Gönderen Konu: Kia mı Volkswagen mi ?  (Okunma sayısı 17046 defa)

kty94kty

Kia mı Volkswagen mi ?
« : Temmuz 17, 2013, 04:57:16 ÖS »
İyi günler, ailem araba bakıyor fakat size bir sorum var
Kia ceed premium 1.6 crdi otomatik mi 66.900 tl
Yoksa
Volkswagen Golf 7 1.4 140 hp act highline dsg mi 68.900 tl
Sizce ?
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2013, 04:58:07 ÖS Gönderen: kty94kty »

can3520

Ynt: Kia mı Volkswagen mi ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 17, 2013, 05:07:30 ÖS »
Vw tabiki

38ZA363

« Yanıtla #2 : Temmuz 17, 2013, 05:11:42 ÖS »
İyi günler, ailem araba bakıyor fakat size bir sorum var
Kia ceed premium 1.6 crdi otomatik mi 66.900 tl
Yoksa
Volkswagen Golf 7 1.4 140 hp act highline dsg mi 68.900 tl
Sizce ?
golf 7 nin koltuğuna oturun ve bu konuyu kapatalım ;)

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #3 : Temmuz 17, 2013, 06:29:06 ÖS »
Saka mi bu?

Eger bu iki arac arasinda kalinmissa, tabii ki Golf....

Ancak, alabilirseniz. Son duyumlarima gore 6 ay sira varmis?

Mehmetttt

« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2013, 06:32:42 ÖS »
kia ile maceraya gerek yok vw alın tabi ki

bbhnda

« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2013, 07:24:59 ÖS »
yaw biri benzin biri dizel nassı bi karşılaştırma bu :D ha ceed mi 7 mi dersen 7 derim.

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2013, 07:54:03 ÖS »
Sonra birden şu dizel civic'ede bakalım diyin ve imza atıp çıkın  >=ok

kty94kty

« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2013, 08:17:22 ÖS »
Fikirleriniz için teşekkür ederim :)

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #8 : Temmuz 18, 2013, 08:09:45 ÖÖ »
bu sorunun honda yla ne alakası var? :)

mali

« Yanıtla #9 : Temmuz 18, 2013, 08:24:37 ÖÖ »
golf highline donanım olarak iyi bir araba

faw13

« Yanıtla #10 : Temmuz 18, 2013, 08:30:05 ÖÖ »
biri benzinli biri dizel de vw nin benzinlisi kia nın dizelinden az yakıyor, benim arabada da aynı motor var, 6.5 lardayım %100 şehir içi :D 4000 devirden sonra komple pati koyması da cabası :D

tartışmasız Golf ama geçen hafta sonu Golf sormaya Doğuş otomotiv merkeze gittim, sormayın satamıyoruz çünkü kotamız doldu dediler, nasıl yani parayı şimdi tikko burada vereceğim, 8-9 ay sonra bile mi veremeyeceksiniz dedim, yok veremem dedi, hadi len dedim çıktım ben de :D

Golf 7 yerine full+full bir dizel otomatik  leon mk3 de bakabilirsiniz, 5lt şehir içi tüketim ve Golf'ten daha donanımlı, aynı şasi, aynı teknoloji :) o da 65000 gibi bir rakama patlar ama ekstradan navigasyon, full led farlar, cam tavan, 11 hava yastığı, ısıtmalı ön cam/koltuklar/ön cam suyu, yorgunluk tespit sistemi, 17" jantlar, tercihe göre deri ya da alcantara koltuklar falan olur araçta :) Golf'ün iç malzeme kalitesi (azıcık) daha iyi Leon'dan, yol sesi de biraz daha az alıyormuş diyorlar, hiç binmedim 7'ye, bişey diyemem ama Leon yeterince az yol sesi alıyor ben gayet memnunum işin özü :)

mali

« Yanıtla #11 : Temmuz 18, 2013, 08:39:34 ÖÖ »
biri benzinli biri dizel de vw nin benzinlisi kia nın dizelinden az yakıyor, benim arabada da aynı motor var, 6.5 lardayım %100 şehir içi :D 4000 devirden sonra komple pati koyması da cabası :D

tartışmasız Golf ama geçen hafta sonu Golf sormaya Doğuş otomotiv merkeze gittim, sormayın satamıyoruz çünkü kotamız doldu dediler, nasıl yani parayı şimdi tikko burada vereceğim, 8-9 ay sonra bile mi veremeyeceksiniz dedim, yok veremem dedi, hadi len dedim çıktım ben de :D

