Gönderen Konu: NE MARKA LASTİK KULLANIYORSUNUZ  (Okunma sayısı 30273 defa)

yalçınn

NE MARKA LASTİK KULLANIYORSUNUZ
« : Nisan 18, 2009, 06:34:50 ÖS »
Bi bakalım arkadaşlar hondacılar hangi lastiği sevip kullanıyor...

KADiFE

Ynt: NE MARKA LASTİK KULLANIYORSUNUZ
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2009, 06:59:38 ÖS »
fabrika cikisli continental
225 65 r17

TC 400

« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2009, 07:21:39 ÖS »
o ankete dunlop da yazarmısın . Bence en önemlı markayı unutmussun. DUNLOP kullandığım cokmu bellı oldu :D

EMR-HONDA

« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2009, 07:35:29 ÖS »
continental

fikito

« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2009, 07:50:46 ÖS »
en iyisi michelin ;)

TUNÇ99

« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2009, 08:12:01 ÖS »
fabrika çıkışlı conti.ama michelin iyi diyolar.en azından yol sesini daha az alıyormuş içeri.değiştirme zamanı geldiğinde sanırım michelin alcam...

altunparmak

« Yanıtla #6 : Nisan 18, 2009, 10:20:38 ÖS »
continental  >=ok

ForEnginePOWER

« Yanıtla #7 : Nisan 18, 2009, 10:29:28 ÖS »
Toyo Tires baba

HAKAN739

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 18, 2009, 10:45:05 ÖS »
Önler Pirelli P ZERO Rosso,225/40/18
Arkalar Pirelli P ZERO Nero,235/40/18

Fatih!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Nisan 18, 2009, 10:52:53 ÖS »
Yazlık fabrikasyon Continental Premium Contact2 205/55/16R
Kışlık süper ötesi Nokian WRG2 205/55/16R

firstcevher

« Yanıtla #10 : Nisan 18, 2009, 11:14:19 ÖS »
Arkadaşlar lütfen acilen o contilerden kurtulun... Ben hayatımda yazlık olarak böyle bi lastik görmedim :S nolur azıcık paraya kıyıp gidin ya michelin, ya dunlop yada yokohama falan alın... Araç üstünde kendinizi taşıyorsunuz, hadi geçtim aracı siz taşıyorsunuz ;) lütfen o contilerden kurtulun... saygılar...

Ayriyetten yokohamada unutulmuş ankette hatırlatırım ;)

asmaz

« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2009, 06:05:29 ÖÖ »
contiler rezalet benim aracımın uzerindede var işte lastik alcam en ksa zamanda

asmaz

« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2009, 06:06:04 ÖÖ »
bu arada lastik tercihim yokohoma yazlıkdada kıslıkdada:)

cobra34

« Yanıtla #13 : Nisan 19, 2009, 09:56:57 ÖÖ »
yazlıktada kışlıktada bankoo yokohama.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #14 : Nisan 19, 2009, 12:36:37 ÖS »
195/50/15 goodyear eagle F1 benim katılım kazanmamı sağlayan lastik ankete onuda ekleyelim plase ıslakta kuruda hız farketmi yo ısalakta sanki kuru havadaki gibi sürüş kalitesini sağlıyo

armi

« Yanıtla #15 : Nisan 19, 2009, 12:48:35 ÖS »
conti sport contack 2 güzel lastik
v
orj cnti..

yalçınn

« Yanıtla #16 : Nisan 19, 2009, 06:33:59 ÖS »
firstcevher ismli arkadaşım neyi var continentalin anlamadım ben 3 senedir kullanıyorum hemde 1 sene ağrı dağinda gezdim hiçbir sıkıntı çıkartmadı bi problem yaşadıysan paylaşırmısın ben yakında lastik değiştireceğim...

yalçınn

« Yanıtla #17 : Nisan 19, 2009, 06:40:38 ÖS »
arkadaşlar anket genişlemiştir yeni markalara oy kullanmak isteyenler buyursun...

canguder

« Yanıtla #18 : Nisan 19, 2009, 07:15:00 ÖS »
ben continental lastiklerden memnunum , orjinal haliyle kullanıyorum 205/55/16 orjinal jantlarla. Bence araçla uyumlu olmuş. Eskidiği zaman yokohama veya toyo ile aynı ebatlarda değiştirmeyi düşünüyorum.

ridvan73

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Nisan 19, 2009, 08:12:51 ÖS »
yokohama c.drive

BLACK ORANGE

« Yanıtla #20 : Nisan 19, 2009, 10:08:55 ÖS »
benim kışlıklarım pirelli ydi ama artık değil ;) yazlıklarım continental di artık değil ;) şu anda yazlıklarım kumho :) memnunum da ama kışlık ne olur bilemem ... :):):):):):):)

firstcevher

« Yanıtla #21 : Nisan 19, 2009, 10:27:40 ÖS »
firstcevher ismli arkadaşım neyi var continentalin anlamadım ben 3 senedir kullanıyorum hemde 1 sene ağrı dağinda gezdim hiçbir sıkıntı çıkartmadı bi problem yaşadıysan paylaşırmısın ben yakında lastik değiştireceğim...

