Gönderen Konu: hyundai gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz  (Okunma sayısı 18694 defa)

canguder

Ynt: hyundai gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz
« Yanıtla #50 : Temmuz 29, 2011, 12:04:29 ÖÖ »
abi geçen yeni elentra gördüm muhteşem yaaa. Valla motoru içini falan bilmem ama görünüş ve dizayn olarak bence 10 numara yapmışlar cok hoş olmuş.

honda civic'ten bayağı bir alıntı yapmışlar ama bana çok abartılı geldi tasarımı. fazla aşırıya kaçmışlar. alman arabalarına dikkat edin hep sadelik ve zerafet ön plandadır. hyundai kıvırımları abartarak tasarım yaptığı için herkesin seveceği arabaları hala üretemiyor. Bence pininfarinadan yardım alması lazım. Bir an önce tasarımcılarını değiştirsin derim. malzeme kalitesi ve kaporta kalitesi konusunda japonlardan geride. fiyatları abartmasaydılar iyi satarlardı ama araçları çıkalı 6 ay olacak nerdeyse doğru düzgün accent blue ve elantra göremedim. milletin taksicilerin altında hep era var. 45 bin liraya elantra alacağına millet gidip civic elegance alıyor doğruda yapıyor bence. 2.elde honda en pahalı araçlardan.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Temmuz 29, 2011, 12:04:42 ÖS »
bu yeni hyundai ları begenen arkadaslara sorarım hiç mi arabadan anlamıyorsunuz yada zevk begeni stil estetik gibi kavramları mı hic duymadınız ? Şişirme taklit kasalar, reklam filminde allayıp pullamalar. park halindeyken bi araba belli eder ne oldugunu. yeni şişirme hyundailara nasıl araba diyip de burda kıyaslamaya calısıyosunuz hayret ediyorum..

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Temmuz 29, 2011, 12:05:53 ÖS »
ucuz bile olsa 0 olsun ucuz olsun diye hyundai alana kadar gidin ikinci el ies alın arabam var diyebilin.

voodoo_xv

« Yanıtla #53 : Temmuz 31, 2011, 01:06:43 ÖÖ »
abi geçen yeni elentra gördüm muhteşem yaaa. Valla motoru içini falan bilmem ama görünüş ve dizayn olarak bence 10 numara yapmışlar cok hoş olmuş.

honda civic'ten bayağı bir alıntı yapmışlar ama bana çok abartılı geldi tasarımı. fazla aşırıya kaçmışlar. alman arabalarına dikkat edin hep sadelik ve zerafet ön plandadır. hyundai kıvırımları abartarak tasarım yaptığı için herkesin seveceği arabaları hala üretemiyor. Bence pininfarinadan yardım alması lazım. Bir an önce tasarımcılarını değiştirsin derim. malzeme kalitesi ve kaporta kalitesi konusunda japonlardan geride. fiyatları abartmasaydılar iyi satarlardı ama araçları çıkalı 6 ay olacak nerdeyse doğru düzgün accent blue ve elantra göremedim. milletin taksicilerin altında hep era var. 45 bin liraya elantra alacağına millet gidip civic elegance alıyor doğruda yapıyor bence. 2.elde honda en pahalı araçlardan.

Yanlış bilgi vermişsiniz  Accent Blue haziran başı Elantra ise Temmuzda Türkiyeye girdi.6 ay falan olmadı.

voodoo_xv

« Yanıtla #54 : Temmuz 31, 2011, 01:17:00 ÖÖ »
bu yeni hyundai ları begenen arkadaslara sorarım hiç mi arabadan anlamıyorsunuz yada zevk begeni stil estetik gibi kavramları mı hic duymadınız ? Şişirme taklit kasalar, reklam filminde allayıp pullamalar. park halindeyken bi araba belli eder ne oldugunu. yeni şişirme hyundailara nasıl araba diyip de burda kıyaslamaya calısıyosunuz hayret ediyorum..
Her iki modeli de test ettim oldukça kaliteli ve seri arabalar üretmişler yakıt tüketimi ise Elantra Benzinli otomatik versiyonda test arabası olmasına rağmen 9.6 lt ydı.Bu değeri aracını sıfır km  aldığı dönemde otomatik Civict TEST ARACINDA gören var mı? Ankara ş.içi için oldukça iyiydi.Elantranın karoser iç malzemesinin kalitesi motor teknolojisi büyüleyici.Blue de ise 128 hp lik dizel motor hakkında ne denebilir ki... Yorumların çoğunda arabayı görmeden kullanmadan detaylarıyla incelemeden kılavye başında marka fanatikliği olduğunu görüyorum. Herkesin hakkını vermek lazım...

