Gönderen Konu: Honda civic elegance'mi, Octavia tsi Optimal'mı?  (Okunma sayısı 16317 defa)

floyd

Ynt: Honda civic elegance'mi, Octavia tsi Optimal'mı?
« Yanıtla #25 : Eylül 06, 2011, 04:34:50 ÖS »
Bu arada aracin liste fiyati 42,5 olarak yaziyor. Metelik boyada 970 . Nasil olurda size 44,5 demisler anlamadim..

canguder

« Yanıtla #26 : Eylül 06, 2011, 04:38:49 ÖS »
1.6 102 hp hitler motoru derler kendilerine , çok yakar az kaçar uzun dayanır :) 1.6 tsi diye bir motor yok.

Darkknight

« Yanıtla #27 : Eylül 06, 2011, 04:49:18 ÖS »
Şu 930 olayına sizden başka takılanlarda vardı. kendi gözleriyle şahitlik ettiler. imkansız diyen arkadaşları beklerim. ben ş.içi 2005 ES honda civic ile 1 depo benzinle 930 Km yol yaptım. Ve aracı bugün sattım. Jvc marka teyble birlikte 24,500'e anlaştık. Gelelim asıl meseleye, bir yanlışlık olmuş yazarken. 1.6 mpi motor olacaktı octavia. aracın full versiyonundan tek eksiği açılır tavan. Yeni kasa honda da ikinci gösterge yüzünden arabanın önünü görmekte zorlanıyorum. hatta hiç göremiyorum. bugün test ettim aracı. şakadan gaza dokundum gerçekten gitti :D Skodayıda bugün test ettim. honda kadar atak bir araba beklemiyordum. beklediğim gibide çıktı. fakat konforu üst düzeydeydi. Hondada extra yapılan iç ve dış donanımlar Skoda octavia 1.6 Mpi'de mevcuttu.   ilk defa sıfır araç alacağım için en iyisi olsun istedim ve yeni jetta'da karar kıldım. Jetta 1.6 Tdi 60'a anlaştık. Honda ile yola çıkmıştım. birgün hep yeni kasasını alacağımı düşünür hayal kurardım. Fakat hiç olmayacak birşey oldu ve dizel araba aldım. Umarım pişman olmam. yardımcı olan arkadaşlara Eyvallah ALLAH hepinizden razı olsun..

TURQAZ

« Yanıtla #28 : Eylül 06, 2011, 05:14:16 ÖS »
jetta tdi ile sen 3000 km yol yaparsın üstad bu azim mevcut sende görebiliyorum

kazasız belasız kullanman dileğiyle ,hayırlı-uğurlu olsun.

Darkknight

« Yanıtla #29 : Eylül 06, 2011, 05:18:40 ÖS »
jetta tdi ile sen 3000 km yol yaparsın üstad bu azim mevcut sende görebiliyorum

kazasız belasız kullanman dileğiyle ,hayırlı-uğurlu olsun.

Eyvallah ALLAH razı olsun. harbiden makaraya alınacak bi durum 930 km. biri söylese bende inanmazdım. fakat ben bir depo benzinle 930 km'i gördüm. inanmamanıza ya da makaraya almanıza kızmıyorum. ALLAH biliyor :)

kayaci26

« Yanıtla #30 : Eylül 06, 2011, 06:09:27 ÖS »
arkadaşım hepsine ok... anladığımız mevzu da var... anlamadığımız da ama... mesele yakıt tüketimi olunca... bir dakika...

lütfen büyük harfle yazdığım yerlere dikkat ;

ifede ettiğinize göre 930 km yapmışınız (şehir içi) ışık yanmış (depoda benzin azalınca yanan kırmızı ışık) bakalım ne ne kadar . . .

Arkadaşım ve konuya ilgisi olan 1.6 VTEC LS / ES kullanıcısı arkadaşların dikkatine...
Benzin İkaz Lambası

Eğer bu lamba yanıyorsa yakıt almanız gerekmektedir çünkü deponuzda 8,0 litre den (2.11 US gal,1.76 Imp gal) az yakıt kalmıştır.

(Bakım Kitapçığı Sayfa: 46 )

YANİ IŞIK YANDIĞUNDA 42 LİTRE BENZİN BİTMİŞ DEMEKTİR.

