Gönderen Konu: ix35 alınır mı???  (Okunma sayısı 20798 defa)

legolas

ix35 alınır mı???
« : Eylül 24, 2012, 11:42:31 ÖÖ »
arkadaşlar 2011 premium civciv satılıp ix35 alınır mı? alınırsa pişman olunur mu? gdı motorlu ix35e lpg takılır mı?

legolas

alper_06

Ynt: ix35 alınır mı???
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2012, 12:14:40 ÖS »
Yaw kore arabasına binilirmi be arkadaş sakın böyle bi hata yapma aman haa  !

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #3 : Eylül 24, 2012, 12:22:12 ÖS »
düne kadar bende aynı fikirdeydim ama hyundai olsun, kia olsun ciddi anlamda çıtayı yükselttiler. Donanım, iç malzeme kalitesi, yol tutuşu, kabin içi gürültü seviyesi, karoser paslanmazlığı vs. neredeyse bugün bir alman arabası ile kıyaslanacak düzeyde. ama geçmişe dönük bakıldığında marka imajının bıraktığı olumsuz itibar (bende dahil) bu ön yargıyı aşamıyor.

adyobatik

« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2012, 12:58:06 ÖS »
kral gibi alınır, paşa paşada binilir, ben bindim yolculuk yaptım, civic nereeee??? ix35 nere? kesinlikle durmadan gidilir alınır ve binilir, otomobillerimizi sevmek ayrı iş,kalitesini övmek ve söylemek ayrı iş, ama elmayla armududa karıştırmamak lazım, kıyaslanmıyacak iki araç,sadece hız konusunda civic öne çıkar, hız istiyorsanda son kasa civic zaten alma, diğer tüm klasmanlarda ix35 yıkar geçer, görüntü dahil

CAGLAR28

« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2012, 01:24:41 ÖS »
hyundaıfan sitesinde coşkun uçar var abimizdir kendisi .kullanıyor bahsi gçeen aracı şuan.çok araç değiştirdi bilgi alınabilir araç hakkında..beklentilerinize bağlı değişim için de.

legolas

« Yanıtla #6 : Eylül 24, 2012, 01:28:09 ÖS »
adyobatik ben hiç bu tür bir araç kullanmadım... kullandıysanız civice göre sürüş deneyimi nasıl... artık iki çocuk babası olduk, hızın benim için önemi yok... genişlik, kullanışlılık benim için önemli... ix35 in kabin içi gürültü seviyesi nasıl? süspansiyon sistemi? konforu? sürüş zevki?

kore araçları hakkında ben de pek olumlu şeyler düşünmüyordum... taaa ki yeni elentrayı görene kadar... hyundai çıtayı çok yükseltmiş arkadaşlar... civic çok güzel araç ama yakıt tüketimi, bagaj hacmi ve kabin gürültüsü beni aracımdan soğutuyor... lpg olmasa ocağıma incir ağacı dikecek namussuz... haaa şu da var ki araştırmalarıma göre ix35 te kullanılan 1.6 GDI motora da lpg takılamıyormuş...

legolas

« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2012, 01:28:36 ÖS »
hyundaıfan sitesinde coşkun uçar var abimizdir kendisi .kullanıyor bahsi gçeen aracı şuan.çok araç değiştirdi bilgi alınabilir araç hakkında..beklentilerinize bağlı değişim için de.

teşekür ederim oraya da bakayım...

Mehmetttt

« Yanıtla #8 : Eylül 24, 2012, 04:09:27 ÖS »

Sayın Legolas,
Gdi motora lpg dönüşümü yok yani %100 lpg ile çalışan sistemler yok ancak Lovato'nun hem benzin hem de lpg tüketen kiti mevcut, birçok da montaj yapıldı, forumdonanımhaber'de çok tartışıldı,konuşuldu bayağı konu var oraya da bakın isterseniz.
« Son Düzenleme: Eylül 24, 2012, 04:10:29 ÖS Gönderen: Mehmetttt »

adyobatik

« Yanıtla #9 : Eylül 24, 2012, 05:07:05 ÖS »
İX35 e bindim yolculuk yaptım, konfor üst seviyede, bi defa biri otomobil, diğeri suv sınıfı araç, yani aile aracı olarak kullanılacaksa hem bagajı, hem güvenliği, hem genişliği otomobille kıyaslanamaz bile, biri suv biri otomobil yani , şimdi yakıt konusuna gelince oraya malesef soru işareti koyacağız ? ? ? motor 136 beygir ve kasa gayet ağır, neredeyse 1,5 ton, bu araç şehir içinde 10 litrenin altına inmez, üstüne çıkar, altına inmez, yani civicten çok yakar, ama büyük bir suv alıyorsan bu kadar negatif tarafına katlanacan :) bende 1 çocuk sahibi aile babası olarak derimki direk ix35, ama yakıt can yakar onu söyleyeyim, gazlı bile olsa 36-37 kuruşun altına inmiyormuş sisteminden kaynaklı, civic gazda yaksa yaksa 26-27 kuruş yakar, bunu düşünerek alınması daha hayırlı olacaktır,dizelleri var ama onlarda 2.0 motor , hem vergi dezavantajı var hemde zaten yakıtı 7-8 litrenin altına inmez, eee motorin oldu 4,3 lira, yan, yakıt konusunda civicten fazla yakacağı kesin, ama her güzelin bir kusuru var, SUV niyetleniyorsanız ( chevrolet captiva, hyundai ix35, kia sorento...) birde çin araçlarıyla kore araçlarını birbirine karıştırmayın, güneykore şu anda teknolojide dünyanın 1 numarası, bakın üzerine basa basa söylüyorum 2 numara değil, 1 numarasıdır, hyundai-kia gibi markaların 5-10 yıl önce ürettiği ucuz araçlarla şimdikileri karıştırmayın, bugün hyundai İ serisiyle ( i10-i20-i30-i40-ix35) kendini bırakın avrupayı bile aştı,adam girdiği yeri dağıtıyor,kendi sınıflarında top model araçlar üretiyor, kia onu izliyor, kiada yeni sportage aracıyla şu anda yakıyor ortalığı,yolda görmüşsünüzdür, şu anda triptonik dizel bir İ30 a binipte ''ne araç yapmışlar'' demicek kişi ben tanımıyorum, japonlar amerika pazarına ağırlık verip bizleri arka plana attıkça bu boşluğu koreliler doldurdu, 10 yıl önce hondanın yada bir diğer japon olan toyotanın diğer araçlara göre ''say bakalım'' dendiğinde anında 5 üstün özelliğini sayardık, şimdi içinizden sayın bakalım kaç tane sayabileceksiniz...özellikle hyundai için konuşuyorum,kiada onu izler, gönül rahatlığıyla alıp binilecek otomobiller suvlar üretiyorlar, zaten japonların servislerinin kazıklığıda ün yaptı artık, bu adamlar oralardaki boşluğuda görmüşler,aracı alınca bitmiyorki??? servis kaliteside üst düzeyde, en azından adanada üst düzeyde, hyundai marka ama yeni İ serilerini rahat rahat alıp binin,ben daha memnun kalmayanını görmedim

