Gönderen Konu: hondanızı başkasına verirmisiniz ?  (Okunma sayısı 19751 defa)

siriussahin

• Şahin
hondanızı başkasına verirmisiniz ?
« : Ağustos 20, 2013, 02:16:26 ÖS »
arkadaşlar merak ettim bu konuyu genel olarak ne düşünüyorsunuz diye. Modeli durumu yeniliği söz konusu değil. Arabanızı eş dost akraba istediğinde veriyormusunuz. Ben kendi fikrimi belirteyim ben vermiyorum bu yüzden darılan küsenler çok oldu. Ha şu var acil durumsa götüreyim diyorum ama gece gündüz ara gelirim diyorum ama isteyen oldumu canım çok sıkılıyor ve dost doğru söylüyorum kardeşim araba vermem huyum böyle ha istemem de diyorum gerçekten istemedim de daha.Şöyle bi durumda var arkadaşın işini görmek için eywallah dedik adam arabaya 7 kişi bindirdi buda biraz ters geldi herhalde insanlık meselesi ne diyelim

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: hondanızı başkasına verirmisiniz ?
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2013, 03:01:15 ÖS »
Aynen sana katılıyorum dostum + kaç yazmak istersen sonuna o kadar
Atalarımız boşa dememiş "At, Avrat ve Silah" araçlarımızda bizim At'ımız!
Bence de vermek doğru değil ve bende vermiyorum istedikleri kadar küssünler!

BraTo

« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2013, 03:47:24 ÖS »
Bizim eskilerin bir lafı vardır "Araba eş gibidir" diye.
O yüzden başkasına verilmez...

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2013, 05:08:48 ÖS »
öyle arkadaşlar nekadar yakın dostta olsa bir sıkıntı olsa araya soğukluk girecek vermemekle dostluğu korumuş oluyoruz aslında

kacaman

« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2013, 06:35:29 ÖS »
ben arabamı en yakınım dahi olsa kimselere vermem.

hacettepeli

« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2013, 07:03:56 ÖS »
arabandan onemlıyse o kişi verilir ...

kacaman

« Yanıtla #6 : Ağustos 20, 2013, 07:07:58 ÖS »
ben yinede vermem, en yakının dhi olsa arabayı gidip bi yerlere kötelese, ilişkiniz bozulur, gerek var mı macera aramaya.

Refik_Yavaş

« Yanıtla #7 : Ağustos 20, 2013, 07:09:20 ÖS »
Yakın akrabaya asla vermem. Bir iki arkadaşım vardır canım kadar kıymet verdiğim ister alır. Hatta sürekli takıldığımız cafede anahtar bankoda durur isteyen alır gider. Kendilerini bilirler. Arabamızı seviyor olabiliriz değer veriyor olabilir ama dünya malı dünyada kalır. ( akraba derken 2-3 ayda bi görüşüp araba lazım oldumu arayan cinslere lafım) onun harici arabamı kimseye vermiceğimi bildikleri için akrabadan öyle bi talep gelmiyor :)

hacettepeli

« Yanıtla #8 : Ağustos 20, 2013, 07:12:27 ÖS »
Yakın akrabaya asla vermem. Bir iki arkadaşım vardır canım kadar kıymet verdiğim ister alır. Hatta sürekli takıldığımız cafede anahtar bankoda durur isteyen alır gider. Kendilerini bilirler. Arabamızı seviyor olabiliriz değer veriyor olabilir ama dünya malı dünyada kalır. ( akraba derken 2-3 ayda bi görüşüp araba lazım oldumu arayan cinslere lafım) onun harici arabamı kimseye vermiceğimi bildikleri için akrabadan öyle bi talep gelmiyor :)
gerekli acıklama yapılmıs..zaten kendını bılende arabaya zarar vermemk ıcın elınden gelenı yapar.verırse eger gerekenı yapar.zaten o kısıye verıyosam herseyı goze almısımdır pertede cıkarsa yaksada sonuclarına ıkımızde hazırız demektır..herkesede verılmez arabamı verıyosam o kısı benım ıcın degerlıdır.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #9 : Ağustos 20, 2013, 07:22:02 ÖS »
daha önceki araçlarımı çok verdim kimisi içine yakıt koymayınımı ararsın  yada 1 saatliğine deyip akşam edenimi vsss şuanki arabamı sıfır aldım şuana kadar 2 kişye verdim oda düğün arabasıydı ikiside çok değerli insanlardı içim rahattı verirken ne hikmetse bunun dışında daha benden araç isteyen olmadı isteseler acil durumlarda verilim yinede cenaze hastalık vs araçlar insanlar hizmet için üretirmiş metal parçalarıdır hiçbir eş dostdan önemli deyildir

