Gönderen Konu: neden civic alayım ki?  (Okunma sayısı 24594 defa)

cagriy

neden civic alayım ki?
« : Aralık 24, 2009, 07:33:59 ÖS »
uzun süredir civic almayı düşünüyordum ve bu son indirimle elegance için bayii ile görüştüm iyi de fiyat (40.000TL) verdi ancak..
bir arkadaşımla megane sport tourer e için bakmaya gittik DİZEL motor privillage için 43500 fiyat verdiler.
şimdi şunu sormak istiyorum.

1.anahtarsız çalışma (eller serbes modu. araca yaklaşınca açılıyor.)
2.soğutmalı torpido.
3.Elektrikle Katlanan Isıtmalı Yan Aynalar
4.Yağmur Sensörü
5.Otomatik Yanan Farlar
6.Park Sensörü
7.Bluetooth
8.Elektronik Park Freni
9.Entegre Navigasyon Sistemi - TomTom (1000 tl farkla) ama sunulması bile güzel.
vs. gibi birçok özellği honda sunmuyor. bunlar küçük detaylar gibi görünebilir. ama aslında hepsi pratik ve kullanım kolaylığı sağlıyor.

honda bunların opsiyonel olarak bile sunmuyor. karsız kaldım. şunuda söylemeliyim civic hep hayalimdi. ne yapmalıyım? hangisi tercih edilir?

onuriskenderun

Ynt: neden civic alayım ki?
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2009, 07:39:31 ÖS »
o zaman megane al.

ilkay

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2009, 07:41:48 ÖS »
konu açmadan önce kendinizi tanıtırsanız size daha detaylı bilgiler verebiliriz
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html

vtec power

« Yanıtla #3 : Aralık 24, 2009, 08:05:05 ÖS »
 Honda bir tutkudur, sana nerden baslayalımki şimdi anlatmaya.

İyi hoş hayatı kolaylaştıran güzel aksesuarlar, donanımlar bunlar ama megane nerde civic nerde arada sıradağlar var.
1-Eller serbeste gerek varmı sence?
2-Sogutmalı torpido iyiymiş,cakmak göze takılan soğutucuyla telafi edilebilir bir donanım.
3-Buda güzel ama aynalarımız kolay katlanabiliyor, ben kendimde katlayabilirim.
4-Gereksiz bence.
5-Buda gereksiz.
6-Elegance da standart.
7-Aracında double dın taktırısan bluetooth unda olur.
8-Bu güzel.
9-1000 Liraya hondanada navigasyon taktırısın hemde film izlersin.

Biz şu sıralar, benzin fiyatlarından ötürü, araclarımızın, bize ekonomik sıkıntı yaşatan benzin masraflarından şikayetçiyiz, megane tercih edeceksen dizel motoruyla ilgili avantajlarından etkilenerek karar ver bence.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #4 : Aralık 24, 2009, 08:13:45 ÖS »
ßence herşey donanım değildir bak kendin diyorsun Cıvıc hayalim diye.Bence hayallerinin peşinden git.Pişman olmayacaksın :) Japon her zaman iyidir,motorları saqlamdır.Arıza vermekte en düşük sıralamadadır.Renault'lar uçuktur. :D

cagriy

« Yanıtla #5 : Aralık 24, 2009, 08:24:30 ÖS »
aslında dediklerinizi bende düşündüm. hatta civic alıp 2-3 sene sonra lpg taktırırım bile dedim kendi kendime. bazı forumlarda lpg yide inceledim ama çok sorun çıkarabiliyor. hemde nasıl kıyar insan lpg için aracın sağını solunu deldirmeye. sayın vtec power evet yakıt büüyük problem.ayda yaklaşık 1500-1750 km yol yapıyorum buda dizel araca göre ayda galiba yaklaşık 100 tl yakıt fiyat farkı doğurur. buda bir sorun. evet herşeye rağmen civic ağır basıyor:-)
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2009, 08:25:50 ÖS Gönderen: cagriy »

freestyle

« Yanıtla #6 : Aralık 24, 2009, 08:38:41 ÖS »
honda olduğu için al ;)

poşetçay

• Ziyaretçi

melih2323

« Yanıtla #8 : Aralık 24, 2009, 08:56:20 ÖS »
Yukarıda yazılı özelliklerin sahip olduğu bir megane aracım vardı + benimdekinde sunrooff, 6 lı CD Xeon far ve yıkaması vardı. onu satıp Premium aldım az özellikli olanından:) hiç pişman değilim üstüne iyi yapmışım diyorum. Ne kadar özellik o kadar sorun demektir heleki garantisi bitti ise işin zor:) bunları iyi düşün derim. Megandan aklımda kalan bi kaç parça fiyatı vereyim silecek kumanda kolu 600 YTL cik:) yine Xeonun beyin ampül ve farın çifti 2000 YTL civari idi:)

ilkay

« Yanıtla #9 : Aralık 24, 2009, 09:10:21 ÖS »
benim çevremdeki tanıdıklarım meganeden civiğe geçmişlerdir ama civiği olan adam gidipte sora megane almaz bide bu açıdan düşün...

