Gönderen Konu: KİM NE ALIR? CIVIC ES && GOLF MIDLINE  (Okunma sayısı 22830 defa)

prometheus

KİM NE ALIR? CIVIC ES && GOLF MIDLINE
« : Ekim 19, 2006, 10:52:00 ÖS »
Arkadaşlar. Sİz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Type_R PoWeR

Ynt: KİM NE ALIR? CIVIC ES && GOLF MIDLINE
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2006, 10:52:59 ÖS »
Burda kimsenin golf diyeceğini zannetmiyorum. :)

ALG

• THT
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2006, 10:56:14 ÖS »
daha önce golf kullandım..bir daha kesinlikle düşünmüyorum..üstelik ilk sahibiydim ve 30bin km kadar kullandım..sanıldığı kadar kaliteli bir araç değil diye düşünüyorum..

type-RRR

« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2006, 11:16:36 ÖS »
honda da golfden çok kaliteli değil bence ama deli gidiyo ;)
konforda alman arabası seviyorum ama ww ve opel hariç
 ford mercedes bmw rulezz

Güven

« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2006, 11:54:37 ÖS »
Ben Burada Alman Kalites diyorum.

Onu-R

« Yanıtla #5 : Ekim 20, 2006, 12:18:16 ÖÖ »

Golf

Type_R PoWeR

« Yanıtla #6 : Ekim 20, 2006, 12:23:32 ÖÖ »
  :^o

Onu-R

« Yanıtla #7 : Ekim 20, 2006, 01:16:53 ÖÖ »
  :^o

Ehehe yok canım, burun uzamasın, gerek yok, type-R mı Golf GTI mı desen type-R derim tabiki ama bu kıyaslamada Golf diyeceğim ben, gerçi Midline falan nasıl oluyor bilmiyorum ama klimalı, otomatik vites (tiptronik) 1.6 FSI ile uzun yol yapmışlığım var, çok rahat, çok temiz, güvenli, ses sistemi fazlasıyla yeterli, sürüş keyfi de gayet yerinde, 6 vites tiptroniğe çaktınmı zevkli zevkli gidiyosun falan.. İyiydi yani...

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 20, 2006, 01:26:26 ÖÖ »
Civic sport alırım ben.

Onu-R

« Yanıtla #9 : Ekim 20, 2006, 01:50:53 ÖÖ »
Civic sport alırım ben.

Ehh tabi o da mantıklı ama "Civic ES mi Golf mü" anketine yanıtın ne olurdu :)

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 20, 2006, 01:56:35 ÖÖ »
Golf :D

Onu-R

« Yanıtla #11 : Ekim 20, 2006, 01:58:11 ÖÖ »

:zipla  Tam tahmin ettiğim gibi  ;D

Type_R PoWeR

« Yanıtla #12 : Ekim 20, 2006, 02:01:31 ÖÖ »
Bu golf neymıs boyle  :o  :)

memopad

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2006, 08:08:20 ÖÖ »
Civic ES 7. jenerasyon yani 2006'ya kadar olan versiyon galiba burda.
Demek ki 2. el araçları kıyaslıyoruz?? Doğru muyum.

Golf'ün Midline versiyonu bence Onur'un yukarıda bahsettiği özelliklerin en azından bir kısmına sahip değil. Civic ES ise Civic'in full versiyonu(sunroof v.s.). Yani belki de Civic ES özellikler olarak Golf Midline'dan daha iyi. Motor ve performans da da standart bile olsa Civic ES daha iyi gibi..

Bence Civic.. ;)

vtec-26

« Yanıtla #14 : Ekim 20, 2006, 10:14:54 ÖÖ »
tabiki civic

Güven

« Yanıtla #15 : Ekim 20, 2006, 04:51:55 ÖS »

Golf'ün Midline versiyonu bence Onur'un yukarıda bahsettiği özelliklerin en azından bir kısmına sahip değil. Civic ES ise Civic'in full versiyonu(sunroof v.s.). Yani belki de Civic ES özellikler olarak Golf Midline'dan daha iyi. Motor ve performans da da standart bile olsa Civic ES daha iyi gibi..

Bence Civic.. ;)

Mehmetim kış geliyor  yağmurlar yağmaya başladı sen civic le bir ıslak yolda gitte kaliteyi ben sana ondan sonra soracam tüm su sesi şırıl şırıl içerde bende aldıktan sonra şok olmuştum bu sese.Adamlar çamurluk içine bir davlumbaz bilem koymamışlar yalıtımı berbat kaportası desen ipince arabaya biri yaslansa yaslandığı yer eziliyor bu derece yane.... Golf e gelince ben Alman başka araç olmadığı için burada onu yazdım ...

