Gönderen Konu: Honda civic elegance'mi, Octavia tsi Optimal'mı?  (Okunma sayısı 16316 defa)

Darkknight

Honda civic elegance'mi, Octavia tsi Optimal'mı?
« : Eylül 06, 2011, 06:11:43 ÖÖ »
Selamun Aleykum dostlar. Foruma yeni kayıt oldum. ve kafam şuan çok karışık. yardımlarınıza ihtiyacım var.. Bende 2005 honda civic ES var şuan. Aracımla ilgili en ufak bir şikayetim yok. Fakat hazır piyasası düşmemişken değiştirmek istiyorum. Aracımda tüp yok, bir depo benzinle 930 km şehir içi gezdim. 930 km'de ışık yandı ve tekrar fulledim. devam etsem 30-40 Km daha götürürdü. Aracıma 24 milyara alıcı buldum. Asıl mevzuya gelelim; 2 gün önce honda plazaya gittim. 2012 model honda civic 1.6 elegance düz vites arabalara baktım. fiyat sorduğumda bana 46 milyar dediler. araya tanıdık sokmak ve yapılan pazarlıklar sonucu 44 bine kadar indik. + park sensörü ve trafik seti hediye edeceklerini söylediler. 2 gün önce aklımda hondadan başka hiçbirşey yoktu. dün sabah bir galerici arkadaşla görüştüm ve bana gidip skodaya bakmamı, daha rahat daha konforlu olduğunu söyledi. gittim skoda plazaya. Octavia 1.6 tsi optimal model arabalarına baktım. full paket değil, orta paket. full paketten tek farkı teyb ekranının biraz kücük olması ve açılır tavan olmaması. araba deyim yerindeyse taş. Bunu aracın kapısını açınca bile anlıyorsun. fiyatını sordum. 44,500 dedi. eğer makul bir indirim yaparsanız sizden alacaz. yoksa başka şehirlere bakacaz. istediğimiz fiyatı kim verirse ondan alacaz dedim. yetkili istediğiniz fiyat nedir dedi. 42-42 bucuk dedim. dosya masrafı hariç 43 milyara arabayı bırakırım dedi. tamam o zaman biz başka şehirlerden araştırma yapalım dedim ve ayrıldım plazadan. fakat 2 arada kaldım.. Araştırdım Octavia'ı özellikle kullanıcılardan sordum. şehir içi 7 litre yakıt tüketimi varmış. çok sağlam ve konforluymuş. Honda'nın içeri aldığı motor ve teker sesinin %1'ini içeri alıyormuş. hatta aşırı derecede abartıp. Mercedes - Honda - skoda deseler. skodayı alır çıkarım diyenler oldu. Honda civic içinde katalogda veya plazada sana verilen yakıt tüketimine bakma. 100 km'e 11 litre yaktığına şahit oldum diyenler var. Ve ben şimdi sizlere soruyorum. Honda civic'mi? skoda octavia'mı ? <783^2

canguder

Ynt: Honda civic elegance'mi, Octavia tsi Optimal'mı?
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2011, 08:17:51 ÖÖ »
bir depo benzinle şehir içi 930 km yaptım ?
1.6 tsi octavia ?
hondanın motor sesi alması ?

bence bmc.

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2011, 08:41:19 ÖÖ »
honda civic 100km de 11litre yakana şahit olmuşlar bizim araçta 7.4 yazıyor(şehir Adana)İstanbul değişiklik gösterebilir  :)) ve içeri ses alıyor doğru ama az bir müzik açıp keyfine bakarak takılabilirsin :)

http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim-b19.0/   buradanda kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur :)
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2011, 08:42:10 ÖÖ Gönderen: TopraK_i-vtec »

Grafink

« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2011, 08:42:43 ÖÖ »
acaba sizin araca siz farkında olmadan dizel motor takmışlar mıdır?... O nasıl bir tüketim öyle

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #4 : Eylül 06, 2011, 08:47:20 ÖÖ »
acaba sizin araca siz farkında olmadan dizel motor takmışlar mıdır?... O nasıl bir tüketim öyle

tamam şimdi resmini çekip getiriyorum :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 06, 2011, 08:50:59 ÖÖ »
bende 2004 es var da izmirdeyim 550-600 km civarı gidio rahat. siz alıcı aramayın 930sa ben alayim onu :D:D

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2011, 08:56:14 ÖÖ »

tamam şimdi resmini çekip getiriyorum :D
buyrun :D

« Son Düzenleme: Eylül 06, 2011, 08:57:14 ÖÖ Gönderen: TopraK_i-vtec »

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 06, 2011, 09:01:59 ÖÖ »
burdan sehiricinde bi depoyla 930 km yaptıgını nasıl anlicam :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 06, 2011, 09:02:35 ÖÖ »
pardon pardon konuyu acan arkadasla karıstırdım kusura bakmayın :D

