Gönderen Konu: Honda civic mi-volsvagen jetta mı?  (Okunma sayısı 23382 defa)

SoNaMe

• Ziyaretçi
Honda civic mi-volsvagen jetta mı?
« : Mayıs 30, 2008, 12:33:46 ÖÖ »
Görüşlerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum arkadaşlar fikiriniz nedir ?

alfaus007

Ynt: Honda civic mi-volsvagen jetta mı?
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2008, 06:05:52 ÖÖ »
bu konu açılmıştı galiba... CİVİC

SoNaMe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2008, 07:44:58 ÖS »

bu konu açılmıştı galiba... CİVİC

Ewt baktım ama civic hb hakkında çıkmış ben civic sedan sormuştum 36 kişi bakmış bi kişi yorum yapmış :( yotumun için teşekkür ederim.

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2008, 08:48:51 ÖS »
VW lerle kıyaslamak sıkıcı, birde ford focus ile..bunlar kaba saba alman arabaları, civici zevkli , çağdaş, modern arabalarla kıyaslamak gerek

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 01, 2008, 08:52:04 ÖS »
cıvıc

fikito

« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2008, 09:35:37 ÖS »
burda jetta kullanmış ve daha 6 aylıkken satıp yeni civic almış bir abimiz vardı sanırım başka bişey sölememe gerek yok :) jettanın donanımı hoş ,tipi ve motoru (1.6 lar için ) boş  

hondatamer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2008, 11:17:54 ÖS »
Kesinlikle honda dünyanın en iyi motoru en iyi otomatik ve düz şanzumanı kesinlikle honda.not:hondalar bozulmuyor...

RattleSnake

« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2008, 11:51:59 ÖS »
kesinlikle [H]onda

mars

« Yanıtla #8 : Haziran 02, 2008, 12:24:19 ÖÖ »
bir arkadaşım jetta aldı.kapısını açıp baktım.iç döşemesini hiç beğenmedim.arabadan pek anlamam ama kullanılan malzeme kaliteli gelmedi bana.mesela benim civici almamdaki en büyük etkenlerden birisi içinin sarı renk döşeme olmasıdır.''''bence'''' kaliteli markalar sarı renk kullanır.arabada bazı sorunlar var (ben hiç raslamadım desem yeridir) ama genel anlamda süper araç.yer uçağıda diyebiliriz.ben tarafsız birisiyimdir  gerçekten civic iyi bir araç...

SoNaMe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 02, 2008, 12:59:02 ÖÖ »
Yorumlarınız için teşekkürler gerçi ben karşılaştırmalı istemiştim ama nese yinede teşekkürler... :)

ferhat1240

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 02, 2008, 08:19:38 ÖÖ »
Arkadaşlar jetta biraz daha kaslı duruyor fakat civic çok daha estetik.Özellikle iç tasarımı jettadan bi kaç gömlek daha üstün.zaten jetta 1.6 mpi ve fsi ler civic yanında zayıf kalıyor.Fakat tsiler çift şarjdan dolayı daha iyi performansa sahip.Ama herşey performans değil tabiki. uzun ömürlülük konusunda yine civic öne çıkıyor.Artı 6 yıl garanti avantı olması hondaların ne kadar sağlam ve uzun ömürlü olduğunun göstergesi.
Sonuç oalrak kesinlikle civic;)
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2008, 08:20:27 ÖÖ Gönderen: ferhat1240 »

fikito

« Yanıtla #11 : Haziran 02, 2008, 06:19:02 ÖS »
arkadaşlar tsi motorlar gerçekten iyi ama genede geçilsede civic ezilmiyo en fazla 1-2 boy fark yiyor benim araç otomatik olmasına ragmen 1-2 boy fark yedim :)

mehmet1971

« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2008, 03:27:49 ÖS »
Arkadaşlar 1998 ve 2005 civic e bindim araçlarımdan çok memmundum. Sadece donanım yetersizliği yüzünden 2005 civic imi sattım. ve 12 000 YTL fark vererek 2007 jetta fsi comfortline sunroflu aldım. Araç rampayı gördüğü zaman hemen devirden düşüyor. Şehir içinde çok hantal. Mars arkadaşın dediği gibi berbat bir iç döşemesi var ıslak elinizi vurduğunuz abda leke yapıyor. O bölümü komple silip kurulamak gerekiyor. Berbat bir durum.Aynı şey kapı yüzleri içinde geçerli ve çok çabuk deforme oluyor. Arka koltuklarda üçüncü kişinin oturma şansı çok az. Süspansiyonları çok sert en küçük bozuk zeminde sert ses geliyor. Artısı ise yol tutuşu süper. müthiş donanım özellikleri var. Ama kullandıktan sonra insan donanıma doyuyor ve hiçbirşey olmadığını anlıyor. Ben sadece 7 ay dayanabildim ve 2007 civic elagance aldım. Arabamdan müthiş keyif alıyorum. Sadece kışın yağmur sensörünün eksikliğini duyacağım sanırım o da takılabiliyormuş.