Sonuçta Almanın kalitesi bambaşka

V_TecH_VtI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ekim 24, 2006, 12:05:54 ÖÖ »
kesınlıkle konforda alman bunu kabullenelım :D ama performans dedınmı iş değişir :)

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 24, 2006, 12:19:01 ÖÖ »

Bence Civic.. ;)

Mehmetim kış geliyor  yağmurlar yağmaya başladı sen civic le bir ıslak yolda gitte kaliteyi ben sana ondan sonra soracam tüm su sesi şırıl şırıl içerde bende aldıktan sonra şok olmuştum bu sese.Adamlar çamurluk içine bir davlumbaz bilem koymamışlar yalıtımı berbat kaportası desen ipince arabaya biri yaslansa yaslandığı yer eziliyor bu derece yane.... Golf e gelince ben Alman başka araç olmadığı için burada onu yazdım ...

Sonuçta Almanın kalitesi bambaşka

Güven  :-* .Bu forumda objektif konuşan nadir insanlardan birisin :)

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Ekim 24, 2006, 01:15:12 ÖÖ »
G60..

İki kere alman arabası kullandım ve ikisininde ilk sahipleriydim, ikisendede memnun kalmadım, memnun kalmayınca sırf objektif olmak için memnun kaldık, alman arabaları eşsizdir, al kral ol mu demek gerek..

VW grubu Allaha yakın bana uzak olsun...Ama Opel için aynı şeyleri söylemem, çünkü bir tane Opel aracım var ve sorunsuz kullanıyoruz..
Golf bana göre beş para etmez, evet beş para etmez iddialı bir şekilde yazıyorum, ailemizde 98 den beri kullandığımız 1.4 civic var ve birde 2003 de aldığımız Golf vardı, 2004 yılında Golfün her yerinden ses gelirken, ve tam garanti bittiğinde silindir arızasından tutda aklına gelen en saçma sapan arızaları yapan bir araba...1.4 civic ise sadece bakımdan bakıma gidiyor servise..Ayrıca Golfden öncede polo kullanıyorduk, benzer sorunlar ondada vardı, bir iki ufak tefek soruna tesadüf diyebilirim, ama 1 yılda 10 kere servise gidecek duruma gelmeye tesadüf demem..
son olarak 2005 Golfde kuzenimde var, servisin yolunu aşındırmaktan bıktı artık..

ALG

• THT
« Yanıtla #19 : Ekim 24, 2006, 01:27:00 ÖÖ »
Şunlarıda eklemek isterim; evet alman arabaları ıvır zıvır donanımla arabaların cazibesini artırır, ama satış sonrası en çok servise gidenlerde alman arabalarıdır, en pahalı servis yine alman arabalarınındır..garanti sonrası ise resmen kabusa döner..
evet hondalarda yalıtım çok zayıftır, yolun sesini içeri daha fazla verir vs ama sorunsuz olması bana göre avantajını artırır..

Onu-R

« Yanıtla #20 : Ekim 24, 2006, 01:38:09 ÖÖ »
G60..

İki kere alman arabası kullandım ve ikisininde ilk sahipleriydim, ikisendede memnun kalmadım, memnun kalmayınca sırf objektif olmak için memnun kaldık, alman arabaları eşsizdir, al kral ol mu demek gerek..

VW grubu Allaha yakın bana uzak olsun...Ama Opel için aynı şeyleri söylemem, çünkü bir tane Opel aracım var ve sorunsuz kullanıyoruz..
Golf bana göre beş para etmez, evet beş para etmez iddialı bir şekilde yazıyorum, ailemizde 98 den beri kullandığımız 1.4 civic var ve birde 2003 de aldığımız Golf vardı, 2004 yılında Golfün her yerinden ses gelirken, ve tam garanti bittiğinde silindir arızasından tutda aklına gelen en saçma sapan arızaları yapan bir araba...1.4 civic ise sadece bakımdan bakıma gidiyor servise..Ayrıca Golfden öncede polo kullanıyorduk, benzer sorunlar ondada vardı, bir iki ufak tefek soruna tesadüf diyebilirim, ama 1 yılda 10 kere servise gidecek duruma gelmeye tesadüf demem..
son olarak 2005 Golfde kuzenimde var, servisin yolunu aşındırmaktan bıktı artık..