emre16

« Yanıtla #10 : Eylül 24, 2012, 09:12:38 ÖS »
Yaw kore arabasına binilirmi be arkadaş sakın böyle bi hata yapma aman haa  !
kore malı deyip geçmeyelim adamlar uçtu gitti.... hyundai dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden....

oguz1992

« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2012, 09:09:55 ÖS »
bence alınır gayet konforlu rahat güzel arç çogu suv lardan güzel tiguan olsun kuga olsun koleso olsun nissan olsun bunlardan güzel araç ama yeni fiat fremont öneririm birde tabiki honda crv önererim

nisay

« Yanıtla #12 : Aralık 26, 2012, 07:40:09 ÖÖ »
İx35 'i birebir inceleme fırsatı buldum. Araba gayet güzel. Özellik olarak birçok donanımı standart olarak koymuşlar. Kia sportage ise tasarım olarak bır adım önde. Aracı test etme imkanım oldu. Sedan araçtan sonra suv segmentinde araç kullanmak ayrı bir keyifti. Ancak yakıt konusu ve lpg uyumsuzluğu düşünülmesi gereken en önemli konu.

Yine bu sınıfta mıtsubishi'nin ASX modeli var. Sınıfının en az yakıt tüketen ve lpg ile %100 uyumluymuş. Tasarımıda güzel. Sadece ön göğüs biraz basit yapılmış gibi.

Bu konuyu inceleyebilirsin, suv araçların resimlerini koymuştum.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/karsilastirmalar/anket_resimli_suv_karsilastirmasi_sportage_ix35_qashqai_asx_tiguan-t69904.0.html
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2012, 07:41:30 ÖÖ Gönderen: nisay »

redmoon

« Yanıtla #13 : Aralık 26, 2012, 08:09:23 ÖÖ »
Hyundai i30 kullanıyorum, ix35i test etme imkanım oldu çok hoş ve kesinlikle o fiyata suv bir araç kesinlikle düşünülür, tiguen sportage ve ix35 ten birisini alacaktım ama özellik ve donanım olarak ix35 hepsinden üstün, en boşu tiguen fiyatıda 8.000 tl daha fazla. Lpg konusuna gelecek olursak Lavata, Zavolli, Vialle ve artık BRC de özel kit üretti ve lpg takılabiliyor hemde sorunsuz. BRC siparişi verdim ben 2 güne kadar geliyor italyadan %90 lpg %10 benzinle çalışıyor, ortalama %35-40 arası tasarruf edildiği 2a mühendislik tarafından teğit edildi. artık lpg sıkıntısı yok.

mali_vet

« Yanıtla #14 : Aralık 26, 2012, 11:23:52 ÖS »
Güzel hoş araçlar ama doldurmuslar elektronik özellikleri bakalım nekadar dayanacak önemli olan doldurmak değil uzun ömürlü yapabilmek bence umarım ileride baş agritmaz fiyat performansı güzel araçlar çünkü ama o bol motorlu elektrikli ve elektronik özellikler bozulmaya başlarsa tamir edecek ustada bulunmaz ugrastirir..

mali_vet

« Yanıtla #15 : Aralık 26, 2012, 11:26:17 ÖS »
Hyundai i30 kullanıyorum, ix35i test etme imkanım oldu çok hoş ve kesinlikle o fiyata suv bir araç kesinlikle düşünülür, tiguen sportage ve ix35 ten birisini alacaktım ama özellik ve donanım olarak ix35 hepsinden üstün, en boşu tiguen fiyatıda 8.000 tl daha fazla. Lpg konusuna gelecek olursak Lavata, Zavolli, Vialle ve artık BRC de özel kit üretti ve lpg takılabiliyor hemde sorunsuz. BRC siparişi verdim ben 2 güne kadar geliyor italyadan %90 lpg %10 benzinle çalışıyor, ortalama %35-40 arası tasarruf edildiği 2a mühendislik tarafından teğit edildi. artık lpg sıkıntısı yok.

Direk enjeksiyon kitlerinden mi bahsediyosunuz eğer onlardan degilse beklemeniz tavsiye ederim.

sanli90

« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2012, 09:52:13 ÖÖ »
Bende çok begeniyorum ix35 i ama şu lpg işi tam anlamıyla bitse bende düşünücem çok hoşuma gidiyor...