ölçtüm. Doldur boşaltla. karma kullanımda hafta içi her gün günde 45 km yolum var. 15 km si şehir içi 30 km si şehir dışı sayılır tam olmasa da her depomla 600-610-615-620 km yaptım. Şu anda ortalama yakıt tüketimim. 6.2 lt. Aldığım benzini km böldüğümde 6.5 lt çıkıyor. Bence gayet normal. Hiç bir benzinli araçla bunu tutturamazsınız.Bazen her zaman duyulmuyor. Sadece depriajımda hafif bir gıcırtı duyuyorumbir defa yağladılar. geçmişti şimdi bazen yine yapıyor. Eeee onunda 6 yıl garantisi var. hangi marka 6 yıl garanti verebiliyor.

mehmet1971

« Yanıtla #27 : Aralık 25, 2009, 11:24:31 ÖS »
+ kesinlikle seni yolda bırakmayacaktır. iyi bakarsan ikinci defa marşa basmazsın. en soğuk kış günlerinde bile. Halen 00 yılında aldığım 98 civicime birader bini yor. ikinci defa marşa basmadı. Araba 187 000 km de orjinal baskı balata hala üzerinde en ufak bir problem yok. sadece bir defa alt takımları 300tl harcayarak komple elden geçittirdi. Ben civicin bu yönüne hastayım. Keşke donanımları bir jetta comfortline daki gibi olsaydı ama sağlamlık ve sorunsuzluk zaman ilerledikçe ön plana çıkıyor. Ben almanı tavsiye ederim. Çok yakan arkadaşlar aracın havası yüzünden asılıyorlar kıssa mesafede gaza tabii ki araç benzini somuruyor. Ama bu aracın 3500 devirden sonra çıkardığı sese de dayanmak çok zor. harikaaaa bir sessss

nadirgoktan

« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2009, 11:46:32 ÖS »
memet abi doğrudur ama ciddi ciddi site ortalamamız full depo 470 i geçmez. bende 550-600 yaptığım oluyor yazın ama 400 km giden ve yormadan giden çok yakın arkadaşlarımda var burda. o yüzden arkadaşa almadan iyisini kötüsünü söylemeliyiz.

hondaccı

« Yanıtla #29 : Aralık 26, 2009, 12:02:39 ÖÖ »
ben renault ile HONDA yı bir bile tutmam.cıvıc bana göre çok daha önde bir arac 2010 model Premium aldm.çokta memnunum.tüm özelliklerde var.şimdi opsiyonel olarak filan demissiniz sorarırım size hondanın ürettiği kaliteli araba ile renault birmi??? ama siz anlaşışan kararınızı vermissiniz megane alın ozaman

hayırlı olsun..

digalo

« Yanıtla #30 : Aralık 26, 2009, 12:38:34 ÖÖ »
memet abi doğrudur ama ciddi ciddi site ortalamamız full depo 470 i geçmez. bende 550-600 yaptığım oluyor yazın ama 400 km giden ve yormadan giden çok yakın arkadaşlarımda var burda. o yüzden arkadaşa almadan iyisini kötüsünü söylemeliyiz.

şu Hondaları biraz uslu kullansak 600 km menzile ulaşıyor. şehirler arası yollar da 5. viteste (manual) 4000-4300 bandında kullanıldığımda
600-650 km menzile ulaştığımı söylemeliyim. Fakat uslu kullanmak Hondanın genlerinde yok.Recep İvediğin tabiriyle "kodu bozuk". Geçtin mi direksiyona insanı baştan çıkarıyor. Sonuçta pompacıyla arkadaş oluyoruz.

