Gönderen Konu: karsılaştırma bole olur accord vs passat  (Okunma sayısı 59935 defa)

stak67

Ynt: karsılaştırma bole olur accord vs passat
« Yanıtla #50 : Nisan 27, 2011, 11:47:24 ÖÖ »
accord hondanın en beğendiğim arabalarından ama passatıda hafife almamak lazım :) hangi kasa passatı karşılaştırıyosunuz bilmiyorum ama passat cc üzerine tasarım tanımam.Motor yönünden japonlara kafa tutmak kolay değil elbet ama 1.8T passatlar hantal araba değil.Ben Passat diyorum
ben passat 2.0 fsi kullandım yaklaşık 2 yıl kadar şirket aracım idi. Siz için 2005-2011 arası civic kullandınızmı ?
Bu arada bahsettiğiniz passat cc ile typer-R kapışırsa sizce ne olur ?
Nasılki bu iki arabayı karşılaştıramazsak passat cc ilede civici kıyaslayamassınız .
soruyorum wosvogenin typer-R a kafa tutabilecek bir arabası varmı ?

civicle kıyaslamadım accordla kıyasladım.Tabiki type-R'a kafa tutacak arabaları var :) R serisi araçları ve corrado'ları bence gayet rahat kafa tutabilir :)

stak67

« Yanıtla #51 : Nisan 27, 2011, 11:50:32 ÖÖ »
pilotaj hatası yada başka bişey varsa bilemem burda golf 5 gti type-R'la kalkıyo.R32 gibi araçla prof bi kalkışını izlemek gerek.Körü körüne vw tutkunu değilim ama vw'nin kötü arabalar yaptığını düşünmüyorum
http://www.youtube.com/watch?v=Wkqm7GFQx6k&feature=related

volkan_sahin

« Yanıtla #52 : Nisan 27, 2011, 12:51:29 ÖS »
pilotaj hatası yada başka bişey varsa bilemem burda golf 5 gti type-R'la kalkıyo.R32 gibi araçla prof bi kalkışını izlemek gerek.Körü körüne vw tutkunu değilim ama vw'nin kötü arabalar yaptığını düşünmüyorum
yeni typer0R dan bahsediyorum ben

esso06

« Yanıtla #53 : Nisan 27, 2011, 01:20:33 ÖS »
İkisi arasından tercihim Accord olurdu.Fakat o kadar param olsa Mercedes C180 Elegance paket alırdım

stak67

« Yanıtla #54 : Nisan 27, 2011, 03:46:21 ÖS »
yeni typer0R dan bahsediyorum ben

ben pek anlamam :) sadece düşüncelerimi belirttim bişeyi kanıtlama çabasında değilim

stak67

« Yanıtla #55 : Nisan 27, 2011, 03:50:09 ÖS »
ayrıca vw'nin R serisi araçları pek bilinmediği için yavaş sanıyosunuz sanırım :) GTI'lerden daha hızlı bi serisi daha var oysaki
http://www.youtube.com/watch?v=QxQMB7ErG7o&feature=related

volkan_sahin

« Yanıtla #56 : Nisan 27, 2011, 04:18:00 ÖS »
anladım olsun tabi yaaa :D

alican_07

« Yanıtla #57 : Nisan 27, 2011, 06:05:02 ÖS »
Arkadaşlar bazen motor yürüyen yetmiyo.Özellik özellik özellik.kim passatın yolda kaldığını gördü?artık motor yürüyen demeyi bırakalım birazda donanıma bakalım rahatlığa konfora bakalım lütfen.hangi hondada aydınlatma paketi var?hangi hondada deri döşeme paketi var(fabrikadan)yanlış anlaşılmasın bayilerin dışarıda x döşemecilere yaptırdığından değil.ve daha bir sürü şey...

honda güzel ama biraz daha geliştirmesi lazım.

