Gönderen Konu: Honda Civic sedan alımı!!!!  (Okunma sayısı 15776 defa)

huseyinsolmaz

Honda Civic sedan alımı!!!!
« : Eylül 12, 2011, 12:41:00 ÖS »
merhaba arkadaşlar,
Daha önceler Alfa 156 ve 159 sahibiydim şimdi 30000 civarında bir honda civic bakıyorum ancak ne çok kazalı araç var bu hondada herhangi bir yol tutuş sıkıntısımı var demeden yapamıyorum manisada yaşıyorum ve eğer bildiğiniz temiz boyasız (boya takıntım var) kazasız bir araç varsa hele hele elegance ise süper olur ancak sahibinden de gördüğüm şu araç gerek fiyat olarak gerekse hasar olarak oldukça temiz geldi aracta far değişmiş ve çevresindeki kaput ucu ve tampon ucu lokal boyalanmış aşağıda linkini verdim sizce nasıl bir araç başka tavsiye edeceğiniz birşey varmıdır ayrıca araca tüp taktırmak istiyorum bu konudaki önerileriniz nelerdir. Saygılarımla

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acil-satilik-2009-honda-civic-premium-55747988/detay/

Ayrıca bu dream elegance premium arasındaki farklar nelerdir?

TopraK_i-vtec

Ynt: Honda Civic sedan alımı!!!!
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2011, 12:42:17 ÖS »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim-b19.0/

öncelikle buradan kendinizi tanıtın forum kuralları gereği..

huseyinsolmaz

« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2011, 12:57:19 ÖS »
Kendimi tanıttım arkadaşım kusura bakma :)

floyd

« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2011, 12:58:59 ÖS »
İnternetten arac alirken size ufak bi rtavsiyem olsun. Posta ceki ile vs. Kesinlikle kapora gondermeyin. Arac kelepirse ve baska isteyenler var kapora yollayin diyenlere kesinlikle inanmayin. Bu arac sigortacidan alinmis, ilanda belirtiliyor. Bu nedemek sizce? Yani arac perte cikmis, kasko sirketi  aracin bedelini odeyip kendisi almis ve ihale ile satmis. Adam da araci alip yaptirmis sonra da satiyor. Bu araclarin suanki piyasasindan emin degilim ama bu arac pert olmasa idi 32-33 eder gibigeliyor. Premium ile elegansin farki vsa( esp demek ) ile sunroof. Dreamler ise en bosu. Jantlar filan plastik kapakli olmasi lazim. Tam olarak ne eksikleri var bilmiyorum. Ben size elegans bakmanizi tavsiye ederim. Sonucta en dolusu o. Bu devirde esp siz araca da binmeye gerek yok zira cogu arac da esp standart.. Tup takarsaniz sorun olmaz brc vs. ne taksan oluyor bunlara.

MerT01__civic

« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2011, 01:02:58 ÖS »
premiumla elegance arasında sadece sunroof farkı var.. diğer özelliklerin hepsi premiumda da mevcut vsa 6'lı cd çalar.. 8tane hava yastığı
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 01:04:40 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

floyd

« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2011, 01:08:34 ÖS »
2009 modelde de oyle mi?

huseyinsolmaz

« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2011, 01:08:55 ÖS »
Arkadaşım
ben kapora falan bilmem zaten dünya küçük bugun çıksam uçakla en fazla 2 saat sonra Türkiyenin olamıyacağım yeri yok o sebebten o tarz tüccarlarla uğraşmam nasipte varsa kalır zaten ayrıca araç sahibi ile görüştüğümde pert kaydı yok dedi nitekim 5664 aracın plakasını  sorgulattım ordada hasar kaydı yok diyor araç sahibinin dediğine göre far kırılmış ve bu sebebten farın üstünde kaput ucu ve çamurluk ucu lokal boyatılmış her halukarda aracı ekspertize sokucam zaten orda gerçek yüzü ortaya çıkıyor ancak esp konusunda haklısınız elegance almam gerekli çünkü sattığım araba Alfa romeo 159 idi ve iddia ediyorum hondanın yol tutuşu 159 yanından bile geçmez çok iyi bir yol tutuşuna sahipti bu sebebte hiç olmazsa esp olsun araçta
Dediğim gibi 2008 ve üstü düşük km de boyasız ve kazasız lokal boya makul görebilir elegance sı olan arkadaşlar varsa param peşin pazarlığa oturulabilir

huseyinsolmaz

« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2011, 01:10:22 ÖS »
Anlamadım premium da esp varmı?