Şimdi bu aracın fabrikasyon yakıt tüketimi verilerine bakalım . . .

Yakıt tüketimi (lt/100 km)
Şehir içi (lt) düz 8.2
Şehir dışı (lt) düz 5.5
Birleşik (lt) düz 6.5

yani ışık yandığında 42 litre benzin tüketimi yapan araç şehir dışında falan sa max 765 km yol gidebilir der fabrikası...

Şehir İçinde ise : 512 km yol gitmiş demektir.

EEEEE gelelim ışık yanana kadar 930 km giden ES7 nin hesabına... bu araç 42 litre ile 930 km gidiyorsa.... dünya ortalmalarını falan alt üst etti... demektir...

YANİ 100 KM / 4,5 LİTRE BENZİN TÜKETİM DEĞERİ ŞEHİR İÇİNDE . . .

HAY MAŞALLAH...

ayrıca ışık yandı fulledim, devam etsem 30-40 km daha giderdim demişsin hasızlık olmuş... o 8 litre benzinle senin makine 177 km yol yapardı....

HAYIRLISI OLSUN... ALAN SATAN HAYIR GÖRSÜN....

musclemurat

« Yanıtla #31 : Eylül 06, 2011, 06:56:28 ÖS »
Bana ya arkadaşın arabasını verin
 ya da
iyisi mi ne içtiyse ondan verin

floyd

« Yanıtla #32 : Eylül 07, 2011, 12:30:26 ÖS »
arkadaşım hepsine ok... anladığımız mevzu da var... anlamadığımız da ama... mesele yakıt tüketimi olunca... bir dakika...

lütfen büyük harfle yazdığım yerlere dikkat ;

ifede ettiğinize göre 930 km yapmışınız (şehir içi) ışık yanmış (depoda benzin azalınca yanan kırmızı ışık) bakalım ne ne kadar . . .

Arkadaşım ve konuya ilgisi olan 1.6 VTEC LS / ES kullanıcısı arkadaşların dikkatine...
Benzin İkaz Lambası

Eğer bu lamba yanıyorsa yakıt almanız gerekmektedir çünkü deponuzda 8,0 litre den (2.11 US gal,1.76 Imp gal) az yakıt kalmıştır.

(Bakım Kitapçığı Sayfa: 46 )

YANİ IŞIK YANDIĞUNDA 42 LİTRE BENZİN BİTMİŞ DEMEKTİR.

Şimdi bu aracın fabrikasyon yakıt tüketimi verilerine bakalım . . .

Yakıt tüketimi (lt/100 km)
Şehir içi (lt) düz 8.2
Şehir dışı (lt) düz 5.5
Birleşik (lt) düz 6.5

yani ışık yandığında 42 litre benzin tüketimi yapan araç şehir dışında falan sa max 765 km yol gidebilir der fabrikası...

Şehir İçinde ise : 512 km yol gitmiş demektir.

EEEEE gelelim ışık yanana kadar 930 km giden ES7 nin hesabına... bu araç 42 litre ile 930 km gidiyorsa.... dünya ortalmalarını falan alt üst etti... demektir...

YANİ 100 KM / 4,5 LİTRE BENZİN TÜKETİM DEĞERİ ŞEHİR İÇİNDE . . .

HAY MAŞALLAH...

ayrıca ışık yandı fulledim, devam etsem 30-40 km daha giderdim demişsin hasızlık olmuş... o 8 litre benzinle senin makine 177 km yol yapardı....

HAYIRLISI OLSUN... ALAN SATAN HAYIR GÖRSÜN....

Soylediklerin cok dogru ama sunuda unutmamak lazim. Sehir disi 5,5 demek arac maks 775 gider demek degil. Sehir disinda Ortalama 775 gider demek. Opel corsalari yaristiriyorlardi belli bir mesafeyi en az yakitla kim gidecek diye. Adamlar ortalama 1,5 lt yakitla filan km.lerce yol gidiordu. 930 km olayina gelince yapilamaz diye bir sey yok ama yapsan ne olur, neyi gosterir. Arac zaten belli. 100 u gecme sabit git, frene bile gereksiz yere basma , kas kas kas ne oluyo yani. Normal insan sabri yapamaz o isi. Yaparsin 1 kere eh iste soylersin boyle yaptim diye. Bir daha da yapmazsin. Gelsin istanbulda yapsin o arkadas, 930 km giden aracin 500 km zor gittigini gorsun:)