kacaman

« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2013, 07:36:59 ÖS »
şahit olduğum bir olayı anlatayım, sene 2002, tanıdığım iki çok yakın arkadaşlardan birisi diğerinden emanet 1999 model 1.6 civic ies sedan aracını emanet istedi, gaziantep - kilis arasındaki yolda ara.a kaza yaptı araç hurda, bu arada arabanın kaskosu da yok, arabayı emanet alan arkadaşımız bedelli askerlik yaptığı için borçları var zaten, herneyse geldiler anlaşmaya çalışıyorlar tabi, araları ister istemez bozulmuş durumda çünki emanet alan arkadaşımızın arabayı yaptıracak parası yok, araba sahibi arkadaşa sordum sen arabanı kaza yapmadan önce kaç tl ye satardın dedim, 14milyar istediğini söyledi, emanet alan arkadaşaarabayı 14milyara satın aldın hayırlı olsun dedim, arabayı kazalı şekilde 3750 000tl ye çıkmacıya sattık, elinde olan parayı ekledi ve 9milyar kredi çekti arkadaşın parasını verdi, yaşananlar bu şekilde oldu. gerek var mı maceraya bence yok, taksi tutaım araba kiralarım ne ilim ufak yollu bir araç alırım ama emanet almam.

kacaman

« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2013, 07:38:27 ÖS »
bu arada arabayı emanet vere arkadaş benim arabamda gram boya yoktu, ben boyalı arabayı ne yapayım diye de söyledi bir kaç kez.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #12 : Ağustos 20, 2013, 07:50:54 ÖS »
şahit olduğum bir olayı anlatayım, sene 2002, tanıdığım iki çok yakın arkadaşlardan birisi diğerinden emanet 1999 model 1.6 civic ies sedan aracını emanet istedi, gaziantep - kilis arasındaki yolda ara.a kaza yaptı araç hurda, bu arada arabanın kaskosu da yok, arabayı emanet alan arkadaşımız bedelli askerlik yaptığı için borçları var zaten, herneyse geldiler anlaşmaya çalışıyorlar tabi, araları ister istemez bozulmuş durumda çünki emanet alan arkadaşımızın arabayı yaptıracak parası yok, araba sahibi arkadaşa sordum sen arabanı kaza yapmadan önce kaç tl ye satardın dedim, 14milyar istediğini söyledi, emanet alan arkadaşaarabayı 14milyara satın aldın hayırlı olsun dedim, arabayı kazalı şekilde 3750 000tl ye çıkmacıya sattık, elinde olan parayı ekledi ve 9milyar kredi çekti arkadaşın parasını verdi, yaşananlar bu şekilde oldu. gerek var mı maceraya bence yok, taksi tutaım araba kiralarım ne ilim ufak yollu bir araç alırım ama emanet almam.
çok iyi örnek vermişsin bende şu yaşıma geldim kimseden emanet almadım ama isteyene çok acil durumlarda çok verdim yinede veririm aa bu araçımda daha istaeyen olmadı ne hikmetse belkide onlarda biliyor sıfır araba risk almıyorlar bende size şöle bir örnek vereyim komşunuz eşi doğum yapıcak gecenin bir vakti acil olsa sizden araçınızı istese yinede vermemi dersiniz yada dur ben üstümü değiştireyim benmi götüreyim uyku sersemi derdiniz

