Gönderen Konu: MEGANE RS'Mİ CİVİC TYPE R'MI LEON CUPRA'MI  (Okunma sayısı 26215 defa)

serkan1187

• Ziyaretçi
MEGANE RS'Mİ CİVİC TYPE R'MI LEON CUPRA'MI
« : Mart 08, 2008, 06:23:18 ÖS »
SOZ SIZDE

CemVteC

• Ziyaretçi
Ynt: MEGANE RS'Mİ CİVİC TYPE R'MI LEON CUPRA'MI
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2008, 06:32:58 ÖS »
karsılastırmada hepsıde stock ıse cupra derım(cupra yalnız 240 lık ıse) rs ıle denıyen mutlaka vardır ;) sonucu onlara sormak lazım

honda_team

« Yanıtla #2 : Mart 08, 2008, 08:04:33 ÖS »
serkan1187 nickli arkadaşım ilk öncelikle kendini sizi tanıyalım bölümünde yeni üye tanıtım formuna tanıtmalısın.Vede forum içerisinde küçük harf kullanalım lütfen.
« Son Düzenleme: Mart 08, 2008, 08:05:24 ÖS Gönderen: honda_team »

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2008, 09:47:04 ÖS »
-3 ü arasında en sorunsuzu type r
-en hızlısı ve iyi yol tutanı leon cupra r

recepyuksel

« Yanıtla #4 : Mart 08, 2008, 10:21:44 ÖS »
Civic Type R tabi.... Cupra daha çömez gelisecek biraz eskiyecek....

MUSICIAN-CEM

« Yanıtla #5 : Mart 08, 2008, 10:26:41 ÖS »
ıkıısııde deegıl :D

muRatpasa

« Yanıtla #6 : Mart 08, 2008, 10:43:19 ÖS »

Civic Type R tabi.... Cupra daha çömez gelisecek biraz eskiyecek....

Cupra yı da o kadar hafife almamak lazım derim, grubun bu konudaki deneyimini göz önüne aldığında Type R ı rahatlıkla zorlayacağını düşünüyorum...

mc pherson

« Yanıtla #7 : Mart 09, 2008, 12:37:20 ÖÖ »
Bu karşılaştırmada cupra fakat typeR da anlatılamayacak kadar keyifli bir araç hatta yaşam tarzı diyebiliriz >=ok

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mart 09, 2008, 12:42:24 ÖÖ »
bnm çalıştım yerden geldi soru typre cupraya boy boy

ALG

• THT
« Yanıtla #9 : Mart 09, 2008, 01:23:58 ÖÖ »

volkanım bizim ders konumuzdaki standart ibiza cupra r dı,  180 beygir standardı ama bizim dersteki olan chiplisiydi :) 1.0 bar civarı vuran, takriben 190-195 hp lerdi falandı. :)

infaztim

« Yanıtla #10 : Mart 09, 2008, 02:26:03 ÖÖ »
type-r.hondatayla 9 bin çevirmek o sesiyle dehşet saçan bir canavarı andırmak.typer gibi bi arabada ne kornaya ne sellektöre ihtiyaç var vites düşür gaza bas çek o çatırdama ve böğürme önündeki araçları sağa sola atmmaya yetiyor.bu sınıfta aslolan zevktir bence ve cupranın typer kadar zevk vericeğini düşünmüorum.type-r okadar zevkli bir arabaki m3 alıcak kadar birikeni olan bir insanın bile aklını çelebiliyo ve evvela bi biniym şuna m3 herzaman alırız dedirtiyo.

okadarda dehşetül vahşet yol tutuş aramam ben bu fiyattaki araçlarda sonuçta piste çıkıp yatışmicam gitsin dursun zevk versin yoldada dursun yeter.

megane rs bindim benim eski clk dan farkı yok adam dipliyo sanki mersede hızlanıo o adranalini hissetmiyosun.

bu lansmanda type-r hiç bir arabayla kıyase edilmez benim zevkime göre.