TURQAZ

« Yanıtla #33 : Eylül 07, 2011, 12:39:56 ÖS »
FLOYD yapılamaz diye birşey yok yazmışsınsa tebrik ederim arkadaşım şehir içerisinde benzinli araca bu km.yaptır. ya da yaptırın vallahi kırıcam dişimi tüm tht şahit olsun :)

benzin litresini bi yazıver bana zaten yorumlar peşi sıra gelecektir.

çok özür dileyerek buna ne derler ''delinin biri kuyuya bir taş atmış''

Grafink

« Yanıtla #34 : Eylül 07, 2011, 12:47:52 ÖS »
Valla yaptım ettim diyenler var ama inanması mümkün değil, Bu gün 1.3 multijetlerin şehir içi menzili 900-1000 km arası... 1.6 105 beygirlik dizel Qasghai Sitesinde fabrika testlerinde 55 litlerik deposu ile 1350 küsür yol yapabildiğini göğsünü gere gere yazarken altında da bunun gerçek bir test olmadığını, sayısal değerler ile varılmış bir ifade olduğunu anlatıyor... Sizin dediğinize göre, ışık yandığında 42 LT benzin ile 930 km gidiyorsunuz depo tam bitse demekki 1100 km gideceksiniz... Hem de şehir içi gideceksiniz :/... Yani Qasqhai nin balllandıra ballandıra anlattığı test saate max 90 km hiç frensiz, sahbit gaz pozisyonu ile, ütopik bir ortam yaratılarak edilmiş bir sonuç... Bütün bu teknik verilere dayanarak hala 42 lt ile 930 km gittiğinizi idda ediyorsanız,

Lütfen, Honda ya götürün, Servise değil direk fabrikaya... Anlatın durumu, diyin böyle böyle sizin milyon dolarlar harcayıp yapamadığınız ekonomiyi bu ayaklar yaptı diyin... Dalga geçmek için söylemiyorum inanın... İdda ediyorum bu değeri orda kanıtlarsanız, hem bir sürü para kazanırsınız, hem reklamlara çıkarsınız hemde en kralından bir Accord hediye alırsınız diye düşünüyorum...

Yani sizin değerleri ben yapabilsem, bunu bir reklam kampanyasına dönüştürüp, rahat 1-2 milyon TL kazanabilirdim :D  Honda'dan alacağım para ve hediyeler, TV porgramlar ( yakıt tüketimi hakkında öğretici) Çıkaracağım, Ekonomik Sürme sanatı... Vs... vS... Demir Bükeyden daha ünlü olurdum Tr de şüphesiz...
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2011, 12:50:25 ÖS Gönderen: Grafink »

floyd

« Yanıtla #35 : Eylül 07, 2011, 01:01:25 ÖS »
Ben yaparim demiyorum, beni kesin yine yapamam. Ama azimle .ican mermer deler diye de bisi var:). Bakin size bi hikaye anlatayim. Bizim birader tatilde ilceden sehir merkezine inecek. O zaman da skoda favoritler yeni cikmisti. Neyse belediye otobuslerini bekliyo su 20 kisilik filan olan isuzu markali filan. Rahatsiz araclar biliyorsunuz. Neyse o sirada koyden yasli bir tanidik geciyor yeni favoriti ile, duruyor gel benle beraber gidelim diyor. Bizimkide sevinerek atliyor, hem rahat hem hizli giderim diye. Neyse diyo birader biraz gittik adam ne yapiyor dersiniz. 1,2,3 yapiyor kapatiyor kontagi arac durana kadar bosta gidiyorlar. Durunca birdaha calistiriyor yine ayni 1,2,3 kapat kontagi. Zaten yollarda bombos. Abim diyorki o yavas gider dedigim belediye otobusleri vizir vizir solluyo bizi. İste bi de adam diyomuski oglum bu araba acayip az yakiyo vs vs.
Sozun ozu analar ne azimli evlatlar doguruyor:). İddiali olmaya gerek yok:))

