Gönderen Konu: 2011 CİVİC OTOMATİK Mİ, 2011 COROLLA BENZİN OTOMATİK Mİ?  (Okunma sayısı 26067 defa)

carousal

Ynt: 2011 CİVİC OTOMATİK Mİ, 2011 COROLLA BENZİN OTOMATİK Mİ?
« Yanıtla #50 : Kasım 26, 2010, 11:15:26 ÖS »
Alıntı
Ee bunu diyor herkes işte
O konuda haklılar :D 48 bin lira vereceksem ben araçta masaj yapan koltuk bile isterim :D :D :D Ama yine de far ve yağmur sensörü istemem. Onun yerine navigasyon taksınlar araca en orijinalinden.

turhan_edd

« Yanıtla #51 : Kasım 26, 2010, 11:27:05 ÖS »
2011 1.4 dizel düz vites corolla kullandım tabiri caiz ise araba gitmiyor hızlanması için çok fazla sıkıştırmak gerekiyor (yüksek devir cevirtmek) buda aracı ekonomiden azda olsa uzaklaştırıyor benim görüşüm o kasanın 1.6 benzinliside hondadan daha atak olamaz süspansiyonu sert klasik japon sağlamlıkta hondadan aşağı kalmaz toyotayı 10 yıl kullanıp bakım harici 1 lira masraf etmeden satan arkadaşlarım oldu sizin için aracın şekli şemali karizması önemli ise kesinlikle civic derim

emre16

« Yanıtla #52 : Kasım 27, 2010, 12:13:40 ÖÖ »
corolla olucaksa kesinlikle dizel olsun ki parasını çıkartsın ama tercihim benzinliden yana diyorsanuz sınıfının kralı olan civici kesinlikle tercih edin.Ama ilerde gaz takarım diyorsanız bence dizel corolla veya auristen şaşmayın.Son günlerde lpg yüzünden ölümler çoğaldığı için zaten sıcak bakmıyordum şimdi tamamen sildim.LPG yerine dizel her türlü daha iyidir üstelik toyotanın dizeli çok sessiz çalışır ve ekonomiktir....
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 12:14:34 ÖÖ Gönderen: emre16 »

avans

« Yanıtla #53 : Kasım 27, 2010, 12:44:34 ÖÖ »
bırakın dostlarım sayfalar dolusu 3 tane aparat ıcın parmak kaslarınızı yormayın..far yagmur lastık sensorum olmasın..sunroofumuz var o hondacılara yeter.. toyatanın corollasında hangısınde sunroof var..o 3 aparattan dahamı onemsız sunroof olması sızce..toyota abıdık gubıdık seylrle urascana sunroof koysun sız bıde ole bakın fıatlara hondayla aynı fıatmı yoksa dahamı ucuz..yorumuma su sozlerle son vermek ıstıyorum..cıvıc donanım olarak ve fıat olarak tr sartlarında en mutavazı aractr..6 yıl 150000km garantı cabası toyotacılar uzatmak ıcın fazladan 300 500 dolar verıyo..yukarda espırtıyel yaklasan arkadas yazar sımdı..sunroofu napucanya toz toprakmı doldurcak dıye yoruma anlamsız esprıleri duyucazmı acaba...

adyobatik

« Yanıtla #54 : Kasım 27, 2010, 10:44:30 ÖÖ »
bakın arkadaşlar,burada forumda karşılıklı konuşuyoruz,kimsede saçmalamaz,kimsede kimseye böyle bir ithamda bulunamaz,burada ne güzel neşeli neşeli karşılıklı konuşurken,esprili mesajlar yazıyorken,  yok saçmalamışsın,yok başka bişe, alın arkadaşlar neyi alırsanız alın,isterseniz gidin 55 model impala alın,ülkemiz hür ve özgür,ama madem bu kadar forum edebinden uzaksınız bi zahmet gidin dışarda atın enerjinizi,bu kadar hoşgörüsüz olmayın,tabiki burası sanal bir ortam,tabiki insanlar birbirlerini görmüyor,ama bu kimsenin karşıdaki insanı herhangi bir konu ile itham etmesini haklı çıkarmaz,burada bir olayı konuşuyoruz,şimdi burada her yaştan insan var,belki karşıdaki 18 yaşında belki 58 yaşında,bilemezsiniz bunu,bu yüzden yazdığımız şeylere dikkate edelim,eğer amacın forumda muhabbetse ve yazılan mesajı beğenmezsen karşı görüşünü bildirir,sebeplerini yazarsın,yada yok arkadaş ben öyle düşünmüyorum der o konuyu takip etmeyi bırakırsın,

