Gönderen Konu: KİM NE ALIR? CIVIC ES && GOLF MIDLINE  (Okunma sayısı 22833 defa)

Onu-R

Ynt: KİM NE ALIR? CIVIC ES && GOLF MIDLINE
« Yanıtla #25 : Ekim 24, 2006, 02:07:47 ÖS »
Ben söyledim üstünüze alınmışsınız.Burada kimseyi suçladığım falan yok ALG :) .

Golf v gti vs type r konularında hiçbirkimsenin birşey bilmeyip honda uçar honda kaçar yorumları aklıma geliyor nedense.Burada laf araca bikere bile binmemiş olup daha kaç kilo bile olduğunu bilmeden yorum yazanlaraydı.Yani gereksiz boş mesajlaraydı.

Hepimiz birbirimizin en iyi araçlara sahip olmalarını isteriz.Ee ozaman tartışıyoruz işte :P

Ya şöyle birşey var, yakın bir arkadaşımda var Golf GTI, tamam iyi güzel, deri koltuk, f1 benzeri şanzuman falan ama yok yani, boş yere eleştiriyor değilim emin olabilirsiniz, 2 litre turbo motor 200 beygir üretmiş, 100 km'ye çıkışı da 6.8 saniye, elin Honda'sı yapmış, 2 litreden atmosterik olarak 200 beygir çıkartmış ve 100 km'ye 6.6 saniyede çıkıyor, turbo taktığınızı düşünmek bile istemiyorum, zaten Yüreğir arkadaşımızın aracından da görüyoruz nasıl olduğunu.. Bir kere benim aracımda R ruhu olmalı, sadece hızlı giden normal bir araç değil yani.. Yani kimse boşuna eleştirmiyor merak edilmesin...

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ekim 24, 2006, 09:00:09 ÖS »
tabii ki civic es  ;D ama taraflıyım

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ekim 25, 2006, 11:40:12 ÖÖ »
Ben söyledim üstünüze alınmışsınız.Burada kimseyi suçladığım falan yok ALG :) .

Golf v gti vs type r konularında hiçbirkimsenin birşey bilmeyip honda uçar honda kaçar yorumları aklıma geliyor nedense.Burada laf araca bikere bile binmemiş olup daha kaç kilo bile olduğunu bilmeden yorum yazanlaraydı.Yani gereksiz boş mesajlaraydı.

Hepimiz birbirimizin en iyi araçlara sahip olmalarını isteriz.Ee ozaman tartışıyoruz işte :P

Ya şöyle birşey var, yakın bir arkadaşımda var Golf GTI, tamam iyi güzel, deri koltuk, f1 benzeri şanzuman falan ama yok yani, boş yere eleştiriyor değilim emin olabilirsiniz, 2 litre turbo motor 200 beygir üretmiş, 100 km'ye çıkışı da 6.8 saniye, elin Honda'sı yapmış, 2 litreden atmosterik olarak 200 beygir çıkartmış ve 100 km'ye 6.6 saniyede çıkıyor, turbo taktığınızı düşünmek bile istemiyorum, zaten Yüreğir arkadaşımızın aracından da görüyoruz nasıl olduğunu.. Bir kere benim aracımda R ruhu olmalı, sadece hızlı giden normal bir araç değil yani.. Yani kimse boşuna eleştirmiyor merak edilmesin...

Bide bu mantığı sevmiyorum :) .Elin mühendisinden daha iyimi biliyoruz biz.İstese 300hp de yapardı :) .Kaldıki performans olarak geride olduğunu bizde söylüyoruz.Nyese konu dağılmasın ya.Dejavu yaşamak istemiyorum. :dissiz
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2006, 11:41:02 ÖÖ Gönderen: G60 »

Onu-R

« Yanıtla #28 : Ekim 25, 2006, 02:19:14 ÖS »

