Gönderen Konu: hyundai elentramı? yeni civic mi?  (Okunma sayısı 29420 defa)

morti

hyundai elentramı? yeni civic mi?
« : Ocak 20, 2012, 08:33:02 ÖÖ »
slm ben bundan aylar önce tekrar sormuştum şimdi yine soruyorum sizce yeni hyundai elentra prime plus otm. mi?yoksa yeni civic elegance otm.mi?sizce hangisi alınabilir yorumlarınız benim için çok önemli şimdiden sağolun.

Grafink

Ynt: hyundai elentramı? yeni civic mi?
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2012, 08:43:42 ÖÖ »
zaten otomatik diyince sorunuzu cevaplamış olmuşsunuz... Otomatik = Civic   :) Zaten donanım olarak ta 2 aracın birbirine üstün geldiği bir konu yok. Ama mekanik ve elektronikte Honda'nın üstünlüğü tartışılmaz elbette...

emre16

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2012, 10:39:07 ÖÖ »
bencede kesinlikle civic sınıfında yıllardır hep liderliğe oynayandır. Ama elantra sadece bu modeliyle atak yaptı ve o kadar parayı kesinlikle hak etmez hyundai. Çünkü içine oturduğunuzda kalitesizlik hissi yaşatır.

MerT01__civic

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2012, 11:31:19 ÖÖ »
otomatik değince akla Honda gelir bencede :) 94 model İntegra vardı sahibi başka araç kullandığı için aracı atmış bi zeytinliğin altına.. aracın motorunda zeytin kabukları hatta örümcek ağ yapmış :D  lastikler yerle bir.. aracın rengi görünmüyor artık o derece :D kısaca bakım 0 aracı götürdük bir baktırdık.. ama OTOMATİK ŞANZIMAN takır takır çalışıyordu :)

can98

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2012, 11:34:07 ÖÖ »
Otomatik şanzıman ustası HONDA'dır...

BGR19

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2012, 12:21:48 ÖS »
Bence de honda alinir, yalniz elantra nin icine hicbirinizin oturmadigi belli :) hyundai bu modelde gercekten kendini asmis bence ic kalita baya iyi. Hyundai kendini asti ama daha Honda ya erismesine daha var :) erisemez de belki ama ben inaniyorum, suan guvendigim 3 marka var honda, toyota, hyundai
Bu arada yeni civic in tek rakibi olarak elantrayi goruyorum daha once de soylemistim
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2012, 12:22:55 ÖS Gönderen: BGR19 »

emre16

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2012, 02:08:05 ÖS »
bence yeni civicin rakibi elantra olamaz o tiple, ama jetta en büyük rakibi...

Muhsin07

« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2012, 02:11:48 ÖS »
her zaman honda civic tabiki ama körü körüne değil otomatik vitesde çok başarılı olduğu için ;)

Brawe

« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2012, 04:52:56 ÖS »
hyundai iyi bir atak yaptı elentra ile
fakat hodan otomatik ve problemsizliği ile halen bana göre liderdir

hondaciwic

« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2012, 04:58:18 ÖS »
bence cıvıc

vın2012

« Yanıtla #10 : Ocak 21, 2012, 09:24:28 ÖÖ »

jetta civicin rakibimi hahah :)
yeni jettaların üretiminin durdurulduğunu bilmiyormusunuz? o kadar berbatmışki motor durumu :) eski jetta olabilir ama
yeni civic değilde fd6 öneririm yeni civic alacaksanız mayısı bekleyin makyajlanacakmış diye duydum
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2012, 09:25:18 ÖÖ Gönderen: vın2012 »

IGDIR

« Yanıtla #11 : Ocak 21, 2012, 10:00:20 ÖÖ »
Elentra dış hatlar olarak çok güzel araç + d segmenttinde üretilen araç kendi klasmanında otomotik olarak şirket arabası olarak yeni bulu var elimizde vites geçişleri berbat civicmi eneltramı soracak olursan civic derim

emre16

« Yanıtla #12 : Ocak 21, 2012, 01:12:32 ÖS »

yeni jettaların üretiminin durdurulduğunu bilmiyormusunuz? o kadar berbatmışki motor durumu :) eski jetta olabilir ama
yeni civic değilde fd6 öneririm yeni civic alacaksanız mayısı bekleyin makyajlanacakmış diye duydum
motor olarak katılıyorum bende 1.2 turboyla o kasayı kaldırmak için o motor ağlar zaten ama tip olarak demiştim civicin rakibi ön tarafı çok iyi duruyor... (bu arada eski jetta hiç olamaz...)
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2012, 01:15:33 ÖS Gönderen: emre16 »

supremum

« Yanıtla #13 : Ocak 21, 2012, 01:20:43 ÖS »