kusura bakmayın ama ben sizi ayıplıyorum,buradaki kimse saçmalamaz,fikrini yazar,fikir yazmak ve karşıdakinin görüşüne katılmadığını esprili yoldan anlatmakda yetenektir bunu unutmayın,zeka işidir,

madem bu konudaki düşünceler sizi bu kadar rahatsız etti ben bu konuyu takip etmeyi bırakıyorum,sizler istediğiniz gibi fikirlerinizi 'saçmalamadan' paylaşın,

konuyu açan arkadaşımdanda özür diliyorum konusunu böyle bir yazıyla kirlettiğimiz için,

iyi forumlar herkese

carousal

« Yanıtla #55 : Kasım 27, 2010, 11:04:55 ÖÖ »
Sayın adyobatik, burada biz de fikrimizi paylaşıyoruz, ancak siz kalkıp dalga geçiyorsunuz, sonra da sizi ayıplıyorum diyorsunuz, bence biraz daha tutarlı olmalısınız, tabi ki burada fikirlerimizi paylaşacağız. Ancak karşımızdakinin fikirleri ile dalga geçmek de ayıp değil mi?

Alıntı
bardaklık hikaye : zaten araç kullanırken bişeler yiyip içmek yasak

kol dayama hikaye : ne var canım kolunuda yaslamayıver,zaten direksiyon 2 elle tutulur

alüminyum jantlar hikaye : sac jantlar daha güvenli,kırılmaz ezilir çünkü

Bunları ben yazmadım, burada araç donanımlarına maharetmiş gibi eklenen bazı tuhaf aksesuarlardan bahsediyorduk, ancak işi herşeyin gereksiz olduğu gibi bir sonuca varmışsınız, belki şaka amaçlı yazdınız orasını bilemem, ama şakanın da yeri ve zamanı olmalı. Sonuçta burası çocuk yuvası değil, öyle değil mi?

Bu arada "saçmalama" kelimesi forum adabına neden uygun değil, küfür mü bu sözcük? Hiçbir hakaret içeriği olmayan bir kelime.

Görüşe katılırsın katılmazsın o ayrı konu. Ancak alt tarafı 3 adet özellik için tüm arabayı gereksiz ilan etmek de ayrı bir meziyet olsa gerek, sizin de dediğiniz gibi zeka işi. :d
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 11:08:07 ÖÖ Gönderen: carousal »

carousal

« Yanıtla #56 : Kasım 27, 2010, 11:10:01 ÖÖ »
Neyse 3-4 tane özellik için birbirimizi kırmaya gerek yok, isteyen gider far sensörünü de alır- yağmur sensörünü de. Ancak bu sensörleri kabul etmeyenlere  de geri kafalı muamelesi yapmanın da bir anlamı yok.

geveze

« Yanıtla #57 : Kasım 27, 2010, 11:12:13 ÖÖ »

tam kafamda bazı şeyler oturuyor ve sil baştan için nedenlerle karşılaşıyorum:))
fiyata birşey diyemiyorum,çok büyük fark yok diğer aynı segmentlerle benim gördüğüme göre..
Hondanın donanımı zayıf emsallerine göre demişsiniz ama benzer bir farklı marka segmentiyle kıyaslarmısınız..
Honda da eksik olarak gördüğünüz donanımlar nedir?
[/quote]

abi sırf toyota forumuna değil honda forumunada aynı başlığı aç ona göre karar ver demiştim yapmışsınız tebrikler :)