caner2

« Yanıtla #10 : Aralık 24, 2009, 09:15:49 ÖS »
+1 benim çevremdeki çoğu insanda meganeden cıvıc'e geçtii ve pişman olan yok bence Hondadan vazgeçme küçük Ayrıntılar YüzündEn ;)

pcvirus

« Yanıtla #11 : Aralık 24, 2009, 09:28:02 ÖS »
vallahi çarpılacak bu çocuk
yaa hiç bir şey bilmiyorsan markasına bak kardeş renault diyorsun başka bir markayla kıyaslasan haklısın derim

vtec power

« Yanıtla #12 : Aralık 24, 2009, 09:28:30 ÖS »
aslında dediklerinizi bende düşündüm. hatta civic alıp 2-3 sene sonra lpg taktırırım bile dedim kendi kendime. bazı forumlarda lpg yide inceledim ama çok sorun çıkarabiliyor. hemde nasıl kıyar insan lpg için aracın sağını solunu deldirmeye. sayın vtec power evet yakıt büüyük problem.ayda yaklaşık 1500-1750 km yol yapıyorum buda dizel araca göre ayda galiba yaklaşık 100 tl yakıt fiyat farkı doğurur. buda bir sorun. evet herşeye rağmen civic ağır basıyor:-)
Ayda 1500 km senede 20 bin km eder buda, lpg taktırırsanız, lpg masrafını 10.ayda amorti edeceksiniz demek.Lpg konusunda işinin ehli bir ustayı bulup kaliteli bir markadan yana tercihte bulunursan inanın bana hiçbir sorun yaşamazsın.İyi bir usta konusunda bu forumda yardım edebilecek arkadaslarda var.
Sen hiç yeni civic in koltuguna oturdunmu, hiç kullandınmı, bence dene, bu bir aşk gibidir. :)
Ha hondada hiçmi sorun yok var, tabi ama ufak tefek şeyler.
Honda performanslıdır, konforludur, dayanıklıdır, esasında ekonomiktirde ama benzin pahalı ve alt devirleri tork yönünden zayıf oldugundan şehiriçinde biraz yakar, ama şehirdışında fazlasıyla ekonomiktir,eger satın alırsan görürsün. :) Git al bi tane ;)

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #13 : Aralık 24, 2009, 09:45:05 ÖS »
arkadaşın saydığı bütün özellikler güzel olsa iyi olurdu ama onlarsızda alışıyosun zamanla
civic te oturunca gömülüyosun koltuğa meganlar leylek gibi havada benim en sevdiği yanı koltuklarının alçak olması

pcvirus

« Yanıtla #14 : Aralık 24, 2009, 10:20:15 ÖS »
benimde en sevdiğim yanı o diğer arabalara oturunca sandalye gibi geliyor bana :D

Fitos

« Yanıtla #15 : Aralık 24, 2009, 11:15:35 ÖS »
aynen ya oturuş pozisyonu direk havaya sokuyo insanı...civic zevk işi zevk arabası, megane daha çok ihtiyaç giderme git gel yapma aracı gibi geliyo bana...malesef piyasadaki tüm megane'lar gözümde şirket arabası =)

zedrix

« Yanıtla #16 : Aralık 24, 2009, 11:23:07 ÖS »
bırde her ıkı aracta 5 yasına geldıgınde ıkıncı el satıs fıyatları ne olucak ve hangısı ıkıncı elde ragbet gorucek bunuda kıyasla o zaman yukarıdakı acıklamaları daha ıyı anlarsın dusuncesındeyım
ornek olarak  2000 model megane coupe 1,6 full 12 000  1998 model boş cıvıc 1,4 3d 12 000     ve bugun cıvıc daha rahat satılır ...

mkb

« Yanıtla #17 : Aralık 24, 2009, 11:41:34 ÖS »
arabanın kullanırken insana keyif vermesi çok önemli bence. eski kasa megane kullandım. sonrasında civic elegance çok daha keyifli geldi. direksiyona oturunca insan mutlu oluyo. çok güzel konsolu var.

