Gönderen Konu: Honda Civic HB 1.6 - Megane HB 1.6  (Okunma sayısı 16236 defa)

memolf

Ynt: Honda Civic HB 1.6 - Megane HB 1.6
« Yanıtla #25 : Ocak 31, 2010, 10:13:59 ÖS »
iki tane megane2 hb  ımız oldu. açıkcası inanılmaz konforlu hele hele uzun yolda resmen kayıyor araba, yakıt konusunda muazzam cimri bir araç(dizel olanından bahsediyorum). ayrıca donanım olarakda en fullu çok tatmınkar. megane bence bu konularda civicden daha iyi oldugunu dusunuyorum.

emre16

« Yanıtla #26 : Ocak 31, 2010, 10:32:24 ÖS »
megane hiç görmesem bu yorumlara bakarak baya iyi bi araba sanardım hee...arkadaşlar megane nın mı yol tutusu,konforu civicten iyi yapmayın Allah aşkına civicin yumusaklığı ve konforu bi tek toyotada buldum ben...

senuben

« Yanıtla #27 : Haziran 04, 2010, 02:43:56 ÖÖ »
Arkadaşlar megane2 sedanın yol tutuşu muhteşem. 185 km hızla 3 şerit birden makas atmıştım ve zerre kadar kaymamıştı. 2002 civic sedanımla 120 yle yapamam onu yani..
Ya segmentindeki en iyi araç. Ama eksi yönlerinide söylemek lazım vicdanlı bir şekilde. Megane frenleri o kadar muazzamki, uzun süre kullandım megane2 185 km hızla 3 şerit sert makas attım, zerre kadar kaymadı, ama gel gelelim civiclere, ne fren var ne yol tutuşu.
kardeş 2006 megan 2 sedan yeni aldım ondan önce 2003 golf vardı bende geçen gün yeni aldığım megan beni virajda bi attıki sorma bi sağ bi sol sağ 2 tekel en son yükseldi toparlamaya çalıştım zorla topladım kaldırıma çıktım neyseki takla atmamayı başardım karter filan gitti bişe olmadı çok şükür honda da vardı bi arkadaşta 2008 sedan onuda kullandım tüm bu olayları karşılaştırıyorum ama 185 le rüyandamı meganla makas attın sorusunu sormadan edemiyorum tamam eyvallah meganın fren sistemine diyecek sözüm yok bende meganla düz yolda çok keskin makaslara girdim ama en fazla 100 120 ile bence arkadaşlar senın sölediklerının etkisinde kalıp öle megan sedanda macera aramasınlar çünkü yol tutuşu konusunda hiçde güvenilir bi araba değil sadece gerek yakıt ve yedek parça ucuzluğu konusunda tercih edilebilecek bi aile arabsı benim görüşüm bu yönde bende aldığıma pişman oldum zaten herkese saygılar....

qwertylion

« Yanıtla #28 : Haziran 04, 2010, 08:45:16 ÖÖ »
megan aile arabası. alacaksın sakin sakin ferah ferah kullanacaksın.

honda hb ise dış görüntüsü etkileyici iç mekanı ise uzay mekiği gibi . insanı büyülüyor.

performans olarak ikisinide kullanmadığım için bilemeyeceğim ama 120 km sürati hiç geçmem . geçtiğim nadirdir. 2 çocuğumun hayatını riske atamam bence sizde atmayın.

ama ben gider honda alırdım

alican_07

« Yanıtla #29 : Haziran 04, 2010, 09:48:07 ÖÖ »
megane hiç görmesem bu yorumlara bakarak baya iyi bi araba sanardım hee...arkadaşlar megane nın mı yol tutusu,konforu civicten iyi yapmayın Allah aşkına civicin yumusaklığı ve konforu bi tek toyotada buldum ben...
ya allah aşkına bi araba içinde civicden şuyu iyi desen ne olur anlamıyorum bundan başka yorumlarını okudum sürekli honda diyorsun bu kadar dar bakma hondanında eksik yönleri var .

salim88

« Yanıtla #30 : Ekim 29, 2010, 03:10:02 ÖS »
sizleri burgaz tuning videoları izlemeye davet ediyorum sonuç orda belli her türlü