Gönderen Konu: Honda Civic Vtec VTI & Peugeot 106 GTI  (Okunma sayısı 37082 defa)

fabregas04

Honda Civic Vtec VTI & Peugeot 106 GTI
« : Aralık 24, 2010, 02:48:06 ÖS »
pejucuların kendince yaptıkları bir tartısma.  <nohapy

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=278&title=vtec-vtİ-106-gti

gazapd216

Ynt: Honda Civic Vtec VTI & Peugeot 106 GTI
« Yanıtla #1 : Aralık 24, 2010, 03:45:25 ÖS »
:) iyi sıkmışlar , elamanın biri zır stock gti ile tayyarı 3 boy ayırmış iyi güldüm ya :D kendi arkadaşları bile yavaş ayır demişler.. :) paylaşım için sağol...

Saygılar.

emre16

« Yanıtla #2 : Aralık 24, 2010, 05:10:38 ÖS »
pug çu işte ne beklersin övünüp durdukları tek araba 106 gti oda hafifliğiyle o 106 ya vti motoru swaplasanız kanatlanıp uçar heralde...

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #3 : Aralık 25, 2010, 08:50:53 ÖS »
106 GTI'da iyidir ama VTI daha iyi tabiki.

canguder

« Yanıtla #4 : Aralık 26, 2010, 03:11:20 ÖÖ »
106 gti güzel makina ama vti ile kapışamaz. vti 1.6 atmosferikte dünya şampiyonu. 40 hp fark hiçte yabana atılacak cinsten değil.

alican_07

« Yanıtla #5 : Aralık 26, 2010, 10:47:59 ÖÖ »
vti alırda en ufak bi sürücü hatasında gti geçer gider gti da hiç fena yürümüyor drag ta bence kimin alıcağı belli olmaz bu yüzden amastock araçlar için konuşursak roll de vti affetmez.

Erhan-R

« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2010, 11:14:13 ÖÖ »
ya arkadaşlar en sinir olduğum konulardan biri!! araçlarımızı biz nie sürekli drag ve roll e göre kıyaslıyoruz siz yola çıkınca sürekli roll mü yapıyosunuz sürekli dragmı yapıyorsunuz bence çok yanlış bi düşünce bu!! aracın kullanım kolaylığı şehir içi ve dışındaki rahatlığı yol tutuşu fren kalitesi görüş açısı 3. kişinin rahatlığı havalndırma sistemi ve ara performansları ayrıca yakıtı donanımı gibi koşulları nie karşılaştırmıyorsunuz çok merak ediyorum birisi allah rızası için bana bunun sebebini mantıklı bir şekilde açıklarmı? bende hondacıyım fakat hondacı arkadaşların bu konuda araçlarını drag ve roll üzerine kıyaslamaları benim hoşuma hiç gitmiyo bu tamamen kısık görüşlülük bence.....

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2010, 11:44:28 ÖÖ »
ya arkadaşlar en sinir olduğum konulardan biri!! araçlarımızı biz nie sürekli drag ve roll e göre kıyaslıyoruz siz yola çıkınca sürekli roll mü yapıyosunuz sürekli dragmı yapıyorsunuz bence çok yanlış bi düşünce bu!! aracın kullanım kolaylığı şehir içi ve dışındaki rahatlığı yol tutuşu fren kalitesi görüş açısı 3. kişinin rahatlığı havalndırma sistemi ve ara performansları ayrıca yakıtı donanımı gibi koşulları nie karşılaştırmıyorsunuz çok merak ediyorum birisi allah rızası için bana bunun sebebini mantıklı bir şekilde açıklarmı? bende hondacıyım fakat hondacı arkadaşların bu konuda araçlarını drag ve roll üzerine kıyaslamaları benim hoşuma hiç gitmiyo bu tamamen kısık görüşlülük bence.....

