Gönderen Konu: Hot! Mini Cooper S'n Honda Civic Type R  (Okunma sayısı 17216 defa)

TEAMHONDATURKEY

• Ziyaretçi
Hot! Mini Cooper S'n Honda Civic Type R
« : Haziran 09, 2006, 11:25:27 ÖÖ »
Tartışalım, karşılaştıralım...

"+" lar "-" ler, deneyimler, yaşanmışlar, duyulmuşlar...

Atmosferik ve SC, hangisi avantaj hangisi dezavantaj...

Objektif fikirler buraya...

« Son Düzenleme: Haziran 09, 2006, 11:31:09 ÖÖ Gönderen: TEAMHONDATURKEY »

sleeperEK

• Ziyaretçi
Ynt: Hot! Mini Cooper S'n Honda Civic Type R
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2006, 11:30:00 ÖÖ »
Stock Mini (163hp + sunroof = 80kg)  vs Stock CTR  in TR

http://rapidshare.de/files/22606016/Mcs_vs_Ctr_.3gp.html

nokta.

EROLL

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2006, 04:17:23 ÖS »
yanii..  peki kalkış veya drag videosu yokmu başka arkadaşlarda

Güven

« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2006, 05:22:07 ÖS »
Bizimkinin bir fazla vitesi var 6 ya takar uzarsın  ;D

sword

« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2006, 06:57:51 ÖS »
mcs  de 6

serkangti

« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2006, 07:24:38 ÖS »
standartta  type r uzar ama mcs ye yapılcak ufak bi  mod ile işler değişebilir..

@wesome

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2006, 05:33:26 ÖÖ »
simdi ikisinide koysalar karsima type-r derim heralde. hiz bi yana daha araba gibi bi araba...

TEAMHONDATURKEY

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2006, 10:29:09 ÖÖ »
Peki bu araçların diğer özellikleri?

ALG

• THT
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2006, 10:33:15 ÖÖ »
Modlama olayında MCS mucizeler yaratan bir araç, özellikle SC de kasnak değişikliği, chip, eksoz vs gibi uygulamalardan sonra stock CTR karşısında üstün gelen bir araç...Ama stock karşılaştırmada tabiki CTR üstün..

IMPREZA MANIAC

« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2006, 07:05:39 ÖS »
Her bakımdan Type R..

vtimania

« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2006, 09:13:55 ÖS »
mcs yol tutusu type-r a gore baya iyi....stoc araclarla type-r performansi daha iyi ancak mcs atmosferik besleme bir arac olmadigindan yapilacak islemlere daha iyi yanit veriyor...modlama islemleri bakimdan ufak islemlerle mcs performans olaraka baya iyi hale gelebiliyor

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2006, 09:26:51 ÖS »
Valla modlanmis CTR ve MCS 'ninde gidislerini gordum  CTR geciyor.

IMPREZA MANIAC

« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2006, 10:19:02 ÖS »
Bence Mcs nin yol tutuşu Type R dan iyi değil  [-(

ALG

• THT
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2006, 11:10:40 ÖS »
Bence Mcs nin yol tutuşu Type R dan iyi değil  [-(

Katılıyorum..
Bugun MCS kullanma fırsatım oldu..Performans olarak CTR daha üstün...yol tutus  olarak tekrar belirtmek isterim biri diğerinden iyi demek doğru olmaz, MCS de DSC devrede oldugunda gayet stabil, devreden çıkardıgında kullanım çok daha zevkli, kullandığım araç otomatik versiyon, 170 hp lik olanı, SMG şanzımana benziyen bir şanzıman seçeneği (ismini unuttum) zevkli bir kullanım şansı veriyor..Açıkçası araçtan CTR den aldığım hazı alamadım, ama kesinlikle küçümsenecek bir araç değil..SC nin verdiği süper bir ses var akselerasyon anında..

Onu-R

« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2006, 11:30:56 ÖS »
Bizimkinin bir fazla vitesi var 6 ya takar uzarsın  ;D

MCS de 6 vites Güven abi..