Golf 7 yerine full+full bir dizel otomatik  leon mk3 de bakabilirsiniz, 5lt şehir içi tüketim ve Golf'ten daha donanımlı, aynı şasi, aynı teknoloji :) o da 65000 gibi bir rakama patlar ama ekstradan navigasyon, full led farlar, cam tavan, 11 hava yastığı, ısıtmalı ön cam/koltuklar/ön cam suyu, yorgunluk tespit sistemi, 17" jantlar, tercihe göre deri ya da alcantara koltuklar falan olur araçta :) Golf'ün iç malzeme kalitesi (azıcık) daha iyi Leon'dan, yol sesi de biraz daha az alıyormuş diyorlar, hiç binmedim 7'ye, bişey diyemem ama Leon yeterince az yol sesi alıyor ben gayet memnunum işin özü :)

+1

maryo21

« Yanıtla #12 : Temmuz 18, 2013, 09:52:48 ÖÖ »
ceed i 2. el alın en az 7-8 bin lira karınız olur (2013 model 3-4 aylık)
golfu 2. el alın liste fiyatının 1-2 bin üzerinde alırsınız zararınız olur (2013 model 3-4 aylık)

honda2002

« Yanıtla #13 : Temmuz 18, 2013, 09:59:21 ÖÖ »
140ps benzinli Golfe 69bin verecegime gider ayni paraya 2010 - 2011 model 184ps dizel 320d alirim bir onceki kasa :)

faw13

« Yanıtla #14 : Temmuz 18, 2013, 10:06:00 ÖÖ »
140ps benzinli Golfe 69bin verecegime gider ayni paraya 2010 - 2011 model 184ps dizel 320d alirim bir onceki kasa :)

ilk bakımı gelince de itinayla araba satılır :D

Bilmiyorum bana 2. el araç almak (hele ki BMW falan) hiç akıl karı gelmiyor, geçmişini çok iyi bilmem lazım düşünmem için :D

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #15 : Temmuz 18, 2013, 10:10:57 ÖÖ »
arkadaşlar DSG şanzımanda hatalar çıkmıyor mu ? Vw grubundan bu dsg yüzünden hiç bir arabasını almam alternatiflere bakarım ben olsam

faw13

« Yanıtla #16 : Temmuz 18, 2013, 10:15:44 ÖÖ »
arkadaşlar DSG şanzımanda hatalar çıkmıyor mu ? Vw grubundan bu dsg yüzünden hiç bir arabasını almam alternatiflere bakarım ben olsam

aştılar o sorunları, 5 yıl da şanzıman garantisi veriyorlar artık, zaten benzinlilerde hiç sıkıntı çıkaran dsg duymadım, dizeller çatlıyordu onu da düzelttiler ama ne kadar düzelttiler bilemem, teyzemlerin polo sıkıntısız çalışıyor bir yıldır :)

ben de vw gruba karşı inanılmaz antipatiliydim de yani iki gün içersinde 45-60.000 aralığındaki neredeyse bütün araçlara baktım, en oturaklı, kalite hissi veren, sürerken tedirgin etmeyenler vw lerdi, leon aldık, gayet memnunum, gerçi düz vites aldım bu sefer dsg ile ilgili bişey diyemem yani :)

1.4 140lık tsi'ın duyduğum tek sorunu fazla sıkıştırılınca yağ eksiltmesi, onu da kabul ettik aldık bakalım 2-3 sene sonra ne olur göreceğiz :D

oqano

• OqAnO
« Yanıtla #17 : Temmuz 18, 2013, 10:21:07 ÖÖ »

aştılar o sorunları, 5 yıl da şanzıman garantisi veriyorlar artık, zaten benzinlilerde hiç sıkıntı çıkaran dsg duymadım, dizeller çatlıyordu onu da düzelttiler ama ne kadar düzelttiler bilemem, teyzemlerin polo sıkıntısız çalışıyor bir yıldır :)

ben de vw gruba karşı inanılmaz antipatiliydim de yani iki gün içersinde 45-60.000 aralığındaki neredeyse bütün araçlara baktım, en oturaklı, kalite hissi veren, sürerken tedirgin etmeyenler vw lerdi, leon aldık, gayet memnunum, gerçi düz vites aldım bu sefer dsg ile ilgili bişey diyemem yani :)

1.4 140lık tsi'ın duyduğum tek sorunu fazla sıkıştırılınca yağ eksiltmesi, onu da kabul ettik aldık bakalım 2-3 sene sonra ne olur göreceğiz :D
Hayırlı olsun o zaman inş. sorunsuz sıkıntısız kullanırsınız :) Sedan Dizel Civic gelince merak ediyorum piyasa nasıl olacak aynı sınıftaki rakipleri ile satış adetleri nasıl olacak Focus,Elantra,Civic,Jetta vb.

faw13

« Yanıtla #18 : Temmuz 18, 2013, 10:47:08 ÖÖ »

Hayırlı olsun o zaman inş. sorunsuz sıkıntısız kullanırsınız :) Sedan Dizel Civic gelince merak ediyorum piyasa nasıl olacak aynı sınıftaki rakipleri ile satış adetleri nasıl olacak Focus,Elantra,Civic,Jetta vb.

