Gönderen Konu: Honda Civic Hatchback mi yoksa WV Golf mü almalıyım  (Okunma sayısı 7741 defa)

swett

Honda Civic Hatchback mi yoksa WV Golf mü almalıyım
« : Temmuz 22, 2010, 09:26:18 ÖÖ »
Önce herkese merhaba diyorum.Ben İstanbul'dan yazıyorum.19 yaşındayım ve ilk arabamı alıcam.

Arkadaşlar 1 hafta içerisinde yeni bir sıfır araba alıcam. Uzun süredir birçok model üzerinde araştırma yaptım.

Özellikle tip ve kaliteyi göz önünde bulundurarak son olarak Honda Civic Hatchback ve WV Golf'e kadar indirdim alternatifleri.Şimdi bu iki araç arasında kaldım bir türlü karar veremiyorum.Alıcağım araç 2011 çıkışlı olacak.

Araçlar hakkında birçok kişiye danıştım ama aldığım cevaplar beni tatmin etmedi. Burası Honda forumu olsada ben sizlerin objektif bir şekilde bana yardımcı olacağınıza inanıyorum.Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

swett

Ynt: Honda Civic Hatchback mi yoksa WV Golf mü almalıyım
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2010, 01:08:39 ÖS »
Bir sorum daha var. Aslında ilk tercihim sıfır ama sizin tavsiyeniz nedir?

Castiel

« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2010, 01:29:57 ÖS »
valla aynı benım gıbı arada kalmıssın bende bı acarlara gıttım golfu test ettım ordan cıktım maslaga hondayı surdum

1.4 tsı golf gercekten ıı ona lafım yok ama bence gıt ıkısınıde sur hatta 2şer kere sür hangısıne ıcın ısınırsa onu al

bu arada aralarındada fıyat farkı baya var golf nerdeyse 54 55 bın arası
hondanın en ustunu derı koltuklu sunrooflu seklınde 47 e alabılıyorsun onuda göz önünde bulundurmak lazım

ben tercıhımı hondadan yana kullandım ve kesınlıkle pısman deılım
golfun arkasına 3 kısı cok zor sıgıyor ( 190 boyundayım koltugum en gerıde kullanıyorum ) ama hondada kesınlıkle ole bıse yok hatta alanyaya 5 kısı gıdecez gayette rahat sıgıyor arkama oturanda dahil :)

swett

« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2010, 01:54:43 ÖS »
Kardeşim benimde kanım Honda'ya daha çok ısındı zaten. 2011 çıkışlı 45 bine anlaştık Honda bayisiyle. Sonra Florya'da WV bayisine gittik 1.6 benzinli otomatik 45.5 bine fiyat verdi. Bunun dışındaki seçenekler içinde en az 3 ay sonra gelir dedi. Aradaki fiyat yok gibi. İkisine de bindim test sürüşü yaptım açıkçası ikisi de beni oldukça tatmin etti. Ama Honda'da aracın içinde insan daha rahat oluyor gerçekten.

Peki performansı ve yakıt tüketimi hakkında ne düşünüyosun?

Ayrıca bir arkadaşımın yakınında da Honda Civic Hatchback var adam aldığına pişman olmuş.Araç güzel filan diyomuş ama çok sertmiş.Mesela bir çukura girdiğinde yada hafif bir tümseğe girdiğinde araç çok rahatsız ediyomuş.Doğrumudur kardeşim bu sen böyle bir sıkıntı yaşıyormusun?

yalçınn

« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2010, 01:57:31 ÖS »
bencede Honda olmalı tercihin nedenine gelince daha sorunsuz ve daha ucuz tsi moltorların ne kadar sürede turbo bozacağı çok belli de değilken HONDA tabiki ama illa hb bir araba alacaksan 50 bin i gözden çıkarttıysan benim tercihim bir sınıf daha yukarısı olur mesala 2007 - 2008 1.20 BMW yada a kasa bir mercedes...

Fitos

« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2010, 02:01:57 ÖS »
bende 50.000 civarı olsa düşünmem temiz bi tane 1.20 d alırım tork manyağı olurum :)

swett

« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2010, 02:06:08 ÖS »
Peki bu 1.20 d lerin yakıt tüketimi konusunda ne söyleyebilirsiniz?

Fitos

« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2010, 02:07:55 ÖS »
almayı düşündüğün civic ve golf'ten çok daha az yaktığını söyleyebilirim... ikisinin de içinden geçeceğini de söyleyebilirim :)

swett

« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2010, 02:14:54 ÖS »
Eyvallah kardeşim 1.20 d yide listeme aldım.Arabayı iyice bir incelicem. İlk bakışta Golf ve Honda'dan daha cazip geliyor ama artısını eksisini iyice araştırmak lazım.

Fitos

« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2010, 02:59:39 ÖS »
tabi sıfır olmicak o olursa 2005 model falan ama sen yine de bi araştır bak incele hepsini... zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta karar senin :)

avans

« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2010, 06:55:45 ÖS »
Kardeşim benimde kanım Honda'ya daha çok ısındı zaten. 2011 çıkışlı 45 bine anlaştık Honda bayisiyle. Sonra Florya'da WV bayisine gittik 1.6 benzinli otomatik 45.5 bine fiyat verdi. Bunun dışındaki seçenekler içinde en az 3 ay sonra gelir dedi. Aradaki fiyat yok gibi. İkisine de bindim test sürüşü yaptım açıkçası ikisi de beni oldukça tatmin etti. Ama Honda'da aracın içinde insan daha rahat oluyor gerçekten.

Peki performansı ve yakıt tüketimi hakkında ne düşünüyosun?

Ayrıca bir arkadaşımın yakınında da Honda Civic Hatchback var adam aldığına pişman olmuş.Araç güzel filan diyomuş ama çok sertmiş.Mesela bir çukura girdiğinde yada hafif bir tümseğe girdiğinde araç çok rahatsız ediyomuş.Doğrumudur kardeşim bu sen böyle bir sıkıntı yaşıyormusun?
dostum yakıt konusunda 1,6 golf den daha performanslı ve 1,5 ltre kadar honda daha az yakıyor..amırtısorleri sert dogru ama bunun sebebını vırajlara gırerken esp yı her sert gırdın  vırajda devreye gırmedı zaman neden amırtısorlerının ole oldunu anlıyosun zaten..golf e okadar para vercene 1,6 gıt dızel jetta al daha iyi..ne bılım kendı fıkrım golfe o para verılmez bence...

emre16

« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2010, 07:15:17 ÖS »
vw 1.6 benzinlisinin yanından geçme derim hb civic 1.8 ve 140hp golf bunun yanında kamyon gibi kalır.Bence hiç düşünmeden al civic asla pişman etmez makyajlı sedanlarda süper diğer araçlardan çok farklı civic sanki uçakta gidiyorsun....HONDA HAYAt ONDAA....