can34

« Yanıtla #11 : Mart 09, 2008, 11:28:17 ÖÖ »

type-r.hondatayla 9 bin çevirmek o sesiyle dehşet saçan bir canavarı andırmak.typer gibi bi arabada ne kornaya ne sellektöre ihtiyaç var vites düşür gaza bas çek o çatırdama ve böğürme önündeki araçları sağa sola atmmaya yetiyor.bu sınıfta aslolan zevktir bence ve cupranın typer kadar zevk vericeğini düşünmüorum.type-r okadar zevkli bir arabaki m3 alıcak kadar birikeni olan bir insanın bile aklını çelebiliyo ve evvela bi biniym şuna m3 herzaman alırız dedirtiyo.

okadarda dehşetül vahşet yol tutuş aramam ben bu fiyattaki araçlarda sonuçta piste çıkıp yatışmicam gitsin dursun zevk versin yoldada dursun yeter.

megane rs bindim benim eski clk dan farkı yok adam dipliyo sanki mersede hızlanıo o adranalini hissetmiyosun.

zaten senin typeR aşkını bilmeyen kalmadı sitede infaztim :)) :)) abi nasıl bağlanmışsan artık araca :)) typeR ın yoksa alırsın inşallah :))

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 09, 2008, 12:11:27 ÖS »

volkanım bizim ders konumuzdaki standart ibiza cupra r dı,  180 beygir standardı ama bizim dersteki olan chiplisiydi :) 1.0 bar civarı vuran, takriben 190-195 hp lerdi falandı. :)
1.0 o araç için çok iyi bi sonuç ama derse yeterli olmuo kursa felan yollasak :)

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mart 09, 2008, 03:34:52 ÖS »
<^^Seyt Type-R

infaztim

« Yanıtla #14 : Mart 09, 2008, 03:49:33 ÖS »

zaten senin typeR aşkını bilmeyen kalmadı sitede infaztim :)) :)) abi nasıl bağlanmışsan artık araca :)) typeR ın yoksa alırsın inşallah :))

:D bugüne kadar hep mercedes modellerinden bindik.ben 2 kere bmw bindim kısa süreliğine bmw baya zevk vermişti bana.sonra stock typer kullandım 10-15 dk baya etkilendim ve 1-2 ay evvel sitemizden zübeyrle turladık saolsun işte o zaman aşık oldum bu araca.ben wrx de bindim ama inan onda bu zevk yok bu typer acaip bir araba tam tarifi ile o motoru çevirdiği 8500 ü kalbinde hissediosun sanki rayların üzerinde ikerliosun bir mermi gibi typer dan çok daha hızlı arabalara bindim ama bukadar hissetmedim hızlandığımı.onun içindirki type-r benim favori arabam.

can34

« Yanıtla #15 : Mart 09, 2008, 06:43:40 ÖS »
bendede vtec var o devir kadranındaki 9000 i görmek bile acaip heycenlandırıyo :)) vti ya biniyorum çok keyif alıyorum typer kullansam demek ki nasıl olcam bende :))

Seko

« Yanıtla #16 : Mart 09, 2008, 09:41:33 ÖS »
Nasıl yani Wrx demişin ama şaka galiba Serkan zira typer ancak zevk konusunda wrx ten sonra gelir bence tiff needel ın bir sti -  evo testi vardı hic seyrettinmi bilmiyorum denk geldimi adam pistte yaklasık 30-35 mt yan gidiyor her ikisi ilede ben demek istedigim bir Wrx bu fiyatlara bence daha fazla zevki verebilecek ve gerektiginde ışıklarda yanına geldiginde seni uzecek tek araç olabilir :)

infaztim

« Yanıtla #17 : Mart 10, 2008, 12:24:22 ÖÖ »
bak adaş sen haklısın ama sadece yan konusunda.ben 2004 wrx bindim 2 ay kadar samimi bir arkadaşımındı 2 ay sonra pert oldu yanlarken.oda muhakkak zevkliydi.burda zevk karvamı nın göreceliği giriyor devreye.ben typerdan aldığım zevki wrx den alamadım ha yanlamak zevklimi evt ama ben yanlamaktan sıkılan birisiyim hep arkadan araç sürdüğüm içindir belkide yanlamasına önem vermiorum artık.typer daki o hızlanış beni mest etti içerde resmen basnç oluşuyo o sesten.okadar zevk aldımki almak istediğim typer 2005 model ve fiyatları 42-47 milyar arası o fiyatlara rahat rahat wrx gelio ama benim aklıma wrx almak gelmio bile.