nos61

« Yanıtla #31 : Aralık 26, 2009, 02:17:47 ÖÖ »
hocam bi acı gerçeği hemen söyleyim ayda 1750 km yapıyosan civiğe bulaşma :)
forum ortalamamız tahminimce 450-500 kmde bir depo fulluyoruz. ben 550 gidiyorum o ayrı :D
hondanın şöför koltuğunda bi akşam üstü turlayınca o meganda saydığın bluetoth otomatik kararan ayna falan salla yaa diyceksin.sürüş zevkini alınca neden honda hayalin olduğunu anlayacaksın. ama 1750 km yaptığına göre 10 günde bir benzinciye gideceğine göre pompacı halini hatrını sormaya başlayacak.sonra işler nasıl diyecek.daha sonra kanka olacaksınız pompacıyla. beraber maça gideceksiniz. hafta sonu mangal yapmalara beraber gideceksiniz artık o 10 günde bir gördüğün bir adam olacak. gece gözünü kapayınca o adamı görecen :D ıssız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şeyden biri pompacı olacaaakkk :D 1750 km yapan bi adamsan bulaşma kardeş. ama bu honda bulaştırıyo adamı işte tutamıyosun. megan satıp honda alıyosun ama honda satıp bmw yada mercedesten aşşağısına binmem diyeceksin. ahada obiiijektiiff habercilikk yaptım yahu daha ne yapayım :)

[/quote

:D:D:D süper yaa :D :D  o pompacı artq halisilasyon oldu nere gitsem o yeşil şapkasıyla karsımda duruo bana nekadar abi dio sanki :D

poseidon999

« Yanıtla #32 : Aralık 26, 2009, 06:53:37 ÖÖ »
Megane daki bu saydığın bir çok ayrıntı civic'te yok fakat
aynanın otomatik kapanması, bluetooth, park sensörü,
otomatik açılan kapılar falan hepsi senin manuel yapabileeğin
ve onlar olmazsa hayatında hiçbirşey değişmeyecek ayrıntılar.

Bunların yanında sürüş zevki, az arıza yapma ve performansı başka modellerde bir arada bulamazsın.
Ayrıca yakıt konusundan bahsetmişsin. Elbette hiçbir dizelle hiçbir benzinliyi karşılaştırma.
ama dizel yakıt seviyelerine ekstra sistemlerle inebilirsin.

Bluetooth, navigasyon için de 1000 tl vererek bir double din alırsın.
video, tv, navigasyon ve bluetooth özelliklerine sahip olursun.

Bence iyi düşün yukarıda arkadaş güzel söylemiş.

Biri araba biri civic.

alp55

« Yanıtla #33 : Aralık 26, 2009, 08:02:23 ÖÖ »
civic .... ..... ...civic
30 kişi civic demiş
+1

34GB4525

« Yanıtla #34 : Aralık 26, 2009, 08:16:47 ÖÖ »
Yakıt olayına katılıyorum gerçekler bunlar sonuçta siz bu araca binmek için alıyorsunuz yani binmekten kastım ayda 600-700 km yapmayacak 1.600-1700 km yapacaksınız tıpkı benim gibi ben lpg taktırdım 98 civicime gayet memnunum benzinli bi arabayla bu kadar km yapmak bana hiiiç mantıklı gelmiyor.

Yakıt konusunu bi kenara bırakırsak şu cümle yeterli ; Megane'dan civice geçmek... Civicten sonrası bencede Bmw...

Megane standart aile arabası bence civic sedan ise prestijli aile arabası ;)

alp55

« Yanıtla #35 : Aralık 26, 2009, 08:29:18 ÖÖ »
otomobil teknolojisi her geçen gün gelişiyor
honda motor konusunda dünyada 1 numara
honda dan önce pek çok marka aracım oldu şimdi üçüncü honda
daha sonrakiler yine honda yada üst marka olacaktır
kesinlikle fransız yada italyan asla

adrenaliinn

« Yanıtla #36 : Aralık 26, 2009, 12:27:40 ÖS »
hayallerinin peşinden git..yoksa yolda giderken her civic gördüğünde pişman olursun..

MEHAYT

« Yanıtla #37 : Aralık 26, 2009, 12:58:35 ÖS »
Ben megane ıı dynamıc aldım 2007 model 30.000 idi araç. aracın artıları var yok diyemem yakıt falan iyi ama açıkça söyleyim hemen elden çıakrdım zararda ettim ve araç almak için bakınmaya başladım. 2009, 12000 de honda cıvıc aldım ve araç çok çok güzel birkaç haftadır biniyorum LPG de takdırdım, megane la kıyas edersek ayrıntılara takılan biri değilim birisi traktör diğeri ise özel otomobil. ışıkta durunca aracın sesini duyamazsın hondada.
benim formdaki arkadaşlardan bir ricam var ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR RİCA ARKADA OTURANLARIN ŞİKAYETİ LASTİK SESİ BUNUN SEBEBİ NEDİR, ACEBA CONTİNENTL LASTİKLER VAR ONLARDANMI OLUYO. BU KONUDA YARDIM İSTİYORUM.