TopraK_i-vtec

« Yanıtla #9 : Eylül 06, 2011, 09:05:23 ÖÖ »
pardon pardon konuyu acan arkadasla karıstırdım kusura bakmayın :D
:D :D :)

Castiel

« Yanıtla #10 : Eylül 06, 2011, 09:23:24 ÖÖ »
sehır ıcı 930 km yapıyorsan sehır dısı 1200 yaparsın demek :) bude 45 lt ıle 100 km de 3.7lt gibi bi degere gelir :)

bence arabanı japonyaya honda muhendıslerıne teslım et seri üretime gecsınler :)

ayrıca mercedes ve skoda yı yanyana bıle koyamassınkı arkadasların skoda demıs nolamazz nayırr :)

nisay

« Yanıtla #11 : Eylül 06, 2011, 09:48:01 ÖÖ »
Selamun Aleykum dostlar. Foruma yeni kayıt oldum. ve kafam şuan çok karışık. yardımlarınıza ihtiyacım var.. Bende 2005 honda civic ES var şuan. Aracımla ilgili en ufak bir şikayetim yok. Fakat hazır piyasası düşmemişken değiştirmek istiyorum. Aracımda tüp yok, bir depo benzinle 930 km şehir içi gezdim. 930 km'de ışık yandı ve tekrar fulledim. devam etsem 30-40 Km daha götürürdü. Aracıma 24 milyara alıcı buldum. Asıl mevzuya gelelim; 2 gün önce honda plazaya gittim. 2012 model honda civic 1.6 elegance düz vites arabalara baktım. fiyat sorduğumda bana 46 milyar dediler. araya tanıdık sokmak ve yapılan pazarlıklar sonucu 44 bine kadar indik. + park sensörü ve trafik seti hediye edeceklerini söylediler. 2 gün önce aklımda hondadan başka hiçbirşey yoktu. dün sabah bir galerici arkadaşla görüştüm ve bana gidip skodaya bakmamı, daha rahat daha konforlu olduğunu söyledi. gittim skoda plazaya. Octavia 1.6 tsi optimal model arabalarına baktım. full paket değil, orta paket. full paketten tek farkı teyb ekranının biraz kücük olması ve açılır tavan olmaması. araba deyim yerindeyse taş. Bunu aracın kapısını açınca bile anlıyorsun. fiyatını sordum. 44,500 dedi. eğer makul bir indirim yaparsanız sizden alacaz. yoksa başka şehirlere bakacaz. istediğimiz fiyatı kim verirse ondan alacaz dedim. yetkili istediğiniz fiyat nedir dedi. 42-42 bucuk dedim. dosya masrafı hariç 43 milyara arabayı bırakırım dedi. tamam o zaman biz başka şehirlerden araştırma yapalım dedim ve ayrıldım plazadan. fakat 2 arada kaldım.. Araştırdım Octavia'ı özellikle kullanıcılardan sordum. şehir içi 7 litre yakıt tüketimi varmış. çok sağlam ve konforluymuş. Honda'nın içeri aldığı motor ve teker sesinin %1'ini içeri alıyormuş. hatta aşırı derecede abartıp. Mercedes - Honda - skoda deseler. skodayı alır çıkarım diyenler oldu. Honda civic içinde katalogda veya plazada sana verilen yakıt tüketimine bakma. 100 km'e 11 litre yaktığına şahit oldum diyenler var. Ve ben şimdi sizlere soruyorum. Honda civic'mi? skoda octavia'mı ? <783^2

Aleykümselam.

Bir depo benzinle ve şehir içi 930 km gittiğnizi söylemişsiniz ki bu imkansız; bir yanlışlık olsa gerek. Işık yanana kadar 45 litre benzin harcadığınız varsayarsak kilometrede 0,048 ve 100 km de 4,8 litre yakmış oluyosunuz. Şehir dışı desen belki basmadan tıngır tıngır gitmişsinizdir diyeceğim. Ama şehir içi kesinlikle imkanı yok.

Octaviaların methedilğini birkaç yerde duymuştum. Ama şu zamanda sıfır araç alsam tercihim dizel olurdu. Civec bu sene sonunda kasa değiştirecek. Tercihiniz civic olursa bu durumu gözardı etmeyiniz.

canguder

« Yanıtla #12 : Eylül 06, 2011, 01:01:21 ÖS »
en ucuz mercedesi getir(mesela c180) en iyi skodaya bir milyon basar . skodayı mercedese tercih eden ilk insanlar onlar herhalde :) skoda = düşük kaliteli vw demek.

ctr07

« Yanıtla #13 : Eylül 06, 2011, 01:04:47 ÖS »
1-mercede le skoda yı karşılaştırmak mantık işi değil.
2-1.6 tsı değil 1.4 tsı motor var.
3-cıvıc in kasası değişicek bu nu mutlaka düşün.
4-şimdiden hayırlı olsun..