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

mcs yol tutusu type-r a gore baya iyi...

Katılıyorum.. Tabi standart araçlar söz konusu ise.. MCS'de sistemler devrede iken gayet güvenli-dengeli, devre dışı iken gayet zevkli bir sürüş...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Türkiye'den, modifiyeli CTR ve MCS videosu;

http://www.teamhondaturkey.com/forum/index.php/topic,3988.0.html

CTR;

. İskender Cold Air Intake
. İskender komple egzos
. Toda Race Headers
. Hondata Beyin

MCS;

. KN Typhoon kit
. İskender egzos
. Chip
. Kasnak

Yurtdışından, modifiyeli CTR ve MCS.. Güzel bi video...

http://rapidshare.de/files/8673660/CTR_vs_Works.wmv.html    ( süre 1:11, boyut 1.79 MB )

Ahmed Aryan's Civic Type-R;

. Full Exhaust System by Master Exhaust
. Comptech İce Box

Khalid's Mini Cooper S Works;

. Few secret mods :)

Motor hacmi, aerodinami ve başarılı şanzuman oranları ile CTR'ın farkı apaçık ortada.. R for Respect . . .

serkangti

« Yanıtla #15 : Haziran 11, 2006, 12:06:48 ÖS »
BEN BU HAN ın körfez pistindeki videolarını izledim  felaket gidio araba yani  çok fazla yüklüymüş gibi.. üstteki videodanda  çok bişi anlamadım  ama ctr rahat geçıyo herhalde ..
yüklü bir mcs nin  düşük hızlarda rollingde  type r ı gecebileceğini düşünuyorum   
han karşısında ancak çok yüklü bir  mcs iş yapabilir bence...

Onu-R

« Yanıtla #16 : Haziran 11, 2006, 12:36:22 ÖS »
BEN BU HAN ın körfez pistindeki videolarını izledim  felaket gidio araba yani  çok fazla yüklüymüş gibi.. üstteki videodanda  çok bişi anlamadım  ama ctr rahat geçıyo herhalde ..
yüklü bir mcs nin  düşük hızlarda rollingde  type r ı gecebileceğini düşünuyorum   
han karşısında ancak çok yüklü bir  mcs iş yapabilir bence...

O videoları ben de izledim.. Dediğin gibi gerçekten güzel gidiyor.. Valla bu HAN ile kapışan MCS'de neredeyse yapılabilecek her şey vardı.. Yani TR'de ilk 3 arasında olduğu söyleniyor (çok extreme bir modifiye olmadığı sürece makul bir modifiyesi vardı yani).. Ona rağmen HAN geçiyor... Honda Civic Type-R, Hondata beyin, headers, egzos ve güzel bir filtre ile bir çok arabaya şaka yapabilen bir makina.. Potansiyel hat safhada yani :)

İkinci videoda da 45. saniyeden sonrası çok hoşuma gidiyor.. O saniyeye kadar kafa kafaya gidiyorlar fakat aniden MCS duvara çarpıyormuş gibi geride kalıyor :)

sleeperEK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 11, 2006, 06:06:03 ÖS »

Valla bu HAN ile kapışan MCS'de neredeyse yapılabilecek her şey vardı.. Yani TR'de ilk 3 arasında olduğu söyleniyor (çok extreme bir modifiye olmadığı sürece makul bir modifiyesi vardı yani).. Ona rağmen HAN geçiyor... Honda Civic Type-R, Hondata beyin, headers, egzos ve güzel bir filtre ile bir çok arabaya şaka yapabilen bir makina.. Potansiyel hat safhada yani :)

İkinci videoda da 45. saniyeden sonrası çok hoşuma gidiyor.. O saniyeye kadar kafa kafaya gidiyorlar fakat aniden MCS duvara çarpıyormuş gibi geride kalıyor :)

Mini ye yapılabilcek çok $ey var aslında. Mini nin sahibi çok samimi arkada$ım. Arabada denemeler sırasında 19 kasnak superchips cold intake headers ve iskender egzoz vardı.Tahmini 205 - 210hp arasında bir güce sahipti o zamanlar.  Daha fazla yürümesi için egzntrk hafif krank kasnağı daha büyük intercooler ve safc almı$tık ama araç deği$ikliği için bu $ekilde yükleyip han typeR la deneme fırsatı bulamamı$tık. Bunlar dı$ında alınabilcek daha pek çok parça var Mini için .. Kısacası Honda da ki aftermarket zenginliği Mini nin 1.6 motoru içinde var diyebiliriz .

