Gönderen Konu: honda integra  (Okunma sayısı 4477 defa)

piscocuk

honda integra
« : Haziran 20, 2011, 09:01:22 ÖÖ »
arkadaşlar yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.önümüzdeki haftasonu düğünüm var gelmek isteyen herkezi beklerim

bayrampaşa adapark ziya şark sofrası 26 haziran pazar  19:00

konumuza dönersek düğünden sonra integra almayı düşünüyorum.aklıma hiç yoktu haftasonu bir arkadaşım almış.bindim oturdum hoşuma gitti..netten araştırmaya başladım bir kaç araba beğendim.linkler aşağıda..araçları tanıyan bilen yada tavsiye eden olurmu

bu araç başıma iş açarmı sitede kullanıcısı varmı +/- yönleriyle değerlendirirseniz çok sevinirim

teşekkürler

bu ilanda kararsız kaldım araç iyi duruor ama ısınamadım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-integra-j-d-m-integra-anlamayan-bakmasin-38152422/detay/

bu araca çok ısındım..hatta ilk değerlendirdiğim araç
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-son-fiyat-aciilll-1-8-16w-140-bg-integra-52035376/detay/#

buda çok hoşuma gitti ama sunroof yok :(
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-meraklisina-lpg-li-1991-model-honda-integra-ls-52052745/detay/

vtec05

Ynt: honda integra
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2011, 09:06:19 ÖÖ »
arkadaşlar yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.önümüzdeki haftasonu düğünüm var gelmek isteyen herkezi beklerim

bayrampaşa adapark ziya şark sofrası 26 haziran pazar  19:00

konumuza dönersek düğünden sonra integra almayı düşünüyorum.aklıma hiç yoktu haftasonu bir arkadaşım almış.bindim oturdum hoşuma gitti..netten araştırmaya başladım bir kaç araba beğendim.linkler aşağıda..araçları tanıyan bilen yada tavsiye eden olurmu

bu araç başıma iş açarmı sitede kullanıcısı varmı +/- yönleriyle değerlendirirseniz çok sevinirim

teşekkürler

bu ilanda kararsız kaldım araç iyi duruor ama ısınamadım
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-integra-j-d-m-integra-anlamayan-bakmasin-38152422/detay/

bu araca çok ısındım..hatta ilk değerlendirdiğim araç
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-son-fiyat-aciilll-1-8-16w-140-bg-integra-52035376/detay/#

buda çok hoşuma gitti ama sunroof yok :(
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-meraklisina-lpg-li-1991-model-honda-integra-ls-52052745/detay/
abi hoşuna giden araç en güzeli içlerinden (bence). ayrıca hayırlı olsun düğünde :D

piscocuk

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2011, 09:09:51 ÖÖ »
düğüne beklerim :D

üçüncü araçmı ikinci araçmı?

vtec05

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2011, 09:11:50 ÖÖ »
düğüne beklerim :D

üçüncü araçmı ikinci araçmı?
abi ikinci araç bene sunroof da var onda onun için 2. araç diyorum ve temiz bi araca benziyor :D

DC5

« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2011, 09:45:05 ÖS »
öncelikle Allah mesut etsin.
temiz bir teg bulursan tadından yenmez.
detaylı bilgi alacağın yer tegcilerin sitesi (edit:reklam içerikli kelime).com bende sitenin üyesi ve integra kullanıcısıym.
burada uzun uzun anlatmakla bitmez orada daha net bilgilere ulaşırsın >=ok

emre16

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2011, 10:54:26 ÖS »
integra bence çok güzel ve konforlu araç ama km leri hep yüksek normal olarak fakat acele etmeyin daha neler vardır??

piscocuk

« Yanıtla #6 : Haziran 20, 2011, 11:16:37 ÖS »
Arastirmalarim devam ediyor

piscocuk

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2011, 09:17:54 ÖÖ »
öncelikle Allah mesut etsin.
temiz bir teg bulursan tadından yenmez.
detaylı bilgi alacağın yer tegcilerin sitesi (edit:reklam içerikli kelime).com bende sitenin üyesi ve integra kullanıcısıym.
burada uzun uzun anlatmakla bitmez orada daha net bilgilere ulaşırsın >=ok

sitenin adı ne acaba? arada noktalama işareti yada boşluk bırakarak özel mesaj atarmısınız

teşekkürler

piscocuk

« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2011, 09:47:10 ÖÖ »
belki benim gibi bu araç hakkında detaylı bilgiler isteyen arkadaşlar vardır..ben bu tarz yorumlar buldum..buldukçada bu başlık altında paylaşmaya devam edeceğim

Son zamanlarda bayağı ilgi odağı oldu integralar. Bunun içinde böyle bi konu açıp,TEG hakkında merak edilenleri +ları ve -lerini yazarsak almayı düşünen,ön yargıları olan,merak eden arkadaşlara faydalı olur diye düşündüm.kendimce gözlemlediğim kullananlardan duyduğum yorumları harmanlayarak bikaç şey yazıyım, benden çok çok daha bilgili olan abilermiz de devamını getirirler
Buji Kodu
*Buji kodu BCPR6E-11'dir. Bu koddan başka bi buji kullanılması tavsiye edilmiyor.