şöyle izah edeyim sakin bir şekilde araç süren biri için her lastik güzeldir sıkıntı yaratmaz... contiler dayanıksız demedim, dayanıklıdır belkide çok sağlamdır okadar kullanma sürem olmadı ama kullandığım zaman içerisinde girdiğim virajlarda veya yaptığım frenlerde hiç tatmin olmadım ;) kendimi güvende hissetmedim...

yolda gidiyorum 140 - 150 çok ani değil ama ani fren yapıyorum arkayı salıyor orjinal contiler... lütfen bunu deneyin ama yaparken önünüz arkanız boş olsun...tabi havanın çok etkisi var özelliklede sıcak zamanda deneyin çünkü yazlık lastik deneyeceksiniz ;) üstelik araçta VSA olmasına rağmen yaşadım ben bunu defalarca ;) ben lastik konusunda çok seçici oluyorum, yani eskiden ne olsa binerdim ama artık öyle değilim, çünkü hayatın nekadar kıymetli olduğunu gördüm... Contiler çok kalitesiz demiyorum, kumho yanında eminim melektir ama bi yokohama veya goodyear ile karşılaştırılamaz... (Yazlıktan bahsediyorum) Kışlıkta conti için fena değil diyorlar... Deneyemedim çünkü kışlık olarakta goodyear ultragrip7 kullanıyorum, jipin çıkamadığı yerden çıktım o lastiklerle ;) O yüzden saygım sonsuz goodyear'a ;)

Yazlık olarak maalesef şu anda 18 jantlarıma achilles die bi marka taktım kumhodan ii olmasın idare eder bi lastik... mecburiyetten taktım ama hiç emniyetli değil buna eminim... contileri mumla arıyorum :D

Şunu iyi bilin araç için en önemli aksam lastiktir ;) gidip bizzat deneyerek alın lastiklerinizi... araçların üzerinde verilenler iş görür lastikler, ama ben hondaya güvenimi yitiriyorum... Aracı ucuza maletmek için ellerinden geleni yapmışlar, buda beni düşündürür... Saygılar...

asmaz

« Yanıtla #22 : Nisan 20, 2009, 07:00:29 ÖÖ »

şöyle izah edeyim sakin bir şekilde araç süren biri için her lastik güzeldir sıkıntı yaratmaz... contiler dayanıksız demedim, dayanıklıdır belkide çok sağlamdır okadar kullanma sürem olmadı ama kullandığım zaman içerisinde girdiğim virajlarda veya yaptığım frenlerde hiç tatmin olmadım ;) kendimi güvende hissetmedim...

yolda gidiyorum 140 - 150 çok ani değil ama ani fren yapıyorum arkayı salıyor orjinal contiler... lütfen bunu deneyin ama yaparken önünüz arkanız boş olsun...tabi havanın çok etkisi var özelliklede sıcak zamanda deneyin çünkü yazlık lastik deneyeceksiniz ;) üstelik araçta VSA olmasına rağmen yaşadım ben bunu defalarca ;) ben lastik konusunda çok seçici oluyorum, yani eskiden ne olsa binerdim ama artık öyle değilim, çünkü hayatın nekadar kıymetli olduğunu gördüm... Contiler çok kalitesiz demiyorum, kumho yanında eminim melektir ama bi yokohama veya goodyear ile karşılaştırılamaz... (Yazlıktan bahsediyorum) Kışlıkta conti için fena değil diyorlar... Deneyemedim çünkü kışlık olarakta goodyear ultragrip7 kullanıyorum, jipin çıkamadığı yerden çıktım o lastiklerle ;) O yüzden saygım sonsuz goodyear'a ;)

Yazlık olarak maalesef şu anda 18 jantlarıma achilles die bi marka taktım kumhodan ii olmasın idare eder bi lastik... mecburiyetten taktım ama hiç emniyetli değil buna eminim... contileri mumla arıyorum :D

Şunu iyi bilin araç için en önemli aksam lastiktir ;) gidip bizzat deneyerek alın lastiklerinizi... araçların üzerinde verilenler iş görür lastikler, ama ben hondaya güvenimi yitiriyorum... Aracı ucuza maletmek için ellerinden geleni yapmışlar, buda beni düşündürür... Saygılar...
işte fabrika çıkışı continental lastiklerini kullanıyorum araba durmuyor virajda acılıyor sanki yol tutmuyor en kısa zamanda yokohoma alacagım.

yalçınn

« Yanıtla #23 : Nisan 20, 2009, 09:53:31 ÖS »
açıklaman  için sağol firstcevher bundan sonra daha dikkatli seçerim lastiklerimi teşekkürler...

canguder

« Yanıtla #24 : Nisan 20, 2009, 11:54:17 ÖS »
205/55/16 91V continental premium contact 2 lastiklerin fiyatı 225 lira civarında , yani bu ebattaki en pahalı lastiklerin başında geliyor. Nasıl ucuza getirdiklerini anlayamadım.Her marka bir lastik üreten firmayla anlaşma yapar ve o firmadan lastiklerini alır.Continental lastikler hiçte ucuz lastikler değil araştırmalarıma göre.Ben continental lastiklerden memnunum ömrü bitene kadar kullanmayı planlıyorum.