beni en ççok tahrik eden unsur şu

typer yırtınarak kükreyerek hızlanıyo
impolar ise yumuşak hızlanıyo o yırtınma o zorlanma yok vuup çufff ben sevmiorum öle spor arabaları typer o çevirdiği deviri sana yaşatıyo. bence olay budur.

ve ayriyeten type-r ismi çok daha karizmatik wrx e göre adamı korkutuyo.gir bak impocuların formuna.

cupramı typermı wrx mi.

impocunun yorumu (impreza sahibi 2004 wrx)
-cupra sıkı araba tercih edilebilir wrx zaten şimdiki arabam çok keyifli bir araç

-TYPER ZATEN KORKULU BİR RÜYA NE ÇIKICAĞI BELLİ OLMAZ O İSMİN ALTINDAN.

;) ;) ;)

Seko

« Yanıtla #18 : Mart 10, 2008, 04:02:44 ÖS »
Bende olaya soyle bakıyorum otoban haric veya otobanda uzunca bir sure kopmadan yurulerde Wrx ile Type r onun haricinde hemen hemen her kosulda duragan halden kalkıs , yol tutus , fren vs. gibi konularda wrx in type r dan cekinmesine gerek olmadıgını dusunuyorum , ha birde ıslak hava - kar durumu var orada zaten wrx gercekten cok basarılı bir aractır . Birde dersen 7/24 bu araca binecem type r tabiki daha mantıklı ama yok ben haftasonu icin birseyler bakıyorum 03 model ve uzeri dersen yine Wrx iyi bir alternatif benim gozumde . Tabiki karsılastırma yapmak bir sonuca varmak cok zor ama tercih meselesi kesinlikle :) Son olarak type r da birde arka kapı olsaydıçok supper olacaktı ama su saatten sonra cocuk koltugu vs. ile gercekten benim alma sansım zor be yaw :(

recepyuksel

« Yanıtla #19 : Mart 10, 2008, 04:33:30 ÖS »
infatim senin Type R anlatımına hasta oldum. yasadım gercekten'de o arabanın icinde neredeyse. iyi gözlemci ve iyi bir anlatıcısın. gerçekten sanki yaşadım o hızlanmayı. :)
ama bende Golf gti bindim. modifiye edilmiş 270 BG. öyle bir hızlanmada ben başka bir araçta görmedim. kısa bir mesafede okadar hızlanma turbonun ve sport modundayken egzoz'dan gelen sesi anlatama size.. insanın içi sızlıyor. seni koltuga yapıştırıyor sen ne oldugunu anlamadan vites 3 olmuş oluyor ve o arada önünde nekadar araç varsa arakana almış oluyorsun.
Onunda satis fiyatı 60-65 bin ytl diye biliyorum. bu paraya bence karşılığını alabilecegin arabalardan birisi.
Ben cupranın kesinlikle bu iki araca yaklaşabilecegini sanmıyorum.

infaztim

« Yanıtla #20 : Mart 10, 2008, 05:01:00 ÖS »

infatim senin Type R anlatımına hasta oldum. yasadım gercekten'de o arabanın icinde neredeyse. iyi gözlemci ve iyi bir anlatıcısın. gerçekten sanki yaşadım o hızlanmayı. :)
ama bende Golf gti bindim. modifiye edilmiş 270 BG. öyle bir hızlanmada ben başka bir araçta görmedim. kısa bir mesafede okadar hızlanma turbonun ve sport modundayken egzoz'dan gelen sesi anlatama size.. insanın içi sızlıyor. seni koltuga yapıştırıyor sen ne oldugunu anlamadan vites 3 olmuş oluyor ve o arada önünde nekadar araç varsa arakana almış oluyorsun.
Onunda satis fiyatı 60-65 bin ytl diye biliyorum. bu paraya bence karşılığını alabilecegin arabalardan birisi.
Ben cupranın kesinlikle bu iki araca yaklaşabilecegini sanmıyorum.

teşekkür ederim recep.golf gti binmedim (henüz) :D bakalım yolda falan denk gelirse çeviririm yolunu binerim megane rs ye ve bi çok arabaya bu şekilde bindim :D :D

-slm usta nbr
-iylik senden
-bende iyiyim ben senin araca hastayım bende alıcam şundan mrk ediorum bana 2 tur attırırmısın
-tabi arkadaşım nedemek atla gel.

