Gönderen Konu: MEGANE II DYNAMIC DİZEL VS YENİ HONDA CİVİC 1.6 ELEGANCE  (Okunma sayısı 15079 defa)

levent14

MEGANE II DYNAMIC DİZEL VS YENİ HONDA CİVİC 1.6 ELEGANCE
« : Temmuz 19, 2007, 08:05:33 ÖÖ »
Arkadaşlar şu anda 2005 model  dizel megane kullanıyorum fakat bu arabanın acıkcası yakıt ekonomisinden başka bi özelliği pek hoşuma gitmedi hele içinde kaset calar olması beni delirtiyor hoperlör sistemi cok kötü,ksisli yollarda rahatsız ediyor fakat bunların yanında kullanımı kolay ve donanımlı bi arac,bunu satıp bi honda alma düşüncesindeyim ama accord ve civic araında gidip gelmekteyim accordun verigisi ve yakıtı beni cok düşündürüyor civicde ise acaba megane verilip civic almaya değermi diye düşünüyorum sizlerden yeni civic hakkında yardım ve bu iki araba arasındaki görüşilerinizi bildirmenizi rica ediyroum.

mutunch

Ynt: MEGANE II DYNAMIC DİZEL VS YENİ HONDA CİVİC 1.6 ELEGANCE
« Yanıtla #1 : Temmuz 19, 2007, 10:15:02 ÖÖ »
accord da dediğin gibi haklısın, yakıt ve vergilre düşündürücü, eğer bulabilirsen ikinci el dizel accord bulabilirsin belki ama km fazla olur gibime geliyo. Ama megane veriip de civic alınır mı düşüncesne karşıyım. bence hiç düşünmeden megane verilip yeni civic alınır, tamam birisi benzinli diğeri dizel ama birisinde diyosun kaset çalar var konfor yok, ama diğerinde mp 3 çalarına kadar var ve konfor da var bunların yanı sıra. ayrıca yol tutuş bakımından da civic megane dan daha iyi bence. sen bilirsin ama bence düşünmeden al bi civic ve fotolarını en kısa zamanda bizimle paylaş inşallah.

SONE-R

« Yanıtla #2 : Temmuz 19, 2007, 10:20:40 ÖÖ »
Reno satılıp direk Honda alınır, düşünmene gerek yok dostum... :con

G-Turk

« Yanıtla #3 : Temmuz 20, 2007, 10:06:33 ÖS »
konfor v.s olarak bakmıcam olaya. biri fransız biri japon...
tabikide civic al hemen hatta durma bence hiç. bunu bi honda kullanıcısı oldugum için sölemiorum, bundan emin olabilirsin.
yeni kasalar arasında fersah fersah fark war hem teknik olarak hem konfor olarak.

ramcom

« Yanıtla #4 : Aralık 25, 2009, 04:41:40 ÖS »
megane mi  alayım civic mi alayım deseydin civic tavsiye ederdim ama elindki aracı satıpda civic aman çok mantıklı değil bence fayda fiyat analizi yapmamız gerekiyor ha ben zenginim diyosan git mercedes al bin

seferad

« Yanıtla #5 : Aralık 25, 2009, 05:00:22 ÖS »
yakıt seni sarsmassa hiç durma meganeda yaptıgın km yarını yapamassın yoksa civic çok eglenceli motoru güzeldir farkı içine binince hissedersin

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 25, 2009, 05:42:35 ÖS »
civic'in gorunusu agresif durusu yeter, motoruda +'si...

murat_ozbek

« Yanıtla #7 : Aralık 25, 2009, 05:50:09 ÖS »
sen eğer yakıtı düşünüyorsan megan sende kalsın arkadaşım hiç bir zaman civic le 150 tl ye 1000 km göremessin.

mali

« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2009, 06:57:49 ÖS »
ben gördüm hatta 120 tl 1010 km yaptım
araba 99 1.6 ies tartarini lpg li
bu yaz iznimde 1000 km 120 tl gezdim aşırı gaza basmadım normal kullanımda
tabi kışın bu rakamlar hayal
ben şahsıma ait kafa kafaya megane 2 yle arabamı binme amaçlı değişmem

sen eğer yakıtı düşünüyorsan megan sende kalsın arkadaşım hiç bir zaman civic le 150 tl ye 1000 km göremessin.

cvcvtec

« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2009, 07:01:03 ÖS »
yakıt senin için önemli değilse direk accord almalısın bence üstüne zevkli araç tanımıyorum ama vergisidir yakıtıdır dersen megane dizelden devam gerçekten çok az yakıyor megane dizeller

Gökhan_55

« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2009, 07:25:48 ÖS »
civic megane 2 den güzeldir ama çok geziyosanız yakıt için lpg düşünmeniz gerekebilir..

