Gönderen Konu: Lpgli Fd6-Megane 3 Dci  (Okunma sayısı 24741 defa)

hakko modelistlik

Ynt: Lpgli Fd6-Megane 3 Dci
« Yanıtla #75 : Eylül 03, 2013, 06:10:52 ÖS »
normalde spontane takılırım havamda olursam  model güç cc tork mork fark etmez yürür giderim  organizeli kalkışım uzun süredir olmadı biraz tahmin yapalım konu heyecanlansın sonuca en yakın tahmin kimden çıkıcak
benim tahminim
1. vites kalkış kafa kafaya (ahmeti heyecanlı ve stresli varsaydığım için normalde fd6 kafa çıkarır diye düşünüyom)
2. vites  95 kmh    fd 6 bir  boy fark atar
3. vites 145 kmh fd6 2 boy fark atar
4. vitese gerek yoktur olay bitmiştir

ahmet düz yolda tork mork hikaye yürü git altında 125 hp honda var
kulağına verir geçersin   >=ok

denizcan

« Yanıtla #76 : Eylül 03, 2013, 06:17:49 ÖS »
normalde spontane takılırım havamda olursam  model güç cc tork mork fark etmez yürür giderim  organizeli kalkışım uzun süredir olmadı biraz tahmin yapalım konu heyecanlansın sonuca en yakın tahmin kimden çıkıcak
benim tahminim
1. vites kalkış kafa kafaya (ahmeti heyecanlı ve stresli varsaydığım için normalde fd6 kafa çıkarır diye düşünüyom)
2. vites  95 kmh    fd 6 bir  boy fark atar
3. vites 145 kmh fd6 2 boy fark atar
4. vitese gerek yoktur olay bitmiştir

ahmet düz yolda tork mork hikaye yürü git altında 125 hp honda var
kulağına verir geçersin   >=ok

güzel tespit :D

jdmasfuck

« Yanıtla #77 : Eylül 03, 2013, 10:08:12 ÖS »
bence ne kalkısta ne uzunda megane seni görür :D hatta sen ona kalk git ben geliorm de :D

AhmetCvc

« Yanıtla #78 : Eylül 04, 2013, 12:10:48 ÖS »
:) Ya Ahmeeeet :) abi burada FD6 yı yerenlere çok kulak asmışsın yaa. :) Bak abartmıyorum benzine bile alma, bırak stepne de şenliğe dahil olsun geri kalan ıvır zıvırda. Günlerce belki aylarca bagajında taşıyacan, şenlik zamanı çıkaracan. Olmaz öyle haksızlık. :)
Yazdıklarından okuduğum kadarıyla 210-220 ler görmüş adamsın, demekki boş değilsin, yapma Allahını seversen.
Artı ilk sayfalarda biryerde kalkışı en ağır arabalardan birine biniyorum demişsin !!!!! O nası ham söz :) Kim diyor ? :) Bırak bunları, git sapla gel. ;)

İlk sayfada yazdığım,kalkışı en ağır civice biniyorum yazdım,vtec2ye ve iese kıyasla.
Arkadaş buralarda yok şuan,yoksa yapışacam yakasına,lpgde yürütecem hem de :)

HONDAHAN

« Yanıtla #79 : Eylül 04, 2013, 02:54:50 ÖS »
İlk sayfada yazdığım,kalkışı en ağır civice biniyorum yazdım,vtec2ye ve iese kıyasla.