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #36 : Eylül 07, 2011, 01:01:48 ÖS »
Valla yaptım ettim diyenler var ama inanması mümkün değil, Bu gün 1.3 multijetlerin şehir içi menzili 900-1000 km arası... 1.6 105 beygirlik dizel Qasghai Sitesinde fabrika testlerinde 55 litlerik deposu ile 1350 küsür yol yapabildiğini göğsünü gere gere yazarken altında da bunun gerçek bir test olmadığını, sayısal değerler ile varılmış bir ifade olduğunu anlatıyor... Sizin dediğinize göre, ışık yandığında 42 LT benzin ile 930 km gidiyorsunuz depo tam bitse demekki 1100 km gideceksiniz... Hem de şehir içi gideceksiniz :/... Yani Qasqhai nin balllandıra ballandıra anlattığı test saate max 90 km hiç frensiz, sahbit gaz pozisyonu ile, ütopik bir ortam yaratılarak edilmiş bir sonuç... Bütün bu teknik verilere dayanarak hala 42 lt ile 930 km gittiğinizi idda ediyorsanız,

Lütfen, Honda ya götürün, Servise değil direk fabrikaya... Anlatın durumu, diyin böyle böyle sizin milyon dolarlar harcayıp yapamadığınız ekonomiyi bu ayaklar yaptı diyin... Dalga geçmek için söylemiyorum inanın... İdda ediyorum bu değeri orda kanıtlarsanız, hem bir sürü para kazanırsınız, hem reklamlara çıkarsınız hemde en kralından bir Accord hediye alırsınız diye düşünüyorum...

Yani sizin değerleri ben yapabilsem, bunu bir reklam kampanyasına dönüştürüp, rahat 1-2 milyon TL kazanabilirdim :D  Honda'dan alacağım para ve hediyeler, TV porgramlar ( yakıt tüketimi hakkında öğretici) Çıkaracağım, Ekonomik Sürme sanatı... Vs... vS... Demir Bükeyden daha ünlü olurdum Tr de şüphesiz...
+ 1905  >=ok

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #37 : Eylül 07, 2011, 01:06:05 ÖS »
Ben yaparim demiyorum, beni kesin yine yapamam. Ama azimle .ican mermer deler diye de bisi var:). Bakin size bi hikaye anlatayim. Bizim birader tatilde ilceden sehir merkezine inecek. O zaman da skoda favoritler yeni cikmisti. Neyse belediye otobuslerini bekliyo su 20 kisilik filan olan isuzu markali filan. Rahatsiz araclar biliyorsunuz. Neyse o sirada koyden yasli bir tanidik geciyor yeni favoriti ile, duruyor gel benle beraber gidelim diyor. Bizimkide sevinerek atliyor, hem rahat hem hizli giderim diye. Neyse diyo birader biraz gittik adam ne yapiyor dersiniz. 1,2,3 yapiyor kapatiyor kontagi arac durana kadar bosta gidiyorlar. Durunca birdaha calistiriyor yine ayni 1,2,3 kapat kontagi. Zaten yollarda bombos. Abim diyorki o yavas gider dedigim belediye otobusleri vizir vizir solluyo bizi. İste bi de adam diyomuski oglum bu araba acayip az yakiyo vs vs.
:D :D :D abi valla 5dkdır gülüyorum :D süpermiş ya :D

hsncck26

« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2011, 01:27:33 ÖS »
bismillahirrahmanirrahim  ....... o nasıl bir yakıt tüketimidir öyle  hemen pazarlığa oturalım üstad ben alıcım fiyat sorun değil diyorum.

sende ister skoda al ister mercedes al ne alırsan al ama bu aracını bana sat
hocam senden önce ben gördüm . o arabayı ben alıcam :D

kayaci26

« Yanıtla #39 : Eylül 07, 2011, 02:07:48 ÖS »
bismillahirrahmanirrahim  ....... o nasıl bir yakıt tüketimidir öyle  hemen pazarlığa oturalım üstad ben alıcım fiyat sorun değil diyorum.