alp55

« Yanıtla #11 : Aralık 26, 2009, 08:23:31 ÖÖ »
şirket aracı kangoo kullanıyorum 1,5 dizel şehir içi 550-600 km yapıyorum bu standart
kendi aracım civic Sİ aynı şartlarda kullanıyorum 500 km yapıyorum
kıyas şunun için yapıyorum
megan da aynı motor kullanılıyorüç aşağı beş yukarı yakıt masrafı aynı ortalamalarda olacaktır
dizel kullananlarla civic kullananların pedal kullanımı dengeli diye düşünüyorum
bu da ayrı bir konu

REİS

« Yanıtla #12 : Ocak 25, 2010, 12:58:05 ÖS »
civic alacaksın bide lpg taktıracaksın dizel falan hikaye

mehmet1971

« Yanıtla #13 : Ocak 25, 2010, 06:28:07 ÖS »
Yakıt düşünülecekse dizel bir araç derim. Ama iş keyfe gelirse civic ve megane karşılaştırılırsa civic sınıfında tektir.

zedrix

« Yanıtla #14 : Ocak 25, 2010, 06:50:30 ÖS »
yakıt için megan
keyif için honda

mustican

« Yanıtla #15 : Ocak 25, 2010, 10:52:38 ÖS »
zedrix olayi bitirmis

baris_60

« Yanıtla #16 : Ocak 26, 2010, 11:41:34 ÖS »
Merhabalar bu konuda bende nacizane fikirlerimi söylemek isterim.

Öncelikle şunu belirteyim iki aracıda sürekli olarak kullanıyorum. Bendeki megane II 2000 cc

Şimdi yoruma geçeyim öncelikle hondanın motoruna laf yok gerçekten çok güzel 1600 cc olmasına rağmen neredeyse 2,0 megane ile aynı. Yol tutuşu meganeye göre daha üstün(bunda süspansiyonun sert olmasının etkisi olduğunu düşünüyorum),iç mekan olarak meganeden daha ferah ve digital gösterge olmasıda çok güzel, dreksiyon tepkisi meganeye göre daha üstün.  Bunlar bence megane ye göre civic in üstün yanları

Şimdi gelelim megane nin üstün yanlarına bi defa donanım olarak civic ten çok daha zengin mesela far sensörü ,yağmur sensörü,aynaların içeriden katlanamaması,yol bilgisayarının meganeye göre hesap makinesi düzeyinde yetersiz olması, kartlı sistem olmaması(bu sayılırmı bilmem ama bence meganedeki kartlı sistem çok şık ve kullanışlı) vs. Donanımın yanı sıra bagaj cıvıc e göre çok daha büyük ayrıca daha yüksek olduğundan bagaj dolu seyahat etmek zorunda olduğunuz zamanlarda(özellikle tatil dönemlerinde) cıvıc teki gibi altını vura vura gitmek gibi bi durum olmuyor. Onun dışında megane nin suspansiyonları daha yumuşak olduğundan bozuk yollarda civic e göre daha konforlu civicte 2. vitese düştüğünüz yollarda meganede gaz kesmeye bile gerek kalmıyabiliyor. Frenler cıvıc e göre daha başarılı (bu konu göreceli olabilir ama bana megane nin frenleri daha iyi gibi geliyor).Yakıt konusunda bi yorum yapamayacağım benimki 2000 cc olduğu için civic ile aynı yakıyor.

Özetle aile aracı olarak kullanacaksanız megane daha uygun diyorum ama ben tek tabanca takılırım otobandada milleti ağlatayım diyorsanız civic. Tercih sizin ama  ikiside güzel araçlar değişik kullanım tarzlarına sahip insanlar için dzayn edilmiş bence...
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2010, 11:43:45 ÖS Gönderen: baris_60 »

byberkay000

« Yanıtla #17 : Ocak 28, 2010, 12:33:43 ÖÖ »
megane kasisli yollarda rahatsiz ediyor demişsiniz. civic alırsanız süspansiyon yumuşaklığı açısından megane ı çok ararsınız. özellikle arkada oturduğunuzda bunu daha iyi anlarsınız. ben civic e ilk kez bindiğimde arka koltuğa oturmuştum. süspansiyonları çok sert geldi. araç sahibine sordum amortsörler orjinalmi dedim. cevabı orjinal deyince şok oldum. ama bana kalırsa megane satıp civic alınır. ben sert süspansiyonu seviyorum. zaten eninde sonunda yayları indirince sertleşecek.

emre16

« Yanıtla #18 : Ocak 28, 2010, 11:08:52 ÖS »
meganeden inip civice bindiğinizde kendinizi uçakta zannedebilirsiniz...:D