Gönderen Konu: ikinci el otomatik civic corolla jetta arasında kaldım  (Okunma sayısı 5220 defa)

dragon774

ikinci el otomatik civic corolla jetta arasında kaldım
« : Kasım 04, 2013, 05:11:58 ÖS »
merhaba arkadaşlar 2 aydır araştırıyorum ama bi türlü karara varamadım. gönlüm civic elegance f1 diyor ama bazı yorumlar beni düşündürüyor arkadaşlar sizler kendi yorumlarınızla bana yardımcı olursanız çok sevinirim. araç otomatik olacak lpg olursa çok iyi olur çünkü civicte malesef dizel seçenegi yok. 2008 2010 yılları arasında civic corolla jetta arasında seçimiz ne olurdu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

av.ak

• av.ak
Ynt: ikinci el otomatik civic corolla jetta arasında kaldım
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2013, 05:44:54 ÖS »
jettanın dsg olmayan 1.6 102hp lik modellerı iyidir onlardan bulabılırsen comfortlıne alabılırsın lpg e uyumludur konforludur ama motor performansı vasattır.

corolla civic arasında pek fark yok aslında. corollanın içi daha sade bana odun gibi geliyor nedense bagajı cıvıc e gore büyüktür. ayrıca corollanın dızel otomatıgını onermem. dizeli hem yag yakıyor hemde otomatık sanzumanı rezalet.

civic ise forumu biraz gezmen yeterli.

yerinizde olsam makyajlı elegance ov civic olursa alırım. butcenız yetmıyorsa dedıgım ozellıklerde jetta bakınız

emre16

« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2013, 10:56:00 ÖS »
kesinlikle civic bu tercihler arasında ama mazda 3 de kesinlikle tavsiye ederim...

cemboyar

« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2013, 04:15:19 ÖS »
hocam hiç kararsız kalmaya gerek yok.otomatık alacaksanız Türkiyenin hangi ilçesine , iline gidip sanayi de sıradan bir ustaya da sorsanız size otomatik te honda diyecektir sorunsuzluk performans vb.sorunsuzluk istiyorsanız atmosforik motor lpg otomatik honda.size ıvır zıvır sorunlar yazabılırım honda ile ilgili boyası ince,frende ses var,yol sesi alıyor:)vb

dragon774

« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2013, 06:53:34 ÖÖ »
arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkürler artık elegance serisine tam olarak yöneldim  >=ok peki model yılı olarak fark varmı yada tavsiyeniz ne olur 2007 2010 arasında mesala ?

accordEX

• accord ex
« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2013, 03:32:21 ÖS »
arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkürler artık elegance serisine tam olarak yöneldim  >=ok peki model yılı olarak fark varmı yada tavsiyeniz ne olur 2007 2010 arasında mesala ?
imkanın varsamakyajlı 2009-2010 vsa'lı al

2432

« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2013, 05:15:36 ÖÖ »
bir 2010 model vs otm. civic kirala, 4-5 kişi bin bir gez, dolaş ... 2010 model makyajlı olduğundan dedim. binlerce lira verip pişman olmaktansa bir deneme yap!

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2013, 02:42:21 ÖS »
o yazdıklarını ben çok araştırdım, passat mı jetta mı yoksa civic mi diye, öncelikle şunu söylemek istiyorum şu an 2010 otamatik civik aldım. Hiçi pişman olmadım aldığıma şimdi passata jetta dönüp bakmıyorum bile, neden mi almadım bunları şunun için
1 passat ve jetta ya tüp takmak akıl işi değil lpg de büyük sorunlar çıkabilir
2 alman arabaları belik konforlu ama arıza açısından hondaya göre oldukça sorunlu arabalar, parçalar hem pahalı hem çabuk arıza veriyor, şöyle örnek vereyim git bi woswogen servisine gir bak 2-3 yaşındaki arabaların kimi şanzuman sorunu kiminin motoru kiminin turbosu v.s vs sökmüş tamir ediliyor. Git bide honda ya bak  4 kez servise gittim bi tane tamirde honda görmedim ya kaza için gelmiş yada bakım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
sonuç: ,Eğer paran çoksa jetta yada passat al, tabi bu para devamlılık arz ediyorsa arabaya para bulmak kolayda sonra bunlara para yetiştirmek zor. bi turbosu 10 bin liralardan bahsediyorlar. Turboyu bozsan dünya para tabi bu arabalar kötü demiyorum ama bunlar pahalı zevkleri olanlar için sen kendini kıyasla artık ben honda aldım 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum güvenle arkama bakabiliyorum Bu arada hondacı olmakta öyle kolay değil ayrıcalıklı bi araba, hondaya trafikte bile bi saygı var bunu hissetmek hiçte zor değil...