Benzin çok yakar mı?
*Uzun yolda yaktığım benzin(ara ara devirli kullanarak) 25krş
Ş.içi(Gazlamalı) 40-41krş
Not: Aracımın specleri filtre,hedırs,egzos,eprom ayarı,17jant ile oluşan değerler bunlar

Konforu nasıldır?
*Bana göre civicten çok daha konforlu,ayrıca donanımlı

Sürüş izlenimleri?
*Frenler bana göre yeterli değil,oturaklı bir araba ama arkayı savurma olayı yaşayabiliyorum baya sert virajlarda gerçi benim arka koltuklar ve bagaj komple sökükken tattım bu hissi )
*Direksiyon tepkisi normal,sürerken keyif alıyorsunuz

Donanımları?
*Abs yok hava yastığı yok gerisi full  4cam otomatik,4disk fren,klima,hidrolik dreksiyon,alçaklık yükseklik ayarlı aynı zamanda,içerden açılır bagaj ve benzin kapağı,sunroof(elektrikli),dikiz aynaları elektrikli,elektrikli anten,far açık uyarıcısı,kemer takma uyarıcısı.

Sorunları?
*Sunrooflu modellerde ayakları sıkıntılı olabilir,çürümeye başlayabilir,parçası zor bulunur,arka cam zor bulunur rezistans arıza yapabilir,bagaj içinde çürümeler olabilir,farklarını stoplarını hasara uğrattığınız zaman sıkıntı olabilir,distribitör şarj dinamosu sıkıntı çıkarabilir.direksiz kapı olduğu için camlargevşer ve kapıyı kapattığınızda sallantı yapar ki bu benim en gıcık olduğum şeydir  ama vidaları sıkarak geçirebiliyorsunuz büyük bişey değil yani.benzin ışıkları genelinde yanmaz şamandıradan olur genelde.

İntegralara Bakış?
*Model düşüklüğünden dolayı dezavantajları vardır malesef,ama emin olun normal bi civic ies'in model dışında bana göre hiçbir üstünlüğü yok İntegra'ya.hangi 91-92model arabada elektrikli yan ayna,elektrikli sunroof var misal olarak  Alırken dikkat etmeniz gereken yerlere baktığınız zaman size kolay masraf çıkarmaz. ama çıkartırsada sıkıntı yaşatır

Beyin ve Chipleme Durumu*
pr4beyin kodludur, chiplenebilir özelliğe sahiptir. iyi bir eprom ayarı ayrıca hem yakıtta hemde güç olarak sizi tatmin eder

timucintt'den;

Genel Mühendislik
Teg hakkında bilinmesi gerekenler şöyledir.... Öncelikle çok sağlam araçlardır... hondanın bir sürü modeline binmiş denemiş ve incelemiş biri olarak diyebilirimki zamanın ve şimdiki araçlardan bile halen üstün yanları olan bir araçatır.... birincisi şase tasarımı zamanın en iyi cray tasarımlarından biridir... darbe emici şase ve enerji kırılma noktaları fazlaca bulunmakatadır. Ön ve arka tampon demirleri ve darbe emici köpükleri bile şu andaki hiç bir hondada bu kadar dolusu yoktur... sırf arka traversin boş ağırlığı 20 kilo. Şasenin kemikli oluşu kaporta sacınında sağlamlığı aynı yıllardaki EF ve Accordtan üstündür ki integra civic ve accord arası bir modeldir...

