Gönderen Konu: Mazda 3 vs Honda civic  (Okunma sayısı 14807 defa)

sawass

Mazda 3 vs Honda civic
« : Nisan 11, 2011, 10:37:26 ÖS »
Arkadaşlar ikiside sıfır olarak düşünürsek , kesinlikle manual şanzuman olucak , performans olarak çok önemli değil.. Tercihiniz hanginizden yana olurdu ? Civic aşırı derecede çoğaldı ve yakında yeni kasası gelcek bu düşündürüyo ,mazda daha yeni yüz ama ikinci eli pek yok.. Çok aşırı bi kaybım olurmu? Siz civic almamış olsaydınız napardınız bu durumda ? 

orchun

Ynt: Mazda 3 vs Honda civic
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2011, 10:45:18 ÖS »
kardesim bundan bir önceki kasanın mazda 3 ü iyiydi ...ama suanki bana hiç hos gelmiyor hem görünüm olarak hem de kalite olarak .. özellikle iç mekan kalitesine bak anlarsın...ilk önce mazda bayiye git full donanımlı mazda 3 ün içine otur malzemelere bak , hemen arkasından honda bayiye git civice otur..zaten o an karar verirsin

civic72

« Yanıtla #2 : Nisan 12, 2011, 08:28:05 ÖS »
Mazda tercihin olsun donanım güvenlik konusunda civice oranla daha iyi yüzü eskidi civicin performans konusunda mt civic biraz seri diğer yönlerden mazda teste çık kararın mazda olur. İkinci el mazda sattın' mı bilmiyorum ama mazda3 ekmek gibi gidiyor bilgine araştıra bilirsin.

sawass

« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2011, 01:31:29 ÖS »
Farklı sitelerde de araştırdım , herkez donanım , sorunsuzluk , güvenlik , kalite , fren mazda üstün .. performans ve piyasa olarakta honda üstün diyor.. Tabikide hondada sorunlu değil , hondada kaliteli ,güvenlikli donanımlı.. Zaten daha kötü diyemiyo kimse sadece mazda bu konularda hondaya göre biraz daha iyi demişler.. iyice aklım karıştı Neden tutmuyo bu marka anlam veremedim:S Yorumlarınız için tşkler..

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2011, 01:47:00 ÖS »
bence mazda hiçbir konuda honda dan üstün değil.hele sorusuzluk performans.sadece fren konusunda üstün olabilir.

civic72

« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2011, 01:54:19 ÖS »
bence mazda hiçbir konuda honda dan üstün değil.hele sorusuzluk performans.sadece fren konusunda üstün olabilir.
Her iki markanın birbirine üstün yönleri var.

AVCILARR

« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2011, 02:24:19 ÖS »
bence mazda 3 fren bakımından hondadan iyi olabilir iç donanım işçilik düşük honda ise gerek dış gerek iç donanım olsun gerek motor ve arıza konusunda daha güvenebilceğimiz araç ortada o kdar honda kullanıcısı var istediğinize sorabilirsiniz kimse fren dışında arabadan şikayetçi değildir fren problemide birçok marka tarafından çözüme ulaştırıldı bence HONDA

ctr07

« Yanıtla #7 : Nisan 13, 2011, 02:45:27 ÖS »
cıvıc in yeni kasası gelecek mazdanın ikinci eli çok kötü iki seçenek arasında kesinlikle cıvıc.corolla ya da bakabilirsin.
şimdiden
hayırlı olsun.

orchun

« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2011, 02:51:59 ÖS »
bence mazda 3 fren bakımından hondadan iyi olabilir iç donanım işçilik düşük honda ise gerek dış gerek iç donanım olsun gerek motor ve arıza konusunda daha güvenebilceğimiz araç ortada o kdar honda kullanıcısı var istediğinize sorabilirsiniz kimse fren dışında arabadan şikayetçi değildir fren problemide birçok marka tarafından çözüme ulaştırıldı bence HONDA

