Gönderen Konu: hyundai gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz  (Okunma sayısı 18604 defa)

galantus

hyundai gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz
« : Haziran 20, 2011, 08:08:10 ÖÖ »
evet arkadaşlar bence hyundai artık cok güzel araçlar cıkarmaya başladı. blue dan sonra yeni elentrada cok güzel ve şık duruyor. Adamlar kasalarını yeniliyor ve bence bu konuda cokta başarılılar. Bizim honda da daha tık yok. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz.

canguder

Ynt: hyundai gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2011, 08:33:21 ÖÖ »
evet büyük bir atak yaptı ama tasarımlarını ben nedense beğenmiyorum motor ve kasa olarak hondayı yakalayabilmesi daha çok geliştirmesi lazım. umarım harcamaları boşa gitmez. elektrikli motor hafif yapılı şase ve güvenlik konusunda daha çok yolu var.
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2011, 08:34:20 ÖÖ Gönderen: canguder »

vtec05

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2011, 08:59:20 ÖÖ »
abi bi eskilere bide yenilere baksanıza çok basamak atladı hyundai eskiden sallamazdık ama artık yetişmek için gazlıyoruz :D

Ghan

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2011, 10:03:46 ÖS »
Yenilikçilikleri konusunda takdir ediyorum.Yenilik açısından çoğu firmaya taş çıkartır.

civicci35

« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2011, 12:40:32 ÖS »
kendilerini geliştirme konusundaepey yol aldılar tasarım olarakta beğeniyorum şahsen.özellikle son elantra muhteşem olmuş focusu,astrayı megan'ıvs. cebinden çıkarır

doan

« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2011, 12:49:36 ÖS »
insanların kafasında ki o klasik hyundai düşüncesinin silinmesi biraz zor olucak gibi ama adamlar ciddi anlamda atılım yaptılar. son çıkan araçları piyasadaki pazar paylarını arttırır

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2011, 12:51:25 ÖS »
kendilerini gelistirme konusunda baya bi yol aldıkları dogru olabilir ama cok cok cok geriden baslayınca bu yola daha da gidecekleri cok yol var demek oluyor :) hyundai mi ? bensiz olsun :)

23korg23

« Yanıtla #7 : Haziran 24, 2011, 11:05:02 ÖÖ »
bence fanatiklik yapmaya gerek yok adamlar yapıyolar kardeşim zaten hondaya yetişme gibi bir dertleri de yok adamların, kendi stratejileri vardı o da ucuz araba yapmaktı ve piyasaya tutundular şimdi çok güzel araçlar yapıyolar amerikada yılın otomobili seçilen arabası genesis ile honda nın hangi modelini karşılaştıracağız? kısacası takdir etmek gerek ve ben şuan arac alacak olsam ciddi ciddi düşünürüm hyundai modellerini bu arada gecen yıl dünyanın en çok satan 5. markası olmuştu hyundai

canguder

« Yanıtla #8 : Haziran 24, 2011, 12:32:46 ÖS »
genesis ile şu linkte bulunan araçları kıyaslayabilirsiniz :) Biz türkiyede hondanın nimetlerinden yararlanamadığımız için hyundai piyasada çok olduğu için böyle düşünüyor herkes. aslında hondanın çok güzel güvenli kaliteli konforlu araçları var.bunların içinden city,jazz,civic,crv ve accord bize satılıyor.

http://automobiles.honda.com/

drmoz

« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2011, 12:37:27 ÖS »
yeni elantra fiyat- performans olarak çok başarılı bence. tüketim değerleri ve performansı bence etkileyici. konfor özellikleri ve malzeme kalitesi ise yeni civicten iyi görünüyor.

EMİRVE

« Yanıtla #10 : Haziran 24, 2011, 01:05:43 ÖS »
Benim ilk arabamdı Hyundai Accent. 2000 model 1,5 gls. Dohc motor olmasına rağmen performansı yetersizdi.Ancak masrafsız bi araba Hyundai. Yeni çıkan Elantra ve Blue' yu bilmem ama eski modelleri kaliteli değildi.Mesela bi arkadaşımda vardı bir önceki kasa Elantra. Sağ ön köşesinden kamyonet çarptı ve motora kadar hasarı vardı.Hatta kazadan sonra yağ akmıştı motordan.O kadar şiddetli bi kaza olmasına rağmen arabada bir tane bile airbag açılmaması düşündürücü.