jaggalagalaga

« Yanıtla #14 : Eylül 06, 2011, 01:05:17 ÖS »
mercedes her firmaya basar bence sadece skoda değil ;)

Grafink

« Yanıtla #15 : Eylül 06, 2011, 01:17:05 ÖS »
Skoda Tsi 1.4 araç çok met ediliyor ama orta konsol ve tasarım açısından çok kötü görünüyor... Yani Civic'ten vazgeçecek ve VW grubu bir araç alacak olsam Seat LEon ya da Skoda Super B üzerine kafamı yorardım. Ayrıca ben de araç yenilemek üzereyim ama yeni kasa Civic'leri görmeden bir alış veriş yapmak istemiyorum. Sana da tavsiye ederim. Yeni motorların şimdikilere göre %8 daha ekonomik olduğu en önemli yeniliklerden biri mesela...

« Son Düzenleme: Eylül 06, 2011, 01:18:01 ÖS Gönderen: Grafink »

TURQAZ

« Yanıtla #16 : Eylül 06, 2011, 03:33:40 ÖS »
bismillahirrahmanirrahim  ....... o nasıl bir yakıt tüketimidir öyle  hemen pazarlığa oturalım üstad ben alıcım fiyat sorun değil diyorum.

sende ister skoda al ister mercedes al ne alırsan al ama bu aracını bana sat

MerT01__civic

« Yanıtla #17 : Eylül 06, 2011, 03:37:03 ÖS »
bismillahirrahmanirrahim  ....... o nasıl bir yakıt tüketimidir öyle  hemen pazarlığa oturalım üstad ben alıcım fiyat sorun değil diyorum.

hangi araç abi :D şehir içi 930 km giden araç dimi :D

TURQAZ

« Yanıtla #18 : Eylül 06, 2011, 03:46:09 ÖS »

hangi araç abi :D şehir içi 930 km giden araç dimi :D

evet kardeşim ta kendisi ..hala kendime gelemiyorum,müşteriler bile ne bakıyon alık alık  der gibi bakıyorlar suratıma :)

TURQAZ

« Yanıtla #19 : Eylül 06, 2011, 03:46:57 ÖS »
Bu arada Mert senin arabanın yakıt değerlerine artık inanıyorum :))

canguder

« Yanıtla #20 : Eylül 06, 2011, 03:48:23 ÖS »
depo 80 litre olabilir

MerT01__civic

« Yanıtla #21 : Eylül 06, 2011, 03:53:54 ÖS »
Bu arada Mert senin arabanın yakıt değerlerine artık inanıyorum :))
sağol abi baktım kardeşim foto çekmiş iyi oldu bu :D

cemeroglu

« Yanıtla #22 : Eylül 06, 2011, 04:15:08 ÖS »
deposu 150 lt heralde :)

aliylmz

• http://www.facebook.com//bestelenmis.satirlar
« Yanıtla #23 : Eylül 06, 2011, 04:24:57 ÖS »
konu yakıt tüketimi ama bişey belirtmeden geçemeyeceğim...

yeni kasa cıvıcler gerçekten berbat tamam önermemekte haklıınız..
 peki bizim FD6 LARIN 2012 MODELİ  olmayacakmı AYNI KASA SADECE MODELİ 2012...

BEN olsam yeni kasa almam FD6 alırım tabi 2012 modeli varsa..

floyd

« Yanıtla #24 : Eylül 06, 2011, 04:31:19 ÖS »
Merhaba,
Oncelikle size tavsiyem arac almadan once resmi internetsitesinden detayli bilgi almaniz. Yoksa yetkili saticilari inanin cok anlamiyor bu islerden.
Bu dedigimi ben sizin icin yaptim ve fark ettim ki 1.6 tsi dediginiz motor 1.6 mpi. Aralarinda daglar kadar fark var. Mpi motor 102 beygirlik ve cok hantal. Tek avantaji lpg uygulanabilir olmasi ve saglam olmasi, sorunsuz yani. Ama o kasa icin cok gucsuz. 122 lik tsi lar bile sizin su anki aracinizdan performans olark daha zayif, 102 ligi siz dusunun artik.
Donanim ozellikleri ile ilgili soyledikleroniz de sitede yazilanlara uymuyor. Optimsl paket bir kac ozellik takilmis ambiante paket aslinda.
http://www.skoda.com.tr/new/octaviadonanim.asp.
Linke bakarsaniz eleganslarda olup da alacaginiz aracda olmayanlari gorebilirsiniz.
http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=1
Bu linkte de optimal paketle gelen ozellikler yaziyor.
Bu paketin goze carpan ve bu sinifta olmasi gereken eksiklikler:
Esp, perde hava yastiklari, yagmur ve far sensorleri ve en onemlisi otomatik klima.