+1

civic72

« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2011, 03:32:14 ÖS »
Arkadaşlar bu araçların güvenlik donanımları kullanmış olduğu ve alt yapılarını biliyorsunuzdur umarım. Bu kadar bir markayı kimse çabuk silemez. Mazda güvenlik ve donanım konusunda iç kalite olarak hondaya göre daha gelişmiş bir marka iç dizaynlarını yan yana getirin binip tarafsızca oturup yorum yapalım. Mazda3 2003 ' te çıktığın' da ozaman üretim ve satışta olan civic ile kıyaslarmısınız. Motor haricinde hangi yönden üstün ? Accord ile mazda6 kardeş olarak birbine yakın olan modeller olarak bilinirdi. Mondeo ile mazda6 aynı alt yapıya sahib arabayı yolda tutan aksamları servise gidip bir bakın. Bizim burada met ettiğimiz tayyar mps ile kalktığında nal topluyor son hızda el öptürüyor kalkıştada. S2000 ve rx-8 kalkışta rx-8 sonra s2000 alıyor. Zamanında rx-7 gibi bir efsanesi olan bir marka en çok satan iki kapılı araç ünvanına sahib mx-5' i üreten firma boş işler yapıyor honda olduktan sonra mazda hiç karalarken marka fanatikliği yapmayalım.

orchun

« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2011, 03:38:49 ÖS »
Arkadaşlar bu araçların güvenlik donanımları kullanmış olduğu ve alt yapılarını biliyorsunuzdur umarım. Bu kadar bir markayı kimse çabuk silemez. Mazda güvenlik ve donanım konusunda iç kalite olarak hondaya göre daha gelişmiş bir marka iç dizaynlarını yan yana getirin binip tarafsızca oturup yorum yapalım. Mazda3 2003 ' te çıktığın' da ozaman üretim ve satışta olan civic ile kıyaslarmısınız. Motor haricinde hangi yönden üstün ? Accord ile mazda6 kardeş olarak birbine yakın olan modeller olarak bilinirdi. Mondeo ile mazda6 aynı alt yapıya sahib arabayı yolda tutan aksamları servise gidip bir bakın. Bizim burada met ettiğimiz tayyar mps ile kalktığında nal topluyor son hızda el öptürüyor kalkıştada. S2000 ve rx-8 kalkışta rx-8 sonra s2000 alıyor. Zamanında rx-7 gibi bir efsanesi olan bir marka en çok satan iki kapılı araç ünvanına sahib mx-5' i üreten firma boş işler yapıyor honda olduktan sonra mazda hiç karalarken marka fanatikliği yapmayalım.

iç kalite olarak daha gelişmiş bir arac lafına katiyen katılmıyorum .. sadece araclara binin ve bakın ... suanki kasalarda civicde accordda mazdanın aynı segment arabalarından daha kaliteli .. sadece ve sadece tamam diceğim konu ; fren konusudur mazdanın gercekten frenleri iyi ... öncedende söylediğim gibi mazda gecen kasada hondadan bir adım önde olabilirdi ama yeni kasalarında her türlü honda üstün diyorum

civic72

« Yanıtla #11 : Nisan 13, 2011, 03:45:45 ÖS »
Yeni kasa mazda3 ile civici kıyasladığımda yine mazda donanım ve güvenlik olarak öne çıkıyor adamlar sollama yaparken hatalı yapacağında anda seni uyaran bir sistem eklemişler dıt dıt başlıyor ayrıca lastik basıncı düşük olduğunda uyarıyor adamlar en ince noktaya kadar düşünüyor. Lastik ne alaka diyen olursa yol tutuşunda çok önemli bir faktör. Yeni motoru geliyor mazda3' ün dizeli oldukça seri 1.6 115 bg fordan almadı bu motoru kendi üretti ve sky motorlarıda gelirse hondanın performansına eşit olacak tamamen ve bir adım öne geçer.

AVCILARR

« Yanıtla #12 : Nisan 13, 2011, 03:49:59 ÖS »

iç kalite olarak daha gelişmiş bir arac lafına katiyen katılmıyorum .. sadece araclara binin ve bakın ... suanki kasalarda civicde accordda mazdanın aynı segment arabalarından daha kaliteli .. sadece ve sadece tamam diceğim konu ; fren konusudur mazdanın gercekten frenleri iyi ... öncedende söylediğim gibi mazda gecen kasada hondadan bir adım önde olabilirdi ama yeni kasalarında her türlü honda üstün diyorum
honda ne olursa olsun mazdadan üstün zamanlar ilerledikçe herkes ekonomiye kaçıyo ve kaliteyi düşürüyor örneğin mercedesten bakalım c serisiyle bence adını lekeledi ama honda ölemi asla kalitesinden taviz vermeden kendini geliştirerek devam ediyo bir zamanların efsanesi mx artık nerde rx8 şuan bence mükemmeli bırakın s2000 e rakip olamaz .mazda şuanda ayakta kalmak için model çıkartan bir firma