adam taa almanyadan verdiğin özellikler dahilinde araba üretip getiriyo.honda ise izmitte üretildiği halde bu seçenekleri sunamıyor neden?kar marjı,neden tek bant,neden seri üretim,lütfen motoruna hayran olduğumuz araçlarımızın dünyada artık neredeyse fiyatına göre standart sunulan donanımlarını passat,audi gibi donanım seçenekleri çok olan modellerle karşılaştırmayalım.
Ben gördüm. Gördüm abi sormuşsun sölüyorum. Ben gördüm hemde yeni passat bolu otobanında çekmiş sağa açmış kaputu sanki anlıyor ustam :D Peki araba almanyada üretilince ne oluyor burada üretilince ne oluyor. Ona bakarsan mercedeste artık türkiyede üretiliyor değerimi düşüyor. Sadece yazmak için yazmışsın belli.
Belki arada bir motoru havalandırmak gerekiyodur :D Hemen kötüye yormayın :D
Deri koltuk olayına katılıyorum kışın biniyorum acayip üşütüyor,ısıtma çalışana kadar geçen sürede,yazın zaten binemiyorsun,çok kötü yakıyor hele ki şort filan varsa..
size son bir şey daha şu yeni çıkan 1,4 tsi motor dediğiniz 122 ps güç üreten motor varya kaç kilometre yapacak çok merak ediyorum.
Hondanın donanımına bakacağına bence motor ve şanzumana bak derim. Honda sorunsuz bir araç motor ve şanzuman yönünden özelliklede otomatik şanzumandan. Birde en yakın woswos servise git ve sökülmüş silindir kapaklarını bir gör bakalım. Bana deri koltuktan aydınlatma kitinden bahsetme. Hondanın yağını suyunu eksik etme son devirlere asılıpta kesiciyi her defasında devreye sokma o motor sana 450-500 bin gitmezse gel yanıma. TSI de 150-200 gör ümreye git hacca git hatta deve kes kurbanlık bana bunlardan bahset. Bak kardeş ne teknolojisi olursa olsun düşük motordan yüksek verim almanın mutlaka bir bedeli olacak bu da motor ömrü. Git bak bakalım Transporter lara 100 bini geçen ne durumda.
woswogen kötü demiyorum. Ama konu motor ve şanzumansa marka HONDA dır. bunu dünya kabul etmiş hada doğrusu kabul ettirmiş sen hala koltuk tan ve aydınlatma paketinden bahset. Gel yola çıkalımda görelim passatı bir en fazla ne kadaar yaklaşıcak arkamdan aydınlatma paketli ve deri koltuklu olanıyla :D
burda gözüme bişey takıldı ''Git bak bakalım Transporter lara 100 bini geçen ne durumda.'' denilmiş ne durumdaymış bi söylesenize ???? şu an aktif şekilde yükte kullandığımız 292 bin km de 2006 model transporter 1.9 105 ps ve 302 bin km de 2005 model 2.5 130 ps araçlarımız var daha üst kapak açılmadı turbo değişmedi şanzıman açılmadı şu ana kadar trigel setleri ve baskı balata harici hiç bir masrafımız olmadı ağır olarak ne oluyormuş transporterlara bi araç hakkında yorum yapmadan önce o aracı kullanın daha sonra yorum yapın hadi transporter bi istisnaydı eniştemin 98 yılında sıfır aldığı passat 1.8 t 2 yıldır lpg de kullanılıyor araç 270 bin km de onda da daha üst kapak açılmadı turbo değişmedi hadi passat ta istisnaydı ortalıkta dolanan golf 4 ler hani beğenmediğimiz 8 valf olan motorlar arabaların ciğerini söküyorlar tık demiyor üstelik 98 yılında bırak civic de olmasını accordda bile olmayan dijital klima 1.6 motorların %90 nında standart olarak sunuluyor hani civicde güvenlik paketi altında 98 yılında satın alınan abs çift airbag hatta opsiyonel olan kilma varya o golflerin alayında standart banada sakın vw fanatikliği yapıyor demeyin şu an gündelik kullanımda vtec2 kullanıyorum ayrıca halen daha hazırlanmakta olan birde vti ım var vtec 2 den önce de golf 4 üm vardı ;)

alican_07

« Yanıtla #58 : Nisan 27, 2011, 06:08:13 ÖS »
accord hondanın en beğendiğim arabalarından ama passatıda hafife almamak lazım :) hangi kasa passatı karşılaştırıyosunuz bilmiyorum ama passat cc üzerine tasarım tanımam.Motor yönünden japonlara kafa tutmak kolay değil elbet ama 1.8T passatlar hantal araba değil.Ben Passat diyorum
ben passat 2.0 fsi kullandım yaklaşık 2 yıl kadar şirket aracım idi. Siz için 2005-2011 arası civic kullandınızmı ?
Bu arada bahsettiğiniz passat cc ile typer-R kapışırsa sizce ne olur ?
Nasılki bu iki arabayı karşılaştıramazsak passat cc ilede civici kıyaslayamassınız .
soruyorum wosvogenin typer-R a kafa tutabilecek bir arabası varmı ?
passat ile tayyar kıyaslayan arkadaşım ciddi anlamda seni tebrik ediyorum ve şu anda ayakta alkış yağmuruna tutuyorum seni bu 2 araç aynı segment değil cc ile accordu kıyasla tayyar veya s2000 ile de scirocco r ı kıyasla daha sonra tekrar konuşuruz ;)