Aynen valla çok haklısın... Bizim gönlümüzde herşey Drag Roll olmuş :s :D

fearless.32

« Yanıtla #8 : Aralık 31, 2010, 06:13:19 ÖÖ »
''ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım ''
O sayfadan bi yorum :D

fearless.32

« Yanıtla #9 : Aralık 31, 2010, 06:14:41 ÖÖ »
Orjinalini yazan: serhat_tutar

Orjinalini yazan: erenpeugeot

ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım

ne yaptın ya cocukmu var senın karsında nereye 3 boy attın anlamadım typer gaza basmamıs herhalde

SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN ALLAHTA SENİ GÜLDÜRSÜN..TYPE R GERİ GERİ GELMİYORDU DİMİ DİKKAT ETTTİNMİ :)))))

Daha sonra arkadaşlarının yazdığı yorumlar. Ensonuncusuna çok güldüm yaav :D

geveze

« Yanıtla #10 : Aralık 31, 2010, 06:22:55 ÖÖ »

kırmızıda durunca yanıma aksesuarlı bir araç gelince illaki gazlıyorum. yolda görünce yanına yanaşıyorum gazlıyorum :)

fearless.32

« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2010, 06:35:32 ÖÖ »
Arkadaşın biri de stok GTİ falan olsa demiş onların forumunda. Allah aşkına Türkiye'de stok 106 GTİ kalmışmıdır :) hepsi kaşar olmuş arabaların.

Antoni54

« Yanıtla #12 : Aralık 31, 2010, 06:42:38 ÖÖ »
Konuyu Okumadım Ne Olduğunuda Bilmiyorum Heleki Gti Kelimesi Geçtiği İçin Hiç Önemli Değil :)) Bu Gti Denen Tenekeleri Nasıl Alıpta Biniyorlar Ve Sürat Yapıyorlar Anlamış Değilim fearless.32 Arkadaşımın Dediğine Katılıyorum Hepsi Kaşarlanmıştır O Arabaların Nede Olsa Tenekeden..:))

Bu Cümlelerimi Şu Şarkı Sözüyle Süsleyim :))
 Draglar, katılımanlar
5200 devir, v-tech aktiftir
Git rakip devir
Pejolar, 106 – 306’lar
İlk virajda 406 takla attılar
Hey Fransızlar;
S2000’e rakip istedim
Bunu bi kenara not al
:))

chevasil

« Yanıtla #13 : Aralık 31, 2010, 08:15:42 ÖÖ »
içlerinden birisi typer'e 5 boy fark atmış yeni yorum. :) ne günlere kaldık ya  hemde 5 te 5 yapmış arkadas. ugraşmaya degmez avunsunlar :)

Antoni54

« Yanıtla #14 : Aralık 31, 2010, 08:17:40 ÖÖ »
Yok Onu Ters yorumlamış Kim Yorumlayıp Anlattıysa 5 Boy Geride Kalmıştır Fazlası Vardır Eksiği yoktur Kafadan 5 Boydur :)) Ne Yapıcan Birileride Birşeylerle Avunucak Olsun Çok dua Etsinki Belki Birgün Gerçekleşir :))

fearless.32

« Yanıtla #15 : Aralık 31, 2010, 08:49:23 ÖÖ »
  Benim anlamadığım;
Adam 106 yla TYPE-R' yi ayırıyor. Bizim arkadaş ''106 bile tokatlıyo'' diye bana 1.4 is bakıver diyo :D Buna göre çıkan sonuç:
1.4 is'le TYPE-R yi ayırırsın. Muhahahahahaaa
Hakkaten bu arada 1.4 is arıyoruz arkadaşlar bilginize.

Antoni54

« Yanıtla #16 : Aralık 31, 2010, 09:03:07 ÖÖ »
Ben Satıyorum 1.4 İs Fotodaki Arabayı Uzaklarda Arama Çünkü O Çok Yakınında Hadi Bakimm :))

fastest40

« Yanıtla #17 : Aralık 31, 2010, 11:00:54 ÖÖ »
ordaki hondacıda bişi bilmiyo vti 3.vitesde 140 150 demiş benim fd6 ım 145 i görüyo 3 de kalmışki vti....3 de 180i görür :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #18 : Aralık 31, 2010, 01:01:11 ÖS »
3 boy ha. :D Totoşu açıkta kalmıştır onun ;)

fearless.32

« Yanıtla #19 : Aralık 31, 2010, 01:07:27 ÖS »
Şu yorumu yazarken bilke hala gülüyorum yaav :))

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #20 : Aralık 31, 2010, 01:08:53 ÖS »
Şu yorumu yazarken bilke hala gülüyorum yaav :))

Kritik vaka abicim.Arabasızlık dile vuruyor sonunda gece yatarken açıkta kalıyor ve sonuç bu :)