Haklısın , affedersin. Gazeteci değiliz ama millet olarak nedense tuhaf şeyler aklımızda kalıyor, cümlenin tamamı değil   :ağlaa
« Son Düzenleme: Eylül 04, 2013, 02:57:23 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

onur33

« Yanıtla #80 : Eylül 05, 2013, 10:28:01 ÖÖ »
:) Ya Ahmeeeet :) abi burada FD6 yı yerenlere çok kulak asmışsın yaa. :) Bak abartmıyorum benzine bile alma, bırak stepne de şenliğe dahil olsun geri kalan ıvır zıvırda. Günlerce belki aylarca bagajında taşıyacan, şenlik zamanı çıkaracan. Olmaz öyle haksızlık. :)
Yazdıklarından okuduğum kadarıyla 210-220 ler görmüş adamsın, demekki boş değilsin, yapma Allahını seversen.
Artı ilk sayfalarda biryerde kalkışı en ağır arabalardan birine biniyorum demişsin !!!!! O nası ham söz :) Kim diyor ? :) Bırak bunları, git sapla gel. ;)

kardeş ben de konuyu çok saçma bulanlardanım kusura bakma. arkadaşın nasıl bir belaya bulaştığının farkında değildi bence kapışalım dediğinde... ışıklarda her şoförün baş belasıdır bir honda ile yanyana olmak :)) hele ki bu honda en sağa yanaşmış ve ara gazı veriyorsa :))
   arkadaşın sonradan video falan izledi heralde farkına vardı hayatının hatasını yaptığının, ve şu an da o yüzden ortalıkta görünmüyor kanımca  >%6rol >%6rol >%6rol

AhmetCvc

« Yanıtla #81 : Eylül 05, 2013, 01:55:05 ÖS »

Haklısın , affedersin. Gazeteci değiliz ama millet olarak nedense tuhaf şeyler aklımızda kalıyor, cümlenin tamamı değil   :ağlaa
Yok estafurullah :)

AhmetCvc

« Yanıtla #82 : Eylül 05, 2013, 01:57:32 ÖS »

kardeş ben de konuyu çok saçma bulanlardanım kusura bakma. arkadaşın nasıl bir belaya bulaştığının farkında değildi bence kapışalım dediğinde... ışıklarda her şoförün baş belasıdır bir honda ile yanyana olmak :)) hele ki bu honda en sağa yanaşmış ve ara gazı veriyorsa :))
   arkadaşın sonradan video falan izledi heralde farkına vardı hayatının hatasını yaptığının, ve şu an da o yüzden ortalıkta görünmüyor kanımca  >%6rol >%6rol >%6rol
Lpgden yana korkularım vardı,buraya konuyu açana kadar fakat,lpg ayarımı kontrol ettirip lpgde kalkış yapmayı düşünüyorum da,arkadaş gerçekten ortalıkda yok :)
Dün akşam ışıklarda duruyordum,yanımda siyah bir fd6,ara gaz felan veriyor bana bakıyodu,bende aracımı denemiş olurum diye bastım,4000 devir bandında aracı kaldırıp 7000 gibi vitesleri attım,3.vitese kadar arayı açıyordum,3den sonra pek açamadım arayı,zaten 160da bıraktım.(3.vitese kadar arayı açtım sonra pek açılmadı bu nedenle otomatik olabilir siyah civic)

kacaman

« Yanıtla #83 : Eylül 06, 2013, 06:11:43 ÖÖ »
siyah araç otm olabilir, geçenlerde site üyemiz mehmettt ile yürüdük, benim araç düz, onun araç otm, 1-2 açıyorsun arayı, 3. viteste ara çok yavaş açılıyor, 4. vitesi bilmiyorum.

AhmetCvc

« Yanıtla #84 : Eylül 06, 2013, 11:43:40 ÖÖ »
Evet,bende 1ve2de aranın açıldığını farkettim,3den sonra pek açılmadı ara otomatik olduğunu tahmin ediyorum

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #85 : Eylül 06, 2013, 01:12:58 ÖS »
benim araçta otamatik ama maunele alıpta 2-3 yaptığımda bariz bi fark var kalkış hızında, bence adam normal viteste kalkmıştır deneme amaçlı olsa o kadar fark açılacağını zannetmiyorum.

AhmetCvc

« Yanıtla #86 : Eylül 06, 2013, 02:50:10 ÖS »
Manuel modada alınsa,hondan otomatiğinde gecikme oluyor,manuel gibi ivme kazanamıyor araç