Gönderen Konu: fd6 civic elegance aldım yardım ?  (Okunma sayısı 11030 defa)

denizcan

Ynt: fd6 civic elegance aldım yardım ?
« Yanıtla #25 : Mart 07, 2013, 06:06:37 ÖS »
ben lpg taktırmayı düşünüyorum zaten.bu fiyat aralığında civic kadar karizmatik rahat kullanımı zevkli baska araba tanımıyorum.tek sıkıntısı yakıt oda lpg ile sorunsuz bir sekilde çözülebiliyorsa neden olmasın.

selim1974

« Yanıtla #26 : Mart 14, 2013, 11:15:18 ÖS »
dizeli kolay kolay gelmez çünkü türkiyedeki dizel yakıtta sıkıntı olduğu için honda fazla yanaşmıyor dizele.ayrıca dizel motorlar hem farklı ve pahalı bakım ısterler hemde naziktirler.ama sana lpg tavsıye ederım dızelle aynı yakarsın hatta daha bıle az.gecen hafta terakki hondada 199 model lpgli honda gördüm 510.000km de idi ve 160.000de lpg takılmış motor saat gibi.tek sıkıntın 20-30 bınde sübop ayarı yaptırırsın.atmosforik motorlar ve honda toyota lpg ye en uygun arabalardır.gecen yıl uzak doğu gezimde kore,kambocya ve tayland bir çok toyota ve hondada(taksi çoğu)lpg ile çalışıyordu.honda kitli brc ile uzun yıllar sorunsuz binersin arabana.

aracın subap ayarı istediği nereden anlaşılır? kaça mal oluyor? bende yağlamalı prins var, 20-30 bin az geldi bana sanki...

barizergs

« Yanıtla #27 : Mart 18, 2014, 03:56:06 ÖS »
öncelikle herkese hayırlı günler dilerim , honda civic konusunda bilgilenmek için foruma yeni üye oldum , nereye yazıcağımı da pek kestiremediğimden bu konunun altına yazmak zorunda kaldım :)
Bu yaz Allah nasip ederse ailemize bir honda civic almak istiyoruz , bu konudaki düşüncem de görsel olarak beni cok etkileyen fd6 kasa almak...
Ancak bazı merak ettiğim hususlar var cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Merak ettiğim konulara gelince , su anki aracımız 2006 model reno megane 2 1.5 dci modeli ,aracımdan memnun olmadığım tarafları virajlarda güven hissiyatının olmaması ve aynı sorunu honda civic modelinde yaşar mıyım acaba , diğer en büyük sorunlardan birisi aracın içeriye inanılmaz derecede motor sesi alması ben hassasım belki de bilmiyorum fakat benim gözümde traktörden farkı yok , buna benzer sorunu honda civic de yaşar mıyım , bunu sormamın sebebi de benzinli araç olduğu ıcın ıster ıstemez aracın yüksek deviri istemesi , diğer bir husus da hayatımda hiç otomatik vites araç kullanmadım , evet otomatik vites her zaman rahatlıktır konfordur  denir fakat merak ettiğim şey manuel ile otomatik arasında ınanılmaz ucurum var mıdır , ve son merak ettiğim de zamanla aracn ıcerısınden parçalardan ses gelme durumu oluyor mu , bu konuda da su anki aracımdan oldukça muzdaribim ...
 antalyada yasıyorum , aracı %80 şehir içinde kısa mesafe kullanıyoruz , cok sürat yapma gibi bi sürüş karakterim yok zaman zaman , almayı düşündüğüm araç honda civic 2011 model premium otomatik ve ya manuel ...
biraz uzun oldu okuması da biraz sıkıcı gelebilir yeni üye olduğum ııcn ve tecrubem olmadığı ıcın lütfen kusuruma bakmayın , şimdiden vereceğiniz cevaplar için cok teşekkür ederim ...

integra.TR

« Yanıtla #28 : Nisan 14, 2014, 07:20:58 ÖÖ »
hayırlı forumlar hoş geldiniz,fd6 yol tutuş bakımından megane dan epey önde, zırt pırt arıza çıkarmaz, otomatikleri manuele göre benzini daha fazla sever;-))dizel bir araçtan bahsediyorsunuz haliyle civic daha sessiz gelecektir en önemlisi ise civic in koltuğuna oturduğunuzda birdaha megane demezsiniz.fakat yakıtta dizelle benzinli farkı sizi rahatsız edebilir lpg alternatifini düşünebilirsiniz.atmosferik diğer markaların benzinlilerinden daha fazla yakmaz,allah gönlünüze göre versin.saygılar.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #29 : Nisan 14, 2014, 08:40:19 ÖÖ »
Hayırlı olsun Rabbim kaza bela vermesin 10 numara araç almışsın ferah rahat konforlu son 36 saatin 12 saatini direksiyon başında geçirdim uzun yolu çok iyi bagaj biraz büyük olsaymış iyiymiş onun dışında hiçbir kusuru yok rampa da kesilir öyle olur böyle olur diyenler vardı araç 5 kişi bagaj dolu aşağı yukarı 450 kg fazla vardı araçta çok nadir vites düşürmek zorunda kaldım zaten seviyordum aracımı artık benim için ayrı bir yeri var :D