HARBİDEN ALTIN ÇEYREK HESAP YAPTIM AZCIK KASARSAM BEN DE ALACAKTIM AMA SATILMIŞ... benim ies in yanına süs olarak çekerdim, nasılsa garaj geniş . . .

ve cidden ray-ban gözlük, beyaz gömlek, beyaz altından zincir boynuma ve aynısından kalın bir bileklik koluma... ayakkabının da topuğuna bastım mı ? 100 kiloyum ama bir depoyla ŞEHİR İÇİNDE 1100 km giderim... ahanda arabam da bu ayağım da bu .....

falan inan kafa ekonomist direk daldık mevzuya, yıllık reklam gelirleri, gelen dizi teklifleri, Honda ile yapacağımız ortaklık anlaşması falan . . . .$  $   $   $    $    $    gitti paracıkalr.....

TURQAZ

« Yanıtla #40 : Eylül 07, 2011, 02:15:23 ÖS »

araba satılmış hasan üzgünüm :)

BHAAL

« Yanıtla #41 : Eylül 07, 2011, 02:21:51 ÖS »
yeni aracınız hayırlı olsun. ama 930 olmaz o arabada, hata olması yüksek ihtimal. ben her türlü hızda test ettim bendekiler... vtec2 vardı bundan önce, şimdi de fd6... vtec 2 650-700 km gidiyordu şehirlerarası yolda, fd6 daha da az gidiyor, 550-600km arasında. şehir içinde 60'la gittiğimde 6l/100km yakıyor, 90a çıkarsam 7 oluyor, 120-130 arası 8 küsüre çıkıyor bu rakam. dolayısıyla 930 yapılmaz diye bişey yok ama 30'la gitmeniz lazım. zaten forumda bu kadar iddialı bi rakam da görülmedi daha önce, o yüzden asıl konudan ziyade o rakama takıldı herkes :) o açıdan hatanız var gibi duruyor, ama madem sattınız dert değil artık, yeni aracınızı kazasız belasız kullanırsınız umarım, hayırlı olsun tekrardan.

Darkknight

« Yanıtla #42 : Eylül 07, 2011, 02:59:56 ÖS »
yeni aracınız hayırlı olsun. ama 930 olmaz o arabada, hata olması yüksek ihtimal. ben her türlü hızda test ettim bendekiler... vtec2 vardı bundan önce, şimdi de fd6... vtec 2 650-700 km gidiyordu şehirlerarası yolda, fd6 daha da az gidiyor, 550-600km arasında. şehir içinde 60'la gittiğimde 6l/100km yakıyor, 90a çıkarsam 7 oluyor, 120-130 arası 8 küsüre çıkıyor bu rakam. dolayısıyla 930 yapılmaz diye bişey yok ama 30'la gitmeniz lazım. zaten forumda bu kadar iddialı bi rakam da görülmedi daha önce, o yüzden asıl konudan ziyade o rakama takıldı herkes :) o açıdan hatanız var gibi duruyor, ama madem sattınız dert değil artık, yeni aracınızı kazasız belasız kullanırsınız umarım, hayırlı olsun tekrardan.

Eyvallah üstad ALLAH razı olsun. İnanmayanlara kızmıyorum. dalga geçenlerede. biri bana bu rakamı söylese onların yaptıklarını yapardım. Beyaz gömlek altın zincir altın saat takmak ve 100 kilo olmakla 930 km yapamazsınız. Bakın işin aslı şöyle; Aracı ikinci el aldım ben. aldıktan yaklaşık 4-5 ay sonra araç çok aşırı yakıt tüketmeye başladı. öyle ki Km'e 50 kuruş yakıyordu. Bizim bir aile dostu vardı. sanayi'de dükkanı vardı. ona götürdüm. usta dedim çok aşırı yakıyor. 50 kuruş civarı yakıyor km'e. O da elimde çok iş var. arabayı bırak 2 ya da 3 gün sonra gel al ben çözerim dedi. Usta dediysem boş bir adam değil. Volswagen servisinde uzun süre çalıştıktan sonra kendi iş yerini açtı ve ayrıldı servisten. Her neyse, 3 gün sonra aradı beni. Araba tamamdır gel al 1 hafta test et bakalım sonuç ne olacak dedi. Size yemin edebilirim, araç önce 35 kuruş yaktı km'e. sonra ki hesaplamada 30 kuruş yaktı. 25 kuruşa kadar düştü. ondan sonrasını hesaplamadım hiç. 1 hafta dolmamıştı, sanırım beşinci gündü. dükkana gittim ücreti ödemek, teşekkür etmek ve ne yaptığını sormak için. Dükkan kapalıydı. adam vefat etmişti. aradan epeyi zaman geçtikten sonra oğluyla görüştük birgün. oğluda babasının yanında çalışıyordu. ve sordum. önce söylemedi fakat ısrar edince söyledi. karışık kuruşuk şeyler anlattı ben anladığım kadarını söyleyeyim sizlere;  Arabaya bir parça takılıyormuş ve arabanın yakıtını belirgin bir şekilde değiştiriyormuş. işin özü; tüp beyniyle benzin yakan bir araç oluyormuş. Bilen ve yapan insan sayısı çok az'mış. fakat motora uzun zamanda aşırı zararlar veriyormuş. yani benim 930 km yapmama sebep buydu.  ben bana anlatılanı sizlerle paylaştım. olmamış ve yapılmamış birşeyi yaptığımı veya olduğunu söyleyecek biri değilim. Aracın 50 kuruş yakmasının sebebide baskı balata yüzündenmiş. Şimdi tekrar dalga geçmeye devam edebilirsiniz. kalın sağlıcakla..

