Gönderen Konu: Honda Civic Type-R mı yoksa Mini S mi?  (Okunma sayısı 24054 defa)

Doganov

• Ziyaretçi
Honda Civic Type-R mı yoksa Mini S mi?
« : Ocak 26, 2008, 12:34:07 ÖÖ »
Eveet çok zor bi karar arkadaşlar  >%6rol
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2008, 03:25:20 ÖS Gönderen: ALG »

TYPE-R

Ynt: Honda Civic Type-R mı yoksa kız arabası Mini S mi?
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2008, 12:38:06 ÖÖ »

vtimania

« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2008, 12:41:15 ÖÖ »
S'te iyidir

Doganov

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2008, 12:43:10 ÖÖ »
s bence çok kötü bi araba. Yani performansını bilemem ama tipi aşırı ötesi kötü ya. direk kız arabası. Kızlarda çok çok sevimli ama kesinlikle ve kesinlikle erkek arabası değil. üstelik çok konforsuz sanki fiat palio gibi 2 okltuk arası boş ve çok dar. Kadran ortada ve kocaman olması ise cabası. Bagajı çok dar ve arka yolcular hiç düşünülmemiş. Type-R gelmiş geçmiş her açıdan Mini'den daha iyi.
« Son Düzenleme: Ocak 26, 2008, 12:45:04 ÖÖ Gönderen: Doganov »

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 26, 2008, 08:20:56 ÖÖ »
evt,karar vermem çok zor oldu.. :) :) :)

By_BuGr4

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2008, 10:16:54 ÖÖ »

evt,karar vermem çok zor oldu.. :) :) :)

+5000 rpm :D

maestro_es

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2008, 10:27:21 ÖÖ »
muhaha! hacı gene yapmışsın yapacağını.kıyas kabul etmem type-r. gerçi sende minileri hep kızlar kullanıyo diye kız arabası yapmışsın. seçmek zor oluyo anketten hakkaten :)

infaztim

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2008, 01:18:26 ÖS »
typer tek olur ;) ama cooper works ler sıkı araba 0-100 km 6.5 sn ;) birde cooperlarda sanki typerdan daha iyi yol tutuomuş havası var bilmiorum nekadar gerçektir.

vtimania

Ynt: Honda Civic Type-R mı yoksa Mini S mi?
« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2008, 06:53:41 ÖS »

s bence çok kötü bi araba. Yani performansını bilemem ama tipi aşırı ötesi kötü ya. direk kız arabası. Kızlarda çok çok sevimli ama kesinlikle ve kesinlikle erkek arabası değil. üstelik çok konforsuz sanki fiat palio gibi 2 okltuk arası boş ve çok dar. Kadran ortada ve kocaman olması ise cabası. Bagajı çok dar ve arka yolcular hiç düşünülmemiş. Type-R gelmiş geçmiş her açıdan Mini'den daha iyi.

Performansını bilemem diyorsun ama konustugun aracların ıkısıde performans arabası.Bu da demek oluyorki konforu ıkıncı planda gormek zorundasın.Performans olarak cooper S atmosferık bır arac olmadıgından yapacagın ıslemlerden alacagın verım daha fazla olacaktır.Kişisel fikrimi sorarsan type-r tabi güzel araba görünüm olarak ama S'te çirkin bir araba değil.Yol tutusu olarak type-r dan daha ıyı oldugu soylenebılır ama stok kullanıcam dersen tabi ki type-r derim.Yada type-r a da turbo uygulamak ıstıyorum dersen konusmaya pek bısey kalmaz.:)

buura

« Yanıtla #9 : Ocak 26, 2008, 07:01:06 ÖS »
çok zor bi kararr... mini de yolda çok hoş duruyo .. type-r ı söylememe gerek yok sanırım amaa mini de yolda çok hoş duruyo.