kacaman

« Yanıtla #13 : Ağustos 20, 2013, 07:58:23 ÖS »
çok iyi örnek vermişsin bende şu yaşıma geldim kimseden emanet almadım ama isteyene çok acil durumlarda çok verdim yinede veririm aa bu araçımda daha istaeyen olmadı ne hikmetse belkide onlarda biliyor sıfır araba risk almıyorlar bende size şöle bir örnek vereyim komşunuz eşi doğum yapıcak gecenin bir vakti acil olsa sizden araçınızı istese yinede vermemi dersiniz yada dur ben üstümü değiştireyim benmi götüreyim uyku sersemi derdiniz
üzerimi giyinip götürürdüm ki, böyle bir olaya benzer bir olayı ben yaşadım, arkadaşımın ablası ile eniştesi sorun yaşamışlar herneyse kadın evi terk etmek istiyor kardeşini yani benim arkadaşımı çağırmış gel beni al diye, akşamın o saatinde k.maraştan kilis iline arç bulunmaz, arkadaş aracımı istedi, dur bekle ben götüreyim seni dedim, üzerimi değiştirdim bindim arabama, kilis e gittik ablasını aldık geldik.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #14 : Ağustos 20, 2013, 08:06:57 ÖS »
üzerimi giyinip götürürdüm ki, böyle bir olaya benzer bir olayı ben yaşadım, arkadaşımın ablası ile eniştesi sorun yaşamışlar herneyse kadın evi terk etmek istiyor kardeşini yani benim arkadaşımı çağırmış gel beni al diye, akşamın o saatinde k.maraştan kilis iline arç bulunmaz, arkadaş aracımı istedi, dur bekle ben götüreyim seni dedim, üzerimi değiştirdim bindim arabama, kilis e gittik ablasını aldık geldik.
bu cevabı verceğinizi biliyordum ben cenaze hariç  hiç bir allahın kulu gece rahatımı bozmam al anahtarı ruhsatı git işini gör  reisi cumhurda gelse ama cenaze hariç

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #15 : Ağustos 20, 2013, 08:24:22 ÖS »
kardeş d
akrabaya zaten verilmez müdür katılıyorum o konuda.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #16 : Ağustos 20, 2013, 08:36:27 ÖS »
Bende vermeyenlerdenim. Keyfe keder isteyene kıl oluyorum. Ben aracım yokken kimseden istemedim. İhtiyacım olsa da taksiye bindim.

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #17 : Ağustos 20, 2013, 09:15:48 ÖS »
cok net : hayır

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #18 : Ağustos 20, 2013, 09:21:38 ÖS »
Eski model olduğundan mıdır bilmem ben emektarı yakın arkadaşlarıma ve ağabeyime ne zaman isterlerse veririm. Ama onlar da sağolsunlar her zaman kullandıklarından fazla yakıt koyarlar, arabayı nazik kullanırlar ve hiç şüphem yok ki bir kaza yapacak olsalar masrafını da karşılarlar.

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #19 : Ağustos 20, 2013, 09:44:54 ÖS »
Siz siz olun sakın vermeyin benim fort tanusum vardı 90 model full orijinal harika bişiydi belki şu anki hondamdaki taddan bile güzeldi neyse bunu birine verdim emanet bayramın ilk günüydü akrabalar yolda kalmış abi araba lazım dedi gariban bişiydi bende acıdım kimseyi arayamadım deyince neyse Hanım'da sen gitme deyince emanet verdim normalde babama bile emanet vermeyen biriyim. Neyse ertesi gün adamı aradım tel kapalı polis arkadaşı aradım ki bizim araba pert iki kişi yoldan uçmuşlar sarhoşlar 3 gün komada yattılar araba helak oldu bende para mara alamadım rezil etti edit:kural dışı kelime) beni bi dahA kimseye vermem siz siz olun iyiyken kötü olmayın araba pert olunca en yakınınz da olsa düşman olabilir

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #20 : Ağustos 20, 2013, 09:48:29 ÖS »
Bu deneyimi yaşamanızı hiç istemem akıllı olun birine filan bişey olursa kan parası araç sahibinden çıkıyor 100 milyarlardan başlıyor

combomix

• FD6
« Yanıtla #21 : Ağustos 20, 2013, 09:53:54 ÖS »
Bütün çevremdekiler benim araba konusunda ne kadar kıl olduğumu bilir onun için istemezler ama isteyen olursada vermem.gece gündüz acil bi durumda arasın anında giderim ama başkasına emanet etmem arabamı.

gecetilkisi

« Yanıtla #22 : Ağustos 20, 2013, 10:25:03 ÖS »
Isim yoksq veririm ama aklim kalir .....