alican_07

« Yanıtla #59 : Nisan 27, 2011, 06:38:07 ÖS »
passat ile accord kıyaslamasına bi kaç şey daha eklemek istiyorum arkadaşlar bu motor gücü,tork,hızlanma,son hız ve yakıt tüketimi hakkında arkadaşlar

accord 2.0 executive 156 hp 192nm tork(4300 rpm de) 0-100 e 11 sn de çıkıyor son sürati 212 km/h şehir içi yakıt tüketimi 10.9 litre(yani şu anki koşullarda 45.7 kuruş yakıyor)

passat 2.0tdi 140 hp 320 nm tork(1750 rpm den itibaren) 0-100 9.8 sn de çıkıyor son sürati 211 km/h şehir içi yakıt tüketimi 6.3 litre(yani şu anki koşullarda 22.9 kuruş yakıyor)

arkadaşlar görüntü olarak herkesin görüşü farklıdır ki bende accordun daha hoş gözüktüğünü düşünüyorum ama passat kalan her kıyaslamada önde bu verilere rağmen hala daha accordun üstün oluğunu söyleyen varsa bunun nasıl olduğunu lütfen açıklasın.

ed35

« Yanıtla #60 : Nisan 27, 2011, 07:12:23 ÖS »
passat ile accord kıyaslamasına bi kaç şey daha eklemek istiyorum arkadaşlar bu motor gücü,tork,hızlanma,son hız ve yakıt tüketimi hakkında arkadaşlar

accord 2.0 executive 156 hp 192nm tork(4300 rpm de) 0-100 e 11 sn de çıkıyor son sürati 212 km/h şehir içi yakıt tüketimi 10.9 litre(yani şu anki koşullarda 45.7 kuruş yakıyor)

passat 2.0tdi 140 hp 320 nm tork(1750 rpm den itibaren) 0-100 9.8 sn de çıkıyor son sürati 211 km/h şehir içi yakıt tüketimi 6.3 litre(yani şu anki koşullarda 22.9 kuruş yakıyor)

arkadaşlar görüntü olarak herkesin görüşü farklıdır ki bende accordun daha hoş gözüktüğünü düşünüyorum ama passat kalan her kıyaslamada önde bu verilere rağmen hala daha accordun üstün oluğunu söyleyen varsa bunun nasıl olduğunu lütfen açıklasın.

Accord otomatik ve muhtemelen passatın manuelini kıyasladınız,o nedenle doğru olmaz,otomatik +2 litre fark var,passata 2lt daha koyup hesabı öyle yapın.Ki kalkış hızını da ikisinide otomatik yapın ;)
Son hızların aynı olduğuna bakmayın Accord,passatı kalkış hariç anırttırır yolda...
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2011, 07:13:17 ÖS Gönderen: ed35 »

alican_07

« Yanıtla #61 : Nisan 27, 2011, 08:12:12 ÖS »

Accord otomatik ve muhtemelen passatın manuelini kıyasladınız,o nedenle doğru olmaz,otomatik +2 litre fark var,passata 2lt daha koyup hesabı öyle yapın.Ki kalkış hızını da ikisinide otomatik yapın ;)
Son hızların aynı olduğuna bakmayın Accord,passatı kalkış hariç anırttırır yolda...
yok kardeş ordaki passat dsg triptronik zaten bunun harici manual i de yok şu anda

alican_07

« Yanıtla #62 : Nisan 27, 2011, 08:15:18 ÖS »

ve ordaki verilerin tamamı doğru yok öyle 2 litre filan eklemek anırttırma filanda hikaye 320 nm tork sunan bi aracı anırttırmak kolay değil torkun ne olduğunu biliyorsunuzdur heralde en önemli özelliği max. hıza çabuk ulaştırması ;)

ed35

« Yanıtla #63 : Nisan 27, 2011, 08:25:12 ÖS »

ve ordaki verilerin tamamı doğru yok öyle 2 litre filan eklemek anırttırma filanda hikaye 320 nm tork sunan bi aracı anırttırmak kolay değil torkun ne olduğunu biliyorsunuzdur heralde en önemli özelliği max. hıza çabuk ulaştırması ;)
Bilmiyorum be hocam,öğrettiğin iyi oldu  :con hızlı bi kurs ver istersen :)
Manuel değilse problem yok,ama denemek lazım ;)

alican_07

« Yanıtla #64 : Nisan 27, 2011, 08:38:52 ÖS »