black rock

« Yanıtla #18 : Aralık 24, 2009, 11:47:13 ÖS »
bi konuda okumuştum
''biri araba, biri civic..
sanırım özetliyo

nadirgoktan

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2009, 12:08:20 ÖÖ »
hocam bi acı gerçeği hemen söyleyim ayda 1750 km yapıyosan civiğe bulaşma :)
forum ortalamamız tahminimce 450-500 kmde bir depo fulluyoruz. ben 550 gidiyorum o ayrı :D
hondanın şöför koltuğunda bi akşam üstü turlayınca o meganda saydığın bluetoth otomatik kararan ayna falan salla yaa diyceksin.sürüş zevkini alınca neden honda hayalin olduğunu anlayacaksın. ama 1750 km yaptığına göre 10 günde bir benzinciye gideceğine göre pompacı halini hatrını sormaya başlayacak.sonra işler nasıl diyecek.daha sonra kanka olacaksınız pompacıyla. beraber maça gideceksiniz. hafta sonu mangal yapmalara beraber gideceksiniz artık o 10 günde bir gördüğün bir adam olacak. gece gözünü kapayınca o adamı görecen :D ıssız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şeyden biri pompacı olacaaakkk :D 1750 km yapan bi adamsan bulaşma kardeş. ama bu honda bulaştırıyo adamı işte tutamıyosun. megan satıp honda alıyosun ama honda satıp bmw yada mercedesten aşşağısına binmem diyeceksin. ahada obiiijektiiff habercilikk yaptım yahu daha ne yapayım :)

cagriy

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2009, 01:42:25 ÖÖ »
sayın nadirgoktan bey. hiç bulaşmayın derken kinaye mi yaptınız yoksa ciddi mi söylediniz anlayamadım.
kampanya bitecek ben hala düşünüyorum.
bütün fikirleri değerlendiriyorum.
sonuçta pazardan elma almıyoruz.
alınca da uzunca bir süre bineceğim. iyi bir tercih benim için çok önemli.
evet 1 depo ile 475 km gitsem 3,5 depo harcayacağım.civic de depo 150 ye mi doluyor bilmiyorum öyle desek 150*3,5: 525 TL/AY
çok yüksek bir rakam. dizel bir araç bu yolu 350 TL ile gitse 175 TL / Ay zarardayım.
cevapları da okudum teşekkürler.
dizelde bir arıza çıkar bütün karı yer o da var tabii.
neyse düşünmemek lazım
önce civic alıp sonra yakıtı düşünmek daha iyi olur. :|

cagriy

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2009, 01:50:40 ÖÖ »
forum ortalamamız tahminimce 450-500 kmde bir depo fulluyoruz. ben 550 gidiyorum o ayrı :D
hondanın şöför koltuğunda bi akşam üstü turlayınca o meganda saydığın bluetoth otomatik kararan ayna falan salla yaa diyceksin.sürüş zevkini alınca neden honda hayalin olduğunu anlayacaksın. ama 1750 km yaptığına göre 10 günde bir benzinciye gideceğine göre pompacı halini hatrını sormaya başlayacak.sonra işler nasıl diyecek.daha sonra kanka olacaksınız pompacıyla. beraber maça gideceksiniz. hafta sonu mangal yapmalara beraber gideceksiniz artık o 10 günde bir gördüğün bir adam olacak. gece gözünü kapayınca o adamı görecen :D ıssız bir adaya düşsen yanına alacağın 3 şeyden biri pompacı olacaaakkk :D 1750 km yapan bi adamsan bulaşma kardeş. ama bu honda bulaştırıyo adamı işte tutamıyosun. megan satıp honda alıyosun ama honda satıp bmw yada mercedesten aşşağısına binmem diyeceksin. ahada obiiijektiiff habercilikk yaptım yahu daha ne yapayım :)

pompacı ile ilgili yazdıklarınıza epey güldüm. valla doğru. civic in dizeli niye üretilmiyor acaba.

nadirgoktan

« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2009, 09:38:30 ÖÖ »
hocam devir tasarruf devri valla ya tüp taktıracaksın ya dizel alacaksın eğer 1750 km yapıyorsan. benzinli halde ayda o kadar yol yapıyosan samimi söylüyorum civic alma. yada iice araştır bak bu sitede civicle ilgili çok benzin konusu var ona göre al :m ama alacağın renoda da civic havası yok işte ona göre öl biç tart al.

adyobatik

« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2009, 09:43:25 ÖÖ »
en başta civic megane dan üst sınıf bir oto havası ve görüntüsü veriyor,zaten konfor olarakda,sürüş zevki olarakda kesinlikle üstün,onun dışında gerçekten tüp taktırmayacaksan civic alma derim,hele hele otomatik hiç alma,kim ne derse desin şehir içinde 10 litre civarlarında yakarsın civicle,yerinde olsam ya tüp taktırıım yada civic almam,ama illaki megane diyeceksen,bence megane da alma,git dizel focus al en azından bastığında gider,110 beygir dizel,hem meganeden kaliteli hemde sağlam,hemde ikinci eli değerli,

Gökhan_55

« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2009, 11:44:17 ÖÖ »

Nadirim süpersin:)