Gönderen Konu: Honda Civic Typer vs Volkswagen Polo gti ??  (Okunma sayısı 14124 defa)

berkekuru

• Berke Kuru
Honda Civic Typer vs Volkswagen Polo gti ??
« : Mayıs 15, 2013, 09:30:20 ÖÖ »
biri stock dıgerı 280 hp civarında cok ıddalılar  konu bu http://www.vwtr.net/forum/karsilastirmalar/honda-civic-typer-vs-polo-gti-t28930.0.html;new#new

Kapıkulu

• İbrahim Özer
Ynt: Honda Civic Typer vs Volkswagen Polo gti ??
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2013, 12:45:55 ÖS »
Polo'nun beygir ve max. tork sayısı motoruna göre güzel.Stock halde Type-R her türlü.

supremum

« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2013, 01:02:32 ÖS »
Stok halde bile 5-10bin km'de 1 litreye kadar yağ yakan 1.4 litre turbolu aşırı yüklemeli bir araç 280hp güçle Type-R'ın yapacağı km'nin 5'te birini yapsın öpsünde başına koysun.
Kısa süreli rollingte kalkışta alabilir Polo. İstanbul Park'a çıkıp 3 tur yapsınlar bakalım ne oluyor o Polo'ya.

BHAAL

« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2013, 01:38:44 ÖS »
"hondaları hiç sevmem, teneke kutusu" diye yazan da sensin dimi orda?
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 01:39:15 ÖS Gönderen: BHAAL »

blacklegend

« Yanıtla #4 : Mayıs 15, 2013, 01:41:00 ÖS »
hondanın yanında wv arabamı ya
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 01:41:37 ÖS Gönderen: blacklegend »

adyobatik

« Yanıtla #5 : Mayıs 15, 2013, 03:44:46 ÖS »
golf gti olsa belki falan diyeceğimde, polo gti nereeeeee? type-r nere? hemde 280 hp type-r :)

murat16

« Yanıtla #6 : Mayıs 15, 2013, 05:21:34 ÖS »
stockta tayyar kopartır ama eğer söylendiği gibi yüklendiyse ustalarıda sağlamsa ayırır gider şimdi marka fanatikliğine gerek yok :D ben daha çok poloya D sınıfı diyen arkadaşa takıldım :D

Refik_Yavaş

« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2013, 05:52:53 ÖS »
Typer sahibi akıllı adamsa zaten stock aracıyla yüklü araçla kalkmaz. Adil olmaz bu durum sonuçta. Ben direksiyonuma güvenirim tamam ama FD6 aracımla ferrariyi geçebilir miyim ? Maceraya gerek yok..

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #8 : Mayıs 15, 2013, 06:08:05 ÖS »
Typer sahibi akıllı adamsa zaten stock aracıyla yüklü araçla kalkmaz. Adil olmaz bu durum sonuçta. Ben direksiyonuma güvenirim tamam ama FD6 aracımla ferrariyi geçebilir miyim ? Maceraya gerek yok..

makyajda bir yere kadar videosu geldi aklıma :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #9 : Mayıs 15, 2013, 06:24:15 ÖS »

makyajda bir yere kadar videosu geldi aklıma :)
benimde aklıma o geldide yazdım zaten yorumu :D millet aksiyon peşinde işte.

bbhnda

« Yanıtla #10 : Mayıs 15, 2013, 06:36:21 ÖS »
polonun ruhu yeter diyorlar tasarımı yeter diyorlarda tasarımmı var la arabada ? kutu gibi araba.

bbhnda

« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2013, 06:37:33 ÖS »
polo yüklü zaten typeR da yüklensin kedinin poloyla oynadığı gibi oynar polo hondanın yanında arabamı

Refik_Yavaş

« Yanıtla #12 : Mayıs 15, 2013, 06:39:40 ÖS »
typeR da yüklensin kedinin poloyla oynadığı gibi oynar
ahahahha günün esprisi :D

denizcan

« Yanıtla #13 : Mayıs 15, 2013, 06:47:05 ÖS »
yorum yapmıyorum çünkü stock haldeki iki aracın teknik verileri ortada.yanlız sunu söylemek isterim bu ülkede cem yılmaz kadar komik olabilen insan sınıfı varsa oda dosbagen amigolarıdır :D
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 06:47:18 ÖS Gönderen: denizcan »