34GB4525

« Yanıtla #38 : Aralık 26, 2009, 01:32:54 ÖS »
Bu hondanın kronik sorunu lastikle bi ölçüde azalabiliyor yeni civic kullanıcıları daha da yardımcı olur sana birde belli bi miktar para karşılığı altına ses yalıtımı yaptırabiliyorsun sanırım ;)

voodoo

« Yanıtla #39 : Aralık 26, 2009, 02:35:28 ÖS »
honda tutkudur sigara alışkanlığı gibi kullandıktan sora başka arabayı gözün görmez bmw mercedes son istasyonun olur
 kestirme yol kullanmamaya başlarsın bi süre sonra  biraz daha sürüyüm diye

type-r-kadi-r

« Yanıtla #40 : Aralık 26, 2009, 02:43:07 ÖS »
megan dışardan göze klasik gelen birr araçtır,ama honda öle deyil her y anıyla dikkat çeker bi far takarsın bütün gözler üstünde olur jant takarsın havandan geçilmez , megan a böle şeyler yapsan yani boşuna para dökmüş derler , hem meqan zırt bırt arza açar ,, hondaaaaa açmazzz meganın turbosu patlar honda patlmaz HONDA ANLATILMAZ YAŞANIR ... bence git bitane ennn beyazından bi cıvıc al keyfini sürr , honda yaşlıyı genç yapar ,genci ise  çocukluğuna geri döndürür :D

cagriy

« Yanıtla #41 : Aralık 26, 2009, 05:20:04 ÖS »
Aracım 2010 civic düz vites elagance ,yakıt işine katılmıyorum. daha önce de söyledim aracım 5500 km oldu. Her depoyu ölçtüm. Doldur boşaltla. karma kullanımda hafta içi her gün günde 45 km yolum var. 15 km si şehir içi 30 km si şehir dışı sayılır tam olmasa da her depomla 600-610-615-620 km yaptım. Şu anda ortalama yakıt tüketimim. 6.2 lt. Aldığım benzini km böldüğümde 6.5 lt çıkıyor. Bence gayet normal. Hiç bir benzinli araçla bunu tutturamazsınız.Bazen her zaman duyulmuyor. Sadece depriajımda hafif bir gıcırtı duyuyorumbir defa yağladılar. geçmişti şimdi bazen yine yapıyor. Eeee onunda 6 yıl garantisi var. hangi marka 6 yıl garanti verebiliyor.
mehmet bey ayda 900 km yol yapıyorsunuz öyleyse  sakin bir kullanımla ayda 1,5 depo harcıyorsunuz. bu da yaklaşık 250 tl yapar. aracınız dizel olsa bu hesaba göre ayda yaklaşık 100-110 tl karınız olur. ben bukadarcık fazlayı hayalimdeki araba için düşünmem bile. ama ben demin baktım 1700 km yi bulmuşum daha 4 günüm daha var. hala düşünüyorum...

bu gün hondaya bir kez daha gittim koltuğa oturdum gerçekten içine oturunca insanı çok etkiliyor. TAMAM DEDİM BUDUR İŞTE  kararımı verdim , eve geldim. ancak benzine ayda 500-600tl vermek resmen içime oturacak. ne yapayım kampanya bitimine kadar tekrar düşüneceğim.
FİKİR VEREN BÜTÜN ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM...