Bilmiyorum be hocam,öğrettiğin iyi oldu  :con hızlı bi kurs ver istersen :)
Manuel değilse problem yok,ama denemek lazım ;)
ordaki amaç öğretmek değil hatırlatmak ve bu açıklamayı yapmasam hemen yorum yapacak arkadaşların soracakları soruya cevap olmasıydı yanlış anlaşıldıysam kusra bakma :) arada yarım saniye filan olsa tamam belki accord alabilir diycemde arada 1.2 sn var ve pilotajlık bi durum yok araçların 2 side otomatik.

stak67

« Yanıtla #65 : Nisan 27, 2011, 11:34:18 ÖS »
  honda forumunda vw savununca illaki tepki oluyor ama gerçekleri es geçmemek lazım honda kötü değil tamam ama vw hiç kötü değil

alican_07

« Yanıtla #66 : Nisan 28, 2011, 12:03:01 ÖÖ »
honda forumunda vw savununca illaki tepki oluyor ama gerçekleri es geçmemek lazım honda kötü değil tamam ama vw hiç kötü değil
burda ben hiç bir markayı savunmuyorum sadece ortaya verileri koydum.burda tepki verilcek bi durum yok :)

stak67

« Yanıtla #67 : Nisan 28, 2011, 12:05:32 ÖÖ »
burda ben hiç bir markayı savunmuyorum sadece ortaya verileri koydum.burda tepki verilcek bi durum yok :)

yok zaten size bişey dediğim yok :) veriler ortada

Brawe

« Yanıtla #68 : Nisan 28, 2011, 10:52:41 ÖÖ »
İkisi arasından tercihim Accord olurdu.Fakat o kadar param olsa Mercedes C180 Elegance paket alırdım
+ 1

huntelaar

« Yanıtla #69 : Ağustos 05, 2012, 02:52:04 ÖÖ »
2009 Accord kullandım 8 ay civarı araba gorsel (kasa) olarak harika ciddi manada al benisi ve kendine ceken bi özellgi var  ama amortisor ve ses alma konusunda özellikle ses alma konusunda biraz eksik

2 aydır bwm 3,20d var yakışda güzel konfordada honda kadar var imajıda bence passat dan iyi

ed35

« Yanıtla #70 : Ağustos 05, 2012, 10:27:13 ÖÖ »
2009 Accord kullandım 8 ay civarı araba gorsel (kasa) olarak harika ciddi manada al benisi ve kendine ceken bi özellgi var  ama amortisor ve ses alma konusunda özellikle ses alma konusunda biraz eksik

2 aydır bwm 3,20d var yakışda güzel konfordada honda kadar var imajıda bence passat dan iyi

Bende Bmw e90'ımı satıp Accord aldım aynı şeyleri bende Bmw için söyleyebilirim.

Ciddi biçimde sert bir yürüyeni var,koltukları çok rahatsız Accord'a göre.Ve en önemlisi arızaları beni bıktırmıştı...

Accord inanılmaz sessiz geliyor bana Bmw'den sonra,ki donanıma bir bakmak lazım Accord,e90 serisinden kat be kat dolu bir araç.

Bu şartlar bana Accord aldırdı hocam :)

BGR19

« Yanıtla #71 : Ağustos 14, 2012, 10:42:22 ÖÖ »
Bir de su var turkiyedeki accordlar amerikadaki acura tsx e denk geliyor, acura hondanin luks markasi biliyorsunuz
Fiyatlara baktigimizda passat amerikada 22bin dolardan baslarken acura tsx 35bin dolardan di sanirsam baslangici, yani kiymetini bilin :)
Bu arada 2.0tdi fd6 ile anca yuruyor deniyor bilemiyorum (fd6 geciyor fln demiyorum bu arada arada cok fark olmuyormus)

bbhnda

« Yanıtla #72 : Ağustos 14, 2012, 10:51:49 ÖÖ »
kardeşim ona bakılırsa mustang de 22 bin dolar amerikada :D :D

BGR19

« Yanıtla #73 : Ağustos 14, 2012, 11:04:08 ÖÖ »
:D orasi oyle de aradaki farki gostermek istedim, vergi mergi ise girmedigi zaman accord daha degerli bir araba oldugunu gosteriyor bu fark bence

bbhnda

« Yanıtla #74 : Ağustos 14, 2012, 11:15:53 ÖÖ »
anladım anladım :D benim tercihimde accord olur yakışıklı.yalnız ben 2012 accordun arkasına zor sığıyorum biraz dar gibi arka.