Bir şey olmayacak hocam, bu fiyatlara satarlarsa onu da hiç birşey olmaz, 64.000 diyorlar HB'ine, benzinli olunca sedan ve hb aynı paraya satılıyor, kaç tane gördünüz yollarda yeni Civic HB? ben kendim çıktığı günden beri 2 tane gördüm mesela :D otomatik yok, benzinliler çok yakıyor, performansları düşük kaldı, ciddi bir revizyona girmesi lazım Honda'nın, dizel maliyetlerini düşürmesi, benzinlilerde tüketimi düşürüp gücü arttırması lazım, C sınıfı araçlarda eskiden sadece e sınıfında gördüğümüz özellikler belirmeye başladı, şerit takiptir, otomatik yönlendirmedir, çarpışma önleyicidir, bunlara ayak uydurması lazım, çift kavrama otomatiğe geçiş yapmaları lazım, çok eksikleri var rakiplerine oranla, evet başladılar girişimlere ama 3-4 seneden önce piyasaya yetişemeyecekler orası ortada

tabi lafım Türkiye için, yurtdışında Honda'nın çok farklı bir imajı var, orada farklı ülkelerin farklı yapıları nedeniyle çok daha eğlenceli, keyifli, üstün araçları var ona hiç lafım yok, ama ülkemizdeki eksiklerini acilen gidermezlerse zaten düşük olan satışları iyice azalacak

honda2002

« Yanıtla #19 : Temmuz 18, 2013, 11:23:26 ÖÖ »

ilk bakımı gelince de itinayla araba satılır :D

Bilmiyorum bana 2. el araç almak (hele ki BMW falan) hiç akıl karı gelmiyor, geçmişini çok iyi bilmem lazım düşünmem için :D

Abi 2-3 yasinda araba zaten duzenli yetkili servis bakimli olur
Ayrica vw nin bakimi da hic ucuz degildir
Bmw yi de ozel servise goturursun vw den ucuza gelir :)
2000cc MTV yuksek o ayri ancak arabaya binersin yakittan da karın olur

can3520

« Yanıtla #20 : Temmuz 18, 2013, 11:31:06 ÖÖ »
Accord'dan sonra 3.20 pek cazip gelmeyebilir. Yakıt konusunda değil tabi ki genişlik rahatlık konusunda =)

civic_dream

« Yanıtla #21 : Temmuz 18, 2013, 12:52:46 ÖS »
golf 7 derim ben test ettiğim bir araç çok harika ses yalıtım olsun malzeme kalitesi ama act ile  dizel aynı paraya geliyor dizel highline alıp bir kaç opsiyon ile canavar olur

bbhnda

« Yanıtla #22 : Temmuz 18, 2013, 04:12:31 ÖS »
golf 7 derim ben test ettiğim bir araç çok harika ses yalıtım olsun malzeme kalitesi ama act ile  dizel aynı paraya geliyor dizel highline alıp bir kaç opsiyon ile canavar olur

vw nin de dizel teknolojisi eski şuan 105 hp bana kalırsa yetersiz.ha ama 1.6 bir dizel 150 lik falan getirirlerse ben bile düşünebilirim.opel sıdı getirecek diyolar ama opeller maalesef beygiriyle gitmiyor.

faw13

« Yanıtla #23 : Temmuz 18, 2013, 04:29:00 ÖS »

vw nin de dizel teknolojisi eski şuan 105 hp bana kalırsa yetersiz.ha ama 1.6 bir dizel 150 lik falan getirirlerse ben bile düşünebilirim.opel sıdı getirecek diyolar ama opeller maalesef beygiriyle gitmiyor.

Türkiyeye getirmiyorlar, 2.0 184lük motor var ellerinde de vergi meselesi.

Opel ilginç ya, o kadar güç var kağıt üstünde, yolda niyeyse katılımı varmış gibi gidiyor araçlar, anlamadım gitti

bbhnda

« Yanıtla #24 : Temmuz 18, 2013, 04:34:16 ÖS »

Türkiyeye getirmiyorlar, 2.0 184lük motor var ellerinde de vergi meselesi.

Opel ilginç ya, o kadar güç var kağıt üstünde, yolda niyeyse katılımı varmış gibi gidiyor araçlar, anlamadım gitti

o motor bu sanırım :http://www.volkswagen.de/de/models/golf-gtd/konfigurator.html

başlangıç fiyatı gtd nin 30.euro.gayet uygun.benimde kızdığım bu işte 5 kuruşluk arabayı buraya getirip 70 e okutuyorlar.ve almanyada daha donanımlı bunlar.siteye biraz bakarsanız ı-tdı gördüm 1.6 110 hp onu getirsinler bari. doğuşun *** işte.