Şase ve Aerodinami
şasesinin tek kusuru aracın fazla yere yakın oluşudur genelde paramparça olurlar önden kaza yaptıklarında çünkü burnu yere yakın ve uzun olduğundan bütün darbeyi şase yerine kaput ve çamurlukları yiyor ve buda aracın anında parçalanmasına nedendir aynı şekilde aynı yıllardaki EFlerdede aynı kusur vardır.... Aerodinamisi iyidir... önden sert kırar rüzgarı arkaya normal bir şekilde dağıtır... spoilersiz tegle spoilerlı arasındada deli gibi yol tutuş farkı vardır anında hissedilir fark yani ben hissediyorum

Yol tutuş
Yol tutuşu mükemmeldir... şimdiki yeni hondalarla kıyaslanır yol tutuşu... alt takım diğer civiclerle benzerlikler içersede şasenin tasarımından dolayı daha iyi bir performans sağlar...
yol tutuşu kötü diyenler kesinlikle kötü bilmiyorlar yada arabalarının alt takım burçları vs si ölüdür... heleki ön arka üst alt kule gergileri poliüretan burç takımı ve 3.5 lik bir yayla bu aracın nasıl yol tutuğunu gördüklerinde baya bir moralleri bozulacaktır... yürüyen aksamının tek kusuru ( kusur değil aslında sahiplerinin umursamamazlığı aslında ) yapı olarak sağlam olmasına rağmen alt takımın üst rotillerde boşluğu hızlı yapan bir araçtır aynı zamanda arka bağımsız salıncakların komple burç ve trapez takozlarının yenilenmesi şartdır çünkü bu burçlarda en küçük bir boşluk aracınızın TOE KAMBER ve KASTERinde kaçaklıklara neden olur ve bu aracınızı yolda gezmesine ve sert virajlarda saçma sapan sekme ve kaçmasına sebebiyet verir....

Frenler
Frenlerine gelince... konvansiyonel olmalarından dolayı ALB gibi fren destek sistemleri olmadığından frenlerde kızaklama viraj içlerinde frene asılmalarında kıçın atması çok doğaldır ama tegi iyi bilen birisi olarak oversteering durumlarında tegi kurtarmak çok kolaydır... ama EK de EF de daha zordur.... Frenleri ise yeni alacak olanlar benim gibi komple fren merkezini disklerini ve hortumlarını elden geçirsinler ve kesinlikle OEM kullansınlar aradaki fark dağlar kadar....

Kaporta
TEGler 20 yaşında olmalarına rağmen çürükleri çok olan bir araç dğeildir... genelde arka çamurluk içlerinde pas birikir aynı şekilde ön panel saçının bir kısmında pas görülebilir... aynı zamanda kapı fitilerinin C stununda bittiği kısımda büyük çürük delikler bulmak mümkündür çünkü oralarda su birikiyor teglerde bu bir mühendislik hatasıdır ben oraya delik açtık matkapla küçük ondan sonra çürük durdu aynı zamanda genel olarak bütün tegler sol taraftan çürümeye başlar

Konfor ve Malzeme
Bana göre mükemmel bir kalitesi var göğüsün komple vinil deri iç aksamı ve insana kalite hissi veriyor... yeni hiç bir arabada o kaliteli göğüs yok artık.... göğüsü çok kullanışlı ve herşeyi elinin altında görüş açısı ise bir devrimdir... akvaryum içindesin gibi bir hisse kapılıyorsun ve çok ferah bir araçtır kullanırken çok zevk veren ve çok pis bağımlılık yapan bir araçtır.... tek kusuru yine yaşından dolayı havalındırma ventleri kırık olabiliyor koltukları vtı koltuğu gibidir zaten bel desteği ve kavraması çok iyidir....

Motor ve şanzıman...
Tİpik honda sağlamlığı.... yüksek kmlilerde genelde metal yorgunluğundan dolayı çelik üst contası eskiyor değişmesi gerekiyor olabilir. Ama motoru açılmamış temiz bakılmış hor kullanılmamış bir tek motor üst kapağı açılmadan segmanlar değişmeden rahat 400 500 K Km yapacak kapasitede bir motora sahiptir... elektronik ve elektrik donanımı çok sağlamdır olabildiğince mekanik müşürler, sensorler ve okuyucular mevcutdur ve kolay kolay kurcalanmadan bozulmazlar.... Motorunun en büyük düşmanı ısıdır suyuna yağına iyi bakın en küçük bir eksilmede sizi çok pis üzebilir...

Şanzımanlar....
Q1 YS1 gibi şanzımanlar çok sğalamdır... litaratüre girebilecek sğalamlıkta şanzımanlardır düzgün binildiği hor kullanılmadığı srece onlard amotordan daha uzun bir ömre sahiptir....