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #8 : Kasım 08, 2013, 02:59:41 ÖS »
hondaya bakarsan o da sana bakar. cıkacak arızalar ufak tefek seylerdır. fd6 lardakı en buyuk problem dıreksyon kutusundakı ses. motor sanzuman dan arıza cıkaranı duymadım(yagını suyunu koymayanların sorunları harıc)

dragon774

« Yanıtla #9 : Kasım 15, 2013, 08:14:54 ÖÖ »
hondaya bakarsan o da sana bakar. cıkacak arızalar ufak tefek seylerdır. fd6 lardakı en buyuk problem dıreksyon kutusundakı ses. motor sanzuman dan arıza cıkaranı duymadım(yagını suyunu koymayanların sorunları harıc)
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2013, 08:15:26 ÖÖ Gönderen: dragon774 »

dragon774

« Yanıtla #10 : Kasım 15, 2013, 08:16:56 ÖÖ »
o yazdıklarını ben çok araştırdım, passat mı jetta mı yoksa civic mi diye, öncelikle şunu söylemek istiyorum şu an 2010 otamatik civik aldım. Hiçi pişman olmadım aldığıma şimdi passata jetta dönüp bakmıyorum bile, neden mi almadım bunları şunun için
1 passat ve jetta ya tüp takmak akıl işi değil lpg de büyük sorunlar çıkabilir
2 alman arabaları belik konforlu ama arıza açısından hondaya göre oldukça sorunlu arabalar, parçalar hem pahalı hem çabuk arıza veriyor, şöyle örnek vereyim git bi woswogen servisine gir bak 2-3 yaşındaki arabaların kimi şanzuman sorunu kiminin motoru kiminin turbosu v.s vs sökmüş tamir ediliyor. Git bide honda ya bak  4 kez servise gittim bi tane tamirde honda görmedim ya kaza için gelmiş yada bakım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
sonuç: ,Eğer paran çoksa jetta yada passat al, tabi bu para devamlılık arz ediyorsa arabaya para bulmak kolayda sonra bunlara para yetiştirmek zor. bi turbosu 10 bin liralardan bahsediyorlar. Turboyu bozsan dünya para tabi bu arabalar kötü demiyorum ama bunlar pahalı zevkleri olanlar için sen kendini kıyasla artık ben honda aldım 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum güvenle arkama bakabiliyorum Bu arada hondacı olmakta öyle kolay değil ayrıcalıklı bi araba, hondaya trafikte bile bi saygı var bunu hissetmek hiçte zor değil...
yorum ve açıklaman için çok teşekkürler bide beyaz renk olması bence bambaşka bir güzellik :) ama bütçeme uygun temiz bi elegance bulamadım daha fakat ısrarla arıyorum inş. bende aranıza katılacağım :)

yahsi38

• yahsi38
« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2013, 08:19:56 ÖS »
merhaba arkadaşlar 2 aydır araştırıyorum ama bi türlü karara varamadım. gönlüm civic elegance f1 diyor ama bazı yorumlar beni düşündürüyor arkadaşlar sizler kendi yorumlarınızla bana yardımcı olursanız çok sevinirim. araç otomatik olacak lpg olursa çok iyi olur çünkü civicte malesef dizel seçenegi yok. 2008 2010 yılları arasında civic corolla jetta arasında seçimiz ne olurdu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
kardeşim ben fb7 ,fd6 ya binme sansım oldu fb7 şirketindi.fd6 yada 7 ay kadar bindim wolksvagenden de jettaya bindim 2008 model dizele ama honda derim neden mi?
1.performans olarak en iyi sonucu alırsın
2.düşük yakıtta bu performans
3.dış görünüs ve estetik
4.sanayiye gimezsin servisede bakım icin gidersin sadece
5.tüp taktırabilme özelliği var
6.her bindiginde ayrı bir hazzı var zaten ben binince bi daha bırakamadım
7.japon teknolojısi yeter.suan vtec 2 m var hepsinin icinde yeri ayrı kalbimde arabam benim 2.askım.. :)

GokhanTfln

« Yanıtla #12 : Ocak 02, 2014, 01:19:14 ÖS »
Ben sanayiden silecek almak için girdiğimde uzaylı görmüş gibi bakıyorlar fd6 ya :). Var gerisini sen düşün. Sanayi esnafı yabancıdır bu arabaya çünkü kolay kolay gitmez sanayiye. Honda özel servisleri ya da hondacı diye tabir edilen tüm ustalar servis kökenlidir.

70000km de motor yaptıran Wolkswagen gördükten sonra neden paran varsa al dediklerini daha iyi anladım :)

m_d70

• mehmet
« Yanıtla #13 : Ocak 02, 2014, 03:13:58 ÖS »
turbo benzinli motor + dsg arıza halinde insanı üzer maddiyat olarak.
makul olan klasik motor klasik otomatik şanzıman civic elegance.
Yukarıda bi arkadaşta bahsetmiş hangi ustaya sorsan honda der diye doğru demiş.
Almadan önce sadece otomatik şanzıman tamiri yapan bir ustamın tavsiyesi ile 3 yıl önce civicle tanıştım.
2003 vtech es gecen haftada nasip oldu 2007 elegance aldım. memnunum rutin bakımlar dışında sanayiye gitmedim.