Gönderen Konu: Karşılaştırma .. Yardım pLs..  (Okunma sayısı 3582 defa)

EnginMetin

• Ziyaretçi
Karşılaştırma .. Yardım pLs..
« : Aralık 01, 2008, 10:55:15 ÖÖ »
Hem 2004 Honda CRV Hemde Toyota  Corolla Kullanıcısı oLarak Sizden Yardım istiyorum ...

97 Xei Corollami Degistirmek istiyorum.
2005 Corolla HB Yada Sedan Corolla Mı   2005 Vtec2 Mi.

Lütfen Fanatiklik olarak cevaplamayın .. Sizden Gercekci bi cevap istiyorum arkadaslar.. yardımcı olursanız sevinirim. böyle söylememin sebebi. ikiside aynı segmentte araclar bunlara dayanarak bu iki aracın karşılaştırmasını yapıp bana tarafsız bir  cevap verirseniz sevinirim

Teşekür Ederim ... Saygılarımla :)

rockhound

• Galtek Nadir
Ynt: Karşılaştırma .. Yardım pLs..
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2008, 11:05:57 ÖÖ »
performans olarak yorumda bulunmayacağım, 1.6 aile arabası sonucta ikiside.

Corollanın bu bahsettiğin kasasını biraz hantal ve kaba olarak görüyorum. civicler daha bir hoş gözüküyor.

Corolla'ları konfor olarak değerlendiremeyeceğim ama civiclerin yol sesi alma gibi kronik sorunları var. öyle aman aman konforlu araç değil.

Donanım olarak hangisini düşündüğünü belirtmemişsin, civiclerin ES modelleri gayet tatminkar.

benim tercihim, eğer aynı fiyat aralığında ise, civic olurdu.

BLACK ORANGE

« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2008, 11:25:59 ÖÖ »
95 corolla gli otomatik aracım vardı bende çok memnundum senin yaptığın gibi bende bi araştırma yaptım ve yeni kasa corollaların eskileri kadar sağlam, kaliteli yol tutuşu ve güvenlik sistemine sahip olmadığını farkettim. ben de şu and a2008 cr-v var ve bir çok arkadaşım 2005 civic kullanıyor. bencede arkadaşlarıma görede tabiki civic derim. ama karar senin...

EnginMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 01, 2008, 11:42:30 ÖÖ »
rock kardeşim şimdi es mi iyisi yoksa digerleri bilmiyorum acıkcası ama en iyisi hangisi ise o.

karşılaştırmadan kasıt ise

sürüşü yoltutusu performans hepsi yani

mesala ben corollamla 1. viteste 70 yaparken civiclede aynı sekilde cıkabilecekmiyim.. şimdi cahilice bi soru oldu ama hic civic kullanmadım .. o yuzden bu karsılastırmayı konu olarak buraya tasıdım
yorumların icin tesekür ederim

EnginMetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2008, 11:46:20 ÖÖ »
Black Bey Sizin Crv Nin Kasası on Numara :) Şuanda 2004 Crv biniciyim Süper Bir arac. 2008 in koltuguna oturmak nasip olmadı .. iç mekanını kontrol etme sansım olmadı .. birşey sormak istiyorum size. sizin crv nin iç genişligi bizim tiplere göre nasıl dar oldugunu söylediler dogrumu acaba

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2008, 12:40:29 ÖS »
civic ile 1de 70i göremezsin, görmeninde bir anlamı yokki zaten. civic'in vites oranları mükemmeldir. zaten o vites oranları sayesinde sınıfındaki tüm araçları altedebiliyor.

Yol tutuşu ise standart olarak pek iyi olduğunu söyleyemem ama aracı makul ölçüde alçaltırsan gayet güzel bir yol tutuş elde edebilirsin(Kaliteli lastiklerle tabiki).

Gelelim donanım mevzusuna, sitede araştırırsan ES ile LS arasındaki farklar yazıyor.
ES, LS'den daha fazla donanım seçenekleri sunuyor. liste uzun dediğim gibi forumda vardı bunların hepsi.

06HKN10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2008, 02:53:12 ÖS »
2005 Civic Bence

BLACK ORANGE

« Yanıtla #7 : Aralık 01, 2008, 06:45:17 ÖS »
valla kardeşim eyer ankara da isen koltuğuna otutturup gezdirebilirim seni. bu arada iç mekanı biraz dar demelerinin sebebi ise kokpit göğsü biraz daha donanımlı hale getirmişler. birde 2004 crvlerin ön sol ve sağ yolcu koltuklarının arası boş çok ta çirkin duruyodu bunlarda ise oraya kol dayama ve eşya bölmü konulmuş. ama corallamı civic mi dersen tabiki civic derim. corolla mı cr-v mi dersen cr-v derim...