Valla abi ne diyim, ben de muabbete ortak olmak istedim umarım sorun olmaz, 94 BMW 320i vardı 2005 senesine kadar, inanılmaz güzeldi yani hiçbir yerinde kusur bulamazdın, ne motorunda ne yürüyende hiçbir sorunla karşılaşmadık, onun dışında 96 Polo 1.4 vardı, o da inanılmaz iyiydi, alkollü ve ehliyetsizin biri gelip annem kullanırken çarpmasaydı eminim hala tık demeden çalışıyordu.. Bu iki araçta da ne çürüme oldu, ne motorunda içinde dışında büyük sorunlar yaşandı ne de başka üzücü olaylarla karşılaşıldı..

Yani şöyle bir şey var, aynı mağazadan, aynı zamanda, aynı marka, aynı model laptop alıyoruz, aldığımız marka da ülkemiz laptop sektörüne yeni giriş yapmış bir marka, benim aldığım üründe zerre kadar sorun yok, şükrediyorum iyi ki bunu almışım falan diye, arkadaşım ise lanet ediyor, orasında hata var, burasından ses geliyor, ısınıyor, görüntü iyi değil, durduk yere kapanıyor vs. vs. Bu örnek açıklıyordur zannedersem, yani hiçbir araç birbirini tutmaz çoğu zaman, bunu yeni kasa 1.3 Turbo Dizel Astra alan bir arkadaşım var, o daha iyi bilir, aldığı gibi sorunlarla karşılaştı, süspansiyonlardan ses geliyor, aynı zamanda alınan diğer araç yanından gayet hızlı bir şekilde geçip gidiyor, daha ikinci günden egzosda sorun olduğu anlaşılıyor ve komple değişiyor falan, düşünsenize sıfır km araba almışsınız.. Opel Türkiye ile yazışıyor, o da yetmiyor daha üst mercilerle görüşüyor ama söylenilen şey çok basit hiçbir araç bire bir birbirini tutmaz, birinde sorun oldu diye diğerinde de olacak diye birşey yok, biri sorunsuz ise diğerleri de sorunsuz olacak da diyemeyiz vs. vs.. Yani böyle şeyler her olayda (elektronik eşya, vasıta vs.) herkesin başına geliyor, olmuyor değil, 1000de 1 oluyorsa okey, haa 1000de 2-3 oldu mu o zaman olmaz tabi...

ALG

• THT
« Yanıtla #21 : Ekim 24, 2006, 02:18:47 ÖÖ »
yok neden sorun olsun muhabbete ortak olmak istemen :lol:

ben G60 nickli arkadaşın sitenin 99% ını objektif olmamakla suçlamasına takıldım sadece..burda hiçbirimiz Honda için deli olan evini barkını satan tipler değiliz...Eğrisiyle doğrusuyla herkes fikrini söyler, sen almışsın memnun kalmışsın, ben almışım pişman olmuşum, bundan daha doğal ne olurki..aynı olay başımıza Hondada gelebilirdi ama gelmedi, belki başıma Hondada gelse şu an Hondayı kötüleyecektim burada ;D

Ben şahsıma çevremde gördüğüm ve yaşadığım olumsuzluklara istinaden kendi fikirlerimi beyan ediyorum, sende olumlu izlenimlerini yazıyorsun bundan daha doğal ne olabilirki..

Onu-R

« Yanıtla #22 : Ekim 24, 2006, 02:22:31 ÖÖ »

Tüm yazdıklarına katılıyorum abi.. Umarım Honda'dan yana bir sorun olmaz  :d

ALG

• THT
« Yanıtla #23 : Ekim 24, 2006, 02:56:14 ÖÖ »

Tüm yazdıklarına katılıyorum abi.. Umarım Honda'dan yana bir sorun olmaz  :d

inşallah onur  :d

G60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ekim 24, 2006, 11:39:33 ÖÖ »
Ben söyledim üstünüze alınmışsınız.Burada kimseyi suçladığım falan yok ALG :) .

Golf v gti vs type r konularında hiçbirkimsenin birşey bilmeyip honda uçar honda kaçar yorumları aklıma geliyor nedense.Burada laf araca bikere bile binmemiş olup daha kaç kilo bile olduğunu bilmeden yorum yazanlaraydı.Yani gereksiz boş mesajlaraydı.

Hepimiz birbirimizin en iyi araçlara sahip olmalarını isteriz.Ee ozaman tartışıyoruz işte :P