:D :D :D

dialog böle yani sonra adama offf çekiosun abi bu nebiçim bişeymiş falan adamı kıvama getiriorum sonra gelip burda herifin arabasını kötülüom bi okusalar varya fena olur hahahaha.

sende haklısın seko.kışın wrx nimet ama wrx hem typerdan çok yakıyo hem daha nazik hemde daha masraflı.onun için typer benim için alternatifsiz 5-6 milyarlık mod ile sti leri alabileceğin kaç araba varki veya m3 leri ? ben 200 e kadar m3 ün önünde gitsem yeter :D geçiliceğim zaman bırakırım derim yeter daaa :D haha

can34

« Yanıtla #21 : Mart 10, 2008, 07:50:08 ÖS »
infaztim peki kaç tane typeR a bindin acaba çok merak ediyom  kardeş araban çok güzel alcam bende diyerek.eminim her gördüğün typeR sahibine demişsindir :)) böle özellikle çevirdiğin başka araçlar neler acaba :))valla ben senin gibi typeR düşkünü adam görmedim yav :))

Seko

« Yanıtla #22 : Mart 10, 2008, 09:04:55 ÖS »
En yakın arkadasım cadde motors da calısıyor ve servis konusunda inan az biraz birseyler duyuyorum ondan dusundugum kadar nazik ve kırılgan bir arac degil imis subaru lar diyor benim arkadas ! Type r ayrı bir dunya ona suphe cok fazla cesit aksesuar var piyasada sıkıldıkca tak cıkar oyna sat degistir v.s ne olacak bilmiyorum sirket aracının gelmesini bekliyorum duruma gore 4 kapı birsey sart bana tabiki tercihim giden ve 28 yasından sonra 20-21 yasımda hayalini kurdugum bir GTI veya Hot hatch tarzı araca sahip olmak hazır imkan varken elimiz ayagımız tutuyor iken :)

infaztim

« Yanıtla #23 : Mart 11, 2008, 12:54:36 ÖÖ »

infaztim peki kaç tane typeR a bindin acaba çok merak ediyom  kardeş araban çok güzel alcam bende diyerek.eminim her gördüğün typeR sahibine demişsindir :)) böle özellikle çevirdiğin başka araçlar neler acaba :))valla ben senin gibi typeR düşkünü adam görmedim yav :))

bursada 1 tane vardı 2002 gri onada binebilmek için baya ketenpere çekmiştim 15 dakka aldım turladım arabayı.sonra o satıldı.bursada başkada tayyar yok sadece 2 tane fn2 var onlar henüz düşmedi oltama :D :D şaka tabi. :D ilk typera geçen sene yazın denk gelmiştim istanbulda yasinin typera kırmızı U plaka.çocuğu zorla durdurmuştuk :D bizde seat leon içinde 6 kişi :D çok fena tırsmıştt garibim sonra ben ona egsozun markası ne diyince rahatlamıştı baya :D videoları var youtubede :D

ya ben ilgimi çeken araba gördümmü müsait durumda ise konuşur binerim.önemli olan sahibine yaklaşımın :D

seko 4 kapı arıosan illede wrx iyi tercih ama ben şu anda düşünmüorum 4 kapı ;)

motor konusuna gelincede sende biliosunki imponun motoru typerın yanına gelemez utanır hacı abi.sağlamlık konusunda ;)

recepyuksel

« Yanıtla #24 : Mart 11, 2008, 06:42:08 ÖÖ »
abi sen çok yaşa infaztim :)
dur bi ben ankarada type R yakalarsam senin taktigi deneyeyim.
Abi ne kaçıyodur bu demiii??.
Abi kaç basıyo 200 yaparmı??
Abi kadranı kaç gösteriyo??

Valla denicem senin taktikleri yoksa başka türlü göremizcez type-R adrenalinini.

beni bindirisin gazı kökleyip 1 2 3 yapsın yeter. 4 geçmeye gerek yok.. 500 mt yeter herhalde.