orchun

« Yanıtla #13 : Nisan 13, 2011, 03:54:54 ÖS »
Yeni kasa mazda3 ile civici kıyasladığımda yine mazda donanım ve güvenlik olarak öne çıkıyor adamlar sollama yaparken hatalı yapacağında anda seni uyaran bir sistem eklemişler dıt dıt başlıyor ayrıca lastik basıncı düşük olduğunda uyarıyor adamlar en ince noktaya kadar düşünüyor. Lastik ne alaka diyen olursa yol tutuşunda çok önemli bir faktör. Yeni motoru geliyor mazda3' ün dizeli oldukça seri 1.6 115 bg fordan almadı bu motoru kendi üretti ve sky motorlarıda gelirse hondanın performansına eşit olacak tamamen ve bir adım öne geçer.

mazda türkiye pazarında hiçbir zaman hondanın önüne gecemez en azından 15 20 yıl ileriye bakacak olursak ... arkadasım senin o dediğin lastik basıncını gösteren zaten bir cok arac var o tür seyler eklenen ufak tekef modüller .. gelicek kasa civicte senin o söylediğin modüllerin bircogu civicte standart olucak ; otomatik yanan farlar , silecekler , eve kadar takip ... ve yeni gelicek civic in 2012 sonunda cift turbolu dizelide piyasaya sürülücek ... hatalı sollama için uyarı bulunan sistem mazda 3 te mi var ?

civic72

« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2011, 03:57:31 ÖS »
Peki mercedes neden c serisini çıkardı hikayesini araştırdın mı ? Audi 1.6 motor ve bmw 1.6 motor ile araç satıyor neden müşterimi kaptırayım dedi ve üretime geçti iyi yaptı ve sattı.  Mazda kriz döneminde kar eden bir firma ve fordun elinde olan hisselerinin çoğunu aldı artık fordun bir özelliği kalmadı arkadaşlar yorum yaparken araştıralım lütfen tamam kötülemek lazım madem rakibi emeğe saygı olmalı. Mx-5 halen çok satan bir model rekorlar kitabına girdi halen rekoru kırılmadı. Mazda Rx-8 üzerinden çoğu firmanın korkarak yaklaştığı rotary kullanıyor ve en düşük motordan yüksek beygir çıkaran marka kısaca sen arabanı korursun bende hangisi iyiyse ona binmeye çalışırım zamanında kullandığım araçları çok korudum hata yaptım sonuçta ben bunu tüketiyorum neden savunayım eksik olan yönlerini

civic72

« Yanıtla #15 : Nisan 13, 2011, 03:59:07 ÖS »
Evet araştırın isterseniz Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)

orchun

« Yanıtla #16 : Nisan 13, 2011, 04:01:46 ÖS »
arkadasım ben bindiğim aracı savunmuyorum benim 2007 model audim varkende ben honcacıydım...bunu bize diyorsun ve mazdanın hiçbir kötü özelliğini söylemeden direk savunuyosun ... bununla birlikte zaten sen siteye üye oldugun günden beri sürekli mazdayı övmüşssün ilk mesajlarında bile bunlar var ...

civic72

« Yanıtla #17 : Nisan 13, 2011, 04:05:04 ÖS »
Benim site içerisinde honda ve mazda firmalarına karşı bir yakınlığım var iki firmayı yakından tanıdığımdan yazıyorum.

orchun

« Yanıtla #18 : Nisan 13, 2011, 04:07:04 ÖS »
civic 1973 ten beri üretilen bir aractır .. mazda 3 dediğin arac 2004ten bu yana mazda3 adıyla piyasada...bak sana ne diyorum 2004 model mazda 3 ler 2004 model civiclerden cogu konuda iyiydi .. ama suanki kasa civiclerin yeni mazda 3leri alt ettiği acık .. arabalar cok iri ve kaba , iç malzeme kalitesi hondaya göre cok kötü .. tek iyi oldugu nokta güvenlik paketi olabilir o da cooook da üstün sayılmaz sadece biraz üstünde...bununla birlikte yeni gelicek civic in donanımı mazdayı zaten ezip gecicek...mazda iyi bir arabadır ona kimse bir sey diyemez .. ama civic modelinin rakibi olan mazda kasası sadece 2004 yılında üstündü...bunun dısında hiçbir yılda mazda aynı segmentte honda ile kapısamamıstır..