Jetta'ların üretimi durmadı. Kasa değiştirdi ve aynen yeni kasa ile yoluna devam ediyor. Motor durumu hakkında hiç bir sıkıntı yok. Motor durumu yüzünden üretimi durmuş olsa Jetta'nın kullandığı motoru taşıyan bütün araçların üretiminin durmuş olması gerekir.
Jetta'daki 1.2 TSI 105 Hp turbolu motor halihazırda Audi A3 dahil olmak üzere, Seat Leon, Skoda Yeti, Seat İbiza gibi bir çok araçta kullanılıyor.
1.4 TSI 122HP motor yine A3 dahil olmak üzere, Passat'tan Scirocco'ya, Leon'dan Tiguan'a kadar bütün modellerde kullanılıyor.
1.6 TDI 105HP dizel motor Passat dahil olmak üzere markanın bir çok aracını sorunsuzca taşıyor. Eski kasada da aynı motor seçenekleri vardı...

Hyundai Elantra tasarımı biraz marjinal geliyor bana. Çok fazla çizgiye sahip, akıcı ve dikkat çekici bir tasarımı var. Civic daha sade. Hyundai Elantra'yı beğenen zaten çok beğeniyor ve bir çok kişi sadece tipi için tercih ediyor. Sevmeyip yorucu tasarımdan nefret edenlerde var. Görsellik kişiye göre değişir ama şahsen ikisi arasında kalsam Civic tercih ederdim.

BAYTAR

« Yanıtla #14 : Ocak 21, 2012, 10:49:10 ÖS »
arkadaşlar bu aracı gidip test ettim . tek eksiği sunroof . burdan hyundaiye sesleniyorum : lütfen Türkiye ye sunroof getirin !!!

elentra ; harbiye harbi bayağı kaliteli . hondaya en büyük artısı ; 6 ileri hem manuel hemde otomatik vitese sahip oluşu . honda daki donanımın muadili donanıma sahip.  konsol kaliteli . göstergeleri de çok güzel.  iki bölgeli klima var . yani gerçekten iyi araç . ben çok rahat ( bi de sunroof mutlaka lazım )jettayla focusla kafa kafaya getiririm .( jetta focus hayranı kesinlikle değilim )

şunu ekstra yazayım 6. vites ne olursa olsun 1 litre dizel olsun , benzin olsun daima tasaruf sağlıyor. çok müthiş fark ettiren bir şey(kullanan bilir) . bir de araba 132 beygir  . bence gayet makul bir güç .  kapı gayet  tok ses veriyor, güven verici .

bir tek ( ben 1.83 boyundayım ) arka tavan biraz alçak , kafam tavana değiyor , onun dışında herhangi bir kusur göremedim .

ozN

« Yanıtla #15 : Ocak 22, 2012, 03:47:52 ÖS »
elantra dış olarak gercekten cok hoş bir cizgiye sahip

bbhnda

« Yanıtla #16 : Ocak 22, 2012, 04:51:46 ÖS »
arkadaşlar karşılaştırmamızda elantra d sınıfı civic c sınıf bir araç.ikisinde civic diyosak gerçekten başarılı araçlara biniyoruz :D

BAYTAR

« Yanıtla #17 : Ocak 22, 2012, 05:29:15 ÖS »
arkadaşlar karşılaştırmamızda elantra d sınıfı civic c sınıf bir araç.ikisinde civic diyosak gerçekten başarılı araçlara biniyoruz :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Elantra

yani ne diyor :'' The Hyundai Elantra (Korean: 현대 엘란트라), or Hyundai Avante (현대 아반떼) in South Korea, is a compact car from Hyundai of South Korea launched in October 1990[1] for the 1991 model year, and now in its fifth generation. ''

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Civic

burda ne diyor :''The Honda Civic is a line of subcompact and subsequently compact cars made and manufactured by Honda''

yani biri başlangıçtan itibaren c segmenti , diğeri başlangıçta b segmenti sonra 2001 de c segmenti araç olmuş .

bbhnda

« Yanıtla #18 : Ocak 22, 2012, 05:37:05 ÖS »
elantra c segmentiymiş arkadaşlar  :D her ikisininde 2011 model dingil mesafesi 2700 mm imiş.işin garip tarafı avensisin dingil mesafeside 2700 mm bu nasıl iş anlamadım.