TypeR a bakınca sıradan sayılmayacak bir beyin vardı araç üzerinde. Tabi birde onu ayarlayan arkada$ım var. Bu makinayı bildiğiniz gibi bamba$ka yürüten programlama ve egzantriktir (a$ırı besleme hariç).  Mini TypeR konularında çok $ey yazdım hep TypeR ın önde olacağına inanıyorum ama yol tutu$ta Mini çok daha keyifli bir araç her bakımdan (ki$isel zevk .)

Onu-R

« Yanıtla #18 : Haziran 11, 2006, 06:12:42 ÖS »
Mini nin sahibi çok samimi arkada$ım.

Hadi ya.. Ali benim de yakın arkadaşım.. Nerdeyse her gün beraberiz.. Park Florya rulazz :)

TEAMHONDATURKEY

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Haziran 12, 2006, 09:29:38 ÖÖ »
Stock yol tutuş olarak MCS, Type R'dan daha iyi olsa gerek aks aralığının kısa oluşu büyük avantaj ayrıca aracın lastikleri köşelere yerleştirilmiş bu da kontrolu daha elde tutma anlamına geliyor. Type R da ise uzun aks aralığının dezavantajını neredeyse pist setuplarındaki amortisör sistemi gidermeye çalışsada bana göre standartta yetersiz. Ama Type R çok ufak amortisör değişiklikleri ile ciddi yol tutabiliyor. MCS ise kullanmadım ama izlenimlerime göre daha sert ve köşeli dönüşleri yapabilen bir araç bu büyük bir artı. Ses konusuna gelince Honda forumu olduğu için değil içimden geçen hep aynı oldu. MCS elektrik süpürgesini andırdı bana hep.  =; Type R in vtec'de ki sesi bence hiçbirşeyle mukayese edilemez.
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2006, 02:22:13 ÖS Gönderen: TEAMHONDATURKEY »

IMPREZA MANIAC

« Yanıtla #20 : Haziran 12, 2006, 04:28:34 ÖS »
Top Gear'ın pist zamanları.

Buda Almanyadaki Nordschleife Pistinin zamanları.

8:47 --- 140.721 km/h -- Honda Civic Type-R, 200 PS/1246 kg (sport auto 11/01)
8:55 --- 134.579 km/h -- Mini Cooper S Works, 200 hp (sport auto ??/04)

Onu-R

« Yanıtla #21 : Haziran 12, 2006, 11:34:38 ÖS »
160-170 hp olanıyla da değil 200 hp lik Works ile kıyaslanmasına rağmen yine de CTR üstün...

MCS elektrik süpürgesini andırdı bana hep.  =; Type R in vtec'de ki sesi bence hiçbirşeyle mukayese edilemez.

Fikirlerinize katılıyorum

-sc0rge-

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ağustos 02, 2006, 07:06:43 ÖS »
Type-R'a bi rakip cıkamadı..

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 03, 2006, 12:39:00 ÖÖ »
arkadaşlar minide %19 luk kasnak olmadığı sürece bi cacık yapamaz  ;D type r type r adamı  :dissiz

Onu-R

« Yanıtla #24 : Ağustos 03, 2006, 12:59:50 ÖÖ »
arkadaşlar minide %19 luk kasnak olmadığı sürece bi cacık yapamaz  ;D type r type r adamı  :dissiz

Videodaki MCS'de 19luk kasnak da vardı ama sonuçta yine Type-R fenaa çarp-R :)