Gönderen Konu: karsılaştırma bole olur accord vs passat  (Okunma sayısı 59934 defa)

Vtec_01

Ynt: karsılaştırma bole olur accord vs passat
« Yanıtla #100 : Nisan 18, 2013, 08:47:52 ÖS »
Accord 2.0 156bg otomatik şehir içinde 10.2L yakıt tüketiyor. FD6 otomatikler için bu rakam 10L. Bu araç Honda'nın bu kadar özenerek ürettiği bir araç. FD6'dan %25 daha hacimli bir motora, daha büyük bir kasaya ve daha fazla performansa sahip. Bunlara rağmen yakıt tüketimi neredeyse hiç artmamış. Üstelik LPG'ye de tam uyumlu.

Performansı kötü değil. Tork konvertörlü araçla, çift kavramalı aracın performansını kıyaslamak için sadece 0-100'e bakarsanız tabiki tork konvertörlü çok gerideymiş gibi görünür.
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2013, 08:49:16 ÖS Gönderen: Vtec_01 »

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #101 : Nisan 19, 2013, 06:40:25 ÖS »
:) yahu yanlış anladınız "ekonomi ve güç honda da yok ve gülücük " yani bu lafa gülüyorum demek istemiştim hondayı beyenmiyorsam bazı arkadaşlar gibi burda işim ne yahu :D yok motorunu beyenmiyorsam yada başka özelliğini beyendiğim firmamın meraklı forumuna giderim .............   

Ne acayip adamlarsınız yahu konu başlığında passat ve accord denilmiş sağ olsun arkadaş diğer isminide belirtmiş "tsx"  amaç burda karşılaştırma yapmak , yok  "turbolu motor honda da yok" ee  yok arkadaşım işte burası Japon Honda CO öneri sayfasımı , başlığa bak yoruma bak

Başka arkadaş bmw , vw yazmış konuyu yine başka yerlere çekmiş istediğine bin tabii arkadaşım da burda accord ve passat karşılaştırılıyor bu yazdıkların ne alaka........??

Tartışıp laf atmak zorunda değiliz arkadaşlar , konuya göre gerekli karşılaştırmayı yapmak yeterli değil mi ?

Ben BMW yazdım, yazdığımın da arkasındayım. 100 bin tl gibi bir bütçem olursa, alacağım araba VW de olmaz HONDA da olmaz. Bunu anlatabilmek için param yoksa Honda, varsa Bmw alırım dedim. Bunun da konuyla ilgisi var eğer dikkatli okusaydınız anlardınız, her halde dalgındınız.

Birde şuna parantez açmak istiyorum. Honda atmosferik, turbo haram beygir... Arkadaşlar, günümüz piyasasında artık araçlar turbo beslemeli olarak piyasaya çıkıyor. Er yada geç bu piyasada tutunmak için gerekli müdehaleleri yapmalılar. Turboya haram beygir gözüyle bakmayın, eğer ki sizin yaşam kalitenize bir artı kazandırıyorsa geçmişle yaşamayı bırakın. Yeniliğe açık olun.

Hepinize teşekkürler...

BGR19

« Yanıtla #102 : Nisan 21, 2013, 11:50:34 ÖS »
hep söylüyorum turbo 100 ylı aşkın bir teknoloji
vtec ten eski yani :P :D

hernan77

« Yanıtla #103 : Aralık 22, 2014, 09:15:01 ÖS »
Her zaman ve her yerde accord...;). Şekli yeter.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #104 : Aralık 22, 2014, 09:34:19 ÖS »
Honda bu kafayla giderse Türkiye'den silinir gider. Diğer üreticiler en az 6-7 motor seçeneği sunarken honda hep aynı motoru kullanıyor. Mesela Passatın 1.4 motorları bile var şu an ama accord da tek bir motor ve şanzıman seçeneği var. Şayet iki aracı alabilecek gücüm olsa Passatı tek geçerim.

bbhnda

« Yanıtla #105 : Aralık 22, 2014, 11:26:02 ÖS »
2015 passat ile ben passat diyorum. ama bugün arkadan gördüm bi yeni 2.0 tdi çok yüksek geldi ilginç. ama arabaya bindim kaliteli

yawss

« Yanıtla #106 : Aralık 23, 2014, 07:31:26 ÖÖ »
fanatiklik yapmaya gerek yok .. donanımlı bir Accord ile donanımlı bir Passat ı kıyaslarsak eğer Passat önde olur herzaman... hele 2015 kasası çok  iyi