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 24, 2011, 01:33:44 ÖS »
hyundainin politikası ucuz arac satmaktı, ve bunu yaptılar o zaman iyiler, diyemem. arabadan anlamayan toplumlarda satmıs olabilirler. amerikada yılın aracı kac sınıfta kac kurulus tarafından seciliyor haberiniz var mı ? 10 markaya gitseniz 10'unun da yılın aracı secilmis aracı var. inanmayın böyle seylere. fanatiklik falan değil bu , bmw'yle kıyaslayıp honda iyi demiyoruz ne fanatikliği .? politikaları ucuz arac satmak olabilir, bakınız renault clio. satıyor mu satıyor, binen var mı var. ama umrumda mı ? değil. hyundai gelişmiş miş, şişirme kasa, calıntı tasarımlar , farklı modellerde aynı yüzden kurtulamama ,  bosverin siz onu. bindiğim arabaya ARABA demek isterim ben , 0 hyundai almam ikinci el civic alırım mesela. 0 alınca kus konmuyor. bizde böyle yanlıs bi algı var 0 alalım. git ikinci el temiz arac al daha iyi arabaya bin..

canguder

« Yanıtla #12 : Haziran 24, 2011, 01:39:00 ÖS »
hyundainin politikası ucuz arac satmaktı, ve bunu yaptılar o zaman iyiler, diyemem. arabadan anlamayan toplumlarda satmıs olabilirler. amerikada yılın aracı kac sınıfta kac kurulus tarafından seciliyor haberiniz var mı ? 10 markaya gitseniz 10'unun da yılın aracı secilmis aracı var. inanmayın böyle seylere. fanatiklik falan değil bu , bmw'yle kıyaslayıp honda iyi demiyoruz ne fanatikliği .? politikaları ucuz arac satmak olabilir, bakınız renault clio. satıyor mu satıyor, binen var mı var. ama umrumda mı ? değil. hyundai gelişmiş miş, şişirme kasa, calıntı tasarımlar , farklı modellerde aynı yüzden kurtulamama ,  bosverin siz onu. bindiğim arabaya ARABA demek isterim ben , 0 hyundai almam ikinci el civic alırım mesela. 0 alınca kus konmuyor. bizde böyle yanlıs bi algı var 0 alalım. git ikinci el temiz arac al daha iyi arabaya bin..

nedense yeni kasaları hep şişirme çakma gibi bir türlü ısınamadım yeni modellerine. çok itici geliyor.

ctr07

« Yanıtla #13 : Haziran 24, 2011, 01:46:29 ÖS »
haklısın aslında bizim milletimizde sıfır olsun da ne olursa olsun anlayışı var.
ama 2. ele de fazla güvenemiyorum temiz i uygun fiyata bulmak zor.
yeni cıvıcle de karşılaştıran lar var cıvıc 2006 da çıktı 2012 kasa gelsin onla karşılaştırın.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2011, 01:47:37 ÖS Gönderen: ctr07 »

mehmet1971

« Yanıtla #14 : Haziran 24, 2011, 08:23:37 ÖS »
Az önce elantrayı inceledim. Gerçekten çok güzel araç yapmışlar.

Mustafa3602

« Yanıtla #15 : Haziran 24, 2011, 08:46:36 ÖS »
BLUE midir nedir veya elantra daha trafikte pek görmedim era daha fazla satıldı galiba.?
Ama şimdi japon veya alman dururken koreye binmek ,bana göre albea 1,3 multijete binmek daha mantıklı:))

23korg23

« Yanıtla #16 : Haziran 24, 2011, 10:14:41 ÖS »
fanatikliği önyargılı olmak anlamında söylüyorum gecen gün bir arkadasım astradan baska araca binmemiş adam diyoki opel ve volswogen den baska arabaya binmem... yani bu adamlar bizişm onlara olan bağlılığımız kadar müşterilerine bağlı değiller özellikle honda bu konuda çok kötü servislerden herkes şikayetçi... e ozaman markaya bakmam begenirsem hyundai de olsa alırım fiat da olsa

battalgazi

« Yanıtla #17 : Haziran 24, 2011, 10:36:38 ÖS »
elentranın en bazını 43 binden satıyorlar o fiyata görede kaliteli araç üretmeleri gerek ama aracın içindeki kalitesizlik hissini bir türlü atamıyorlar blue de aynısı elentrada,elentranın parlak klıma düğmeleri dokununca eline yapışacak gibi duruyor direksiyonda o biçim kalite hissi yok koltuk kumaş kalitesi ve iç genişliği gerçekten güzel,civic elegance'ı 44 bine alınırken çelik jantı bile olmayan elentra 43 bin bana açıkcası fazla geldi

efsane_001

« Yanıtla #18 : Haziran 25, 2011, 02:30:47 ÖS »
elentra harika olmuş gerçekten türkiye pazarında iyi ilerliyorlar

mali

« Yanıtla #19 : Haziran 25, 2011, 11:50:46 ÖS »
arkadaşlar eski arabalarda kalite sorunu vardı ama çok yol kta ettiler
ben bir süre accent era dizel kullandım beni eyepce şaşırttı. bu araba hyundai mı diye çok düşündüm
inanılmız seri bir araba ve çok ekonomik
ies kullanıyorum ama benim kullandığım eranın km çok fazla idi yoksa belkide eraya biniyor olurdum. yinede honda dedim ama beni bu çelişkide bırakması bile bence hyundai n ne kadar yol kat ettiğini gösterir ;)
bu arada yollarda eralara dikkat edin boş anınıza gelirse şaka yapabilirler