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #23 : Ağustos 20, 2013, 10:43:02 ÖS »
3 kişi harici kimseye vermem , babam-oğlum vede yiğenim

34ozn88

• ULASAN GROUP
« Yanıtla #24 : Ağustos 21, 2013, 07:14:30 ÖÖ »
Herzaman iki arac'a sahip oldum... Birisi hep benim goz bebegim olurdu hafta sonlari binerdim, bir digeride essek olurdu... ordan oraya kostururum... Simdi bir ornek vereyim. Benim icin Araba Bir objeyi yada canliyi, A noktasindan B noktasina tasiyan bir alet degil... Ben Her canliya ve Sanata baglanan bir insanimdir...  Su dunyada maddi olarak sahip oldugum uc seyi odunc vermeyi sevmem... Cep telefonum, Bilgisayarim ve ARABAMI(goz bebegim olani tabiki)... Bunlar cok kisisel seylerdir benim icin... Yani bilgisayarinda insanin kisiler seyleri olabilir, siir yazar, hanimiyla ailesi ile fotolari olabilir, ya manitasiyla fotosu olur... yani hersey olur... Cep telefonuda ayni sey!  =, Araba ise benim icin bir tutku... Yani bu oyle biseyki ozru, kabahati mahcubiyeti olmaz bisey birkere basina bisey geldimi... Basima gelen iki olayi kisa ozet gecicem size...  Sene 2008 Kendime Guzel bir Scooter aldim Yamaha... Arakadas odunc istedi... Ki hayatinda motor kullanmamis... Bisikletle karistiriyor... Saniyorki kullanir... Dedi Binecem... Dedim yok! dedi ne degerli malin var! dedim alakasi yok. Kaza yapsan bisey yapsan, ozru olmaz bunun adi kaza! ama isteme...daha yeni motor sifir 200km var...  kustu bana! dedim al... Yemin ederim motoru calistirmasiyla motor gitti merdiven arasina girdi ve pert! allahtan kendisine bisey olmadi ama anladinizmi simdi??? Ozur dilesen ne olur, PArasini versen ne olur? Ikinci olayimda cok buyuktur... Birkerede  samimi bir arkadasim geldi araba istedi dedim al benim duldulu! yenisini vermek istemedim! Gene trip attilar... Dedim Oglum onun koltuguna benden baskasini oturtmuyorum ozurdilerim dedim... Basladi soylenmeye! insan daha onemli bir araba istedik falan filan diye! ya dedim araba lazimsa zaten veriyorum sana araba! onunla git! ha luks araba lazimsa sana para veriyim git BMW kirala... Araba isteme borc iste arkadas dedim! kustu... Neyse icim gide gide ilk defa birine 2013 model arabami verdim... bilin bakalim ne oldu! kendiside gormemis vallahi yemin ediyor biri gelmis arabama vurmus:) kapi gocuk! haydeeee ben simdi ne diyim??? Nerde oldu dedim? otoparkda dedi! hangi otopark surasi dedi! yemin ederim gittim oraya bakmaya kamerayi izlemeye! geri geri manevra yaparken kapiyi Beton KOLON'a takmis...  Ve bunlar bana en buyuk Ders oldu bu hayatta! Karim'dan Cocugumdan, abimden, baska kimseye araba vermem! kucuk kardesime bile! Benden Araba isteyene artik Cebimden cikartip $100 veriyorum! diyorum kizma! Yemin ettim git bununla Kirala diyorum! Sizce bu durumu simdi Araba insandan degerlimi kardesim diye yorumlamak dogrumudur? Tutku ve ihtiyac gidermek ayni seyler degil! ihtiyac gidermekse ben para veriyorumki gitsin araba kiralasin! olmadi duldulu veriyorum ki duldulude carpti ayni GAVAT! :D