Ghan

« Yanıtla #42 : Aralık 27, 2009, 02:50:22 ÖS »
Amcamda Cıvıc Vardı Sattı Megan Aldı.2 Ay Kullandı Dio Her Tarafı Elektronik,Bi Kac Kerede Arıza Yapmıs Heralde Cok Sikayetciydi Sonra Sattı Honda Aldı.Honda Her Türlü İyi O Arabadan.Honda Al Bence.

mali

« Yanıtla #43 : Aralık 29, 2009, 12:05:31 ÖÖ »
o zaman birde toyota coralla nın dizeline bak
japon her zaman iyidir

serdarr

« Yanıtla #44 : Aralık 29, 2009, 09:20:12 ÖÖ »
bence başlığı değiştirmeliyiz neden civic almayayim. çünkü alman için 10 larca neden varken almaman için çok az neden bulursun

alpkorkut

« Yanıtla #45 : Aralık 29, 2009, 06:55:15 ÖS »
ford focus sedan, megane eski kasa sedan ve yeni kasa HB kullanmış ve şu anda 2010 civic elegance kullanan birisi olarak bu araçların görünümlerini-kalitelerini-donanımlarını-kullanım keyfini-fiyatlarını kıyaslarsan kesinlikle honda derim. yakıt tüketimi benim için birinci planda dersen dizel derim (yok illa honda dersen hibrit olur tabi) , ama renault konusunda biraz acımasız yorumlar var gibi geldi bana, renault son dönemde malzeme ve işçilik kalitesi konusunda ciddi aşama kaydetmiş durumda. binek modellerinin tamamı uzun zamandır euroNCAP'dan 5 yıldız alan bir marka, ben civic i almadan önce fluence'ı inceledim pek de yabana atılacak bir araç değil bence. Katıldığım yorum megane dan sonra civic alınır ama civic den sonra bu keyifi aşmak için anca mercedes veya bmw alınır  >=ok

cagriy

« Yanıtla #46 : Aralık 29, 2009, 07:34:00 ÖS »
ford focus sedan, megane eski kasa sedan ve yeni kasa HB kullanmış ve şu anda 2010 civic elegance kullanan birisi olarak bu araçların görünümlerini-kalitelerini-donanımlarını-kullanım keyfini-fiyatlarını kıyaslarsan kesinlikle honda derim. yakıt tüketimi benim için birinci planda dersen dizel derim (yok illa honda dersen hibrit olur tabi) , ama renault konusunda biraz acımasız yorumlar var gibi geldi bana, renault son dönemde malzeme ve işçilik kalitesi konusunda ciddi aşama kaydetmiş durumda. binek modellerinin tamamı uzun zamandır euroNCAP'dan 5 yıldız alan bir marka, ben civic i almadan önce fluence'ı inceledim pek de yabana atılacak bir araç değil bence. Katıldığım yorum megane dan sonra civic alınır ama civic den sonra bu keyifi aşmak için anca mercedes veya bmw alınır  >=ok

sitedeki yorumlara göre bir depo ile şehir içi ortalama-450-500 km yol gidiliyor. sizin ortalamanız nedir acaba. sakin bir kullanımla bir depo (170tl ye doluyor sanırım) beni ne kadar götürür dersiniz. açıkcası 2000 km için şehir içi ne kadar yakarım sizce.

alpkorkut

« Yanıtla #47 : Aralık 29, 2009, 07:40:41 ÖS »
forumda yakıt tüketimi ile ilgili sayısız başlık var, herkesin kullanımına bağlı olarak oldukça değişken bir tüketimi var civiclerin ama zaten bu sınıftaki ve bu motor hacmi ve gücündeki diğer arabalarda da durum aynı. ortalama tüketim sakin kullanımla 1 depoyla 450 km civarı olmalı gibi (tabi şehir içi demek çok genel bir tabir, çünkü daha önce bunla ilgili yazılarda da söylendiği gibi şehir içi var şehir içi var). Sonuçta yakıt tüketimi çok parametreden etkilenen ve de oldukça dinamik bir değer, tekrar söylemem gerekirse yakıt tüketimi çok ön planda derseniz dizele yönelmeniz daha uygundur, honda da alternatif hibrit olabilir onun da fiyatı bir dezavantaj olabilir.

Fitos

« Yanıtla #48 : Aralık 29, 2009, 08:42:03 ÖS »
valla gördüğüm ortalama (istanbul trafiğine  göre konuşuyorum) 450 km civarıdır ki benimde öle... Yakıt durumu budur istanbul trafiğinde...

callme35

« Yanıtla #49 : Aralık 29, 2009, 08:57:10 ÖS »
Dünyada iki grup insan var. Birinci grup HONDA sı olanlar. İkinci grup arabası olanlar. Sen 1. gruba katıl:)