orchun

« Yanıtla #19 : Nisan 13, 2011, 04:09:45 ÖS »
bu arada rvm güzel bir sistemmiş .. arkadan gelen arac kör noktadeyken seni uyarıyor..

civic72

« Yanıtla #20 : Nisan 13, 2011, 04:16:45 ÖS »
Mazda3 323 serisinde gelen modeldir mazda 323' de kullanan motor geliştirilip eklenmiştir mazda3' e 23 atıldı yanından sadece civic bence başarılı ama eski kasaları yenilerini sevemedim bir sonraki civici bekliyorum eğer hoşuma giderse almayı düşünüyorum. Fakat çok abartılı olacağını sanmıyorum.

orchun

« Yanıtla #21 : Nisan 13, 2011, 04:28:26 ÖS »
Mazda3 323 serisinde gelen modeldir mazda 323' de kullanan motor geliştirilip eklenmiştir mazda3' e 23 atıldı yanından sadece civic bence başarılı ama eski kasaları yenilerini sevemedim bir sonraki civici bekliyorum eğer hoşuma giderse almayı düşünüyorum. Fakat çok abartılı olacağını sanmıyorum.

yeni cıkıcak civic  suanki civic e göre daha cirkin olcak gibi .. ama iç mekanı ve panel cok daha görkemli ... donanım olarakta cok üstün bir arac olucak...kapı kollarında aydınlatmasından , istenildiği taktirde hız göstergesinin yanında navigasyon bile olucak(orta panelde değil)...dediğim gibi mazda asla kötü bir arac değil burda objektif olan diğer arkadaslarımızda bunu söyleyip mazdanın fren tesisatı konusunda iyi oldugunu söyliyeceklerdir..şu da bir gercek 2004 kasa mazda 3 gercekten iyiydi..ama onun dısında mazda hayır diyorum...mesela mazdanın cx model jipi var gecen mazda bayide aracı inceledim 120 küsür milyardı sanırım o kadar para vermek o araca anlamsız geldi..cünkü gercekten iç panel malzeme kaliteleri kötü...

Mustafa3602

« Yanıtla #22 : Nisan 13, 2011, 04:33:35 ÖS »
arkadaşlar fabrika üretimi durdurdu. bayilerde sıfır araç yok. siz halen yeni modelden bahsediyorsunuz. onlarca honda modelinin suyumı çıktı. şu karşılaştırmalar sıkıcı mevzu olmaya başladı.

civic72

« Yanıtla #23 : Nisan 13, 2011, 04:36:47 ÖS »
Kendi sınıfında en seri araç ünvanına sahib parasına göre gayet iyi bir araç sınıfında emsalleri ile kıyasladığında çok abartılı değil. Fakat bana de mps sence o paraya alınırmı bin tane aklım olsa almam tayyar alırım oynarım. Bence civici bu kadar gözünde büyütme çünkü araç d sınıfı bir araç değil geldiğinde kıyaslarsak dediğim çıkar buraya yazarım. Hiç bir zaman honda mazda' dan kat kat üstün özellikler getirmedi aynı sınıf araçlarında

orchun

« Yanıtla #24 : Nisan 13, 2011, 04:47:23 ÖS »
Kendi sınıfında en seri araç ünvanına sahib parasına göre gayet iyi bir araç sınıfında emsalleri ile kıyasladığında çok abartılı değil. Fakat bana de mps sence o paraya alınırmı bin tane aklım olsa almam tayyar alırım oynarım. Bence civici bu kadar gözünde büyütme çünkü araç d sınıfı bir araç değil geldiğinde kıyaslarsak dediğim çıkar buraya yazarım. Hiç bir zaman honda mazda' dan kat kat üstün özellikler getirmedi aynı sınıf araçlarında

ben hiçbir zaman honda kat kat üstün demedim..özellikle japon araclar içinde malzeme kalitesi olarak en iyisi honda dedim..ve su bir gercek ki , benzin fiyatlarının can yaktıgı bir dönemde bile 40 küsür milyarlık arac bu kadar fazla satıyorsa ...bunda bisey olsa gerek