rotasızKAPTAN

« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2011, 01:15:26 ÖS »
makyajlı premıumda var fakat bu makyajsız oldugu ıcın yok sadece elegancelarda var

huseyinsolmaz

« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2011, 01:24:15 ÖS »
Makyajlı premiumlar kaç model oluyor peki ayrıca makyajı nerde ben pek anlayamadım
sanırım sis farları yuvarlak olanlardan bahsediyorsunuz
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 01:27:40 ÖS Gönderen: huseyinsolmaz »

floyd

« Yanıtla #10 : Eylül 12, 2011, 01:27:28 ÖS »
Arkadaşım
ben kapora falan bilmem zaten dünya küçük bugun çıksam uçakla en fazla 2 saat sonra Türkiyenin olamıyacağım yeri yok o sebebten o tarz tüccarlarla uğraşmam nasipte varsa kalır zaten ayrıca araç sahibi ile görüştüğümde pert kaydı yok dedi nitekim 5664 aracın plakasını  sorgulattım ordada hasar kaydı yok diyor araç sahibinin dediğine göre far kırılmış ve bu sebebten farın üstünde kaput ucu ve çamurluk ucu lokal boyatılmış her halukarda aracı ekspertize sokucam zaten orda gerçek yüzü ortaya çıkıyor ancak esp konusunda haklısınız elegance almam gerekli çünkü sattığım araba Alfa romeo 159 idi ve iddia ediyorum hondanın yol tutuşu 159 yanından bile geçmez çok iyi bir yol tutuşuna sahipti bu sebebte hiç olmazsa esp olsun araçta
Dediğim gibi 2008 ve üstü düşük km de boyasız ve kazasız lokal boya makul görebilir elegance sı olan arkadaşlar varsa param peşin pazarlığa oturulabilir
Esp konusunda hakliyim ama diger konularda haksizim heralde. Gerci o konuda da haksizmisim galiba, duzeltti arkadas.
 Tamam Arkadaşım sen bildigini yap. Arabanin fari kirildigi icin sigorta araca el koymus heralde. Ondan sonra da satmis olmali.
Yada sigortacilar ucuza al sat isine girdi heralde. Neyse artik dedigin gibi yaparsin. Dedigin gibi turkiyenin her yeri 2 saat. Zaten ekspertiz de 200 tl. Hem arac adamin dedigi gibi cikmazsa  adam tum masraflarini da oder sana nasil olsa. Zaten turkiye de arac hangi plaka ile trafige cikiyorsa o plaka ile omrunu tamamlamak zorunda dimi?
Bu arada, rica ederim , tesekkure gerek yok, ne zaman istersen yardimci oluruz.

huseyinsolmaz

« Yanıtla #11 : Eylül 12, 2011, 01:30:18 ÖS »
Sayın floyd,
Manidar yazınız oldukça güzel ancak yok kardeşim kazasız belasız boyasız honda 37 den aşağı yok bulsam 32-33 atlıcam ben bulamadım zahmet olmazsa sende bakıverde honda hayat onda olsun :)

floyd

« Yanıtla #12 : Eylül 12, 2011, 01:36:17 ÖS »
 Bakariz sorun degil, işimiz ne, tatildeyiz zaten >=ok

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 12, 2011, 01:54:57 ÖS »
huseyın bey bisey sormak istiyorum, merak etmisimdir 156da varyatör sorunu yaşadınız mı ? ve 159u ekonomik sebeple falan mı sattınız yoksa memnun etmeyen yönü neydi ?

yanlıs anlamayın 159dan inip civice binmek icin bi neden olmalı yani :)

huseyinsolmaz

« Yanıtla #14 : Eylül 12, 2011, 01:59:50 ÖS »
Arkadaşım
Alfa 156 problemsiz ve çok güzel bir araçtı hiçbir sıkıntıda yaşamadım.
159' a gelince alfa bakım maliyetleri yüksek olan bir araç ayrıca 2006 modellerinde bazı hataları mevcut sesli çalışma titreme gibi çalışırken kimsede yapamadı bunu bu sebebten birde artık 2006 model bir araç eskimişti benim gözümde bu sebebten sattım bir yeni işimle alakalı biraz para lazım olunca 3-5 lirasını oraya kaçırıp 32 civarında bir honda arayışına girdim ama benim işim belli olmaz bakarsın 40 lira insignia da alabilir ama gönlüm artık otm. vites istiyor yoruluorum çok km yapıorum bu sebebten hondaya kaydı gönlüm bakalım çıkar herhalde bu hafta bişiler yoksa şirketin arabası fiorino ile baya yol gözükücek bana :)

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 12, 2011, 02:01:38 ÖS »
anladım,gönlünüze göre bi araç bulursunuz inş :)

floyd

« Yanıtla #16 : Eylül 12, 2011, 02:04:53 ÖS »
Kabaca baktim. Temizi 34-35 den asagiya cok zor gorunuyor.Hele boyasizi mumkun degil..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-37000-km-de-2009-model-civic-1-6-elegance-full-57510693/detay/?
Linkteki araci telde 35 e dusurup, arac basinda 34,5 a indirebilirsiniz belki..