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #14 : Mayıs 15, 2013, 06:57:29 ÖS »
yorum yapmıyorum çünkü stock haldeki iki aracın teknik verileri ortada.yanlız sunu söylemek isterim bu ülkede cem yılmaz kadar komik olabilen insan sınıfı varsa oda dosbagen amigolarıdır :D

Aslında her araç grubu sahibi kendi aracını bir üst olarak görüyor.Bunun sebebi verdiği paralar ile aynı paraya daha iyi araç alabildiğini görememesi.Bu sebeple forumlarda ve sitelerde "dosbagen amigoları" dolanıyor :)

denizcan

« Yanıtla #15 : Mayıs 15, 2013, 07:31:16 ÖS »

Aslında her araç grubu sahibi kendi aracını bir üst olarak görüyor.Bunun sebebi verdiği paralar ile aynı paraya daha iyi araç alabildiğini görememesi.Bu sebeple forumlarda ve sitelerde "dosbagen amigoları" dolanıyor :)
o zaten bilinen birsey benim anlamadığım forumlarda genellikle her arac için iyi kötü yorum yapılır ama birisi kalkıpta wolkswagen için kötü birsey dedimi adamı taşlıyolar resmen.yani bu kadar komik bir durum olamaz adamlara küfür et arabaları hakkında kötü yorum yapma. hayır doğus oto bunları paraylamı tutuyor her foruma birkaç tane gönderiyor anlamadımki :D
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 07:32:36 ÖS Gönderen: denizcan »

BHAAL

« Yanıtla #16 : Mayıs 15, 2013, 07:43:06 ÖS »
taşlarlar elbet, ben arabadan anlayan vw sürücüsü görmedimki zaten! "bastırırım parasını yüklüsünü satın alırım" mantığındaki hiçbir adam arabadan anlamaz, gaz pedalına basar sadece, o yüzden mevzu yorum yapmaya geldiğinde saçmalar bu tip adamlar. japon kullanıcısıyla alman kullanıcısı arasındaki en bariz fark budur zaten.

bu arada ordaki yorumlardan birinde "vw içinde pek fark yapmıyor cünkü bütün sınıfları nerdeyse aynı kalitede konforda yapıyor" yazmış biri, güldüm, hala gülüyorum. sanki 150 senedir ayni kabine girmiyor bu adamlar. ulan poloya biniyorum aynı dandik kabin passata biniyorum aynı dandik kabin, insan daha üst model arabaya bindiğini anlayamıyor, bunlar kalkıp bununla övünüyor bi de. mana mantık sıfır bu vwcilerde. işin kötüsü indir vwin fiyatını, bi tanesi almaz, maksat "pahalı" araca biniyo gibi yapmak çünkü.

Kapıkulu

• İbrahim Özer
« Yanıtla #17 : Mayıs 15, 2013, 07:45:39 ÖS »
taşlarlar elbet, ben arabadan anlayan vw sürücüsü görmedimki zaten! "bastırırım parasını yüklüsünü satın alırım" mantığındaki hiçbir adam arabadan anlamaz, gaz pedalına basar sadece, o yüzden mevzu yorum yapmaya geldiğinde saçmalar bu tip adamlar. japon kullanıcısıyla alman kullanıcısı arasındaki en bariz fark budur zaten.

bu arada ordaki yorumlardan birinde "vw içinde pek fark yapmıyor cünkü bütün sınıfları nerdeyse aynı kalitede konforda yapıyor" yazmış biri, güldüm, hala gülüyorum. sanki 150 senedir ayni kabine girmiyor bu adamlar. ulan poloya biniyorum aynı dandik kabin passata biniyorum aynı dandik kabin, insan daha üst model arabaya bindiğini anlayamıyor, bunlar kalkıp bununla övünüyor bi de. mana mantık sıfır bu vwcilerde. işin kötüsü indir vwin fiyatını, bi tanesi almaz, maksat "pahalı" araca biniyo gibi yapmak çünkü.