AL-BAYRAK

« Yanıtla #20 : Haziran 26, 2011, 10:34:19 ÖS »
 yakında 1,6 turbo beslemeli 208 hp VELOSTER adında bi araçla türkiye piyasasına girecek  o zaman  yakayabilirseniz aşkolsun ..........   :))

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #21 : Haziran 26, 2011, 10:51:25 ÖS »
Modeller görüntü açısından çok güzel.Benim çok hoşuma gidiyor.Ama diğer açılarınıda değerlendirmek lazım.Bekleyip görecez.Ne sorunlar çıkartacak.Kronik arızaları ney olacak.vs vs...

canguder

« Yanıtla #22 : Haziran 27, 2011, 07:47:41 ÖÖ »
yakında 1,6 turbo beslemeli 208 hp VELOSTER adında bi araçla türkiye piyasasına girecek  o zaman  yakayabilirseniz aşkolsun ..........   :))

peugeot rcz kadar bile satamaz :) millete ucuz dizel araba lazım türkiyede üst sınıf mercedes bmw audi dışında kimse araba almaz. hyundai ise hiç almaz.

CAGLAR28

« Yanıtla #23 : Haziran 27, 2011, 10:23:30 ÖÖ »
daha önce hyundaı getz araca binmiş olarak hala yıllardır hyundaı forumunda da bi dostluğum var takılırım.bu yüzden ilgileniyorum da f akat tamam yapıyorlar ama artısı da var eksisi de .artısı motoru gayet iyi yapıyorlar era dizel hiç de kötü gitmiyor tabi sadece motor olarak yolda yoksa virajda döne döne gitmesi değil iyi gidişi :).diğer konu ise fiyatı yeni elentraya baktım geççen 36-41 arası gibi bi fiyat vardı yanlış hatırlamıyor isem.o parayı vermezler yani fiyatı düşse satar ama o paralara biraz zor gibi.bakınız getz era 20 22 civarı sıfır alınabiliyorken ne kadar sattı şirketler taksiler filan derken piyasada su gibi oldu i serisi çıkana kadar. i serisi çıktı fakat fiyatlardan dolayı o kadar rekorlar kıramadı satışta.diğer konu ise arabaları hep yuvarlak tip kasaları bi ağırlık yapmaları lazım diye düşünüyorum ama dediğm gibi bana göre tek artısı motorları geliştirdi adamlar ama tabi ki bi honda toyota gibi olamaz.

canguder

« Yanıtla #24 : Haziran 27, 2011, 10:26:17 ÖÖ »
daha önce hyundaı getz araca binmiş olarak hala yıllardır hyundaı forumunda da bi dostluğum var takılırım.bu yüzden ilgileniyorum da f akat tamam yapıyorlar ama artısı da var eksisi de .artısı motoru gayet iyi yapıyorlar era dizel hiç de kötü gitmiyor tabi sadece motor olarak yolda yoksa virajda döne döne gitmesi değil iyi gidişi :).diğer konu ise fiyatı yeni elentraya baktım geççen 36-41 arası gibi bi fiyat vardı yanlış hatırlamıyor isem.o parayı vermezler yani fiyatı düşse satar ama o paralara biraz zor gibi.bakınız getz era 20 22 civarı sıfır alınabiliyorken ne kadar sattı şirketler taksiler filan derken piyasada su gibi oldu i serisi çıkana kadar. i serisi çıktı fakat fiyatlardan dolayı o kadar rekorlar kıramadı satışta.diğer konu ise arabaları hep yuvarlak tip kasaları bi ağırlık yapmaları lazım diye düşünüyorum ama dediğm gibi bana göre tek artısı motorları geliştirdi adamlar ama tabi ki bi honda toyota gibi olamaz.

evet büyük bir heyecanla atıldı ama fiyatları 35 bin lira üzerinde yapınca kimse almadı. i serisi yalan oldu. millet o paralara toyota honda alabiliyor niye hyundai alsınki. hyundai dizel olmak şartıyla 20-30 bin lira arasında iyi satar fiyat yükseldikçe satışı yok eder.