Hahah ;D Tabiki elin mühendisinden daha iyi bilmiyoruz ama burada amaç şudur bana göre; "param var, düşündüğüm iki tane de araç var, hangisini alsam?" şeklinde, yani insanın ihtiyaçları ne yöndeyse alacağı aracın da o ihtiyaçları karşılayabilecek düzeyde olması gerekir.. Kimisi rahatlığı güvenliği seçer, kimisi de safkan sportif ruha sahip aracı.. Buna kimse bişey diyemez :)  Biz de burada neden yırtınıyoruz, insanlar arada kaldığı zaman veya merak ettiği zaman karşılaştırmalar bölümüne başlık açıyor, bilen kişiler fikrini beyan ediyor, bilgisini aktarıyor.. Olay bu yani.. İlla ben doğru söylüyorum, sen doğru söylüyorsun gibi birşey söyleyemeyiz, herkesin doğrusu kendine :)  Buarada inş dejavu yaşamazsın  :d

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ekim 27, 2006, 01:39:21 ÖÖ »
Onur'a burada bende katılıyorum ... Ben şahsen golf alırdım...

type-RRR

« Yanıtla #30 : Ekim 27, 2006, 02:49:17 ÖS »
Bide bu mantığı sevmiyorum  .Elin mühendisinden daha iyimi biliyoruz biz.İstese 300hp de yapardı  .Kaldıki performans olarak geride olduğunu bizde söylüyoruz.Nyese konu dağılmasın ya.Dejavu yaşamak istemiyorum.

tabi elin mühendisinden ii bilmiyoruz ama şunu biliyoruz golf 300hp olsaydı lasik ölçüleri süspansiyon sistemi fren diskleri kaliperleri fren merkezleri şasesi turbonun büyüklüğü basıncı pistonları vs vs değişicek extra ar-ge çalışması ve  masraf demek aracı busefer 85milyara satıcak ama kime satıcak subaruyla aynı paraya gelicek eğer type r olmasaydı onun yerine R ruhu taşıyan leon cupra-R alırım
illede alman arabası dersenizde focus ST alırım   GTI OPC falan hikaye ford'u da çok tutarım

tani

« Yanıtla #31 : Kasım 23, 2006, 10:38:57 ÖÖ »
civic es

öyle erhan

« Yanıtla #32 : Aralık 08, 2006, 06:46:46 ÖÖ »
civic es tabiki....

medaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ocak 25, 2007, 10:49:16 ÖS »
MURAT 124E NE DERSUNUZ!!?? ](*,)

@kın dohc

« Yanıtla #34 : Ocak 26, 2007, 09:25:34 ÖS »
MURAT 124E NE DERSUNUZ!!?? ](*,)

Sen nerden çıktın? :roll:
Neyse tabikide honda konforu bilemem ama honda her yönüyle beni tatmin edebilmiştir =d>

@wesome

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ocak 26, 2007, 10:40:24 ÖS »
zor secim bence yakin arabalar. yeni golfleri cok begenmiyorum. hele boslari cok kotu. gerci yeni golf gti'a bindim super bisiydi. type-r a degisirim onu. bu anket icin yine de golf derim heralde. Almanciyim...