Kabin konusunda %100 katılıyorum.

bychef2712

« Yanıtla #18 : Mayıs 15, 2013, 08:47:22 ÖS »

aynen bende katılıyorum bu vw cilerdeki özgüven hiç kimsede bunlardaki cahil cesareti :)Karşılaştırmaya gelince polo yüklü olduğu  için bencede 0-400 m arası alır ama iş piste geldiği zaman typer üzer hayata küstürür vw ciyi :)

denizcan

« Yanıtla #19 : Mayıs 15, 2013, 09:04:41 ÖS »

+1

BHAAL

« Yanıtla #20 : Mayıs 15, 2013, 09:37:30 ÖS »
ya gti'ın geçmesi de önemli değil neticede 50 bg farktan bahsediliyor konuda, az bir fark değil, turbosu süperi de var gti'ın, geçebilir, hafif de yanılmıyorsam, bilemiyorum ne ekleme yaptıklarını tabi, o açıdan karşılaştırmak typer'a haksızlık olabilir. ama sorun bunların arasında hiç "bilen" olmaması, adam bastırır parayı alır, mantığı o, elaleme de mercedes almış gibi hava yapar, sorsan iki kelam da edemez arabalara dair. dikkat edin tüm vw'cilerin arabalarına dair söyleyebildikleri tek cümle "kaya gibi araba" dır, ezberletilmiş gibi hepsi aynı cümleyi söylerler, ötesinde bişey söyleyemezler, zira bilmezler, sonra da böyle esip gürlerler, ta ki yolda derslerini alana dek. japon araçlarında da tersine bi durum vardır, araçlar çoğunlukla boş gelir ve yüklemeye müsaittirler ve bunları alan adamların kafalarında hep bi plan vardır araca dair, bu yüzden belirli ölçüde anlamak zorundadırlar arabalardan. japon sürücülerinde marka fanatikliği daha belirgindir o yüzden.
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 09:38:20 ÖS Gönderen: BHAAL »

denizcan

« Yanıtla #21 : Mayıs 15, 2013, 10:03:16 ÖS »
hocam birde onların araclarının kapıları tok diye kapanır.o nedenle arac her yönden çok sağlam olduğu için fazla arastırmacı olmalarına gerek yoktur.verilen meblağaları sonuna kadar hakeder :D
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 10:04:10 ÖS Gönderen: denizcan »

BHAAL

« Yanıtla #22 : Mayıs 15, 2013, 10:17:02 ÖS »
:) doğru doğru kapı mevzusunu nasıl unuttum! o mevzu hiç bitmez, kapının üstüne adam çıksa bişey olmaz derler ama "130 kiloyum, vw'ne güvenen bana teslim etsin" çağrılarım hep cevapsız kaldı bugüne kadar, niyeyse artık!

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #23 : Mayıs 15, 2013, 10:21:30 ÖS »
Ya alman fanatigi olmak bos is rahat adamin isi borcu derdi olmayan gidip alan adamin isi.honda ole degil zar zor alinan bir makinadan parasina gore harikalar yaratmaktir bu boyle dir.

bbhnda

« Yanıtla #24 : Mayıs 15, 2013, 10:25:00 ÖS »
:) doğru doğru kapı mevzusunu nasıl unuttum! o mevzu hiç bitmez, kapının üstüne adam çıksa bişey olmaz derler ama "130 kiloyum, vw'ne güvenen bana teslim etsin" çağrılarım hep cevapsız kaldı bugüne kadar, niyeyse artık!

:D ya onu bunu herşeyi geçin na arkadaşımda var bunun 1.4 180 lik tsi ı adam arkada yağ kutularıyla geziyor .. ha noluyo biz alıyoz anahtarını bi basıp geliyoz kaymağını yiyoz o yağ ekliyor :D beyler bu iki araba sıcak havada piste çıksa varya offf poloya çin işkencesi   benzin gibi yağ koyulur artık .. ama typeR istersen yarım saat full devir gez banamısın demez arkasında soichiro var onun :D