floyd

« Yanıtla #43 : Eylül 07, 2011, 03:33:34 ÖS »

Eyvallah üstad ALLAH razı olsun. İnanmayanlara kızmıyorum. dalga geçenlerede. biri bana bu rakamı söylese onların yaptıklarını yapardım. Beyaz gömlek altın zincir altın saat takmak ve 100 kilo olmakla 930 km yapamazsınız. Bakın işin aslı şöyle; Aracı ikinci el aldım ben. aldıktan yaklaşık 4-5 ay sonra araç çok aşırı yakıt tüketmeye başladı. öyle ki Km'e 50 kuruş yakıyordu. Bizim bir aile dostu vardı. sanayi'de dükkanı vardı. ona götürdüm. usta dedim çok aşırı yakıyor. 50 kuruş civarı yakıyor km'e. O da elimde çok iş var. arabayı bırak 2 ya da 3 gün sonra gel al ben çözerim dedi. Usta dediysem boş bir adam değil. Volswagen servisinde uzun süre çalıştıktan sonra kendi iş yerini açtı ve ayrıldı servisten. Her neyse, 3 gün sonra aradı beni. Araba tamamdır gel al 1 hafta test et bakalım sonuç ne olacak dedi. Size yemin edebilirim, araç önce 35 kuruş yaktı km'e. sonra ki hesaplamada 30 kuruş yaktı. 25 kuruşa kadar düştü. ondan sonrasını hesaplamadım hiç. 1 hafta dolmamıştı, sanırım beşinci gündü. dükkana gittim ücreti ödemek, teşekkür etmek ve ne yaptığını sormak için. Dükkan kapalıydı. adam vefat etmişti. aradan epeyi zaman geçtikten sonra oğluyla görüştük birgün. oğluda babasının yanında çalışıyordu. ve sordum. önce söylemedi fakat ısrar edince söyledi. karışık kuruşuk şeyler anlattı ben anladığım kadarını söyleyeyim sizlere;  Arabaya bir parça takılıyormuş ve arabanın yakıtını belirgin bir şekilde değiştiriyormuş. işin özü; tüp beyniyle benzin yakan bir araç oluyormuş. Bilen ve yapan insan sayısı çok az'mış. fakat motora uzun zamanda aşırı zararlar veriyormuş. yani benim 930 km yapmama sebep buydu.  ben bana anlatılanı sizlerle paylaştım. olmamış ve yapılmamış birşeyi yaptığımı veya olduğunu söyleyecek biri değilim. Aracın 50 kuruş yakmasının sebebide baskı balata yüzündenmiş. Şimdi tekrar dalga geçmeye devam edebilirsiniz. kalın sağlıcakla..
neyse eskisi mazide kaldı. yenısi güzel araç . kazasız belasız olsun. daha güzeli bize nasip olsun:)

floyd

« Yanıtla #44 : Eylül 07, 2011, 03:35:17 ÖS »
:D :D :D abi valla 5dkdır gülüyorum :D süpermiş ya :D
eyvallah..