Ronin

« Yanıtla #36 : Şubat 13, 2007, 01:26:03 ÖÖ »
Selamlar herkese ,
Sitemizin çok aktif bir üyesi olmasamda bu konuya el atayım dedim :dissiz
Abi memlekette şöyle bir hadise var; Binende binmeyende sorduğunda golf diyor nedir bu anlamış değilim.... Yani araba öyle abartılacak bir şey değil bence .....öyle olsaydı ;
1. Mercedes ve Bmw alanların kazıklandıklarını sanmaları lazım  :P
2. Adı üzerinde vw ( halk arabası) bana göre alman Lada sı  :P
3. Ford,Opel ve benzeri bir çok araba artık bahsi geçen bu arabaile aynı kalitede ve satışları kafa kafaya
Bayisine gittiğinizde ıvır zıvır şeyler için binlerce lira istenen bir araba bugün full donanımlı bir versiyonunu alsanız benzinli olsa bile fiyatı 50 bin ytl civarı ..... resmi sitesinde bunu kontrol edebilirsinizde
Bir çok arkadaşımın yazdığı gibi piyasada gezen yüzlerce Honda var 200 bin km tamamlamış ne motordan nede otomatik şanzımandan dolayı servise gitmemiş araçlar bunlar.... belli bakımlarını saymassak eger
Honda civic otomatik şanzımanındaki konfor bir tek mercedes te vardır vites geçişini hissetmessiniz vw ci bir arkadaşım bindiğinde benim hondanın vites geçişlerine hayran kalmıştı.... bilen bilir honda kendi şanzımanını üretebilmiş sayılı markalardan biridir.
Honda kusursuz demem her arabanın + ve - leri elbette var yağmurda camurluklardan gelen   foşurttt sesini duyunca bende çok şaşırmıştım :roll:
Ama konfor derken kasislerden geçerken ki çıkan seste ise inanın, golfle civic arasında fark yok ikisininde konforu aynı derecede
hatta alman arabaları biraz daha kemikli ve serttir civic ise daha çok kuğu gibi dönüşlerde akıcı bir araba .
golf kendi sınıfında metalik boyada bile en cok paranın istendiği araba 1000ytl ....insan neymiş len bu araba demeden geçemiyor yani:)) :lol: adamlar sanki arabayı boyasız verecekler
Ben son söz olarak civic diyorum . Aldım kullandım isteyerek ve beğenerek eskisin yine honda alırım yada performanslı bir araba ama yine japon malı olacağından emin olabilirsiniz.
modifiye etmeye kalksak bile en mükemmel modifiye civic te olacağından eminim bahsi geçen kasaya özellikle garantisi bitsin bende başlıycam kısmetse .
saygılar sevgiler herkese

61/osman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Kasım 11, 2007, 09:45:23 ÖÖ »
ARKADAŞLARR GOLF KONFOR BAKIMINDAN BİRAZ DAHA İYİDİR  AMA Kİ DERSENİZ YAKIT HIZ YOL TUTUŞU DERSENİZDE HONDA CİVİC  MOTOR BAKIMINDAN DA HONDA HER TÜRLÜÜ YER GOLF Ü  Bİ KONFORU VAR BAŞKA NHEYİİ VARR :D az gider çok yakar

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Kasım 11, 2007, 12:31:01 ÖS »
arkadaşlar bence olay alman-japon-italyan-fransız felan değil. siz almancıysanız ben de japoncuyum derim o zaman; subaru derim konu uzar gider. konuyu dağıtmanın anlamı yok diye düşünüyorum. burda güzel bi soru sorulmuş CIVIC ES && GOLF MIDLINE hakkında.
ben golf de kullandım, şu anda 2006 civic es sahibiyim.
aracımda gereksiz ağırlık yapan ıvır-zıvırdan rahatsız olurum.yüksek yakıt tüketimi+yüksek bakım bedelleri+parça fiyatlarını araştırarak ve göz önünde bulundurarak civic'i tercih ettim.
aracım 21.000 de ve bu zamana kadar hiç bir sorun çıkarmadı..(98 civic is'de aynı şekilde) oysa W'nin sürekli cam düğmeleri vs. oynak yerleri sürekli sorun çıkarıyordu...ve fiyat - performans olarak ta kıyaslarsak civic tek geçer diyorum...
teşekkür ederim

caner

« Yanıtla #39 : Kasım 12, 2007, 08:32:02 ÖS »
civicc  >=ok :lovee

R-typeR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Ocak 28, 2008, 09:56:45 ÖS »
 bende bu ikilemde çok kaldım her iki aracıda bi kaç kez inceledim hondamı almadan önce , golf çok kaliteli bi araç ama ben yavrumun duruşuna vuruldum , bagaj hacmi vs . beni cezbetti ve honda dedim . ben aracımı aldığımda TSI motorlar türkiyeye gelmemişti , motor işi değiştirirmiydi doğrusu bişey diyemicem . geçen lambalarda bi TSI golf önümde uzadı , walla yakalanır bi alet değil , deli bişey...
  neyse uzatmayalım bende Honda diyenlerdenim ..

geceperisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : Şubat 16, 2008, 02:21:25 ÖÖ »
ayrıca almanlar kaba saba zevksiz,  honda ise bir sanat şaheseri