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : Temmuz 31, 2011, 10:43:51 ÖÖ »
honda daha iyi fanatikliği yapmıyorum ki.. okursanız ben sadece hyundai araba değil diyorum. şu daha iyi demiyorum

canguder

« Yanıtla #56 : Temmuz 31, 2011, 03:40:20 ÖS »

Yanlış bilgi vermişsiniz  Accent Blue haziran başı Elantra ise Temmuzda Türkiyeye girdi.6 ay falan olmadı.

http://www.sondakika.com/haber-vali-atis-fuarda-begendigi-otomobili-siparis-etti-2685562/

ben yanlış biliyordum , ne yazıkki sende yanlış biliyorsun. haberi okursan nisanda verilen sipariş 1 hafta sonra teslim edilecek diye yazıyor. Yani mayıs başında satılmaya başlanmış.

ayrıca hyundai accent blue ve elantra övdüğün kadar iyi bir araç değil arkadaşımla test ettik virajlarda resmen araç yatıyor frenleri çok zayıf . en kötüsüde iç malzeme kaltesi. ben civic ve slk kullanıyorum. 10 tane accent blue versen yinede değişmem. fazla büyütmeyin şişirilmiş kasaları. arabaları almanlar ve japonlar yapar diğerleri kopyalar. tasarım olarakta elantra civicten çok şey çalmış yinede olmamış. arabaya iyi diyebilmek için önce motoru güvenliği kaltesi iyi olmalıdır. uçan teneke olmamalıdır.

voodoo_xv

« Yanıtla #57 : Temmuz 31, 2011, 05:26:20 ÖS »
Yanılan sensin,netten alıntı yapmışsın ancak satış noktalarındaki durum yazdığım gibiydi.Çok fanatik bir cevap olmuş, zannedersem siz Honda Türkiyede görevlisiniz.

canguder

« Yanıtla #58 : Temmuz 31, 2011, 07:26:33 ÖS »
Yanılan sensin,netten alıntı yapmışsın ancak satış noktalarındaki durum yazdığım gibiydi.Çok fanatik bir cevap olmuş, zannedersem siz Honda Türkiyede görevlisiniz.

honda türkiye görevlisi nedir ? pek anlayamadım

Brawe

« Yanıtla #59 : Ağustos 01, 2011, 03:42:10 ÖS »
evet hundai iyi ama kalite noksanı var
onu da geliştiriyorlar
hondayı geçerler 4-5 yıla kalmaz

BGR19

« Yanıtla #60 : Ağustos 03, 2011, 04:27:51 ÖS »
valla türkiye de durum nasıl bilemicem ama hyundai amerikayı kasıp kavuruyor, consumer reports a göre hyundai elantra, 2012 civic in yerini aldı bile. allahtan türkiyede daha çıkmadı yeni civic hiç beğenilmemiş eskisinden daha kötü ve kalitede düşüş var deniyor linki de vereyim, video yu da izlemeyi unutmayın
http://news.consumerreports.org/cars/2011/08/2012-honda-civic-lx-scores-too-low-for-consumer-reports-to-recommend.html
hyundai elantra nın civic ten liderliğini çaldığı da burada yazıyor
http://wot.motortrend.com/2012-honda-civic-is-not-recommended-by-consumer-reports-honda-fires-back-102981.html

tabi bu yeni civic için geçerli, fd6 lar bence çok daha iyi ve kaliteli bi de adamlar daha çok honda nın kendini geliştirmemesine kızmış gibi yeni gelecek civic te fd6 daki motorun aynısı olcakmış belki yazılımı güncellenir ama aynı motor.
hyundai nin honda yı geçeceğini sanmıyorum ama honda nın da biraz çalışması lazım, heralde sadece ünlerine güveniyorlar biraz insan kendini gelştirir yani. hyundai kendini geliştiriyo bu yüzden dikkat çekiyo bence.

boobb

« Yanıtla #61 : Aralık 04, 2011, 01:32:44 ÖS »
accent blue ve civic karsılastrlması bı hata accent anca cıtyle karsılastırılabılır fakat 1.6crdi 128 bg 260nm hafife alınacak bisey degıl kasa hafıf ucarmı ucarda dururmu durmazmı Allah bılır

kacaman

« Yanıtla #62 : Aralık 05, 2011, 05:53:41 ÖS »
204hp yazıyor çok iyi