Arada bizimde açıkta kalıyordur belki ama 106'yla Type-R geçmeye kalkmıyorum :D

Erhan-R

« Yanıtla #21 : Aralık 31, 2010, 09:51:42 ÖS »
şimdi işin aslı ben gti da kullandım vti da kullandım type-r da kullanma şansım biçok kez oldu evet şimdi işin aslına gelelim.. 106 type-r ı bir boy kadar ayırır fakat gırtlak dolu bi gti olması lazım.. stock bi 106 gti vardı arkadaşta 18 bin tl ye almıştı benim kankam ama kız gibiydi pug demek gerekmez araç hakikatten çok çok temizdi ve fabrikadan çıktığı gibiydi.. biz onu filtreli bi vti la yürüttük şoför bizzat bendim eve vti dan daha hoş bir çekişi var vti lada yürüyor çünkü oldukça hafif bir araç.. ve sanırım tork bayağı yüksek vti a göre.. 206 gti vasat zaten.. honda güzeldir ama pug ta hondadan iyi olan 2 konu var ki onlarıda kabul etmeliyiz (yiğidi öldür ama hakkını yeme!) stock yürüyenlerinde pug hondadan daha iyi yol tutuyor.. bunu birçok kez yaşadım yaylı halini falan bilemem ama.. diğeride direksiyondaki tatlı sertliği yolda hakimiyeti yükseltiyor pug..

fearless.32

« Yanıtla #22 : Ocak 01, 2011, 09:23:17 ÖÖ »
şimdi işin aslı ben gti da kullandım vti da kullandım type-r da kullanma şansım biçok kez oldu evet şimdi işin aslına gelelim.. 106 type-r ı bir boy kadar ayırır fakat gırtlak dolu bi gti olması lazım.. stock bi 106 gti vardı arkadaşta 18 bin tl ye almıştı benim kankam ama kız gibiydi pug demek gerekmez araç hakikatten çok çok temizdi ve fabrikadan çıktığı gibiydi.. biz onu filtreli bi vti la yürüttük şoför bizzat bendim eve vti dan daha hoş bir çekişi var vti lada yürüyor çünkü oldukça hafif bir araç.. ve sanırım tork bayağı yüksek vti a göre.. 206 gti vasat zaten.. honda güzeldir ama pug ta hondadan iyi olan 2 konu var ki onlarıda kabul etmeliyiz (yiğidi öldür ama hakkını yeme!) stock yürüyenlerinde pug hondadan daha iyi yol tutuyor.. bunu birçok kez yaşadım yaylı halini falan bilemem ama.. diğeride direksiyondaki tatlı sertliği yolda hakimiyeti yükseltiyor pug..
Çok güzel demişinde usta 106 kutu gibi araba yaav. En fazla 24-26 yaşına kadar binersin. genç işi yani. Ama honda öylemi VTİ sedanlar mesela. Arabadan anlamayan adama göstersen, desen ki ''Bu araba 160 beygir'' hadi leen der :)
Bu arada yol tutuş konusunda haklısın. Woswoslarda iyi hondadan bana göre.

gmail34

« Yanıtla #23 : Ocak 01, 2011, 02:06:53 ÖS »
Çok güzel demişinde usta 106 kutu gibi araba yaav. En fazla 24-26 yaşına kadar binersin. genç işi yani. Ama honda öylemi VTİ sedanlar mesela. Arabadan anlamayan adama göstersen, desen ki ''Bu araba 160 beygir'' hadi leen der :)
Bu arada yol tutuş konusunda haklısın. Woswoslarda iyi hondadan bana göre.

106 ile Civic zaten aynı sınıf araba değiller, Civic'in yanında 106'nın kutu gibi durması çok normal. 106'nın üstünde 206,207 var, onun da üstünde 306, 307, 308 var. Civic 306, 307 ve 308 ile aynı sınıf bir arabadır.
Toyota Avensis'in yanına Honda Jazz koyunca Jazz da kutu gibi durur çok normal olarak.

fastest40

« Yanıtla #24 : Ocak 01, 2011, 05:24:31 ÖS »
bir 106 gti stock stock bir vti ile asla yürüyemez aksini idda eden varsa teknik verileri herşeyiyle ispatlarız