mehmet zengin

« Yanıtla #107 : Aralık 23, 2014, 07:37:50 ÖÖ »
Arkadaşalar nasıl iş anlayamıyorum ama halen passat mı accord mu denmesi bu işi anlamıyoruz anlamına geliyor sanırım? Ben arabadan anlamam öncelikle belirteyim. Ama wikipedi de bi baktım nedir bu araba sınıflaması diye. Öncelikle bize gelen accordlar acura modelleri. Amerikada satılan accordlar değil yani. Ama listeye passat ile aynı sınıf olan ve amerikada satılan accordu da sona ekledim. Şimdi sıra ile bakarsanız ilk link araç sınıfları,
2. linke göre passat large family car,
3. link acuranın ılx modeli (sanırım bize accord diye gelen bu?) bu model de compact executive car,
4. linke göre de acura tlx  mid-size luxury car sınıfında (bu sanırım accordan üst sınıf bi araba ama hangisi bize gelen bilemiyorum)

Yani passat ile bizdeki accordu karşılaştırmak iki modelede haksızlık etmek gibi birşey. Zaten accorda bakan kişi de o araba ile passatın aynı sınıf olmadığını anlaması lazım. accord içine binince hadi 0-100 yapalım, az yakalım falan demiyor. Passatın içine binince de ailece gezmelik geniş ferah, icabında 0-100de yaparız diyor. Bence önce hangi sınıf araba alacağımıza karar vermemiz gerek sanırım? Roadster alıp da pikniğe gidemeyeceğimize göre ne passata ne de accorda da haksızlık etmeyin derim.

http://en.wikipedia.org/wiki/Car_classification#Size_and_usage-based_vehicle_classification_systems_worldwide
http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat
http://en.wikipedia.org/wiki/Acura_ILX
http://en.wikipedia.org/wiki/Acura_TL

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Accord
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2014, 07:39:51 ÖÖ Gönderen: mehmet zengin »

Krtl38

« Yanıtla #108 : Aralık 24, 2014, 09:37:59 ÖS »
Gözüm kapalı accord derim( 2.0 executive ,beyaz renk,Amerikan park,paket sunroof vs +100 😉😉) o duruş o karizma kesinlikle yeni accord..

bbhnda

« Yanıtla #109 : Aralık 24, 2014, 11:40:11 ÖS »
2015 passatı geçen yolda gördüm bana çok yüksek geldi dolayısıyla fikrimi etkilemedi değil accord daha otoraklı. ama passatın donanımı ve kalitesi daha iyi bence. moto olarak ben 1.4 tsi 150 hp act yi 2.0 i-vtec e tercih ederim

AL-BAYRAK

« Yanıtla #110 : Haziran 25, 2017, 03:27:50 ÖS »
Z

Sado01

« Yanıtla #111 : Ağustos 13, 2017, 02:18:53 ÖS »
performansıyla konforuyla kalitesiyle tabii ki passat. Günümüzde honda yeterli ilgiyi ve argeyi accord için kullansaydı belki passatla kıyaslanabilecek bir konumda olurdu fakat günümüzde ne teknolojisiyle ne de performans-motor ilişkisiyle honda accord passat ile kıyaslanabilecek bir konumda değil.

hasanemrah19

« Yanıtla #112 : Ekim 22, 2017, 04:23:05 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

2000 yılından bugüne kadar vw grup araç kullandım . Alt takım 50.000 görmedi . 220.000 ' de 1.6 8 valve hitler motor dedikleri motora yarım motor yaptırdım . Gitse yine giderdi ama yağ yakmaya başlamıştı segman + subapları komple değiştirdim kapak taşlattım 10w 60 attım 20.000 daha kullandım sonra sattım .

Allah kimseyi gördüğünden ayırmasın birdaha VW grup araç alırsam ne olayım .

Dünyada Mercedes ' e binemiyorsan mazda-nissan-honda toyota bineceksin . Mercedes içinde yeni makinelerini hesaba katmıyorum w124-w210- belki w211 sonrası çöp...

Japon motor yapıyor ama gençler gaza koyunca dsg gibi olsun uçsun seri olsun istiyor. Araçtan ne istediğimizi bilmemiz gerekli.

Oturaklı olsun , adam ön takım arka bağımsızı şiir gibi yapsın , moto gram yağ yakmasın sağlam olsun , 200.000 olunca motor yağ eksiltmesin eski merccedesler gibi olsun dersen honda - toyota al bin . Otomatik tam otomatik yapan kaç firma kaldı? otomatik arızasız hangş araba var. Oto. şanzımancılara gidin bir bakın stronic + dsg çöplüğü raflar .

Artık japon bozmaz ise ölene kadar japon . Seçim CIVIC , accord , mazda 6, avensis