Gönderen Konu: honda ctiy hangi modeli  (Okunma sayısı 5151 defa)

siriussahin

• Şahin
honda ctiy hangi modeli
« : Temmuz 26, 2012, 03:09:48 ÖS »
arkadaşlar eniştem araba alacak 16 bintl ile 19 bin tl arası ben honda ctiy almasını önerdim önerirken honda olduğu için o paralara alınacak sorunsuz bir araç diye düşündüm. kendisi hb megane ve opel vectra ile kıyaslama yapıor bende sizlere şunu sormak istedim sizde city bunların içinde alınacak bir araçmı hangi modeli tutuluyor birde parça problemi varmı teşekkürederim ilgilerinize

honda2002

Ynt: honda ctiy hangi modeli
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2012, 03:14:17 ÖS »
arkadaşlar eniştem araba alacak 16 bintl ile 19 bin tl arası ben honda ctiy almasını önerdim önerirken honda olduğu için o paralara alınacak sorunsuz bir araç diye düşündüm. kendisi hb megane ve opel vectra ile kıyaslama yapıor bende sizlere şunu sormak istedim sizde city bunların içinde alınacak bir araçmı hangi modeli tutuluyor birde parça problemi varmı teşekkürederim ilgilerinize

city, megane ve vectra ile aynı sınıf değil.
city daha ufak bir araç.
boyut/hacim tatmin eder mi ?
ben jazz ları daha çok seviyorum. oldukça ferah buluyorum.
tabi feminen takıntısı yoksa ;)

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2012, 03:17:54 ÖS »
valla bende honda olsun sudan olsun diyenlerdenim sınıf olarak aynı değil ama model olarak honda nın daha genç olması bir artı bence.bende civic var hani parça problemim hiç yok bunda da olurmu

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #3 : Temmuz 26, 2012, 03:28:38 ÖS »
birde bunların hangisi vtec

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2012, 04:02:30 ÖS »
honda city artık üretilmiyor arkadaşım TR de, bunun dezavantajı olurmu bilmem, yalnız bence enişten e ısrarcı olma derim city konusunda naçizane, vectra ya da megane hb deki donanımı bulamayabilir, sorunsuzluk açısından honda candır ama insan bazen başka şeylerde arayabiliyo, o yüzden bence fazla ısrarcı olma!!!

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2012, 04:12:02 ÖS »
yeni kasa citylerde 1.4 i-vtec motor vardır, 1.nesil yani eski kasalarda 1.4 8valf i-dsi (çift bujili) motor bulunmakta,
kronik bir sorunu yoktur, 90.000 km den sonra arka poyra rulmanları değişir tek hastalığı budur, konfor ve yol tutuş bakımından sınıfına göre biraz gerilerde kalabilir, yakıt tüketiminde fabrika değerlerini çok rahat görebileceğiniz bir araç, dizelleri aratmaz. yedek parça bulunurluğunda sıkıntı yaşamazsınız, satmak istediğinizde civic kadar kolay satılmasa da temiz, kazasız ve düşük km'li ise elinizde kalmaz.
şahsen city yerine jazz tavsiye ederim, arka koltuk diz ve baş mesafesinde öyle çok farkı yoktur, 385 lt bagaj hacmiyle zaten hb sınıfında kendi segmentindeki tüm araçlardan geniş, sihirli katlanır (sinema koltuğu tipi) arka koltuklar sayesinde bir buzdolabı bile taşıyabiliyor, citye göre daha fazla piyasası olan bir araç, özellikle cvt vitesler daha fazla rağbet görmektedir.

Grafink

« Yanıtla #6 : Temmuz 26, 2012, 04:16:46 ÖS »
jazz daha başarılı bir otomobil.

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2012, 04:23:54 ÖS »
mhmtdnr arkadaşım dediğin gibi ısrarcı olmamak lazım sonra sen aldırdın olur haklısın.diğer arkadaşlarda yorumlarınız için çok teşekkürederim