huseyinsolmaz

« Yanıtla #17 : Eylül 12, 2011, 02:15:45 ÖS »
araç 35000 e düşmüş yarın ankaradan geliceklermiş bakmaya bakalım yarın bir daha ararım satılmış nasip değildir satılmamışsa ilgileniriz ancak 35000 tl de az para değil yani 35000 e çıkıcaksam 38000e opel insignia lar var kafamı kurcalamıyor değil

floyd

« Yanıtla #18 : Eylül 12, 2011, 02:30:56 ÖS »
araç 35000 e düşmüş yarın ankaradan geliceklermiş bakmaya bakalım yarın bir daha ararım satılmış nasip değildir satılmamışsa ilgileniriz ancak 35000 tl de az para değil yani 35000 e çıkıcaksam 38000e opel insignia lar var kafamı kurcalamıyor değil
İnsignia ayri bir olay tabi. Ama hem otomatigi yok 1.6 larda hemde115 likler yaramaz. 1500 kusur kilo o arac. 115 lik hic cekmiyor. Zaten artik getirilmiyor 115 likler.

huseyinsolmaz

« Yanıtla #19 : Eylül 12, 2011, 02:59:45 ÖS »
Sevgili Hondacı kardeşlerim Yahu biraz yavaş ve dikkat ne bu sabahtan beri bakıyorum 50 tane arabanın 40 vuruk boyalı düzgün kullanın arabalarınızı :) :P

faw13

« Yanıtla #20 : Eylül 12, 2011, 03:11:39 ÖS »
Sevgili Hondacı kardeşlerim Yahu biraz yavaş ve dikkat ne bu sabahtan beri bakıyorum 50 tane arabanın 40 vuruk boyalı düzgün kullanın arabalarınızı :) :P

istanbulda sen vurmasan gelip vuruyorlar valla, her boyalı araç da kaza geçirmiş demek değil, otoparka koyuyorsun, biri çıkarken vuruyor, eski aracımın tamponunda boya bırakmamışlardı bir gecede, boydan boya sürtmüşler, servise götürdüm adamlar abi istanbulda 2 haftadan fazla trafikte olup çiziği olmayan araba mı var dediler, başka şehirleri bilemem ama burda durum böyle

huseyinsolmaz

« Yanıtla #21 : Eylül 12, 2011, 03:26:19 ÖS »
sayın faw13,
Yazınızı okurken gülmeden alamadım kendimi istanbulda 4 sene okudum trafiğini keşmekeşliği biliorum 4 senelik tahsil hayatımın 3 senesindede arabam olmuştur bilmiyorum benmi çok şanslıyım ama Allah bela vermesin ufak bir sürtme dahi yaşamadım hiç Sanırımı benim arabamı koruyorlar 8 senedirde kaskoya 10bin tel boşuna para verdim esas ona yanıyorum :D

Buraada senede 50000km yolda yapıorum :)

kayaci26

« Yanıtla #22 : Eylül 12, 2011, 03:31:32 ÖS »
yaaa öööele işte sekiz ay aradık... temizini bulduk... ayu nun biri geldi otoparkda durduk yerde sağ kapıyı arka çamurluğu(davlumbaz hizası) sürttü defoldu gitti.... SONUÇ MALUM iki parça boya hediyesi . . .

huseyinsolmaz

« Yanıtla #23 : Eylül 12, 2011, 03:38:06 ÖS »
Hediyeleşmek güzeldir :) şaka bir yana bunlar hepimizin başına geliyor malum ancak hondalarda şu dikkat çekici hondalara çok kolay pert veriyorlar bunun sebebi nedir?
Ama 8 ay araba aranır mı yahu biraz çok değilmi o zamanlar internet mi yoktu :)
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2011, 03:40:09 ÖS Gönderen: huseyinsolmaz »

faw13

« Yanıtla #24 : Eylül 12, 2011, 04:05:15 ÖS »
sayın faw13,
Yazınızı okurken gülmeden alamadım kendimi istanbulda 4 sene okudum trafiğini keşmekeşliği biliorum 4 senelik tahsil hayatımın 3 senesindede arabam olmuştur bilmiyorum benmi çok şanslıyım ama Allah bela vermesin ufak bir sürtme dahi yaşamadım hiç Sanırımı benim arabamı koruyorlar 8 senedirde kaskoya 10bin tel boşuna para verdim esas ona yanıyorum :D

Buraada senede 50000km yolda yapıorum :)

siz 4 sene okumuşsunuz ben 25 senedir burada yaşıyorum :) 6 sene kullandığımız üstünde çizik olmayan arabamız da oldu yılda 100.000 yapan da, 32.000 e civic aradığınızı okurken benim de yüzüme gülücükler oturmadı değil, kolay gelsin, aradığınız aracı bulursunuz inş

dip not: şu an üstünde çizikleri olan 11.000km deki aracıma 40.000 teklif eden var, sadece aradığınız araçlara referans olması için yazıyorum bunu da

dip not 2: yeni kasa civiclerin plastik üstü boyası pek bir narindir, tırnağınızla bile sökebilirsiniz, haliyle boyalı araç olması da şaşılıcak bir durum değil