Otomatik şanzımanlarıda çok sağlam ve ataktır.... Bende 2 tane mevcut otomatik şanzıman kompel mekanik selenoidle yönetiliyor şanzıman ve 4 adet elektronik dıştan kontrollü selenoid mevcutdur.... ataklığı çok iyidir.... S4 de kullanmakta çok zevkklidir aynı zamanda yakıtdada adamı üzmez... sıkıcı bir otomaitk şanzımanda dğeildir... hondaların içindeki kullandıklarımın en zevkli şanzıman kendisi aynı zamanda G3 preludedeki şanzımanda süperdir... tek kusurları yüksek kmlilerin zamanla main valve selonoid beyinlerinin içindeki ayaların ve kurşun valvelerin görevini yerine getiremiyor olmasıdır.... Benim şanzımanım mesela ilk kes 245.000 kmde söküldü ve balatalarında boşluk dahi yoktu ( vardı ama tölerans servis limitleri içerisinde)

Dipnot: Aynı zamanda Q1 şanzuman çok uzun bi şanzumandır, turbo için candır atmosferik içinse aşırı uzundur.

bossporus06'dan:
Eski bir integra kullanıcısı olarak bende bir şeyler yazıyım:
*Bana göre diğer hondalara göre çok farklı bir modeldir!
*Sunduğu performansa göre yakıt tüketimi makuldur.
*Alt takım ve yürüyenleri türkiye yollarına göre değildir,o sebeble sık sık alt takım bakımına girersin.
*Parçası bulunmaz derler,aslında bulunur fakat biraz pahalıdır.
*İnanılmaz keyifli bir oyuncaktır...
*Ciddi ciddi bağımlılık yapar,arabaya birşeyler yapmadan duramassın.
*Gaz ve direksiyon tepkisi oldukça iyidir,kullanımı ve görüş açısı mükemmeldir.
*Kliması orta ayarda soğutur,çalıştığı zaman güçten çok çalar,kalorifer sistemi tipik japan otomobili gibi fena değildir.
*Vtec yapmak öle hemen kapak takalımla olacak bir iş değil,uğraştırıcı bir moddur,para,zaman ve iş gücüne ihtiyaç vardır.
*Motor sesi çok iyidir.(Araç genel olarak içeri çok ses alır
*Şanzımanı oldukça sağlam ve keyiflidir.(yolları uzun olsa bile)
*Çok farklı araçlara bolca sürpriz yapabilirsiniz.
Son olarak 91 model integra 0km olarak yeniden üretilse hiç düşünmeden hemen alırım

alperx'den

bende TEG ile ilgili yazayım biraz..

TEG ilginç bir araç gerçekten.. Birçok konuda sıradışı ..

1. Yere çok yakın zaten, bir 3-4 cm düşürdüğünüz zaman binince sanki go-kart gibi hissettiriyor. Buda kimine göre acaip - kimine göre de müthiş bişey. Bana göre süper.

2. Donanım olarak yeterli denebilse de, frenlerin elden geçmesi şart. Çoğu TEG'de ABS yok. Sanırım çok azında var. Araç bu frenlere göre hızlı sayılır. Benim frenler Megane frenleri. Diskleri daha buyuk. Cuk oturuyor.

3. Şasesi ve süspansiyonları baya sağlam. Bence sorunu şu : aracı düşürdüğünüzde kamber sorunu oluşuyor. Bu araca düşürmek çok yakışıyor. Yüksekken komik bi araç oluyor.

4. Araçta müthiş ayrıntılar mevcut. Ön kaputun üzerindeki kıvrımlar harika. Abartmıyorum, göstergeler birçok 2011 model araçlardan bariz daha güzel. Aracın genişliği normal bi araçtan daha fazla. Bir arkadaşımızın da dediği gibi, araç yere yakınken hele bir de lastikler geniş ise, tampon dizaltı spor bir coupe havası veriyor.

5. Ön konsol güzel aslında da çok toz tutuyor. Buna yapacak birşey var mı bilmiyorum.

6. Kapıların direksiz olması anormal havalı. Cam inikken ön kapıyı açıp araçtan çıkmanın tadı çok güzel. Tek gıcık nokta arka camların tam açılamaması.

7. Camlar açıkken son sürat de gitseniz uğultu yapmıyor.

8. Aerodinamik olarak cdw katsayısı 0.34. İyi değil çok kötü de degil. Ama aracı düşürdüğümüzde bu sayı kesinlikle düşüyordur. Çünkü aracın orjinali Jeep gibi.

9. Araç hafif oldugu için çok performanslı gösteriyor. Fabrikasyon 0-100 değerlerine bakınca bunu anlarsınız. Bu yüzden araca yapacagınız her türlü modifiye size fazlasıyla geri dönüyor.

10. Servis kitabı çok güzel, birçok sök-tak'ı evinizde yapabilirsiniz adım adım.

11. Aracı düşürünce amortisörlerin muhakkak değişmesi lazım. Yeni model araçlar gibi sert amortisörleri yok çünkü. Aşırı yumuşak.

Motor konusunda birşey yazmama gerek yok. Vtec olsun olmasın çok güzel.