BAYTAR

« Yanıtla #19 : Ocak 22, 2012, 05:57:30 ÖS »
abim valla bende artık bu segment işini anlayamıyorum . mesela geely emgrand boyuna göre d segmenti . opel insignadan uzun dingil mesafesi.

bbhnda

« Yanıtla #20 : Ocak 22, 2012, 06:12:28 ÖS »
valla kardeşim baya karışık.bende d sınıfı  biliyodum elantrayı.bence dingil mesafesine göe değilde konfora oturaklılığa bakarak karar versinler aracın sınıfına.bende bir arkadaşla golfle focus aynı sınıftamı diye tartıştığımı hatırlıyorum bir zamanlar :D

BAYTAR

« Yanıtla #21 : Ocak 22, 2012, 06:22:07 ÖS »
ha şunu da yazayım : bundan önceki arabamda sunroof vardı . ( şimdi sen kafayı sunroofla yedin diyeceksiniz - doğru yedim) insan alışınca çok pis arıyor  :ağlaa . bu cam tavan denen şeyin sunroofla allakası yok . sırf honda dersem bu yüzden derim . cabrio oluyo araba bi anda . yoksa konfor aynı yani ben çok öyle  bu şu diye ayıramam . alacak kişi için sunroof önemsizse hyundai derim , ama dediğim gibi ikisi çok yakın araçlar . öyle atla deve farkı yok benim gördüğüm .

bbhnda

« Yanıtla #22 : Ocak 22, 2012, 06:39:37 ÖS »
bu sunroof işi cidden alışınca fena alışkanlık yapıyor.bende alırken elegance istiyodum daha gelmeyecekmiş bizde ellerinde son kalan premiumu aldık.sonra baktım bayiye hakikaten görmedim elegance.hatta ankarada yoktu.bir tek füme elegance vardı.hyundai elantra ile iyi çıkış yaptı gerçekten güzel araç hele şu 6 vites işi iyi olmuş :D zaten artık piyasada kötü araç kalmadı hepsi standartların üstünde..

CONCEPT

« Yanıtla #23 : Ocak 23, 2012, 11:23:02 ÖÖ »
elantranın 2006 yılından sonraki kasasının Türkiye ye gelmemesi bu aracı unutturmuştu. yeni kasa elantra dizayn olarak genel konuşursak çok başarılı bulunuyor. bu araca dizel motor konulmaması ve daha önce açıklanan 135 bg lik gdi motorun Türkiye ye gelmemesi daha da önemlisi fiyatlarının yüksek olması satışlarını düşük tutacaktır. diğer yandan arıza ve sağlalmlık adına bence rakipleri kadar iyi seviyeye geldi. yeni elantranın 2011 yılında dünya da en çok satılan 2. araç olması da aracın kabul gördüğünü gösteriyor.
corolla,10.2 milyon adet
elantra,10.1 milyon adet
çinde üretilip satılan bir araç 943 bin adet
fosus 919 bin
kia rio 815 bin
fieata 781 bin
jetta745 bin
camry 726 bin
cruze 691 bin
golf 648 bin

Grafink

« Yanıtla #24 : Ocak 23, 2012, 11:49:29 ÖÖ »
Hocam ne zaman elentrayı grürüm, arabnaın üzerinden tır geçmiş gibi ama şanzuman hala tıkır tıkır çalışıyor, işte ancak o zaman vazgeçerim honda AT sinden. Ayrıca elentra'nın iç kalitesi oldukça rezil. honda'nın yeni kasası da oldakça rezil, iç kalite babbında... Ancak motor hala i-vitec, şanzuman hala honda şanzuman...  Dediğim gibi bu iki araç arasında kalınmışsa, Otomatik viteste Honda almaktan başka seçenek yoktur aslında. Manuel tercihlerde, zevke göre tercih edilebilir ama yine de, Elentra istediği paralara kıyasla çok düşük kaliteli bir araç.