Gönderen Konu: bu HONDA da kesin bir pislik var arkadaş (!)  (Okunma sayısı 21543 defa)

teachers71

Ynt: bu HONDA da kesin bir pislik var arkadaş (!)
« Yanıtla #50 : Ekim 21, 2013, 11:04:10 ÖS »
İlk 1000km kesinlikle fazla zorlamayın. 2000km Den sonra hafif hafif zorlamaya başlayın.4bin 5 bin devirler ama uzun süre değil ve aniden değil. Uzun yolda motoru ısıttıktan sonra manuele geçip deviri aşama aşama yükselterek zorlamaya başlayın derim. 4bin km den sonra basın gitsin :)

alperd

• alperd
« Yanıtla #51 : Ekim 22, 2013, 07:58:31 ÖÖ »
Otomatik sürüş keyfi daha yüksek bence sadece gaz pedalına basma şeklini ayarla gerisini Honda halletsin, vites kaçırır mıyım, boş yere redline'a girip yığılır mıyım falan hiç dert yok Manuel ise vitesti, devirdi, hızlı geçircemdi çabalasın dursun sen arkana yaslan gazı kökle keyfine bak :)

tyler78

« Yanıtla #52 : Ekim 22, 2013, 08:10:29 ÖÖ »
İlk 1000km kesinlikle fazla zorlamayın. 2000km Den sonra hafif hafif zorlamaya başlayın.4bin 5 bin devirler ama uzun süre değil ve aniden değil. Uzun yolda motoru ısıttıktan sonra manuele geçip deviri aşama aşama yükselterek zorlamaya başlayın derim. 4bin km den sonra basın gitsin :)
Ben S moduna alıp manuel kullanmaya başlayınca eğer uzun süre vites değiştirmezsem kendi otomatiğe alıp değiştiriyor yine. Sürekli manuelde tutmanın bir püf noktası var mı?

alem adam

« Yanıtla #53 : Ekim 22, 2013, 08:12:04 ÖÖ »
Otomatik sürüş keyfi daha yüksek bence sadece gaz pedalına basma şeklini ayarla gerisini Honda halletsin, vites kaçırır mıyım, boş yere redline'a girip yığılır mıyım falan hiç dert yok Manuel ise vitesti, devirdi, hızlı geçircemdi çabalasın dursun sen arkana yaslan gazı kökle keyfine bak :)

Gerçekten öyle. Hayatımda ilk kez otomatik vites kullanıyorum ve bunu Honda'da kullanmak nasip oldu. Ne kadar zevkli olduğunu anlatamam. Bir de otomatiği gerçekten çok başarılı, vites geçişlerini hissettirmiyor bile.
Aracımdan şimdilik çok memnunum. İyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
Bu benim ilk sıfır arabam. Allah kısmet eder, bir sıkıntı olmazsa hedef 2023'e kadar binmek :)

alem adam

« Yanıtla #54 : Ekim 22, 2013, 08:13:13 ÖÖ »
Ben S moduna alıp manuel kullanmaya başlayınca eğer uzun süre vites değiştirmezsem kendi otomatiğe alıp değiştiriyor yine. Sürekli manuelde tutmanın bir püf noktası var mı?

Bunu bende merak ediyorum aracı tanıtan arkadaş beni bu konuda uyarmıştı. Eğer uzun süre vites değiştirmez, unutursanız, otomatik olarak değiştirir demişti fakat uzun süre atıyorum 5000 devirde ben bu aracı nasıl kullanırım, vites değiştirmeden? Tecrübeli dostların fikirlerini rica ediyoruz.

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #55 : Ekim 22, 2013, 05:36:03 ÖS »
1500 devrın altına ınersenız vıtesı otomatık kendı azaltıyor veya uzun sure aşırı devirli kullanırsanız aynı sekılde vıtesı kendı atıyor. alt ust sınırları var. siz s modunda 2 e atıp durursanız 1e atması gayet normal :)
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2013, 05:36:28 ÖS Gönderen: av.ak »

alperd

• alperd
« Yanıtla #56 : Ekim 22, 2013, 07:27:57 ÖS »
Neden o kadar süre 5000+ devirde gitmek istiyorsunuz ki İVMELENME bittiyse verimsiz bir hal aldıysa vitesi büyütmesi normal. Yani hızlanma bitiyor şanzumandaki yük bitiyor dolayısı ile üst vitese alıyor...