EnZo

« Yanıtla #10 : Ocak 27, 2008, 03:17:02 ÖS »
Mini Cooper S Le Kalktım Cok Zayıf Bi araba .. Burda Astra GSi Lar bile Parcalıo :))  Ancak Sürümü Cok ZevKli Bişeye Kıyaslama Yapmassam eger .. Modifiye Edilincede Cok Sık Duruo ...
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2008, 03:18:04 ÖS Gönderen: EnZo »

ALG

• THT
« Yanıtla #11 : Ocak 27, 2008, 07:46:44 ÖS »

cooperlarda sanki typerdan daha iyi yol tutuomuş havası var bilmiorum nekadar gerçektir.

doğrudur, mantık carting den çıkma oldugu icin dingil mesafesi daha yakın falan ya.
ama şöyle diyim ben MCS kullandığımda type r dan aldığım keyfi alamadım, bir-iki kere falanda değil sürekli kullanma olanağım var, son derece objektif şekilde yazıyorum bunu, hızlanırken bunu bir spor arabada her yönüyle hissetmen lazım, yani karakter olmalı hızlanırken makinada..ben malesef minide bunu hissedemedim..
« Son Düzenleme: Ocak 27, 2008, 07:47:51 ÖS Gönderen: ALG »

infaztim

« Yanıtla #12 : Ocak 27, 2008, 09:03:40 ÖS »
ama worksler sıkı araç cidden ;) dezavantajı 2 koltuklu olması ve fiyatı 35 bin euro 2. elleri madem 2 kişilik bir araç olucak s2000 alınır o paraya hemde üstü açılır ;)

Doganov

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 29, 2008, 03:57:48 ÖS »
Ya bırak 35.000 euromuş gidip 15.000 euro vermem 0 km Works için :D. çok aşırı ötesi tipsiz bi araba direk kız arabası bu kadar tipsiz bi araba olamaz manyak tipsiz ya. Ya nası yapmışlar bu kadar çirkin bu kadar tipsiz bi araba anlamıyorumki. Bi de Türkiyede çok fazla millet nesini beğenip alıyorsa. Metroya binerim yaya yürürüm daha iyi Miniye bineceğime. Bi de Miniciler Type-R dan iyi diyip duruyor yok efendim pistte iyimiş Mini Cooper S Honda dergilere para vermiş rüşvet vermiş yoksa pistte Mini Cooper S iyimiş çok rahat ayırırmış Type-R'ı. Perişan olurmuş Type-R. O yüzden bu konuyu açtım. Minicilerde toz kondurmuyor o tipsiz arabalarına sanki allan Minisi süper bi arabada. Kızların sevgili Minisi işte. Tamam Hondacı arkadaşlarda zamanında Mini'ye binmiş ama neresi erkeksi şu Mininin? Ha pembe Hyundai Getz ha Mini Cooper ikiside aynı.  :D
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2008, 03:59:35 ÖS Gönderen: Doganov »

ert16

« Yanıtla #14 : Ocak 29, 2008, 04:51:38 ÖS »
ikisindende al bnce :D:D

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 29, 2008, 04:54:44 ÖS »
TYPE R RRRRR :D  

bence mini güzel bi araba değil..

Seko

« Yanıtla #16 : Ocak 29, 2008, 07:18:13 ÖS »
Ben MCS ye diilde arkadasımın Mini one a binmisti superchips + filtre vs. ile 135 beygir civarı idi arac ve gercekten begenmistim , kucuk oldugundan hızı canlı canlı yasıyorsunuz .
http://www.superchips.co.uk/curves/CooperSR56.pdf
Bu yeni cooper s in egrisi 195 beygir ve 1130 kg lık bir arac 6 ileri cko basarılıda yol tutuyor , aracını iyi tanıyan birinin altıdan cok can yakar bence ozellikle cadde tarzı trafikte ufak olması buyuk avantaj !