60CHEVY

« Yanıtla #58 : Kasım 27, 2010, 08:57:04 ÖS »
Evet haklısınız kendimce en sağlıklı karara ulaşmak adına Toyota foruma da aynı konuyu açtım ve benzer cevaplar aldım...Sizlerle şunu paylaşmak istiyorum...Her iki forumda olsun yada şahsen kullanıcılarla yaptığım mülakatlarda olsun,asla corolla kullanıcıları civic'e ,civic kullanıcıları da corolla'ya çamur atmadılar...Bu beni çok memnun etti...Anladım ki hangisinde karar kılarsam kılayım,yanlış bir karar olmayacak sanıyorum ki hepimize göre...Düşünsenize iki alternatif ve sıfır risk...Tüm arkadaşlara yorumları için ayrı ayrı çok teşekkür ederim...Son kararımı önümüzdeki hafta belirlenecek aralık fiyatları sonrasında vereceğim...Hayırlısı olsun diyelim...
Yalnız ifade etmek istediğim birşey ...Honda'cı arkadaşlara teessüflerimi sunarım...Civic kullanıcı yaş grubunun 55-75 arası olduğundan bahsetmemiştiniz >%6rol
Bugün civic'in direksiyonunda rastladığım 75'lik hacı amca,Corolla'nın bana çok daha fazla hitap edeceğini gösterdi...
Herkese saygılar....

« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 09:00:06 ÖS Gönderen: 60CHEVY »

avans

« Yanıtla #59 : Kasım 27, 2010, 09:02:26 ÖS »
yas 70 ıs bıtmemıs helal valla hacı abıme... >=ok

carousal

« Yanıtla #60 : Kasım 27, 2010, 09:18:59 ÖS »
Hacı işi biliyor ya :D Helal olsun amcama, mugen body kit de taktırır belki :P

canguder

« Yanıtla #61 : Kasım 27, 2010, 10:46:37 ÖS »
o arabayı oğluna almıştır amca :) ben ilk defa civic kullanan bu kadar yaşlı birini görüyorum.

zeybek

« Yanıtla #62 : Kasım 27, 2010, 11:09:56 ÖS »
vay hacıma bak heleee 8) kesin akşamları vtec açmaya çıkıyodur otoyola :mrgreen:

emre16

« Yanıtla #63 : Kasım 28, 2010, 01:18:06 ÖÖ »
gerçektende bu kareye çok az rastlanır hacı amca bile hondanın tadına varmış söylenecek söz yok tebrik etmek lazım....

apo akar

« Yanıtla #64 : Kasım 28, 2010, 12:30:16 ÖS »
vay hacıma bak heleee 8) kesin akşamları vtec açmaya çıkıyodur otoyola :mrgreen:
Bence de:)

scarface

« Yanıtla #65 : Aralık 03, 2010, 01:56:50 ÖS »

:))

ozN

« Yanıtla #66 : Aralık 03, 2010, 09:29:01 ÖS »
hec yaşlı bi adamda civic görmedim :D

scarface

« Yanıtla #67 : Aralık 03, 2010, 11:46:21 ÖS »
bu ilk oldu o zaman...

drcoban

« Yanıtla #68 : Aralık 04, 2010, 06:25:26 ÖS »
 >=ok
15 gün önce  honda civic 1.6 elegnüance ov. aldım. Toyota corolla nın iç dizaynı ve dış dizaynı çok hantal . Albenisi yok. ekonomik olsun diye düşünülürse corolla düşünülebilir. Ama honda civic i görünce  insan aşık oluyor. Bence otomatik şanzımanı çok başarılı. Beğenmedin mi f1 vites kolu,  sport sürüş moduna alırsın. Sunroof bence diğer sayılan donanımların hepsinden kıymetli. Benim gözüme  çarpan Civic in bir eksiği  araçtan çıkınca  camlar ve  farlar  otomatik kapanmıyor .
Tasarım , performans , bir numara honda .... :) hayat onda 

scarface

« Yanıtla #69 : Aralık 04, 2010, 09:30:15 ÖS »
hayırlı olsun. aracınızı nereden ve kaça aldınız acaba?