Honda Şanzuman işini bilir kurcalamaya gerek yok :)

acar

« Yanıtla #57 : Aralık 26, 2013, 09:08:16 ÖÖ »
Benzin olmuş 5 lira yavaş yavaş gidiyorsun 4,9a kadar litre ortalaması düşürmüşsün 80 km hızla gidiyorsun devir 2200 yol boş sağından kamyonun biri seni yavaş yavaş geçiyor ve içinden gelen sesler başlıyor
içten gelen sesler: benzin kutucuklarını mezaramı götürücen, basmıycaksan git bisiklete bin , böyle boş yolu nerden bulucaksın , birazcık git çok yakmaz :D :D ...  >%6rol

tam o anda deviri 5000e vurup oh be diyorsun :D ta ki 200le giderken önün boşken orta şeritte 80km hızla giden kendini bilmez  >% önündeki kamyonu geçmek için onu sollayan ve sana frene bastırana kadar. ondan sonra keşke şu sefil adamla aynı yolda gidiceğime otobüsle gideydim daha iyi diyip içindeki o heycan bir anda biter.

ozN

« Yanıtla #58 : Aralık 26, 2013, 09:25:33 ÖÖ »
dikkat et 200km le giderken bi gün gercekten o benzin cubuklarını mezara götürürsün :D sürat felakettir :D

cem_kilinc

« Yanıtla #59 : Aralık 26, 2013, 10:59:56 ÖÖ »
Benzin olmuş 5 lira yavaş yavaş gidiyorsun 4,9a kadar litre ortalaması düşürmüşsün 80 km hızla gidiyorsun devir 2200 yol boş sağından kamyonun biri seni yavaş yavaş geçiyor ve içinden gelen sesler başlıyor
içten gelen sesler: benzin kutucuklarını mezaramı götürücen, basmıycaksan git bisiklete bin , böyle boş yolu nerden bulucaksın , birazcık git çok yakmaz :D :D ...  >%6rol

tam o anda deviri 5000e vurup oh be diyorsun :D ta ki 200le giderken önün boşken orta şeritte 80km hızla giden kendini bilmez  >% önündeki kamyonu geçmek için onu sollayan ve sana frene bastırana kadar. ondan sonra keşke şu sefil adamla aynı yolda gidiceğime otobüsle gideydim daha iyi diyip içindeki o heycan bir anda biter.

Orta şeritten sollamaya çıkan sefil arkadaşın hatası hız limitinin 110 olduğu yerde 200 le giden sen değerli arkadaşımla aynı yolda gitmek bence.amacım sosyal mesaj vermek değil, Bazı arkadaşlar kızacak ama bir işin oluru ve doğrusu vardır. Sen 200 le giderken sefil arkadaşın seni görüp tepki vermesi imkansız. Allahtan benzin pahalı ve ülkemizde şu vergi sistemi varda (!) senin gibi arkadaşlar 2_3 litrelik araçları satın alamıyor. Yoksa geçen 300 le gidiyorum sefilin biri 120 yle önüme çıktı mesajlarını bol bol okurduk. Neyse biraz yaşına da veriyorum .araba kullanmak kültür işidir. Umarım yazdıklarımı olumlu bir eleştiri olarak yorumlarsın.

acar

« Yanıtla #60 : Aralık 26, 2013, 11:49:18 ÖÖ »
eyerki sefil arkadaş beni göre göre önüme çıkıyorsa bu terbiyesizliktir. görmeden önüme çıkıyorsa daha büyük sefilliktir. Yol boştur gitmek isterim giderim bundaki yanlış nerede ? ozaman sol seritten 110 la gelen arkadaşın önüne 52 km hızla çıkılsa siz değerli büyüğüm bu yapılan nedir ? sizin dediğinize göre bu normal hatta kültürlü adamın yaptığı bişey ! hayatımda belki yılda 1dir arkamdan sinyalle yol isteyen çünkü arkamdan gelen aracın hızına göre onun hızına saygı duyarım ya giderim yada yol veririm arkamdan gelen adamın hızını kesmem ! esas bu kültürdür ve saygıdır sayın büyüğüm . ayrıca parasızlıktan değil tutumluluktan benzin parasını düşünürüm paraya vurmanız  çok saçma olmuş hondayı fakirlermi kullanıyor ! Şükür olsun paramız var bizim ilk arabamız hondaydı ben daha 8 yaşında honda dedim ve binicem dedim ve bindim aslada başka bir araba aklımdan geçmedi geçmiyorda.

cem_kilinc

« Yanıtla #61 : Aralık 26, 2013, 12:55:02 ÖS »
neyse sen anlamamışsın  yazdıklarımı ama en azından başkalarının anlamasına vesile olmuş oldun. kötü örnekler olmasa millet doğruyu yanlışı nasıl öğrenecek? bunun için bile teşekkür edilir sana. bildiğin gibi devam et.

acar

« Yanıtla #62 : Aralık 26, 2013, 01:23:10 ÖS »
dikkat et 200km le giderken bi gün gercekten o benzin cubuklarını mezara götürürsün :D sürat felakettir :D