RaMsEs

« Yanıtla #17 : Ocak 29, 2008, 07:31:46 ÖS »

Ya bırak 35.000 euromuş gidip 15.000 euro vermem 0 km Works için :D. çok aşırı ötesi tipsiz bi araba direk kız arabası bu kadar tipsiz bi araba olamaz manyak tipsiz ya. Ya nası yapmışlar bu kadar çirkin bu kadar tipsiz bi araba anlamıyorumki. Bi de Türkiyede çok fazla millet nesini beğenip alıyorsa. Metroya binerim yaya yürürüm daha iyi Miniye bineceğime. Bi de Miniciler Type-R dan iyi diyip duruyor yok efendim pistte iyimiş Mini Cooper S Honda dergilere para vermiş rüşvet vermiş yoksa pistte Mini Cooper S iyimiş çok rahat ayırırmış Type-R'ı. Perişan olurmuş Type-R. O yüzden bu konuyu açtım. Minicilerde toz kondurmuyor o tipsiz arabalarına sanki allan Minisi süper bi arabada. Kızların sevgili Minisi işte. Tamam Hondacı arkadaşlarda zamanında Mini'ye binmiş ama neresi erkeksi şu Mininin? Ha pembe Hyundai Getz ha Mini Cooper ikiside aynı.  :D
Hocam yerin dibine soktun arabayı walla..Yani diyosun ki mini alacağıma el arabası alırım daha iyi... >%6rol >%6rol >%6rol

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 29, 2008, 07:37:32 ÖS »
arkadaşlar type-r ve mcs performans olarak kıyaslanamaz bence.
bmw'de yapsın atmosferik bir mini(1.6/175hp), onu type-r la değil vti'la kıyaslayalım >%6rol >%6rol
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2008, 07:38:37 ÖS Gönderen: 8663 »

G-Turk

« Yanıtla #19 : Ocak 29, 2008, 07:55:14 ÖS »
bu ankette bnmde tercihim tayyardan yana ama şunu sölemek gerekir mininin yol tutuşu 1-2 gömlek kadar daha iii.

Seko

« Yanıtla #20 : Ocak 29, 2008, 10:42:01 ÖS »

arkadaşlar type-r ve mcs performans olarak kıyaslanamaz bence.
bmw'de yapsın atmosferik bir mini(1.6/175hp), onu type-r la değil vti'la kıyaslayalım >%6rol >%6rol

Yeni MCS ile FN2 400 mt kagıt uzerinde kafa kafaya diyorum , superchips MCS ise 1-2 boy onde gecer 400 mt yi diyorum .
Chipli 195 beygir ve 1130 kg guzel rakamlar !!

civic siR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ocak 30, 2008, 08:22:48 ÖÖ »
mini'nin yol tutuşu ii olabilir...ama performans açısından type-r daha iiii bence....ama arada dağlar denizlerde yok tabiiii.....TYPE-R sınıfında tek bence.... ;)

Doganov

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2008, 10:18:00 ÖS »
Mini denen arabamsı şeyin yol tutuşu iyi olsa bile, hadi onu geçtim Ferrari gibi gitsin isterse ya da ışınlanabilsin zamanda yolculuk yapsın,  "Arabanın markası ne?" diye sorduklarında insan, "benim arabamın markası Mini" demeye utanır. Bu ne kötü bir imajdır arkadaş? Ha etek ve topuklu ayakkabı giymişin ha Mini Cooper'a binmişin aynı şey. Type-R, Şahin gibi gitse bile Mini'ye tercih ederim. Ha bu arada Bugün bana biri gelip "Mini mi? Şahin mi?" dese ciddi Şahin isterim. :D Bu şunun gibi bi soru olur: "Dolce Gabbana etek mi? Yoksa Ahtapot giyim pantolon mu?" E ben erkeğim şimdi tutup ismi Mini olan kız tasarımı bi arabayamı bincem. Ha tamam kızlarda çok sevimli duruyoda erkek adam Mini ye biner mi allah aşkına aklım almıyo ya :S :) :D

By_BuGr4

« Yanıtla #23 : Şubat 02, 2008, 10:20:21 ÖS »

Ha bu arada Bugün bana biri gelip "Mini mi? Şahin mi?" dese ciddi Şahin isterim. :D

ben miniyi isterim satarım typer alırım türk işi yani 8) :D

ali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Şubat 02, 2008, 10:24:16 ÖS »
Type-R bencede ;)