mehmet1971

« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2008, 03:37:27 ÖS »
Bir şey daha söyleyeyim. Bazı arkadaşlar civic in şurasından burasından ses geliyor diye şikayet ediyorlar. 2007 Jettamın iki camından açıp kapatırken bir kasılma sesi torpido gözünden tıkırtı vb. sesler geliyordu. Arka bagaj kapağı  otomatik açılıyordu. ama sadece açılıyordu. yukarıya kalkmıyordu. Yani diyeceğim şu ufak tefek sorunlar her otomobilde yaşanıyor. Şu an benim civicte ben iki aydan beri hiç bir sorunla karşılaşmamıştım. Bundan önceki civiclerimde de hiç bir sorunla servise gittim. Hatta ilk civicime (1998 ies) benim birader biniyor araba 180 000 km de inanmazsınız orjinal fren balataları debriyaj baskı balataları duruyor. Hiç bir sorun yok. Motoruna daha anahtar vurulmadı. Sadece geçen yıl ön alt takımları bir elden geçirdim. Daha neden civic almayayım ki abi sorunn yok sorunsuzluk varrrrrrr.

onur34

« Yanıtla #14 : Haziran 04, 2008, 06:01:48 ÖS »
CİVİC ;)

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 04, 2008, 07:51:10 ÖS »

arkadaşlar tsi motorlar gerçekten iyi ama genede geçilsede civic ezilmiyo en fazla 1-2 boy fark yiyor benim araç otomatik olmasına ragmen 1-2 boy fark yedim :)

benimde otomatik ama hepsine nal toplatıyorum

fikito

« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2008, 11:49:56 ÖS »

benimde otomatik ama hepsine nal toplatıyorum

otomatikler gerçekten çok iyi gidiyo ama tabiki de düz gibi degil onu sölemek istemiştim ;)

icmumcu

« Yanıtla #17 : Haziran 07, 2008, 10:19:59 ÖÖ »
benim açtığım konuda da yazdım. vw artık fıs (fsi) motor artık üretmiyor. FSİ TARİH OLDU:) belirteyim istedim.

TTayfuNN

« Yanıtla #18 : Haziran 07, 2008, 11:20:30 ÖÖ »
Sadece dısından bakıp da yahu aynı passatın kopyası çok şekil araba çok da kaslı aynı makam arabası gibi prestijin babası demeyin.Yorumlardan belli ne olduğu.Ayrıca Donanım bi yere kadar.Zaten söylendiği gibi doyarsınız bi kaç ayda yağmur sensörüymüş bilmem neymiş.

Emin olun yanınızdan civic yüksek devirde uçup gittiğinde donanım sadece ağırlık yaptığıyla kalır :D

freegane

« Yanıtla #19 : Temmuz 02, 2008, 01:39:22 ÖÖ »

Sadece dısından bakıp da yahu aynı passatın kopyası çok şekil araba çok da kaslı aynı makam arabası gibi prestijin babası demeyin.Yorumlardan belli ne olduğu.Ayrıca Donanım bi yere kadar.Zaten söylendiği gibi doyarsınız bi kaç ayda yağmur sensörüymüş bilmem neymiş.

Emin olun yanınızdan civic yüksek devirde uçup gittiğinde donanım sadece ağırlık yaptığıyla kalır :D

Kesinlikle katılıyorumivw forumlarında bile kullananlar jetta'lardan şikayetçi...

R-typeR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Temmuz 10, 2008, 10:28:50 ÖS »

geçilsede civic ezilmiyo en fazla 1-2 boy fark yiyor

maç yorumu gibi olmuş , geçildik ama ezilmedik... :D

emre16

« Yanıtla #21 : Temmuz 26, 2008, 11:19:59 ÖS »
kesinlikle honda civic..jetta nın bi kere tipi uyuz.105 hp.iğrenç kesinlikle civic

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #22 : Temmuz 26, 2008, 11:21:09 ÖS »
Jetta iyi gidiyor diyorlardı ama sonucta görüntüde kaybediyor gene kaybediyor :)

malikaltindis

« Yanıtla #23 : Temmuz 26, 2008, 11:54:07 ÖS »
hangi açıdan karşılaştıracağız?