:D dimi = )
İstanbul – Yıl içinde araç başına dur kalk sayısı: 31 bin 200 le birinci sıralamadaymış insan bunalıyor boş yol buldumuda gitmek istiyor tabi onuda napıp edip götürtmüyorlar :D valla işten eve 4. vites görmeden geldiğimi bilirim :(
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2013, 01:25:30 ÖS Gönderen: acar »

bbhnda

« Yanıtla #63 : Aralık 26, 2013, 07:42:26 ÖS »
sol şeridin gerektirdiği hızdan gidiyorum benim güzergahımda bir viraj var oraya gelince hernedense mutlaka biri önüme kırıyor. anlamış değilim. hayır beni görüyor bunu nerden anlıyorum yavaş yavaş geçiyor şeridime 1 önündekini sollayıp hemen yolu veriyor. tuhaf b insanlar kardeşim ben geçeyim sonra ne halt yersen ye. ama genel olarak soldan beni gören araçlar genelde sağa atıyolar kendilerini dedim benmi zebellah gibi geliyorum ama yok selektörde çakmıyorum zaten sevmem milleti sıkıştırmayı ama işte çıkıyo bi kaç ...

acar

« Yanıtla #64 : Aralık 27, 2013, 08:13:04 ÖÖ »
sol şeridin gerektirdiği hızdan gidiyorum benim güzergahımda bir viraj var oraya gelince hernedense mutlaka biri önüme kırıyor. anlamış değilim. hayır beni görüyor bunu nerden anlıyorum yavaş yavaş geçiyor şeridime 1 önündekini sollayıp hemen yolu veriyor. tuhaf b insanlar kardeşim ben geçeyim sonra ne halt yersen ye. ama genel olarak soldan beni gören araçlar genelde sağa atıyolar kendilerini dedim benmi zebellah gibi geliyorum ama yok selektörde çakmıyorum zaten sevmem milleti sıkıştırmayı ama işte çıkıyo bi kaç ...

yapıyorlar ne yazıkki :( adamın kafa yapısı bence şu ;"dursun banane" "acelesimi var" "gidilecek yolmu" hem senin hızını kesip tekrar hızlanmanı sağlayarak aracın yakışını arttırıyor hemde bide adam bakıyor geldiğini görüyor arkan boşsa başka araba gelmiyorsa beklersin hızlı olan araç geçer sonra sen geçersin zaten kalabalık trafikte uçucak halimiz yok =) evet dediğin gibi kimiside cat diye veriyor helal olsun diyosun halbuki olması gereken bu esasen neyse konu nerden nereye geldi honda candır =)

bbhnda

« Yanıtla #65 : Aralık 27, 2013, 04:37:01 ÖS »

yapıyorlar ne yazıkki :( adamın kafa yapısı bence şu ;"dursun banane" "acelesimi var" "gidilecek yolmu" hem senin hızını kesip tekrar hızlanmanı sağlayarak aracın yakışını arttırıyor hemde bide adam bakıyor geldiğini görüyor arkan boşsa başka araba gelmiyorsa beklersin hızlı olan araç geçer sonra sen geçersin zaten kalabalık trafikte uçucak halimiz yok =) evet dediğin gibi kimiside cat diye veriyor helal olsun diyosun halbuki olması gereken bu esasen neyse konu nerden nereye geldi honda candır =)

orda tamamen inadına yapıyolar

GrcnTml

« Yanıtla #66 : Aralık 27, 2013, 04:46:20 ÖS »
Çevremde aracımı almadan önce hangi arabayı alayım diye bir fikir edinmek için muhabbet ettiğimizde herkez vw gold jetta passat seat leon gibi araçları önerdiler ama tabi benim aklımda tek marka var oda HONDA :)) çevremdeki arkadaşlarımda bilir bu yüzden benimle alay ederler o kadar para veriyorsun git passat al vs vs. ben tabi hiç birine kulak asmadım açık konuşmak gerekirse HONDA amblemine baktığım zaman sanki bana özel üretilmiş gibi hissediyorum kendimi dün aracımı teslim aldım bayiden içine bindim çalıştırdım ilk çalıştırmada devir bi yükselip sonra azaldı işte o an sanki aracım benimle konuştu hoşgeldin sahip hazırım der gibi :)) o an bir kez daha aşık oldum HONDA ya ailemin yanında aracı sakin kullanıyorum ama içim içimi yiyor :)) onlar yokken yolların fatihi benim sanki :)) şuan alışamadığım tek şey aracım hızı belli etmiyor bazen bakıyorum hız olmuş 110 115 sanıyorum ki 70 le gidiyorum :)

Tek kelime ile Honda Aşktır...
Civic Elegance Eco

humerus006

• Uğur YILDIZ
« Yanıtla #67 : Aralık 27, 2013, 06:26:40 ÖS »
Aslında bizim araçların neden fazla yaktığını biraz çözdüm sayılır. Son bi kaç gündür dikkat ediyorum her ışıklardan ilk sırada kalktığımda (kapışma amaçlı değil) aynı anda kalktığımız araçların plakası aynada kayboluyor. Sonraki ışıklara takılıyorum 10-15 sn geçiyor ondan sonra onlar geliyor ve bu olay hoşuma gidiyor. Sonra soruyorum basmaya ne gerek vardı diye ama cevabı yok :D
Cidden 1 haftadır dikkat ediyorum hangi lambada ilk sırada kalksam istemsizce aynılarını yapıyorum :D